لازم است یک کانال صوتی را به شیار Fx channel   هدایت نمایید . این کار را می توانید در پنجره میکسر یا در پنجره تنظیمات Fx یا در ناحیه کاوشگر مربوط به شیار Fx channel انجام دهید .

 1. دکمه با برچسب e در ناحیه تنظیمات شیار Fx channel را کلیک کنید تا پنجره تنظیمات شیار آشکار شود .
 2. سمت راست این پنجره هشت شکاف برای هدایت صدا به این شیار در اختیار دارید . هر شکاف بطور مستقل دارای تنظیمات زیر است :

 • یک سوییچ روشن و خاموش Send
 • یک لغزنده کنترل شدت صدای Send
 • یک سوییچ Prepost fader

 

 1. در یک شکاف خالی کلیک نموده و گذرگاه خروجی موردنظر را انتخاب نمایید .
 2. سپس دکمه Power مربوط به آن شکاف را کلیک کنید تا روشن شود سپس لزنده شدت صدای شکاف را کلیک نموده و بکشید و به دلخواه تنظیم نمایید .
 3. سپس شیار مورد نظر انتخاب نمایید در ناحیه کاوشگر قسمت Sends را باز کنید در اولین شکاف خالی کلیک نموده و نام شیار Fx موردنظر را انتخاب نمایید .

 

 

استفاده از افکتهای بیرونی

اگر چه برنامه Cubase شامل بهترین مجموعه منتخب از افکتهای vst است و نیز تعداد زیادی از افکتهای افزودنی در بازار وجود دارند ، اما ممکن است وسایل سخت افزاری افکت گذاری داشته باشید که مایلید از آن استفاده نمایید . از طریق تنظیم گذرگاههای Fx بیرونی می توانید وسیله بیرونی را به مجموعه استودیوی مجازی Cubase sx اضافه نمایید .

یک گذرگاه Fx بیرونی در واقع ترکیبی از خروجی ها و ورودی های موجود در کارت صوتی کامپیوتر به همراه تنظیمات اضافی آنها است . اگر یک افکت بیرونی را بعنوان یک افکت Insert برای یک شیار صوتی انتخاب نمایید صدا به خروجی صوتی موردنظر ارسال شده و توسط افکت سخت افزاری پردازش شده و دوباره به ورودی صدا بازگشت می کند .

برای اینکه از افکتهای بیرونی استفاده نمایید به یک کارت صوتی نیاز دارید که چند ورودی و خروجی داشته باشد چون حداقل یک ورودی و یک خروجی در کارت صوتی را باید به وسیله افکت گذاری بیرونی اختصاص دهید و تعدادی ورودی و خروجی نیز برای ضبط و کنترل صدا نیاز دارید .

 

 

 

” ادامه دارد “

 

مشخصات

خرید

 • 18 views
نویسنده : artist

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Sorry. No data so far.

آخرین دیدگاه‌ها