کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: حرفهای تکان دهنده «حاج غلام کویتی.پور» ، مداح معروف روزهای جنگ: مداح اهل بيت جايگاهش خيلي بالاست. مداحي سير و سلوكي دار

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض حرفهای تکان دهنده «حاج غلام کویتی.پور» ، مداح معروف روزهای جنگ: مداح اهل بيت جايگاهش خيلي بالاست. مداحي سير و سلوكي دار

  حرفهای تکان دهنده «حاج غلام کویتی.پور» ، مداح معروف روزهای جنگ:
  مداح اهل بيت جايگاهش خيلي بالاست. مداحي سير و سلوكي دارد

  موسیقی ما – بهمن بابازاده: کویتی پور پایه گذار یک اتفاق عجیب در دنیای موسیقی بود. اتفاقی که باعث شد تا خیلی از مداح های دیگر که تا به آن موقع دل و جرات نزدیک شدن به موسیقی را نداشته اند، کمی راحت تر وارد این فضا شوند. اما خود وی چندان از این اتفاق راضی نبود؛ نه به خاطر اینکه از مداحی وارد فضای پر التهاب موسیقی شده است، بلکه به خاطر دلخوری هایی که از انتشار آلبوم های اولش یعنی «غریبانه 1و2» دارد. اما بالاخره بعد از 5سال تصمیم گرفت تا تمام این دلخوری ها را کنار بگذارد و آلبوم جدیدش را که همان حال و هوای موسیقی مذهبی را دارد وارد بازار کند. او این آلبوم را محرم دو سال پیش در بازار موسیقی منتشر کرد و مورد توجه هم قرار گرفت. حالا نزدیک شدن به روز عاشورا بهانه ای شد باز هم سراغ این مداح قدیمی برویم.
  • چند سالي هست كه كسي خبر از شما ندارد. دليل اين سال.هاي سكوت چه چيزي مي.تواند باشد؟
  جاي تاسف بود كه آلبوم.هاي «غريبانه يك و دو» به بازار آمدند و چون آن اتفاقات تلخ و ناگوار رخ داد و با ترفندهاي مختلف با آبروي من بازي شد، ديگر حس خوبي نداشتم و وقتي هم كه دل.ات شكسته باشد، ديگر نمي.تواني كاري را كه دوستش داري، انجام بدهي. آقايان بدون اجازه من آلبوم را وارد بازار كردند. به ارشاد هم كه شكايت كردم به دوستان گفتم كه من نه مي.خواهم شركت.شان را پلمپ كنيد و نه مي.خواهم تهيه.كننده را بازداشت و محاكمه كنيد. فقط جلوي انتشار و پخش آلبوم را بگيريد. چون قداست نواهايي كه براي شهدا خوانده شده، رعايت نشد و احساس مي.كنم كه به آنها اهانت شده است.
  • پنج سال سكوت شما با آلبوم «خاموش» شكسته شد. با چه حسي كار را شروع کردید؟
  در تمام اين سال.ها وقتي كسي خبري از ما مي.گرفت، مي.گفتيم: «هر چي عشق داشتم را از من گرفتند». متاسفانه در دنياي هنر ما مافيا حرف اول را مي.زند و ديگر نه سليقه.اي مانده و نه كسي دل مي.سوزاند. با اين سكوت مي.خواستم به نوعي از همه فاصله بگيرم و حداقل پيش وجدان خودم راحت باشم كه به كسي باج نداده.ام و آخر سر هم وقتي اجاره خانه.ام شش ماه، شش ماه عقب مي.افتاد، از اين دنيا بدم مي.آمد. اينها همه درد است. اين دردها را به نوعي در آن آلبوم فرياد زده.ام و به نوعي تمام احساس.ام را در آن گنجانده.ام. آلبوم «خاموش» را در اصل اولين كار موسيقيايي خود مي.دانم. با اينكه قرار بود يكي دو تا از كارها حال و هواي باورهاي ديني- مداحي را داشته باشد، ولي رفته.رفته به سمت اين وادي بيشتر گرائيده شديم و به آن پرداختيم. هر چند معتقدم كه موسيقي و كلا هنر نبايد صرفا به باورهاي اعتقادي يك جامعه خلاصه شود. دنياي هنر فضاي بي.نهايت و گسترده.اي دارد كه بايد همسو با آن جلو رفت. چارلي.چاپلين مي.آيد ولي باز هم بالاتر از چاپلين خواهند آمد. تكنولوژي پيشرفت مي.كند. انسان.هاي خارق.العاده هم خواهند آمد. ما هم تمام سعي.مان اين بود كه در اين آلبوم كمي به.روزتر و جديدتر كار كنيم.
  • اما اين ماجرا كمي در مورد شما فرق مي.كند. همه شما را به عنوان يك مداح اهل بيت مي.شناختند ولي آلبوم «خاموش» در فضايي نزديك به پاپ ارائه شده.
  در جواب سوال.تان بايد بگويم كه ما ادعايي نداريم و براي «به.به» و «چه.چه» شنيدن، نيامده.ايم. «خاموش» به نوعي انعكاس جفاهاي اين سال.هاي سكوت من است ولي با حرفتان چندان هم موافق نيستم. اصلا اين.گونه فكر نكنيد كه من هيچ شناخت و تجربه.اي در مورد موسيقي نداشته و ندارم. من موسيقي روز جهان را دنبال مي.كنم و علاقه.مند هستم. «پينك فلويد»، «ديپ پارپل» و «اوسوبيسا» را واقعا دوست دارم و پيگير كارهايشان هستم. اگر من مثلا شكلك.هاي «جيم.كري» را درمي.آوردم، حرف شما درست بود. من واقعا نبايد و نمي.توانم يك چنين كارهايي را انجام بدهم و در تخصص من نيست. از لحاظ رواني ديوانه مي.شوم و واقعا اين.كاره نيستم. ولي در موسيقي شناخت كوچكي در مورد نت و ملودي داشته.ام و دارم.
  • به نظرتان نگاه ها در مورد موسیقی در بین مسئولان چگونه است؟
  به نظرم نگاه.ها منفي نيست، ولی كمي معرفت.ها كم شده است. در ارتباط.ها ديگر هيچ چيز رعايت نمي.شود و به طرز عجيبي ديدگاه.ها و ارزش.ها فرق كرده. اگر مثلا من در مورد كسي كه واقعا لياقت.اش را هم دارد، تعريف و تمجيد كنم، به چند روز نمي.رسد كه حرف و حديث.ها شروع مي.شوند كه مثلا چه خبر بوده كه فلاني از فلاني تعريف كرده. روزگار خوبي را سپري نمي.كنيم.
  • همين بي.معرفتي.ها باعث شده تاكيد كنيد كه از لحاظ «مداح» براي شما استفاده نشود؟
  بله من بارها خواهش کرده ام که از لفظ مداح برای من استفاده نشود. ما در حد حماسه.سرا هم نيستيم، چه برسد به مداح. مداح اهل بيت جايگاهش خيلي بالاست. مداحي سير و سلوكي دارد. متاسفانه در جامعه ما هر كس ميكروفن را مي.بيند، مي.گويد بلندگو را بده به من. ماجراي اصطلاح مداح.هاي اين دوره زمانه هم تقريبا همين.گونه است. با نسبت دادن اين واژه به يك.سري افراد نالايق، آبروي يك عده مداح مخلص را نبريم. من فقط دو نفر از دوستان را مي.شناسم كه واقعا واژه «مداح» تنها برازنده آنهاست. البته ناگفته نماند آنها جزء معروف.هاي اين وادي نيستند و شايد هم دوست نداشته باشند كه من اسمشان را بياورم ولي هم صداي داوودي دارند و هم اخلاقيتي دارند كه من در زندگي.ام خيلي زياد از آنها درس گرفته.ام.
  • اين يك شكسته.نفسي اغراق.آميز نيست كه مي.گوييد لفظ مداح را براي شما استفاده نكنيم؛ درحالي.كه اين واژه در مورد كساني استفاده و رايج شده كه به قول شما بسياري از اصول فردي و اجتماعي و ديني را هم رعايت نمي.كنند؟
  اينكه حرف الان من نيست. من سه دهه است كه اين را مي.گويم. هر سال محرم در هر محله.اي هر كس ته صدايي داشته باشد، فقط در همان دهه ميكروفون را به دست مي.گيرد و حتي شده يك «ياحسين» مي.گويد. ولي ديگر در طول سال به دنبال مداحي در جلسات مختلف و معتبر نيست. اما اگر دور و بري.ها همين دوستان را «مداح» خطاب كنند، توقعات طرف بالا مي.رود و او خودش را صاحب سبك فرض مي.كند و اين كار را خراب مي.كند.
  • به نظرتان سلیقه ای رفتار کردن بعضی از مداح های جوان و تازه وارد باعث آسیب دیدن نام مداح و اعتقادات دینی نمی شود؟
  مشكل از خود ماست. بارها گفته.ام. همين بلاهايي هم كه سرمان مي.آيد هم مشكل از خود ماست. همين دهان كجي.ها به نام سيدالشهدا هم كه شد، مشكل از خود ماست. آن.قدر اهميت نداديم كه اوضاع تا اين حد بيخ پيدا كرد. وقتي با ضدزنگ در ورودي بهشت زهرا خيلي بدخط و زننده نوشته.اند: «مداح و اكو موجود مي.باشد!» به نظر شما يك چنين مشكلاتي به وجود نمي.آيد؟ تاريخ و دين كه جاي خود دارند. خيلي چيزهاي ديگر هم صدمه مي.بينند. پس به آن جوان هم بايد حق داد كه وقتي مي.بيند اوضاع تا اين حد باري به هر جهت است، از هر روشي براي مطرح كردن نام خودش استفاده كند.
  • هم.نسلي.هاي من خاطرات فراواني از «ممد نبودي» شما دارند و اين قطعه يكي از ماندگارترين كارهايي است كه اهالي خرمشهر به آن عشق مي.ورزند. هنوز هم همان حس و عشق را نسبت به اين شهر داريد؟
  چرا كه نه. قرآن به ما ياد مي.دهد كه قلبت براي همه مردم و هم.نوعان.ات بتپد. خرمشهر هم يك قطعه از جهان است که من در آن زندگی می کنم. اما اين حق خرمشهر نيست. ول.مانده... بايد زودتر و زيباتر از اينها ساخته شود. براي بازسازي خرمشهر خيلي.ها آمدند و رفتند ولي اتفاق خاصي نيفتاد. اين هميشه اذيتم مي.كند كه عروس جنوب، هنوز هم آثار آن روزهاي جنگ را در پيكره شهرش مي.بيند.
  • شهيد باكري آدم.هاي جنگ را پس از پايان جنگ به سه دسته تقسيم كردند. شما خودتان را در كدام يك از اين دسته.ها مي.بينيد؟
  ای كاش امروز شهيد باكري بود و مي.ديد كه چطور آدم.ها بعد از جنگ، نه به سه دسته، كه به هفتاد و دو ملت تقسيم شده.اند. من نه گوشه.نشين هستم و نه طلبكار اين دولت و نه طلبكار اين ملت. ولي خيلي زياد بدهكار خودم هستم.
  • از چه لحاظ خودتان را بدهكار خود مي.دانيد؟ وظايف اجتماعي يا ديگر چيزها؟
  اين نگاه من است اگر بحث آن سه دسته را از من مي.پرسيد. ما هفتاد و دو ملت شده.ايم و از داخل خودمان را نابود مي.كنيم. خودمان و ارزش.هايمان را. اين را مسؤولان فرهنگي بيشتر بايد توجه كنند. به اسم غيرت ديني داريم به همه چيز ضربه مي.زنيم. بارها گفته.ام كه آقاجان، من مي.دانم كه شما غيرت ديني داريد ولي كاري نكنيد كه دين ضربه بخورد. كاري نكنيد كه ارزش شهدا كه به خاطر من و شما رفتند، بي.ارزش شود. اينكه من جزء كدام دسته از آدم.هاي بعد از جنگ هستم زياد مهم نيست. به چيزهايي فكر كنيم كه شهدا به خاطر آنها رفتند. ما براي نگه داشتن آنها بايد فكري بكنيم. فلاني نماز يوميه.اش را نمي.خواند و جوانان و نوجوانان ما براي حضور در مجلس مداحي.اش سر و دست مي.شكانند. اين چه الگويي مي.تواند براي جوانان اين جامعه باشد كه فرزندان همين شهداي جنگ هستند؟
  • صحبتي اگر مانده به عنوان حرف آخر، مي.شنويم؟
  اگر درددلي بود، همه از عشقي.ست كه خداوند به ما عطا كرده است. اميدوارم كه به ارزش.هاي همديگر احترام بگذاريم و از يكديگر كينه به دل نگيريم. اگر از تيپ و كلام يك نفر خوشمان نمي.آيد، نياييم و در رسانه.ها هنرش را لگدمال كنيم و نقاط مثبتش را هم ناديده بگيريم. فرهنگ.هاي من در.آوردي زيادي در همه عرصه.هاي جامعه اعم از هنر و ورزش وارد شده كه بايد مواظب باشيم. تمام اين ضعف.ها در جامعه ناشي از كمبود فرهنگ مطالعه در جامعه است. اگر خوني ريخته شده براي تمام اين ارزش.هاست. هر وقت جلوي دكه.هاي روزنامه.فروشي.ها براي خريد مجله و روزنامه صف كشيدند، مي.توان گفت كه مردم ما اهل مطالعه شده.اند و جامعه روزهاي خوبي را در پيش دارد.

  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۱/۰۹/۰۴ در ساعت 01:00

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۹/۰۳, 22:30
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۲/۰۵, 17:30
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۹/۱۳, 03:20
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۸/۲۲, 23:21
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۸/۰۱, 16:04

جستجو شده ها

گوشه نشینی حق غلام کویتی پور نبود

مداحی موسیقیایی کویتی پور

بیت مداحی

تا این لحظه 5 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست