کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: در آستانه یک سالگی با گروه موسیقی «چارتار» ذهن ما چهار تکه است

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض در آستانه یک سالگی با گروه موسیقی «چارتار» ذهن ما چهار تکه است

  در آستانه یک سالگی با گروه موسیقی «چارتار»
  ذهن ما چهار تکه است

  موسیقی ما - رضا خانکی: وقتی برای اولین بار سه قطعه از کارهای «چارتار» را روی اینترنت شنیدم، احساس کردم کار، باید توسط چند نفر کارکشته و سن.وسال.دار ساخته شده باشد. با پی.گیری، خیلی زود توانستم اعضای این گروه را ملاقات کنم، ولی برایم باورپذیر نبود که این موسیقی شنیدنی، ساخته چند جوان بیست.وچند ساله باشد. ترکیب بی.نقص گروه «چارتار» با خبری خوش برای آینده موسیقی فیوژن و تلفیقی کشور است، گروهی که در آن چهار نفر، هر کدام کار خود را انجام می.دهد. احسان حائری شعرها را می.نویسد، آرش فتحی ملودی.ها را می.سازد، آیین احمدی.فر تنظیم می.کند و در نهایت آرمان گرشاسبی، آواز را می.خواند. از چند روز معاشرت با اعضای «چارتار» این نکته را فهمیدم که آن.ها به خوبی معنی کار گروهی را درک کرده.اند و به زودی، موفقیت.های زیادی در انتظارشان است. حاصل چند روز معاشرت با اعضای «چارتار» در قالب اولین گفت.وگو آن.ها پیش روی شماست.
  • از اسم گروهتان شروع کنیم؛ چرا «چارتار»؟
  آیین: اسم گروه ماجرا داشت، ما دنبال اسمی می.گشتیم که به نوعی خاص، با کار ما ارتباط داشته باشد. چارتار اسم یک ساز کهن است و ما هم چهار نفر بودیم...
  آرش: چهار نفر با چهار سلیقه و شخصیت مختلف. شما یک ساز را در نظر بگیرید که چهار سیم دارد و هر سیم کوک و صدای خودش را دارد، ولی زمانی که سیم.ها را با هم به صدا در می.آورید، هارمونی خاصی به وجود می.آید.
  • یعنی شما چهار سلیقه مختلف هستید؟
  آرش: سعی می.کنیم به هم نزدیک باشیم، ولی در نهایت بله، ما خودمان هستیم.
  آیین: چهار شخصیت مختلف هستیم که با یکدیگر نقاط اشتراکی هم داریم.
  • از نظر موسیقایی چطور؟
  آیین: نقاط اشتراک داریم، ولی در نهایت سلایقمان با یکدیگر فرق دارد.
  آرش: من موزیک کلاسیک گوش می.دهم، آیین شاید موزیک الکترونیک گوش کند و همین.طور آرمان و احسان.
  • موسیقی شما را باید فیوژن دانست؟
  آیین: بله، به نوعی یکی از شاخه.های فیوژن است.
  • این فیوژن بودن از اختلاف سلایقتان ناشی شده است؟
  آرش: ما ننشستیم که مثلا بگوییم خب سبک موسیقی.مان فیوژن باشد و در این سبک کار کنیم. این اتفاقی بود که در ما چهار نفر رخ داد.
  • ایده شکل.گیری گروه و آشنایی شما چهار نفر از کجا شکل گرفت؟
  آرمان: یک دوستی قدیمی.ای من و آرش داشتیم و همین.طور من و احسان. از طرفی آرش هم با آیین دوست بود. آرش ساز می.زد و من هم آواز کار می.کردم، ولی آرش از این موضوع بی.خبر بود. یک روز خیلی اتفاقی آرش ساز زد و من هم خواندم. آرش که از تمرین.های من بی.خبر بود، گفت تو چقدر خوب می.خوانی، صبر کن به تو خبر می.دهم. نمی.دانستم چه تصمیمی دارد.
  • و حتما در این مدت مشغول ساخت یک موزیک بود؟
  آرمان: بله، آرش یک ملودی سنتی ساخت و آیین هم آن را الکترونیک تنظیم کرد.
  آرش: من به خاطر بافت صدای آرمان ملودی را سنتی ساختم، در صورتی که تجربه این کار را قبلا نداشتم.آرمان: بعد یک روز با من تماس گرفت و قرار گذاشتیم و موسیقی را برای من پخش کرد و گفت برای تکمیل کار به یک شاعر نیاز داریم، کسی را سراغ نداری؟ من هم احسان را معرفی کردم، احسان پذیرفت و روی ملودی، ترانه.ای نوشت و وقتی هر چهار نفر روی شعر توافق کردیم، من هم آن قطعه را خواندم. آن.جا بود که دیدیم پکیج خوبی از کار درآمده و بدون این.که حرفی بزنیم، کار روی قطعه دوم را شروع کردیم.
  احسان: البته شعر اول تایید نشد و من شعر دیگری نوشتم. قطعه اول «در حسرت ماه» آماده بود، فقط فاقد کلام بود، آن قطعه را به من دادند و قرار شد روی آن شعری بنویسم. آرش من را از قبل می.شناخت، تنها مسئله.ای که به من گفت، این بود که شعری بنویسم که خودمانی باشد.
  • چرا شعر اول در گروه تایید نشد؟
  احسان: من هنوز هم شعری را که تایید نشد، دوست دارم، از نظر من شعر خوبی بود، ولی الان که به گذشته نگاه می.کنم، به آن.ها حق می.دهم که آن شعر را نپذیرفتند. آن شعر را با حال و هوای خودم نوشتم، ولی بعد از چند ساعت صحبت با بچه.های گروه احساس کردم باید شعری بنویسم که حال.وهوای گروه را بیان کند، نه خودم؛ و بعد «در حسرت ماه» را نوشتم.
  • پروسه ساخت یک قطعه در «چارتار» چگونه است؟
  آیین: اول ملودی، بعد شعر، تنظیم و آواز.
  • نوشتن روی ملودی کار سختی نیست؟
  احسان: سختی. دارد، اما حسن این کار در این است که عرصه.ای که من باید در آن فعالیت کنم، مشخص است. وزن شعر را به نوعی آرش به من می.دهد. به نوعی کلمات را روی آهنگ مهندسی می.کنم یا بهتر بگویم من احساس آرش را ترجمه می.کنم.
  • ممکن است در آینده و در آلبوم.های بعدی، از شعر شاعران دیگر نیز استفاده کنید؟
  آیین: به هیچ عنوان، در مورد هیچ یک از اعضای گروه چنین قصدی نداریم. ما نیازی به اضافه کردن فرد دیگری به گروه نداریم. ما چهار مولف هستیم که چهار پایه موسیقی را داریم، پس نیازی به اضافه کردن فرد دیگری وجود ندارد.
  • این.که تمام احساستان را از یک نفر بگیرید، به نوعی ضعف تلقی نمی.شود؟
  آیین: نه این خواست تمام ماست و به هیچ وجه ضعف به حساب نمی.آید. این احساس در مورد تمام اعضای گروه هم وجود دارد و فقط محدود به احسان نیست. بناست ما همواره از ملودی.های آرش و تنظیم.های من استفاده کنیم.
  • ترسی از جدایی ندارید؟
  آیین: دلیلی برای جدایی وجود ندارد.
  آرش: تمام ما به بودن در «چارتار» افتخار می.کنیم. در این گروه یک ارتباط کاری توأمان با دوستی وجود دارد.
  • تعریف مشخصی از یک آلبوم موسیقی دارید؟
  آیین: این تعریف در قالب «چارتار» به این صورت است که قبل از هر چیز شخصیت گروهی.مان لحاظ شده باشد و در مرحله بعد از تکنیک.های فردی خودمان تا جایی که به کار گروه لطمه نزده، استفاده کنیم.
  آرش: من آلبوم را نمایی از زندگی گروه در بازه.ای که آن آلبوم ساخته می.شود، می.دانم. اگر بر فرض این بازه یک سال است، این آلبوم باید اشلی از زندگی ما در آن بازه یک.ساله باشد. وقتی به عقب نگاه می.کنم و قطعات را یک به یک گوش می.کنم، تمام آن لحظات، احساسات و خاطراتی که در زمان ضبط و ساخت آن قطعات در من وجود داشت، به یادم می.آید.
  • وقتی شعر می.نویسی، آرمان و احساسات و قابلیت.های خوانندگی.اش را در نظر می.گیری؟
  احسان: وقتی کار گروهی است، تمام اعضای گروه باید این ذکاوت را داشته باشند که بتوانند خود را جای دیگران هم بگذارند. اگر این.طور باشد، کار موفق خواهد بود. ذهن ما چهار تکه است. این فلسفه کار گروهی است و اگر این نگاه در گروه وجود نداشته باشد، آن زمان است که گروه از هم پاشیده شده است، حتی اگر در کنار هم کار کنند.
  آیین: جدای از این ما به احساسات یکدیگر واقفیم. به طور مثال احسان که می.نویسد، می.داند که آرمان قرار است کار را بخواند و احساس او را می.شناسد.
  • آرمان، طراحی آوازها به عهده خود توست؟
  آرمان: وقتی ملودی ساخته می.شود، حد و مرزهایی دارد و زمانی که کلام هم نوشته می.شود، تغییراتی در ملودی ایجاد می.شود، در نهایت بسته به نگاه خودم، محیط آواز و نوع تحریرها را انتخاب می.کنم.
  آرش: آرمان نقش یک چهارم خودش را این.جا بازی می.کند.
  • موسیقی بدون کلام هم بخشی از موسیقی است، آیا در گروه شما موسیقی بدون کلام هم تولید خواهد شد؟
  آرش: من ترجیح می.دهم این موسیقی را در کارهای شخصی.ام دنبال کنم، به طور مثال در قالب کارهایی مثل موسیقی متن.
  • پس مخاطب شما الزاما باید صدای آرمان را در تمام کارها بشنود؟
  آرش: شخصیت گروه این.طور شکل گرفته است.
  آیین: صدای آرمان و شعر احسان یک امتیاز است، چرا باید از خودمان این امتیازها را بگیریم؟
  • پس مخاطب نباید از «چارتار» انتظار موسیقی بدون کلام داشته باشد؟
  احسان: برای آلبوم اول، نه. ممکن است کارهای خلاقانه زیادی در آینده انجام دهیم، اما سیاست.گذاری ما برای آلبوم اول، کارهای با کلام است.
  • مهم.ترین المان تاثیرگذار در موفقیت خودتان را چه می.دانید؟
  آرمان: به نظر من خرد جمعی. این مهم.ترین جریانی است که در «چارتار» وجود دارد. وقتی شعر نوشته می.شود، با خرد جمعی است، وقتی ملودی، تنظیم و آواز هم روی کار می.نشیند، باز هم خرد جمعی است. رد پای تمام ما در کل اثر وجود دارد.
  • تا به حال آثاری که از شما منتشر شده است، مضامینی عاشقانه دارند، این رویه شماست؟
  احسان: در آلبوم اول بیشتر در این مسیر حرکت کرده.ایم، اما به بخش.های دیگر هم سرک.هایی کشیده.ایم.
  • برای خودتان مخاطب را تعریف کرده.اید؟ این.که مثلا بگویید مخاطب ما یک رنج سنی خاص است؟
  آرش: هر کدام از ما چهار نفر یک نوع مخاطب دارد. شعر احسان یک تیپ مخاطب دارد، ملودی من هم یک تیپ دیگر...آرمان: به نظر من بیشتر این مخاطبان در رنج سنی 20 تا 30 سال هستند.
  • نگاه خانواده.هایتان به کارهای شما چگونه است؟
  آیین: در ابتدا کمتر ساپورت می.شدیم از جانب خانواده.ها، ولی وقتی کارها بیرون آمد و عزم ما را دیدند، الان بسیار خوب حمایتمان می.کنند.
  • هرگز با سه ترک عیار کار یک گروه یا هنرمند مشخص نمی.شود، ولی شما با همین سه ترک مخاطب زیادی پیدا کرده.اید. آیا هیچ ایده.ای از این همه مخاطب، به این سرعت داشتید؟
  آرش: از قطعه اول که «در حسرت ماه» بود تا قطعه دوم که «مرا به خاطرت نگه دار» باشد، شاید چهار ترک دیگر ساختیم، ولی احساس کردیم که پتانسیل عرضه به عنوان کار دوم را ندارند، پس ساختیم و صبر کردیم تا «مرا به خاطرت نگه دار» آماده شد. همین اتفاق در مورد «باران تویی» هم اتفاق افتاد. این.طور نبود که وقتی یک ترک آماده شد، آن را عرضه کنیم..از کجا می.فهمید که زمان عرضه کار رسیده است یا خیر؟
  آیین: هر کداممان وسواس خاص خودمان را داریم، به هر حال هر چهار نفر، باید راضی باشیم تا کار منتشر شود.
  احسان: شروع یک کار هنری از نگاه من باید به واسطه یک اتفاق به وجود آید که خارج از دست من و شماست. در مورد «در حسرت ماه» این اتفاق افتاد. ما مخاطبمان را پیدا کردیم و از آن به بعد تصمیم گرفتیم که دست مخاطب را بگیریم و در یک مسیر همراهی.اش کنیم.
  • این مسیر، مسیر خاصی است؟
  احسان: بله این مسیر ساخته تفکرات و ایده.های «چارتار» است.
  • در این گروه زور کدامتان بر دیگران می.چربد؟
  آیین: هیچ کدام؛ اگر این.طور نبود، عملا گروهی وجود نداشت.
  احسان: به نظر من عامل شکست تمام گروه.های ایرانی همین تفاوت جایگاهی است که یکی از اعضای گروه دارد.
  آیین: وقتی چهار فکر بهتر از یک فکر کار می.کند، چرا از سه تای دیگر استفاده نکنیم؟
  • اسلو بودن با ترنس بودن کارها را چه کسی انتخاب می.کند؟
  احسان: هر .. ایده خودش را در مورد هر قطعه می.دهد، ولی در مورد تنظیم، بیشتر آیین ایده می.دهد.
  آرمان: ایده اصلی تنظیم را آیین می.دهد، ما هم ایده.هایمان را به آیین می.دهیم. و در نهایت به یک استراتژی مشخص می.رسیم.
  آیین: البته نظراتمان خیلی به هم نزدیک است. خیلی کم پیش آمده است که فرضا یک کار اسلو باشد و بچه.ها بخواهند آن کار ترنس باشد، یا اگر هم بوده سعی کردیم هر دو ورژن را بسازیم، یعنی هم کار اسلو و هم کار ریمیکس.
  • .به ارشاد و مجوز هم فکر می.کنید؟
  آیین: بله، اشعار ما چند وقتی است برای گرفتن مجوز دست وزارت ارشاد است. پروسه دریافت مجوز آلبوم را طی می.کنیم.
  • تا به حال پیش آمده که در تاکسی یا هر جای دیگری بدون این.که شما را بشناسند، موسیقی.تان را پخش کنند؟
  آیین: بارها شده.
  • .از آن لحظه.ها بگویید...
  آرش: حس یک لذت مداوم است.
  آیین: ساده نیست پاسخ این سوال اما در یک جمله باید بگویم که خستگی آدم در می.شود.
  • برنامه.ریزی دقیقی برای آینده دارید؟
  آیین: خیلی دقیق نمی.توان در مورد آینده اظهارنظر کرد، خیلی از مسائل قابل پیش.بینی نیست، ولی برنامه.های ما برای آینده، گرفتن مجوز آلبوم و انتشار آن و بعد هم برگزاری کنسرت است. این آینده کوتاه.مدتی است که ما برای خود متصوریم.
  احسان: ما یک سال است که شبانه.روز، بدون وقفه کار می.کنیم و منتظریم که حاصل کارمان منتشر شود.
  • از موزیسین.های برجسته، بازخوردی داشته.اید؟
  آرمان: بله، چند مورد بوده. استادان موسیقی سنتی و کلاسیک.
  • نظرات این استادان تا چه اندازه روی کار شما تاثیرگذار است؟
  احسان: «چارتار» مسیر مشخص خودش را در پیش گرفته و در این مسیر، مطمئنا از هر نگاه مثبت و نقد سازنده، استفاده می.کند.
  • تا به حال پیشنهادهای همکاری جداگانه.ای هم به اعضای گروه شده است؟
  آرش: بله، برای من، آیین و احسان پیش آمده و همکاری هم کرده.ایم، ولی در مورد آرمان حساسیتمان بالاتر است.


  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۱/۰۶/۲۱ در ساعت 13:00

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۶/۱۲, 17:40
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۲/۰۲, 13:21
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۲۳, 17:23
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۱۳, 01:12
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۰۵, 10:01

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست