کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
استودیو موسیقی

صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

جهت مشاهده ی پستی که بیشترین امتیاز مثبت را در این تاپیک کسب کرده است اینجا را کلیک کنید

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: مهدی یراحی: من یک معتادم!

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض مهدی یراحی: من یک معتادم!

  ما مردمی هستیم که معمولاً پیش از آنکه در مورد مقوله.ای به رشد فرهنگی برسیم، در آن غرق می.شویم و خودمان را خفه می.کنیم. به عنوان مثال تا امروز به مدد پدیده.ای به نام اینترنت که داعیه و شعار عصر اطلاعات را دارد، به چه میزان از حقیقت واقعی خود و جهانمان پی برده.ایم؟ غیر از این است که به جای نفوذ و بحث در محتوای علوم و مسائل مختلف، خود را به سوادی سرفصلی، سطحی و تیتروار قانع کرده.ایم؟ آیا جز این است که به نسبت نسل.های قبل، به انسان.هایی سطحی و ظاهربین بدل شده.ایم؟ و چه بی.چون و چرا و مشتاق در خلسه این بی.سوادی هر لحظه بیشتر فرو می.رویم و چه مبتذل پُزِ تکنولوژیمان را به نسل.های قبل می.دهیم!

  مطمئناً اشکال از خود ماست و از ماست که بر ماست؛ چرا که اینترنت در جوامع بسیاری به خاطر وجود عاملی با عنوان فرهنگ استفاده، باعث پیشرفت هرچه بیشتر آن جوامع بوده و هست. ولی در جامعه ما به جای اینکه برای ارتقای سواد مردم اطلاعات را سهل.الوصول کند، تبدیل به می.انبُری در راستای تنبلیمان شده، درصد میزان مطالعه افراد را تا حد چشمگیری کاهش داده و به عاملی برای هر چه پررنگ.تر کردن تصویری ساختگی و غیرواقعی از کاربران بدل شده است؛ تصویری که با کمترین هزینه و با چند کلیک ساده، بسیاری از درد.ها و کمبودهای روحی کاربران را به ظاهر تسکین می.دهد و باعث ایجاد نوعی سرخوشی کاذب در روانشان می.گردد!

  اما این ضایعه فقط محدود به مدرنیته نیست. به عقب که برگردیم، می.بینیم در ادوار مختلف تاریخ، معمولاً برخوردمان با اکثر پدیده.ها توأم با دستپاچگی و بی.ارادگی بوده است. به عنوان مثالی ملموس می.توان به مذهب اشاره کرد که نماد بارزی از سنت است. دینی از جغرافیایی دیگر وارد سرزمینمان می.شود، در دوره.ای به بسیاری از سؤالات و نیازهای فردی و اجتماعی پاسخ می.گوید و علیرغم عقده.های قومیتی موجود در تاریخ، موفق می.شود به حد بالایی از اعتماد اجتماعی و در ادامه تاریخی دست یابد. ولی ما در ادامه -به.جز در مقاطع کوتاهی از تاریخ- فقط به حواشیی مذهب می.پردازیم و هر کدام با قرائتی گروهی، منطقه.ای و قومی، به نوعی مذهب را ابزاری برای سرپوش گذاشتن بر عقده.ها و سؤالاتی که برای پاسخ دادن به آن.ها نیاز به از سر دوره کردن خیلی از مباحث داریم، بدل می.کنیم. به جای تحقیق و تفحص در اصول آن، محو پرداختن به قرائت.های مَن.درآوردی و کنسروی مذهبی، قومیتی و گروهی، عموماً با اه... سیاسی می.گردیم؛ تا جایی که به مرور حتی مدعی ماهیت دین می.شویم!

  «دلخوش از آنیم که حج می.رویم/ غافل از آنیم که کج می.رویم»

  طوری این ضایعه تبدیل به یک عادت فرهنگی و ما قربانیان درگیر مصادره به مطلوب دین با قرائت و مذهب دلخواه.مان می.شویم که گویی اصل همین است و انگار نه انگار قرار بوده دین برنامه.ای باشد که نماینده خدا در جهت خود.شناسی و خدا.شناسی برای رستگاری بشر به او پیشنهاد کرده است. شعاری که مانیفست حداقل همه ادیان ابراهیمی است.

  در ادامه به جایی می.رسیم که تحلیل و سؤال در مورد جهان.بینی که به آن معتقدیم، تبدیل به یک ضدارزش و هر چه کورکورانه.تر مدح و تأیید کردن و پرداختن به آن، می.شود ارزش! انگار نه انگار که یقینی غیرقابل.نفوذ و ارزشمند است که در ادامه شک و برهان به ثمر نشسته باشد. شاید به همین دلیل است که بسیاری از ما در برابر سؤالات خیلی ساده در مورد اعتقادمان غافلگیر می.شویم و از پاسخ و حتی فکر کردن به این سؤالات در می.مانیم. حتی در مواردی دچار شبهه می.شویم، ولی از ترس آگاهی به روی خود نمی.آوریم و فقط خدا می.داند در ناخودآگاه.مان چه رنجی می.بریم.

  این کلافگی و تناقض، در ادامه تبدیل به نوعی درماندگی فرهنگی که منجر به ایجاد بستری مناسب برای رشد هر نوع تفکر -خواه به زعم ما درست یا غلط- خواهد شد و در ..نهایت این هرج.ومرج فرهنگی بد.ترین اتفاق رخ می.دهد! عدم التزام به رعایت اخلاق که به اعتقاد حقیر، نسل ما دوران وفور این بیچارگی فرهنگی را نفس می.کشد که نتیجه همین از هول حلیم در دیگ افتادن.هاست! وجود چنین بستری است که آب به آسیاب هر فرد بی.مایه.ای می.ریزد تا بتواند با استناد به همین آشفتگی، به هر ادعای بی.مغز و مبتذلی عینیت و جدیت ببخشد و با سوء.استفاده از عدم شناخت و بی.سوادی عمومی جامعه، برای خودش دکان و بازاری راه بیندازد.

  به عنوان مثال، خاطرم هست در شبکه bbc مصاحبه.ای از یک خواننده رپ و راکِ «به ادعای خودش ساختارگریز» را تماشا می.کردم. مجری پرسید چرا در ترانه.هایی که اجرا می.کنی، کلماتی خارج از چارچوب ادب و اخلاق به کار می.بری؟ خواننده خیلی محکم جواب داد: «اگر اخلاق به درد بشریت می.خورد که وضع بشر امروز این نبود!»

  در ادامه به سرفصل.های بی.سروتهی که از وجود.. همان آفتِ عدمِ آگاهی خبر می.داد، استناد کرد و در ..نهایت با به.کارگیری اصطلاحات ایسمی و ایراد بادگلوهای روشنفکرانه.اش تلاش خود را به امید اغوای نسلی که خود نیز قربانی دردی مشترک با مصاحبه.شونده است، به کار بست؛ به زعم نگارنده.
  دلیل خواننده مورد بحث برای رد اخلاق مثل این است که بگوییم اینترنت مخرب است، چون بلد نیستیم از آن درست استفاده کنیم! و آیا واقعاً وضع رقت.بار بشر امروز در نتیجه رعایت، احترام و اهتمام به اصول اخلاقی است؟! بگذریم…

  یا مثلاً در دورانی «رضاخان» به خیال خودش می.خواست جامعه را مترقی کند. پس به زور حجاب را از سر زن.ها برداشت و به جای آن بر سر مرد.ها کلاه پهلوی گذاشت! این افراط و تفریط ریشه در عدم آگاهی و شناختمان از حقیقت دارد، حقیقتی که هویت واقعیمان را مشخص می.کند و از توانایی.ها و ناتوانایی.هایمان در همه جهات خبر می.دهد و معلوم می.کند کجای کار این جهان به سر می.بریم. به خاطر همین معضل است که دچار نوعی تنبلی فرهنگی شده.ایم و در سراسر تاریخ همیشه به دنبال قهرمان و ناجی گشته.ایم و می.گردیم. قهرمانی که بتواند بار فکر کردن و تحقیق و رشد و تغییر را از دوش ما بر دارد و یک.شبه ما را به همه خواسته.هایمان برساند تا بتوانیم بی.دغدغه از این نشئگی مرگبار لذت ببریم و مسخ کاریزمای قهرمانمان بمانیم.

  اما تا جایی حوصله تصمیم گرفتن و فکر کردن را نداریم که حتی وقتی در مقطعی، قهرمان نسلمان به حق یا ناحق زیر سؤال هجمه تبلیغات بدخواهانش برود، ساده.ترین راه را انتخاب می.کنیم. عجولانه قضاوت می.کنیم و در پیِ قهرمانی جدید می.گردیم. صبح به «مصدق» زنده.باد می.گوییم و شب مُرده.باد. خوب می.دانیم چه چیزی را نمی.خواهیم، اما به خاطر.. همان عدم آگاهی هیچ.گاه نفهمیدیم چه چیزی را می.خواهیم!

  در طول تاریخ ثابت کرده.ایم که شومن.های خوبی هستیم، غافل از اینکه ناآگاهی و بی.فرهنگی مثل موریانه درونمان را ذره.ذره بلعید. کوروش، داریوش، ابن.سینا، فردوسی و… دلیل عزتشان برای ما علم، هنر و بزرگیشان نیست. بلکه این نامداران حکم آرامبخش.هایی را دارند که این درد درونی را تسکین می.دهند. ما به خودبزرگ.بینی و سکون اعتیاد داریم و یک معتاد خیلی خوب بلد است چطور به خودش دروغ بگوید و دروغش را چون حقیقتی خورشیدی باور کند. مادامی که به خودمان دروغ بگوییم، تاریک می.مانیم. باید از خودم شروع کنم!

  من یک معتادم.

  منبع: موسیقی ما


  تعداد کل آرای این پست : 1
  تعداد آرای مثبت : 1
  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۲/۱۱/۲۹ در ساعت 08:40

 2. کاربران زیر از شما Ramin95 عزیز جهت این پست سپاسگزاری کرده اند


 3. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

+ پاسخ به موضوع

موضوعات مشابه

 1. رضا صادقی اعتراف کرد: پشیمانم!
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۱۱/۲۹, 08:40
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۹/۳۰, 12:50
 3. تکس اره زندم از رضا (اعتراض)
  توسط sensi_reza در انجمن انجمن تکست نویسان
  پاسخ ها: 8
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۶/۳۱, 11:27
 4. علیرضا قربانی آثاری از خرم و خلعتبری را می خواند
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۴/۰۱, 14:40

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 2 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست