کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: توليد موسيقي سخت شده است. هشدار چمن..آرا نسبت به از بين رفتن صنف فروشندگان موسيقي

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض توليد موسيقي سخت شده است. هشدار چمن..آرا نسبت به از بين رفتن صنف فروشندگان موسيقي

  توليد موسيقي سخت شده است.
  هشدار چمن..آرا نسبت به از بين رفتن صنف فروشندگان موسيقي

  موسیقی ما - مدير فروشگاه «بتهوون» در آستانه ششمين دهه از فعاليت.هاي اين مجموعه، نسبت به از بين رفتن صنف فروشندگان موسيقي هشدار داد.بابك چمن آرا عنوان كرد: صنف فروشندگان موسيقي،. نوارفروشي.ها و يا هرآنچه كه اسم آن را مي.گذاريم خيلي زودتر از آنچه كه فكر كنيم در حال از بين رفتن هستند.وي با برشمردن دلايل اين اتفاق توضيح داد: شرايط اقتصادي، گران. بودن سي.دي.، دسترسي راحت.تر مردم به موسيقي MP3 .، دانلود كردن. و مواردي از اين دست در اين اتفاق بي.تاثير نيست اما از سوي ديگر موسيقي كه توليد مي.شود، همه خواسته مردم نيست.

  چمن..آرا در اين.باره گفت:. امروزه يك ترك از ساسي. مانكن ظرف چند ساعت توسط 70.، 80 هزار نفر شنيده مي.شود، در حالي كه شايد در مورد يك ترك از محمدرضا شجريان اين اتفاق نيفتد!

  وي دليل ديگر اين اتفاق را در نداشتن رسانه.ي حمايت.گر از صنف فروشندگان موسيقي دانست و افزود: .ما همه رسانه.ها را نداريم و شايد بهتر باشد بگويم كه تقريبا هيچ رسانه.اي در اختيار نداريم، زيرا يك صفحه موسيقي در روزنامه.اي كه تيراژ كمي دارد.، دردي از ما دوا نخواهد كرد.

  اين ناشر و مدير فروشگاه موسيقي در ادامه سخنانش به دو مشكل پيش روي اين مجموعه اشاره كرد و افزود: اولين مشكل ما با فروش سوپرماركتي است. البته تا زماني كه فيلم را در سوپر ماركت.ها مي.فروختند مشكلي نداشتم، اما موسيقي محصولي است كه بايد توسط من فروشگاه.دار فروخته شود و اينجا انگشت نشانه بنده به فروش آثار «علی.رضا عصار» و «حسام.الدين سراج» نشانه مي.رود.

  او متذكر شد: اين قبيل آثار بايد در فروشگاه.هاي موسيقي به فروش برسند و به عنوان بخشي از سود ما تلقي شوند تا بتوانيم با سود. آن علاوه بر اينكه چرخ كارمان را بگردانيم، در كنارش آثار حاج قربان سلیمانی و مرتضی حنانه را هم ارائه كنيم. در حالي كه وقتي فروش از اين حوزه خارج مي.شود،. سود ما نيز كم خواهد شد و مشكلات ديگري را به دنبال مي.آورد.

  چمن.آرا با مرور فعاليت فروشگاه.هاي موسيقي و كم رونق شدن آن طي سال.هاي اخير توضيح داد: فروشگاه.هاي موسيقي در راسته.ي خيابان تخت طاووس تا همين چند سال پيش پوسترهاي متنوعي از موسيقي را از داوود آزاد و محمدرضا لطفي گرفته تا رضا صادقي و ... برديوارهاي خود نصب مي.كردند، در حالي كه الان مدت.هاست پوستر موسيقي نمي.بينيم، چون پوسترهاي سينما جاي آن را گرفته است.

  او اضافه كرد: البته سينما هم وضعيت خوبي ندارد، اما از آنجا كه صنعت بزرگ.تر و پرسودتري است پس زور بيشتري هم دارد و اين اتفاق باعث مي.شود تا مردم به عنوان مخاطبان ما به مرور توجه كمتري به موسيقي كنند و اين حوزه از يادشان برود.

  مدير فروشگاه بتهوون، وضعيت اقتصادي ناشران موسيقي را يكي ديگر از مشكلات اين بخش دانست و افزود:. توليد موسيقي سخت شده است. به طوري كه اگر سه ماه پيش نظر بنده را درباره دلايل بالا بردن قيمت سي دي به هشت هزار تومان مي.پرسيديد، من از پيش بيني سختي.هاي فروردين و ارديبهشت مي.گفتم، اما اگر وضعيت فعلي را مي.دانستم قطعا اين قيمت را به 10 هزار تومان افزايش مي.دادم.

  چمن.آرا خاطرنشان كرد:. به هيچ وجه نمي.توانيم از پس هزينه.هاي توليد و پرداخت حق تاليف هنرمندان برآييم و به همين دليل هم توليدمان كم شده است.

  او گفت: فروشگاه.هايي مثل بتهوون مشتري.هاي دائمي دارند كه هفته.اي يك بار مي.آيند و سراغ كارهاي جديد را فارغ از علاقه.هاي شخصي.شان مي.گيرند. اين مراجعه بخشي از فرهنگ اين شغل است و اين افراد هميشه دنبال كارهاي جديد هستند و تخصصي و غير تخصصي درباره آن نظر مي.دهند، اما وقتي چند بار پشت سر هم مراجعه كنند و تعداد كارهاي جديد را كمتر از پيش.بيني خود ببينند قطعا به مرور مراجعه آنها كمرنگ مي.شود و بعد از مدتي هم ديگر نمي.آيند.

  او يكي ديگر از نكات تاثيرگذار در ركود فعاليت. فروشگاه.هاي موسيقي را در حوزه فروش مجاز و غيرمجاز دانست و افزود: بحث درباره اينكه فروشگاه.ها مجاز بفروشند يا نفروشند هم مطرح است و تعداد كمي از فروشگاه.ها هستند كه فقط مي.توانند با فروش آثار مجاز و رسمي سرپا بمانند.

  چمن.آرا تصريح كرد: محصولي كه به عنوان غيرمجاز تلقي مي.شود و بعضي از فروشگاه.ها مي.فروشند مثل مواد مخدر نيست كه جابه جايي و خلق آن قانون و مجازاتي داشته باشد و اگر اين محصول در يك فروشگاه به فروش نرسد،. قطعا مخاطبانش از فلان پمپ بنزين يا پارك محله.شان تهيه كرده و يا دست آخر دانلود مي.كنند.

  اين ناشر و فروشنده موسيقي با اظهار تاسف از ضعف اجراي قانون كپي.رايت در ايران عنوان كرد: متاسفانه وقتي اين قانون وجود ندارد. كاري از پيش نمي.رود در حالي كه دولت بايد پيگيري تخلفات منتشر كنندگان موسيقي مجازي باشد كه براي گوش دادن به اين آثار بايد سهم خود را پرداخت كنند و همين اتفاق باعث مي.شود گاه فروشگاه.ها مجبور شوند كه غير مجاز بفروشند.

  چمن.آرا نتيجه فروش غيرمجاز آثار را در چند مورد خلاصه كرد و افزود: در اين شرايط فروشگاه.ها يا با اماكن طرف مي.شوند كه جريمه و تعطيلي را در پي دارد و يا اينكه بعد از مدتي شغلشان را تغيير مي.دهند و با فاصله.اي باز مي.گردند و يا در نهايت نبايد غير مجاز بفروشند كه با اين حجم توليد و وضعيت فرهنگي نمي.توانند چرخشان را بگردانند و اين نكته همان نهايتي است كه فكر نمي.كردم در ايران به اين زودي.ها اتفاق بيافتد.

  او با مقايسه وضعيت فروشگاه.هاي موسيقي در ايران با ساير كشورها گفت: .اين فروش اينترنتي در دنياي اقتصادي موسيقي به اين حوزه كمك مي.كند، اما در ايران همچون تير خلاصي براي فروشگاه.هاي موسيقي است زيرا همان درصدي از مخاطبان باقي مانده در موسيقي كه حاضر بودند براي خريد آن پول بپردازند، حالا مي.توانند مستقيم و بدون مراجعه به فروشگاه.ها اثر دلخواه خود را بخرند و اين اتفاق حكم تير خلاص را دارد.

  چمن.آرا خاطرنشان كرد: در حال حاضر يك سايت رسمي براي فروش اينترنتي مشغول به كار است، اما وقتي همين يك سايت با قدرت وارد شده پس خيلي زود تعداد اين فروشگاه.هاي مجاز به 5.، 6 و 7 مي.رسد و منِ فروشگاه بتهوون براي اينكه بتوانم 65 سالگي اين مجموعه را جشن بگيرم بايد وارد عرصه فروش مجازي شوم.

  او راه چاره فروشگاه «بتهوون» را در قدم گذاشتن در حوزه فروش اينترنتي دانست و افزود:. فروشگاه بتهوون وقتي در سال 1332 با صفحه.هاي سنگي كار خود را آغاز كرد و بعد از آن به صفحه.هاي وارداتي غرب و مدياهاي ديگر رسيد و اوايل دهه 50 هم كاست را وارد بازار كرد و در حال حاضر با سي دي كار مي.كند.، دوباره بايد عوض شود و به صورت فروش فايل تغيير رويه دهد.

  اين ناشر موسيقي با اشاره به اين نكته كه نمي.تواند در مقابل اين جريان تكنولوژي ايستاد بيان كرد: مشكل در اينجاست كه فقط من نيستم و فردا وقتي فروشگاهي وجود نداشته باشد.، ديگر مشكل به من بتهوون بر نمي.گردد بلكه اين آوا خورشيد است كه دچار مشكل مي.شود.

  او در همين رابطه توضيح داد: اين اتفاق خيلي سريع مي.افتد و شايد شما تا مهرماه سال 1392 تنها شاهد فعاليت 10 فروشگاه موسيقي در تهران باشيد كه يا غيرمجاز خودشان را نگه داشتند و يا با فروش فيلم ،. مجسمه، مدادپاکن و ... سرپا مانده.اند. در واقع ديگر فروشگاه موسيقي نداريم و همانقدر كه براي تئاتر لاله.زار ناراحت شديم بايد براي فروشگاه.هاي موسيقي هم دلمان تنگ شود.

  مدير انتشارات آواخورشيد(موسسه نشر موسیقی وابسته به مرکز موسیقی بتهوون) اضافه كرد: ما به عنوان قديمي.ترين فروشگاه تهران همچنان تا زماني كه آخرين سي.دي در انبار شركت.ها وجود داشته باشند به فروش آن مي.پردازيم، اما با وضعيت حاضر بعيد مي.دانم كه اين شركت.ها هم تا چند سال آينده سي دي توليد كنند.

  چمن آرا در ادامه سخنان خود با اظهار تاسف از نبود يك صنف مشخص و حامي براي فروشگاه.هاي موسيقي به ايسنا بيان كرد: ما زير نظر اتحاديه توليد كنندگان لوازم صوتي.، تصويري و موبايل فعاليت مي.كنيم و جالب اين است كه مالياتي كه مي.دهيم برابر با ماليات موبايل. فروشي.ها و تلويزيون فروشي.هاست. پس معلوم است كه زورمان به جايي نمي.رسد. البته يك بار در دهه 50 اتحاديه صفحه فروشي داشتيم كه با تغيير سيستم دوباره به اين سمت پرتاب شديم.

  او ادامه داد: تمام كساني كه موسيقي مي.فروشند، يا مثل ما هستند يا مثل فروشگاه.هايي چون دارينوش که از كتاب فروشي.ها مجوز مي.گيرند كه در واقع براي آنها تخلف صنفي محسوب مي.شود، ولی بنده خوشحال هستم كه در شرايط حاضر بقالي.ها هم سي دي بفروشند و ديگر از اين موضوع ناراحت نيستم زيرا معتقدم هيچ راهي وجود ندارد.

  چمن آرا گفت: مي.خواستم داد بلندی بزنم و با صدايي بلند اعلام كنم تا هر كسي كه فكر مي.كند ورشكسته مي.شود برود و هر كس كه مي.تواند تغيير كند، اين كار را انجام دهد. زيرا در حال حاضر حتي پخش لاله زاري هم وجود ندارد و تنها اسم آن باقي مانده است.

  اين ناشر با معرفي ويژگي.هاي پخش لاله زاري بيان كرد: دراين پخش سيستمي وجود دارد به طوري كه در روزگاري كه همه چيز در حال تغيير بود يك عده ورشكست شدند،. يك عده تعطيل كردند و مجموعه.اي از پخش.هاي جديد همچون گلچين و باربد به وجود آمدند كه يا در روزگار پخش لاله زاري وجود نداشتند و يا جلوتر از زمانه فكر مي.كردند.

  او گفت: من امروز براي اينكه بخش نشرمان در «آواخورشيد» سرپا بماند مي.خواهم داد بزنم تا فروشگاه.هاي موسيقي بدانند كه يا در آينده نزديك بايد سیستم و روش كارشان را تغيير دهند و يا همين الان تا ورشكست نشده.اند، جمع كنند.

  اين فعال موسيقي خود را نماينده.اي از فروشندگان موسيقي دانست و متذكر شد: به عنوان ناشر خوشحال هستم كه كارم امروز در سايت.هاي معتبري همچون آمازون و آی.تیونز وجود دارد و يا اينكه با چند شركت قرار داد مي.بندم و سايتم را راه اندازي خواهم كرد و بالاخره كارم جلو مي.رود، اما بتهووني كه از فروشگاه 200 متري چهارراه وليعصر به فروشگاه 60 متري سنايي رسيده است ،قطعا در آينده.اي خيلي نزديك به بتهوون 12 متري با يك سايت خيلي بزرگ بدل مي.شود و اين چيزي است كه پيش از اين فكر مي.كردم حداقل تا 10 سال ديگر اتفاق مي.افتد اما رشد آن خيلي سريعتر از اين حرف.هاست.

  چمن آرا در پاسخ به برنامه.هاي بتهوون براي خروج از اين وضعيت گفت: قطعا يك سايت خواهيم داشت كه علاوه بر فروش آثار آواخورشيد با ساير ناشران نيز قرارداد مي.بنديم و كارهايشان را مي.فروشيم و براي اين كار ايده.هايي در ذهنم دارم تا اين فروشگاه مجازي به شكلي متفاوت كار خود را پيش ببرد. البته اين اتفاق براي نشر راهكار است ولي واقعا نمي.دانم كه فروشگاه اينترنتي چه وضعيتي پيدا خواهد كرد.

  مدير فروشگاه بتهوون در پايان سخنانش خاطر نشان كرد: امروز واقعا اداره فروشگاه سخت شده و حتي اگر فروشگاهي مالك هم باشد باز هم با فشار روبرو است. از سوي ديگر با وجود آنكه شغل ما با مخاطب خاصي از جنس هنرمندان روبروست ،اما متاسفانه اولويت يكي مانده به آخر مردم است. حتي تئاتر، سينما و كنسرت كه خواهرخوانده ما محسوب مي.شود، اين وضعيت را ندارند و روزگار بهتري را مي.گذراند.  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۱/۰۷/۱۷ در ساعت 16:50

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۵/۲۱, 22:30
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۳/۲۷, 16:20
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۱/۱۴, 12:10
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۰/۱۵, 14:11
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۸/۰۸, 15:30

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست