کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: گفت و گوی خواندنی با سالار عقیلی؛ سلیقه مردم شرط است!

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض گفت و گوی خواندنی با سالار عقیلی؛ سلیقه مردم شرط است!

  گفت و گوی خواندنی با سالار عقیلی؛
  سلیقه مردم شرط است!

  موسیقی ما - علی رضوی: سالار عقیلی خواننده موسیقی ایرانی که این روزها طرفداران زیادی هم دارد، معتقد است سلکشن گوش کردن عادت خوبی است
  • می.خواهم در مورد رفتار مردم در موسیقی کردن با شما صحبت کنم. به نظر می.آید در سال.های اخیر و با سرعت گرفتن پیشرفت تکنولوژی مردم به سمت سلکشن یا مجموعه آهنگ گوش کردن رفته.اند. مردم دیگر حوصله گوش کردن یک آلبوم از اول تا آخرش را ندارند. شما هم این موضوع را در بین مخطبان خودتان حس می.کنید؟
  البته اگر بخواهند سلکشن هم بکنند باید اول سی.دی.ها را تهیه کنند و بعد از میان آنها آهنگ.هایی را که دوست دارند جدا کنند و در یک مجموعه بگذارند. اما من هنوز این رفتار را حس نمی.کنم. در کار ما هم نیست.چون موسیقی ایرانی به گونه.ایست که باید پیوسته باشد. ما از یک دستگاهی شروع می.کنیم، بعد آوازش را می.خوانیم، گوشه.های مختلف آن را می.خوانیم، بعد وارد یک دستگاه دیگر می.شویم و در آن دستگاه تصنیف دیگری می.خوانیم. به خاطر پیوسته بودن آهنگ.های یک آلبوم در موسیقی ایرانی این اتفاق کمتر می.افتد. مگر اینکه تک آهنگ.های معروفی که از ما منتشر شده است را است، مثل موسیقی تیتراژها یا تک آهنگ.ها را در کنار هم جمع کنند و یک مجموعه درست کنند. مثل سرود وطنم که خیلی معروف شده است. ولی اگر کسی اهل موسیقی ایرانی باشد حتما ترجیح می.دهد که کل آلبوم را داشته باشد و همه قطعات آن را گوش کند. به خاطر پیوستگی که وجود دارد.
  • فکر می.کنید چند درصد از مخاطبان شما را این مخاطبان تخصصی موسیقی ایرانی تشکیل می.دهند که ترجیح می.دهند این موسیقی را به صورت پیوسته گوش کنند؟
  تا حالا که همیشه همینطور بوده. هرچند الان وقت.ها خیلی تنگ شده است و مردم بیشتر آلبوم.هایی را که تهیه می.کنند در ماشین گوش می.کنند. خود من هم همینطور هستم. با اینکه بهترین امکانات صوتی را دارم ولی بیشتر موسیقی.هایم را در ماشین گوش می.کنم. چون وقت دیگری نداریم. مردم هم همینطور هستند. اما باز فرقی نمی.کند. کاری که من و دوستان من انجام می.دهند کار حرفه.ای و جدی است. کسی خوب آنرا می.فهمد که تمام آلبوم را خوب بشنود. این موسیقی هم زیاد عوام پسندانه نیست. یعنی هر کسی هم نمی.تواند از اول تا آخر آنرا گوش کند. خسته می.شود.
  • اما به نظر این مخاطبان جدی موسیقی ایرانی که شما در موردش صحبت می.کنید فقط یک بخش کوچکی از مخاطبان شما را تشکیل می.دهند. گروهی که عمدتا آنها هم وقت و حوصله کافی برای گوش کردن به یک آلبوم کامل را ندارند.
  بله. حتی خود من. خود من هم وقت نمی.کنم کارهایی که منتشر می.شود را گوش کنم. حتی خیلی از کارهای خودم را. می.تراود مهتاب که تازه منتشر شده. است را فقط یکبار گوش کردم. آن هم درست نتوانستم گوش کنم. چون دوتا از تصنیف.ها که پخش شد رسیدیم به مقصد. اینکه خود ما هم وقت نمی.کنیم همه آلبوم را گوش کنیم، چه برسد به مردم. ولی معمولا کسانی که سی.دی را می.خرند چه مخاطب خاص و چه عام، یک دور این موسیقی را گوش می.کنند. بعد اگر کل آلبوم را دوست نداشتند، یک بخشی از آنرا که دوست داشتند جدا می کنند.
  • من خیلی از هواداران یا مخاطبان شما را دیده.ام که شما را فقط با تک.آهنگ.های معروفی که دارید می.شناسند. حتی بعضا اسم هیچکدام از آلبوم.های شما را هم بلد نیستند.
  بله اینها خیلی زیاد هستند. خود هم من قصد دارم ارکستری را جمع کنم که فقط این تک آهنگ.هایی که معروف شده.اند و مردم دوست دارند را اجرا کنیم. به نظرم از این کنسرت خیلی استقبال خواهد شد. که بتوانیم هم مخاطب عام را داشته باشیم و هم خاص.
  • شاید یک تفاوت اصلی شما با بقیه همکارانتان هم در این باشد که شما به سلیقه مخاطب عام بیشتر اهمیت می.دهید. این را قبول دارید؟
  وقتی توانایی این هست که موسیقی را به جامعه بزرگ.تری ارائه کنیم، چرا باید خودمان را محدود کنیم؟ وقتی شما توانایی خواندن یک کاری را دارید برای چی نباید آن را بخوانید؟ من به محدودیت اعتقادی ندارم. در کشور ما هم اینگونه است. در کشورهای دیگر خواننده خودش را محدود به سبک خاصی نمی.کند. هرچه دوست داشته باشد می.خواند.
  • البته که همیشه اینطور نیست. خیلی از خواننده.های مطرح هم هستند و بودند که فقط یک سبک خاصی کار کردند.
  مثل کی؟
  • مثل پاواراتی و بوچلی.
  بله آنها خواننده کلاسیک و اپرا هستند و تخصصشان همین بوده. شما چرا سلندیون و مایکل جکسون را مثال نمی.زنید که هر چیزی بهشان بدهید می خوانند؟
  • فکر می.کنیم با سبکی که شما کار می.کنید قابل مقایسه نباشد. اسم آن نوع موسیقی پاپ است و تکلیفش هم مشخص است. موسیقی عامه پسند و پاپ می.تواند در هر سبکی باشد.
  بله درست است. من هم نمی.گویم که هر کاری را باید خواند. اگر اینطور بود که من تا به حال صدها آلبوم داشتم. اتفاقا در این زمینه من خیلی گزیده کار هستم. من هرکاری را که می.خواهم بخوانم قبلش چندین بار گوش می.کنم و می.بینم که به سبک من می.خورد یا نه. ولی اگر خودم دوست نداشته باشم و تشخیص بدهم که با سلیقه مخاطبانم سازگار نیست به هیچ وجه قبول نمی.کنم. اتفاقا در این مدت خیلی از آهنگسازان پاپ با من تماس گرفتند. خیلی.ها هم می.گویند صدای تو به درد موسیقی پاپ می.خورد. اما من هیچ وقت به سمت آن فضا نرفتم. چون با سلیقه خودم و مخاطب سازگار نیست.
  • پس خط قرمز شما برای تولید یک اثر چیست؟ تا کجا حاضرید برای خواندن یک اثر متفاوت و البته عامه پسند پیش بروید؟
  آن خط قرمز را نمی.شود گفت. در ذهن من است. باید کار را بشنوم. اصلا نمی.توانم درباره.اش حرف بزنم. یک ایده.آلی هست که در ذهن خودم است. با شنیدن کار به آن می.رسم. مثل یک بازیگر که قبل از بازی در یک فیلم می.گوید که فیلم.نامه را باید بخوانم. در کار موسیقی هم خط قرمز.هایی وجود دارد. مثلا چیزی که زیاد به سمت موسیقی پاپ برود من نمی.خوانم.
  • نمی.ترسید از اینکه این انتخاب.ها سلیقه.ای بشوند؟
  بشوند. سلیقه من است دیگر. من سلیقه مردم را هم می.دانم. می.دانم که آن چه چیزی را دوست خواهند داشت و چه چیزی را نه. حدود بیست سال است که روی صحنه.ام و دیگر همه زیر و بم سلیقه مردم را می.دانم. برای همین زمانی که یک آهنگی را گوش می.کنم اول از همه به این فکر می.کنم که آیا می.گیرد یا نه. ببینید ما سه نوع اثر داریم. یکی اثری که خواننده را در همان سطحی که هست نگه می دارد. یکی دیگر اثری که باعث اعتلا و پیشرفت خواننده می.شود و دیگری آثاری که حتی به پیشینه هنرمند هم آسیب می.زند. من همیشه سعی کردم گروه دوم را انتخاب کنم. اما گاهی اوقات هم هنرمند مجبور می.شود برای مسائل مادی یا دیگر مسائل به سمت گروه اول هم برود. کارهایی که خواندن و نخواندنشان فرقی نمی.کند. اما همیشه سعی کردم از گروه سوم پرهیز کنم. گروه دوم با اساتید موسیقی به دست می.آید. همیشه دنبال این هستم که با اساتید موسیقی کار کنم. با اساتیدی مثل آقای علیزاده، آقای درخشانی، مرحوم مشکاتیان و ....
  • برگردیم به سوال اول. این برای شما ناراحت کننده نیست که مردم آهنگ.های شما را در کنار یک سری آهنگ.های پاپ و راک و حتی رپ گوش کنند؟
  اتفاقا چند وقت پیش که برای کنسرت خلیج فارس رفته بودیم آتلیه برای عکاسی، ضبطی که آنجا بود همه جور آهنگی را داشت می.خواند. آن وسط دیدم که آهنگ تبریز در مه من را هم دارد پخش می.کند. اتفاقا این به نظرم اتفاق خوش.آیندی است. من خیلی خوشحالم. این نشان دهنده این است که موسیقی مرز ندارد. مثل این می.ماند که شما هر روز قرمه.سبزی بخورید. هیچ غذای دیگری هم نخورید. نمی.شود فقط مردم را مجبور کرد که یک نوع موسیقی گوش کنند. مردم به موسیقی.های مختلفی نیاز دارند. موسیقی هم غذای روح است. به همه غذاها هم بدن نیاز دارد. یکی ممکن است که از موسیقی سنتی خوشش نیاید و گوش نکند. یکی دیگر از موسیقی پاپ خوشش نیاید و گوش نکند. ولی ما نمی.توانیم مردم را محدود کنیم که چه موسیقی را گوش کنیم و نکنیم.
  • چیزی که در بین نسل جدید موسیقی دیده می.شود، بازخوانی آثار قدیمی به نظرتان در وضعیت فعلی موسیقی ما، این بازخوانی.ها چقدر می.تواند به فضای موسیقی ما کمک کند؟
  کارهایی که من در مایه.ی ناز خواندم، چندتایش که اصلا توسط کسی شنیده نشده. شاید هم خیلی به ندرت و بین اهالی موسیقی شنیده شده باشد. مثلا همان تصنیف امید دل، قبل از انتشار مایه.ی ناز اصلا جوان..ها نشنیده بودند. چون اولین آهنگی است که پرویز یاحقی در سن هفده-هجده سالگی ساخته. تصنیف سبکبار از آقای حسن صدرسالک هم بود که اصلا تا به حال کسی نشنیده بود و من برای اولین بار آن را وارد موسیقی کردم. کارهای دیگر هم نسخه درستی از آنها در بازار موجود نبوده یا اگر بوده کیفیت مناسبی نداشتن. این کار، یعنی جمع کردن تصنیف.های قدیمی که کمتر شنیده شده.اند یکی از علاقه.مندی.های شخصی خود من است. برای همین دارم روی یک آلبوم دیگر که آن هم بازخوانی کارهای قدیمی است کار می.کنم و دوست دارم که این کار را ادامه دهم. این بازخوانی.ها به نظرم چند خاصیت مهم دارد. اول اینکه از خیلی از این آهنگ.ها نسخه درستی در دسترس نیست. یا آنهایی هم که در بازار وجود دارند، کیفیت بسیار پایینی دارند. بازخوانی آنها باعث می.شود که با کیفیت بهتری به دست مخاطب.ها برسد و برای جوان.های بعد از ما هم ماندگار بماند. دلیل دیگرش هم این است که مردم ما خیلی اهل نوستالژی هستند و کارهای قدیمی را دوست دارند. حتی جوان.هایمان. برای همین از این نوع بازخوانی.ها استقبال می.کنند. البته نباید این بازخوانی هم از یک حدی فراتر رود و سهم بیشتر کارها را بگیرد. باید تعادل را هم رعایت کرد.
  • این نگرانی وجود ندارد که جوانان نتوانند با آثار سنگینی که در زمینه موسیقی سنتی ارایه می شود و در آن اصالت های موسیقی رعایت شده است، ارتباط برقرار کنند؟
  وظیفه ماست که اینها را به نسل جوان معرفی کنیم ، بسیاری از اصالت های موسیقی سنتی ما در حال نابودی است و ممکن است نسل های بعدی به شکل کامل آنان را به دست فراموشی بسپارند. بنابراین خوانندگان هم نسل من نیز باید در این زمینه تلاش هایی را انجام دهند. کاری که من سعی کردم در آثاری چون "مایه ناز" و یا "عشق دیرین" انجام دهم. این کار به تایید استاد "فرامرز پایور" هم رسیده بود و آقای دلنوازی تنظیم و ضبط قطعات آن را که همگی اشان جزو قطعات قدیمی موسیقی سنتی به حساب می آیند را زیر نظر ایشان انجام می داد. خلاصه آنکه نسل ما باید به گونه ای فعالیت کند که تاثیراتی مهم بر جای بگذارد و کارهایی ریشه دار انجام دهد،همان طور که هم اکنون استاد شجریان این اقدام را انجام داده اند و حق بزرگی بر گردن بسیاری از موزیسین هایی دارند که هم اکنون فعالیت می کنند.

  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۱/۰۶/۲۳ در ساعت 01:20

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. در خواست کیک قوی
  توسط ramin-mc در انجمن درخواستها و مشکلات Loop و sample
  پاسخ ها: 7
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۵/۱۱, 15:56
 2. درخواست آکاپلا از بهنام صفوی
  توسط VAHID FL در انجمن انجمن آکاپلا و بیت
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۳/۲۹, 12:42
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۲/۲۲, 15:41
 4. درخواست برنامه برداشتن صدای خواننده از روی آهنگ
  توسط iran music در انجمن انجمن خوانندگی
  پاسخ ها: 4
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۹/۰۷, 20:12

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 2 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست