کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: نفس بِکِش ارکستر سمفونیک!

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض نفس بِکِش ارکستر سمفونیک!

  بهمن بابازاده: از آخرین باری که نوازندگان ارکستر سمفونیک سازهای خود را کوک کرده و برای شنوندگان خود نواختند، زمان زیادی می.گذرد. دلیل.اش هم ربطی به مدیران قبلی و جدید ندارد و اصولاً ارکستر سمفونیک و ارکستر.های مشابه، تنها مجموعه.های هنری موسیقی در کشورند که در سال.های گذشته به صورت مرتب بین دفتر موسیقی، بنیاد رودکی، معاونت هنری و انجمن موسیقی پاسکاری شده.اند و نتیجه.اش هم همینی شده که می.بینیم. چیزی حدود یک سال از آخرین اجرای زنده این ارکستر می.گذرد و حاشیه.های جانبی و بحران عدم پرداخت حقوق نوازنده.ها و نبود رهبر ثابت برای این ارکستر، آرام.آرام بزرگ.ترین ارکستر مملکت را به سمت فراموشی سوق داده است.

  معاونت هنری وزارت ارشاد در آخرین گفته.هایش از بدهی 450 میلیون تومانی به نوازنده.ها و مجموعه ارکستر سمفونیک سخن به میان آورده و قول پیگیری سریع داده.اند و این در حالی است که رسانه.ها هر چقدر هم دل بسوزانند و در بوق و کرنا کنند که «چرا کسی پاسخگوی بلاتکلیفی مجموعه ارکستر.های ایرانی نیست؟»، باز هم اتفاقی نمی.افتد و اوضاع همین.طور کژدار و مریز پیش می.رود تا گزارش یکی از خبرگزاری.های رسمی کشور درباره دلایل این اتفاق، به عنوان تیر خلاص این بحران، بی.خیالی.های مسئولین را نشانه بگیرد: «ارکستر سمفونیک از تابستان سال گذشته به سکوت رفت، اما واقعیت این است که این ارکستر از همان زمانی که فقط به اجراهای سفارشی و مناسبتی با کیفیت پایین بسنده کرد،. تعطیل و چراغ.اش خاموش شد.»
  این گزارش قرار است زوایای بحران کنونی ارکستر.های داخلی، علی.الخصوص ارکستر سمفونیک تهران را با نگاهی متفاوت، روایت کند.

  * کلاف سردرگم
  هیچ... نمی.داند چرا هیچ.وقت تصمیم قاطع و محکمی درباره سرنوشت ارکستر سمفونیک تهران و سایر ارکستر.ها گرفته نمی.شود و گذشت زمان نیز هیچ تغییری در رویه چند سال گذشته این ارکسترها نداشته است. گزارش.های خبری متعدد و جنجالی درباره این ارکستر و بحران.هایش هم نتوانسته اتفاق خاصی را در پی داشته باشد و مشخصاً «بی.اعتنایی»، تنها واکنش مسئولین و مدیران گذشته و حال.حاضر دفتر موسیقی و معاونت هنری در قبال این ارکسترها است؛ هرچند سال گذشته بهانه.ی اصلی تعلیق ارکستر، تشکیل موسسه.ای به نام «موسسه ارکستر ایران» بود که قرار شد. ارکسترهای داخلی زیر چتر این موسسه اداره شوند و در نهایت نتیجه.ای جز تعطیلی آنها به همراه نداشت. طرحی که توسط معاون هنری وقت وزارت ارشاد ارائه شده بود و سرانجام باعث شد نوازندگان بین انجمن موسیقی ایران و این موسسه معلق و بلاتکلیف بمانند و ندانند طرف حساب آنها دقیقاً چه کسی است؟

  به مرور، سر و صدای اعضای این ارکسترها در آمد و مصاحبه.ها و افشاگری.ها آغاز شد. آنها دیگر همه به سیم آخر زده بودند و از این بلاتکلیفی خون.شان به جوش آمده بود. یکی از نوازنده.های قدیمی این ارکستر -که در موسیقی این روزهای کشور برای خودش نام و نشانی دارد- در این باره می.گوید: «من سال.ها است که در ارکستر سمفونیک تهران نوازندگی می.کنم و در ساختار جدید ارکستر نیز فعالیت دارم. راستش را بخواهید اصلاً کنسرتی در کار نیست و ارکستر به برگزاری برنامه.های ارگانی و پروژه.ای، آن هم ماهی یک.بار اکتفا کرده است.» آرمین قیطاسی ادامه می.دهد: «مسؤولان حقوق نوازندگان را با تأخیرهای طولانی و به صورت نسیه پرداخت می.کنند. نام این چیزی که می.بینید، ارکستر سمفونیک نیست. نامش فاجعه است. این ارکسترها را تعطیل کنند، بهتر است. متأسفانه مسئولین فقط شعار می.دهند و هیچ کار مفیدی نمی.کنند. اگر موسیقی و ارکسترها را نمی.خواهند، خب تعطیلش کنند؛ چرا تکلیف ما مشخص نیست؟ به همان موسیقی پاپ بچسبند بهتر است. چون درآمدزایی بهتری برایشان دارد.»

  * مهمان.های ناخوانده
  عدم ثبات در انتخاب رهبر و اعضای ارکستر سمفونیک و تغییرات گسترده و بعضاً بی حساب و کتاب آن باعث شده دیگر کار به جایی برسد که هر کدام از نوازنده.ها در زمان تمرینات، ساز خود را بزند و هیچکس از رهبران مهمان حساب نبرد. همین 3 ماه پیش بود که وقتی مشخص شد «شهداد روحانی» قرار است در ارکستری خصوصی (به نام ارکستر «باربد») برنامه.ای خصوصی را روی صحنه رهبری کند، تقریباً همه نوازنده.های ارکستر سمفونیک از او انتقاد کردند و اعتقاد داشتند که این چهره بین.المللی موسیقی ارکسترال در ایران، هرگز پشت نوازنده.هایش را خالی کرده و هیچ حمایتی از آنها نکرده است.

  همین حرف و حدیث.ها به روز نشست خبری کنسرت «ارکستر باربد» هم کشیده شد تا این بار شهداد روحانی ضمن ابراز تأسف از به وجود آمدن این فضا برای اعضای ارکستر سمفونیک، خودش را جزئی از آنها بداند ولی اعتراف کند که با شرایط کنونی کاری از دست.اش برنمی.آید. در غیاب او «نادر مرتضی.پور» وظیفه رهبری ارکستر سمفونیک را بر عهده دارد و ماجرای رهبران مهمان ارکستر سمفونیک به قدری تکراری و خسته.کننده شده که دیگر خود نوازنده.ها نیز حاضر نیستند در این باره نظری بدهند.

  * اجراهای پروژه.ای و بحران قرارداد.ها
  شاید مهم.ترین بحران در حاشیه.های 3 سال گذشته ارکستر سمفونیک، عدم ثبت قرارداد رسمی و بلندمدت با نوازنده.های این ارکستر باشد که در تمام دوره.هایی که حاشیه.های این ارکستر به اوج خود می.رسد، نوازنده.ها بارها از این کمبود، نالیده.اند. روال کاری این مجموعه جوری شده که تنها برای اجراهای پروژه.ای و مناسبتی، قرارداد.های کوتاه.مدت با آنها به ثبت می.رسد و بعد از اتمام پروژه نیز، دیگر خبری از تمرین برای اجراهای عمومی و مستقل وجود ندارد. ارگان.های ذی.صلاح (انجمن موسیقی، معاونت هنری، بنیاد رودکی و دفتر موسیقی) نیز به دلیل نبود چارت قانونی مشخص برای مدیریت و ساپورت اعضای ارکستر سمفونیک، به.هیچ.وجه پاسخگوی خواسته.های آنها نیستند تا اوضاع این مجموعه، سه چهار سال بحرانی و پُرتنش را در کارنامه خود ببیند.

  «شاهین فرهت» آهنگساز ایرانی در این باره اعتقاد دارد: «ارکستر تهران از قدیم گرفتاری.هایی داشته، اما حال که آقای مرادخانی آمده.اند، انشاالله درست می.شود. اما کمی نیاز به زمان دارد و قرار است شورایی تشکیل شود و سپس نیاز به یک رهبر ارکستر دارد. باید سازمان اداری آن راه.اندازی شود و نیاز به نوشتن برنامه کنسرت.ها احساس می.شود. مراحل راه.اندازی ارکستر سمفونیک تهران چندان بغرنج و پیچیده نیست، ارکستر سمفونیک حداقل 250 سال در دنیا سابقه دارد و گرامر، دکترین و خط.مشی آن مشخص است. اگر این مسائل اداری حل شود، ارکستر تهران -به عنوان یکی از ارکسترهای قدیمی جهان- بار دیگر به عرصه باز می.گردد.» فرهت در مورد انتخاب رهبر ارکستر سمفونیک تهران نیز می.گوید: «درحال حاضر فرد مشخصی را در نظر ندارم، اما هستند ایرانی.هایی که تحصیلکرده.اند و سابقه رهبری در کشورهای مختلف را دارند و می.شود از آنها دعوت کرد. ما می.توانیم و باید در شهرستان.ها ارکستر داشته باشیم. بعضی از استان.های ما دارای فرهنگ و مکتب موسیقی هستند مانند شیراز، تبریز و اصفهان. در مورد نیروی انسانی نوازندگی هم به راحتی می.توانم بگویم که ما در ایران مشکلی نداریم و نوازندگان جوان خوبی در کشور هستند. دلیل این ادعا هم این است که من سال.ها در کنکور و امتحان ورودی دانشگاه.ها فعالیت کرده.ام. در چند سال گذشته من شاهد جوانان بااستعداد در نوازندگی هستم و مثلاً نسبت به 15 سال پیش پیشرفت خوبی داشته.ایم. این جوانان با عشق، به موسیقی فاخر روی آوردند و خلاصه ایران آماده است برای پذیرش موسیقی عمیق.»

  * نفس بکش ارکستر سمفونیک
  جشنواره موسیقی فجر نزدیک است و این شاید بتواند چراغ سبزی باشد برای ارکسترهای ایرانی که مدیریت غیراصولی آنها در سال.های گذشته، علاوه بر صدمات زیادی که به اعضا و نوازنده.های این ارکستر.ها وارد کرده، باعث سکوت یک.ساله و تعطیلی کامل این ارکستر و ارکسترهایی از قبیل ارکستر ملی و مجلسی نیز شده است. دوره.های قبلی جشنواره موسیقی فجر، همواره شاهد حضور قوی و پُرانرژی ارکسترهای ایرانی بوده و مخاطبان این سبک از موسیقی، تنها دلخوشی.شان، حضور در برنامه.های این گروه.ها در جشنواره است که باید نشست و دید که آیا با روی کار آمدن تیم جدید مدیریتی، ارکستر سمفونیک و ارکستر.های مشابه، قرار است از خواب زمستانی.شان بیدار شوند یا خیر؟

  منبع: موسیقی ما


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۲/۱۰/۰۳ در ساعت 09:30

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

+ پاسخ به موضوع

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۱/۲۸, 12:50
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۰/۱۳, 12:40
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۴/۰۲, 18:00
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۳۰, 11:54
 5. پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۲/۳۱, 14:44

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 1 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست