کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: چگونه خواننده خوبی شویم؟

  1. Ramin95 آواتار ها
    Ramin95
    شماره کاربری
    4941
    Contributor
    شهریور /۱۳۹۰
    4,009
    مثبت های دریافتی
    + های دریافتی575
    0
    سپاس از شما 815 بار در 687 پست
    Follows
    0
    Following
    0

    پیش فرض چگونه خواننده خوبی شویم؟

    موسیقی ایرانیان – خانه هنر (ادبیات) /ایسنا نوشت:..

    کتاب نخواندن ما ایرانیان و دلایل پایین بودن سرانه مطالعه در کشور از مهم.ترین مسائلی است که در سال.های اخیر همواره در مجامع فرهنگی مورد توجه قرار گرفته و می.گیرد، اما به نظر می.رسد اهمیت این موضوع باعث کم.توجهی به کیفیت خواندن آثار ادبی شده باشد.

    به گزارش خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گذشته از اهمیت مطالعه و چقدر خواندن، توجه به کیفیت مطالعه و چگونه خواندن ادبیات موضوع قابل اهمیتی است که به نظر می.رسد در کشور ما، بر اثر افت شدید میزان مطالعه، مورد غفلت قرار گرفته است.

    «صد سال پیش.، فلوبر در نامه.ای به معشوقه.اش چنین نوشت: “اگر آدم دست کم چند کتاب را به خوبی می.شناخت.، چه محقق برجسته.ای می.شد.”»، اما چگونه می.توانیم کتاب.هایی را که می.خوانیم، خوب بشناسیم. شاید بسیاری از ما گمان کنیم که راه شناخت شاهکارهای ادبی مراجعه به کتاب.ها و مقاله.های متنوعی است که به نقد ادبی و مکتب.های ادبی پرداخته.اند، اما ولادیمیر ناباکوف نظر دیگری دارد.

    او با نقد ادبی بر پایه مکتب.های مختلف مخالف است و منتقدانی را که به ادبیات به چشم ابزاری برای بیان پیام.های سیاسی – اجتماعی نگاه می.کنند نکوهش می.کند. او می.کوشد به جای تکیه بر مکتب.های مختلف و کشف پیام آثار ادبی، سازوکار شاهکارهای ادبی را کشف کند.

    ناباکوف می.نویسد: «به هنگام خواندن.، آدم باید به جزییات توجه کند و به آن.ها عشق بورزد،. البته هیچ اشکالی ندارد که پس از آن.که ذره.های «آفتابی» کتاب با عشق جمع.آوری شد، مهتاب کلی.گویی.ها هم بتابد. اگر آدم کار را با یک تعمیم پیش.ساخته آغاز کند.، راه را غلط رفته است و قبل از آن.که کتاب را بفهمد از آن دور می.افتد. هیچ چیز کسالت.آورتر و در حق نویسنده غیرمنصفانه.تر از آن نیست که کسی مثلا خواندن «مادام بواری» را با این تصویر از پیش.ساخته آغاز کند که کتابی است در حمله به بورژوازی.

    باید همیشه به خاطر داشت که اثری هنری بدون تردید خلق جهانی تازه است.، پس اولین کاری که باید کرد این است که این جهان تازه را با دقت هرچه تمام.تر مطالعه کنیم.، طوری به آن نزدیک شویم که انگار همین حالا خلق شده است و به آن جهان.هایی که قبلا می.شناخته.ایم هیچ ربطی ندارد. وقتی که این جهان تازه را به دقت مطالعه کردیم.، آن وقت.، و فقط آن وقت است که می.توان به رابطه آن با جهان.های دیگر.، با رشته.های دیگر دانش پرداخت…

    زمان و مکان.، رنگ فصول.، حرکت. ماهیچه.ها و ذهن، همه این.ها، در چشم نویسندگان صاحب نبوغ (تا آن.جا که ما حدس می.زنیم و به گمان من حدس.مان هم درست است) آن تصورات سنتی.ای نیست که بتوان از کتابخانه.های عمومی به امانت گرفتشان.، مجموعه.ای است از غافلگیری.های منحصر به فرد که استادان هنرمند یاد گرفته.اند که آن.ها را به روشی خاص خودشان توصیف کنند. برای نویسندگان فرعی آن.چه باقی می.ماند رنگ و لعاب دادن به چیزهای معمولی است: این نویسندگان ابدا زحمت خلق دوباره جهان را به خود نمی.دهند.، فقط تلاش می.کنند تا حد توان.شان بهترین.ها را از مجموعه مشخصی از چیزها،. از انگاره.های سنتی داستان بیرون بکشند. آن ترکیبات متنوعی که این نویسندگان فرعی می.توانند در درون این محدوده مشخص ارائه کنند،. احتمالا می.تواند به نحوی ملایم و بی.دوام خیلی هم سرگرم.کننده و جالب باشد چون خوانندگان فرعی هم دوست دارند افکار و عقاید خود را در لباس مبدلی دلپذیر بازشناسند.

    اما نویسنده واقعی.، آدمی که سیارات را به چرخش می.اندازد و انسانی را در خواب خلق می.کند و با شور و شوق با دنده این انسان به خواب.رفته ور می.رود.، در دسترس چنین نویسنده.ای هیچ ارزش مشخصی وجود ندارد: باید خودش آن.ها را خلق کند.

    هنر نوشتن کار بیهوده.ای است اگر در ابتدای امر، هنر دیدن جهان را.، به منزله داستان بالقوه.، به ذهن متبادر نکند. ماده خام این جهان شاید به اندازه کافی واقعی باشد (تا جایی که بتوان واقعیت نامیدش)، اما ابدا به عنوان یک کل پذیرفته.شده وجود ندارد: آشفتگی است،. و نویسنده به این آشفتگی می.گوید که «بشو!» و بدین ترتیب به جهان اجازه می.دهد تا تکان تکان بخورد و مخلوط شود و. آن وقت است که می بینیم تک تک اتم.های جهان دوباره ترکیب شده است.، و این تحول فقط به بخش.های سطحی و مشهود آن محدود نمانده است.

    نویسنده نخستین انسانی است که نقشه جهان را می.کشد و بر تک تک اشیای طبیعت در آن نامی می.گذارد. میوه.های آن درخت خوردنی.اند. آن موجود خال خالی را که از جلو راه من فرار کرد می.توان رام کرد. اسم دریاچه میان آن درختان دریاچه شیری یا.، هنرمندانه.تر بگوییم.، دریاچه آب صابون خواهد بود. آن مه یک کوه است و آن کوه باید فتح شود. استاد هنرمند از شیب بی.جاده.ای بالا می.رود،. و در قله.، بر ستیغ پرباد،. فکر می.کنید چه کسی را می.بیند؟ خواننده از نفس.افتاده و خوشحال را،. آن.جا به ناگهان یکدیگر را در آغوش می.کشند و اگر کتاب تا ابد باقی بماند.، آن.ها تا ابد با هم پیوند دارند…»

    این نویسنده و منتقد روس معتقد است خواننده خوب کسی است که یک بازخواننده باشد: «عجیب است اما آدم نمی.تواند کتاب را بخواند: فقط می.تواند آن را بازخوانی کند. یک خواننده خوب.، یک خواننده مهم.، یک خواننده فعال و خلاق یک بازخوان است. و برای.تان می.گویم که چرا. وقتی برای نخستین.بار کتابی را می.خوانیم.، همین فرایند دشوار حرکت چشم از راست به چپ.، سطر پس از سطر.، صفحه پس از صفحه.، این کار جسمانی پیچیده با کتاب.، همین فرایند درک مطلب کتاب در ظرف زمان و مکان آن میان ما و تحسین هنرمندانه حایل می.شود. وقتی به یک نقاشی نگاه می.کنیم.، حتا اگر مثل کتاب عناصر عمق و تحول را نیز دربرداشته باشد.، مجبور نیستیم چشمان.مان را به نحو خاصی حرکت دهیم.

    در واقع عنصر زمان در همان تماس نخستین با یک نقاشی پا به میدان نمی.گذارد. به هنگام خواندن یک کتاب باید فرصت داشته باشیم تا با آن آشنا شویم. هیچ عضوی در بدن نداریم (مثل چشم در وقت دیدن یک نقاشی) که بتواند کل تصویر را ادراک کند و در عین حال از جزییات آن لذت ببرد. اما وقتی برای دومین.، یا سومین.، یا چهارمین.بار یک کتاب را می.خوانیم.، در واقع با کتاب همان کاری را کرده.ایم که با نقاشی می.کنیم. با این همه بهتر است عضو چشم.، این شاهکار غول.آسای تکامل.، را با ذهن.، که دستاوردی باز هم غول.آساتر است.، اشتباه نگیریم. یک کتاب.، هرچه هم که باشد – یک اثر داستانی یا یک اثر علمی (که حد و مرز میان.شان به آن وضوحی که همگان معتقدند نیست) – یک کتاب داستانی اول از همه به سراغ ذهن می.رود. ذهن.، مغز.، در بالای ستون فقراتی که مورمور می.شود.، تنها ابزاری است.، یا باید باشد.، که به هنگام خواندن کتاب به کار می.رود.»

    ولادیمیر ناباکوف که نویسنده را ترکیبی از داستان.گو، آموزگار، افسونگر می.داند که افسونگر درونش مسلط می.شود و او را به نویسنده.ای مهم بدل می.کند، می.گوید: این سه جنبه یک نویسنده بزرگ – جادو،. داستان.، درس – می.توانند ترکیب شوند و جلوه واحد تلألویی منحصر به فرد و وحدت.یافته را بسازند،. چراکه جادوی هنر شاید در همان استخوان.های داستان.، در مغز استخوان تفکر حاضر باشد. شاهکارهایی وجود دارند که تفکری خشک،. روشن و سازمان.یافته دارند و در ما لرزش هنرمندانه.ای برمی.انگیزند که به قدرت کاری است که رمانی همچون «پارک مانسفیلد» یا هر یک از جریان.های غنی تصویرسازی حسی دیکنزی با ما می.کند.

    به نظر من.، قاعده خوب برای آزمودن کیفیت یک رمان.، در درازمدت، .ترکیب دقت شعر و شهودی بودن علم است. برای محفوظ شدن از آن جادو.، خواننده خردمند کتاب یک نابغه را نه با قلبش.، و نیز نه چندان با مغزش.، که با ستون فقراتش می.خواند. در آن.جاست که آن مورمور گویا رخ می.دهد.، گرچه به وقت خواندن باید کمی فاصله بگیریم.، کمی دور بمانیم. بعد با لذتی که هم حسی است و هم عقلی.، هنرمند را تماشا می.کنیم که قلعه مقوایی.اش را می.سازد و تماشا می.کنیم که قلعه مقوایی او به قلعه.ای زیبا از فولاد و شیشه بدل می.شود.»

    *در این نوشتار از کتاب «مسخ و درباره مسخ» اثر ولادیمیر ناباکوف، ترجمه فرزانه طاهری، چاپ دوم، انتشارات نیلوفر استفاده شده است.

    منبع: ایسنا


    #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۲/۱۱/۲۷ در ساعت 03:20

  2. # ADS
    مجری تبلیغات
    تاریخ عضویت
    -
    نوشته ها
    -
    فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

    بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
    آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
    آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
    آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
    آموزش فارسی Ableton Live 9
    آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
    آموزش فارسی Cubase Elements 7

    آموزش فارسی protools 10
    آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
    آموزش فارسی Studio one استودیو وان
    آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
    آموزش فارسی Guitar Pro 6
    آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
    آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

    آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
    آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
    آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
    آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
    آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
    آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
    آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
    آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
    آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
    آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

    آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
    آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
    آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
    آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
    آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
    آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
    آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
    آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

    آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
    آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
    آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
    آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
    آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
    آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
    آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
    آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

    خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
     

+ پاسخ به موضوع

موضوعات مشابه

  1. پاسخ ها: 4
    آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۹/۲۶, 19:24
  2. پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۸/۱۴, 01:00
  3. پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۲۹, 14:30
  4. پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۰۸, 10:41
  5. پاسخ ها: 0
    آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۱/۱۴, 18:00

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 2 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست