کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: افتخاری جوان برای شهری کهنسال

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض افتخاری جوان برای شهری کهنسال

  .سید علیرضا میر علی ...:.“سودای تو” قطعه ای است که اگر چه برای یک مجموعه تلویزیونی اجرا شد اما توانست بسیار مورد توجه قرار گیرد. این قطعه توسط سینا فرزادی پور و بابک رجبی ساخته و تنظیم و شعری سعدی شیرازی برای آن انتخاب شده که مجموعا قطعه ای شنیدنی ا به مردم ارائه کرده است.

  “سودای تو ” قطعه ای است که بر روی تیتراژ پایانی مجموعه تلویزیونی” پشت کوههای بلند” به نویسندگی و کارگردانی امرالله احمدجو است که اخیرا از شبکه 3 سیما پخش می شد و موسیقی پایانی آن بسیار مورد توجه منتقدان قرار گرفت. خواننده ان قطعه برادران سعیدی بودند که هنوز هم صدای آنها همراه با این تیتراژ از شبکه های مختلف استانی در حال پخش است. این دوبرادر هم اکنون مشغول همکاری با مرکز فارس هستند و تصانیفی را در مرحله ضبط دارند. از این دوبرادر پیش از این آلبومی با عنوان “ارگ خاموش” نتشر شده است.

  علیرضا میرعلی نقی، مورخ و منتقد موسیقی ایران در باره صدای این دو برادر خواننده یادداشتی برای هنرآنلاین نوشته است:

  محیط طبیعی حوالی اصفهان، خصوصیات مساعد نژادی و اقلیمی، از مهم.ترین عوامل پرورش و تولید صداهای انسانی در حدود والاست. برای رسیدن به مقام خواننده. خوب، داشتن صدای ذاتی، یا خصوصیاتی چون قدرت و طنین و رنگ و گرمی و… شرط لازم است. این بار، از این شهر هنرپرور، دو صدای همخون و همخوان برخاسته.

  موسیقی شهری ایران، در شکل کلاسیک و شناخته.شده.اش – که متاسفانه اطلاعات دقیق و مفصلی درباره.ی آن هنوز در دست نداریم – نوعی از موسیقی است که بر کلام، تکیه.ی بسیار دارد، کاراکتر آوازی آن مقدم بر کاراکتر «ساز»ی است و حتی زبان اجرایی سازها، تا همین چند دهه معاصر، سراسر زیر سلطه.ی سنگین جملات شعری بود.

  اکنون هم که کوشش.های ارزنده.ای برای تفکیک زبان اجرایی شعری از غیر شعری توسط چند نوازنده.ی اندیشمند صورت گرفته، باز هم صورت غالب، همین است که قالب اصلی اجرا برای موسیقی کلاسیک ایرانی شناخته می.شود: اجرای جملاتی زیبا و دلنشین که چه باکلام و چه بی.کلام، تابع ساختارهای تشکیل.دهنده شعر کلاسیک فارسی باشند. ذات همیشه خنیایی و انتخاب اول خنیاگران آن که «غزل» است، این موسیقی را دارای خصوصیاتی کرده که از پنجه.ی نفوذ آن، ناگزیر است و تا حد زیادی هم ناگریز.

  روشن است که در چنین فرهنگی، صدای زیبای انسانی که آمیخته با شعری زیبا و برازنده باشد، نهایت اهمیت را پیدا می.کند. و با رونق گرفتن سلطه.ی رسانه.ای و مناسبات غیرعادلانه.ی شغلی و اقتصادی در جامعه.ی موسیقی ایران امروز، جریان موسوم به خواننده.سالاری ایجاد می.شود؛ که شاهد نتایج و تبعات مخربش هستیم. موسیقی ایرانی در ذات و نهاد خود این.گونه «سالار»ی.ها را پذیرا نیست و بین استادان قدیم هم این.طور برتری.طلبی.ها و چنین مناسباتی وجود نداشت. اصفهان، یکی از مراکز مهم اجتهاد موسیقی شهری در ایران است، عبدالحسین برازنده و جلیل شهناز و حسن کسایی همان قدر حرمت و عزت داشتند که تاج اصفهانی و حبیب شاطر حاجی و ادیب خوانساری داشتند، و اصولا درجه.ی هنرمندی و خلاقیت و داشتن «آنِ» متعالی مورد نظر بود، نه این.که افراد را بر حسب تخصص.شان رده.بندی کنند.

  اصفهان همیشه در زمینه.ی آواز چهره.های درخشان را پرورده است. دو ساز اصلی در این شهر را می.توان نای هفت.بند نیستان.ها و نای درون انسان.ها دانست. دو سازی که بسیار به هم شبیه و نزدیک هستند. مگر نه این.که عبدالقادر مراغی در مقاصد الالحان فرموده: «اکمل آلات، حلوق انسانی است؟» سازهای دیگر در اصفهان، نسبت به نی و آواز، در درجات بعدی توجه قرار می.گیرند. اگرچه در سی سال گذشته نوازندگان خلاق و قدرتمندی در سازهای مختلف از اصفهان برخاسته.اند از جمله، استاد فرامرز پایور، که ده سال آخر عمر مفیدشان(قبل از آن سکته.ی جانکاه) را با علاقه و جدیت، صرف هنرآموزان با استعداد اصفهانی کردند.

  محیط طبیعی حوالی این شهر، خصوصیات مساعد نژادی و اقلیمی، از مهم.ترین عوامل پرورش و تولید صداهای انسانی در حدود والاست. برای رسیدن به مقام خواننده.ی خوب، داشتن صدای ذاتی، یا خصوصیاتی چون قدرت و طنین و رنگ و گرمی و… شرط لازم است.

  این بار، از این شهر هنرپرور، دو صدای همخون و همخوان برخاسته که در ریشه، مشترک و در ثمره، متنوعند: برادران دوقلوی سعیدی، یا همان سعیدی.ها. که در اصفهان به نام کلی «دوقلوهای سعیدی» معروفند، و شاید برای این که ناآشنایان، آن.ها را با هنرمندی خوشخوان و معمر از محترم.ترین آواز اصفهان است(جناب تقی سعیدی) اشتباه نگیرند. دوقلوهای سعیدی، متولد هشتم آبان 1360، از محیط.های تعزیه.خوانی برآمده.اند. محیط.هایی که تا همین یک.صدسال پیش در تهران، اصفهان، قزوین، اراک و تبریز، حنجره.های عالی را کشف می.کرد و محل رشد و پرورش آن.ها می.شد. تا زمانی که سلطه.ی رسانه.ها، همه.گیر نشده بود، بهترین خوانندگان از محیط.های مذهبی وعرفانی بر.می.آمدند. از اقبال.السلطان در قرن گذشته گرفته تا ایرج و گلپا و شجریان و ناظری امروز.

  سعیدی.ها از کودکی در محیط.های تعزیه بزرگ شده و خوانده.اند. اما خود را محدود به تعزیه..خوانی نکرده.اند. آن.ها ابتدا تعلیم. آواز، نزد استاد فضل.الله شاه.زمانی آغاز کرده و سپس نزد استاد محمدعلی کیانی.نژاد، نی.نواز چیره.دست و آهنگساز و ارکسترنویس بی بدیل موسیقی سنتی، تکنیک.های صداسازی را آموخته.اند. آ.ن.ها این شانس را داشته.اند که هم نزد معلم آواز کار کنند و هم نزد موسیقیدانی بصیر و مسلط به نوازندگی و نواسازی و تربیت خواننده برای ارکستر، با ظرافت.ها و دقایق مهم موسیقی آوازی آشنا شوند.

  استعداد این دو برادر در حدی از تعالی است که استاد جلیل شهناز که معروف به ریزبینی و سخت.پسندی مفرط است، آن.ها را ستود و تشویق کرد. فیلم این دیدار تاریخی هم.اکنون قابل دسترس است. همچنین این برادران این فرصت عالی را داشته.اند که آثار جاویدان استاد عبدالحسین برازنده را – گاه با شعری متفاوت از اصل – بازخوانی کنند. اجرای آثار کلاسیک که از کاراکتری فاخر و سنگین برخوردار باشند، فرصتی است که هم غرورآفرین است و هم دشوار، و اگر خواننده.ی جوانی خوب از پس آن برآید، آینده.ی هنری خود را تضمین کرده است. نمی.دانم آیا آلبوم آن نیز منتشر شده یا نه؟

  صدای برادران سعیدی، گاه همراه همدیگر و گاه به تنهایی، از جوهره.ای ذاتی(موروثی) و توانایی.های خاص، حکایت می.کند. بخشی از توانایی، بی.تردید مربوط به سال.های اوج جوانی است و اگر تربیت فرهنگی، پشتیبان صدا نباشد، آن صدای خوش و توانا هم آخر و عاقبت مطلوبی نخواهد داشت، نظیرش بلایی بود که ایرج در سال.های50-1340 بر سر صدای خودش آورد و آن حنجره.ای که مورد تحسین خالقی و بنان بود، در خدمت مطالبی مسکین قرار گرفت. همچنین، آن یکی آوازخوان بااستعداد که ابتدا مقلد ایرج بود و بعدها ثابت کرد که حتی لیاقت تقلید را هم ندارد. حفظ پرستیژ فرهنگی و ذکاوت اجتماعی، غیر از صدای خوش است و صد نکته غیر حسن بباید که تا کسی، مقبول طبع مردم صاحب نظر شود.

  گذشته از لطف و قدرت صدا، داشتن استعداد در فن مناسب..خوانی(که خاص اصفهانی.ها است) و از حفظ داشتن اشعار خوب، و دانستن فوت و فن تلفیق یا ترکیب و پسند کلام و موسیقی، قریحه.ی جمله.سازی در آواز، تنوع تحریرها، داشتن شنوایی ورزیده و نیک تربیت شده که صدایی کوک و درست را ایجاد کند، همه از عواملی است که خوش.آوازی را تبدیل به خواننده.ای ماندگار می.کند. اکثر این خصوصیات به طور اعم نزد برادران سعیدی دیده می.شود و بر عهده آن.ها است که به طور اخص و اکمل برای ارتقای این خصوصیات بکوشند تا صداییی دیگر و بالاتر از هر افتخاری برای آواز ایرانی در مکتب اصفهان باشند.

  برای خیلی از افراد که مخاطب صدای آن.ها شده.اند و از طرفدارانشان به شمار می.روند، وجه جذاب آواز این دو برادر در این است که به هیچ عنوان، تقلید مستقیم یا غیر مستقیم، صفر یا پنجاه یا صد در صد از صدای اساتید بزرگ آواز نیست! کپی.سازی از روی صدای استاد به حدی بالا گرفته که سر و صدای شاگردان قدیمی همین اساتید را هم در.آورده، و به هیچ وجه، مورد تأیید هنر و هنرمندان نمی.توانند باشد. هیچ کپی.ای برابر اصل نیست حتی اگر ثمره.ای همچون همایون به حکم توارث، از همان ریشه و شجره برآمده باشد؛ و شک نیست که همایون والاتبار هم در عین تعلق به ریشه.های ارجمند خویش، حوزه.ی شخصی و انحصاری صدا و آواز خود را پیدا خواهد کرد، کما این.که از همین حالا هم معلوم است. درباره.ی سعیدی.ها البته اوضاع فرق می.کند. حوزه.ی آواز اصفهان البته اسوه.های خاص خود را دارد، از تاج اصفهانی تا هنرمندانی که با حفظ فردیت، شیوه.ی استاد را با توانایی اجرا می.کنند. بی.شک هنر از تقلید آغاز می.شود، از آن فراتر می.رود و بدعت.ها و بدایع خود را بنا می.نهد.

  از همخوانی این دو صدای رسا، متاسفانه آثار اندکی به صورت رسمی منتشر شده است. آثار موسیقی تا به صورت کثیرالانتشار در دسترس عموم قرار نگیرد، نمی.تواند معرف هنرمند به مردم باشد. آلبوم «ارگ خاموش» که چند سال پیش از این انتشار یافت می.توانست معرف خوبی برای هنر این دو برادر و تنظیم.کننده.ی فرهیخته.ی آن آقای امیر اسلامی باشد؛ اما این آلبوم هم به دلایل فرهنگی موجود در جامعه.ی امروز ما، درست شناخته نشد. خوانندگی در تیتراژهای پایانی سریال.ها هم معرف خوبی برای این صداها نیست. استعدادها باید در بستر اصالت اقلیمی خود قرار بگیرند و حمایت شوند تا بتوانند شاهکارهای ماندگار بیافرینند. هم اکنون، این دو صدای رسای موسیقی ایران، به یمن حمایت صدا و سیمای مرکز اصفهان توانسته.اند به کار حرفه.ای ادامه بدهند؛ بسیاری از بزرگان موسیقی ایران، ابتدا از همین جعبه.ی جادو آغاز کرده.اند ولی در آم محدود نمانده.اند و به «کارمندان موسیقی» تبدیل نشده.اند، بلکه به هنرمندان موسیقی بدل شده.اند.

  هنوز هزار باده.ی ناخورده اندر این تاک است. کنسرت.های داخل و خارج از کشور، موفقیت در صدا و سیمای اصفهان و تهران، تقدیر اساتید دیروز و امروز، همکاری با استعدادهای شایان توجهی مثل امیر اسلامی و ستار هوشیاری، طلیعه.ی اقبالی را می.دهد که تا کنون هیچ کدام از برادران توامان در موسیقی ایران به آن نرسیده.اند. این دو نای بلندآوا، مثل یک نای جفتی هستند با دو صدای هم.ریشه و مجزا. اگر افتخاری برای آینده.ی آواز اصفهان باشد، بی.شک این دو از سران آن خواهند بود.

  منبع: هنرآنلاین


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۲/۱۱/۰۲ در ساعت 10:20

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

+ پاسخ به موضوع

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست