کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
استودیو موسیقی

صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: موسیقی از دیدگاه نوروساینس ها

 1. AliRezA Nasehi آواتار ها
  AliRezA Nasehi
  شماره کاربری
  9856
  عضو سابق
  بهمن /۱۳۹۰
  تهران
  3,048
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی260
  4,159
  سپاس از شما 4,151 بار در 1,675 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض موسیقی از دیدگاه نوروساینس ها

  1pezeshk.comتنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید

  موسیقی از دید نوروساینس

  نوشته شده توسط تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید در تاریخ ۶ بهمن ۱۳۸۹
  ما چگونه با موسیقی ارتباط برقرار می.کنیم. چگونه یک قطعه موسیقی کلاسیک که شکلی از هنر انتزاعی است، هیچ زبانی ندارد و فاقد ایده.ای صریح است، احساساتمان را برمی.انگیزد؟
  وقتی به ترانه.های مورد علاقه.مان گوش می.کنیم، بدنمان همه علایم برانگیختگی احساسی را از خود بروز می.دهد، مردمک.هایمان گشاد می.شود، تعداد نبض و فشار خونمان بالا می.رود، میزان هدایت الکتریکی پوستمان پایین می.آید و منطقه.ای از مغزمان که مسئول تنظیم حرکاتمان است -یعنی مخچه- به صورت عجیبی فعال می.شود، حتی خون بیشتری روانه پاهایمان می.شود، شاید همین مسئله است که باعث می.شود که پاهایمان را متناسب با ریتم موسیقی بجنبانیم!
  ما در سرآغاز فهم علت این مسئله هستیم که چرا و چگونه موسیقی که چیزی جز ارتعاشاتی در هوا نیست، می.تواند چنین احساساتی در ما ایجاد کند. مقاله.ای که در مجله معتبر تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید به وسیله پژوهشگران مقیم منترآل از جمله دانشگاه مک.گیل، به چاپ رسیده، می.کوشد همین مطلب را توضیح دهد.
  وقتی به ترانه.های مورد علاقه.مان گوش می.کنیم، بدنمان همه علایم برانگیختگی احساسی را از خود بروز می.دهد، مردمک.هایمان گشاد می.شود، تعداد نبض و فشار خونمان بالا می.رود، میزان هدایت الکتریکی پوستمان پایین می.آید و منطقه.ای از مغزمان که مسئول تنظیم حرکاتمان است -یعنی مخچه- به صورت عجیبی فعال می.شود، حتی خون بیشتری روانه پاهایمان می.شود.
  گرچه در این پژوهش جالب از شیوه.های پیچیده.ای برای بررسی مغز، همچون PET Scan و MRI عملکردی یا fMRI استفاده شده است، اما شیوه تحقیق تقریبا سرراست و ساده است: محققان از میان ۲۱۷ فرد داوطلب، ده نفر را گزینش کردند. از همه آنها خواسته شد که فهرستی از موسیقی.ها مورد علاقه خود را تهیه کنند، همه ژانرهای موسیقی ازتکنو تا تانگو مورد قبول بود. در طی آزمایش این موسیقی.ها برای افراد پخش می.شد و در همین حین، فعالیت مغز آنها با وسایلی که گفته شد، مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به استفاده توأم از PET Scan و fMRI ، دانشمندان قادر بودند که تصویر دقیق فعالیت مغز افراد را در حین گوش کردن به موسیقی، ببینند.
  اولین یافته آنها این بود که موسیقی باعث ترشح دوپامین از اجسام مخطط پشتی و شکمی می.شود. این مسئله جای شگفتی.ای ندارد، چون این نواحی مغز، مسئول واکنش به هر محرک نشاط.آوری هستند، خواه این محرک صکص باشد یا استعمال کوکایین یا گوش کردن به یک موسیقی دلخواه.
  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید

  لینک
  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید  اجسام خطط در این شکل پیدا هستند، آنها در عمق مغز قرار دارند
  اما محققان متوجه چیز جالب.تر و مهم.تری هم شدند. معلوم شد که درهنگام گوش کردن به قسمت.های مختلف یک موسیقی، قسمت.های مختلف و متفاوتی از مغز ما فعال می.شوند و از خود دوپامین رها می.کنند.
  ما تکه.های خاصی را در موسیقی و ترانه.های مورد علاقه.مان، دوست داریم. این تکه.های می.توانند قسمت اوج یک ترانه یا یک موسیقی کلاسیک باشند یا زمانی که خواننده به در حال خواندن قسمت خاصی از متن ترانه است. به هر حال وقتی ما شروع به گوشی کردن یک موسیقی می.کنیم، ناخودآگاه منتظر رسیدن به این قطعات خاص هستیم.
  در زمان گوش کردن به ترانه.های این قانون در سر ما شکل می.گیرد که گوش کردن به قطعات پیش از قسمت مورد علاقه، پاداش رسیدن به قطعه دلخواه ترانه را در پی خواهد داشت. به عبارت دیگر یک مکانیسم محرک -پاداش در مغز ما ایجاد و تقویت می.شود.
  نتایج تحقیق این پژوهشگران نشان داد که در بازه زمانی تا پیش از رسیدن به قطعه دلخواه که به اختصار آن را فاز انتظاری می.نامم، ترشح دوپامین از هسته دم دار، زیاد می.شود. هسته دم.دار یا caudate، قسمتی از اجسام مخطط است که نقش زیادی در یادگیری و حافظه دارد. این قسمت در یادگیری فرایند محرک- پاسخ و تقویت فرایند پاداش نقش دارد.
  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید

  لینک

  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید  نگاه نزدیک.تری به اجسام مخطط، هسته دم.دار یا نوکلئوس کودیت در شکل نشان داده شده است
  به عبارت دیگر معلوم شد که در قسمت.های مختلف یک موسیقی، قسمت.های متفاوتی از مغز که ارتباطات نورونی متفاوتی دارند، از خود دوپامین رها می.کنند. همین مکانیسم، مسئول واکنش.های متفاوت ما در قبال موسیقی و به اوج رسیدن احساسات ما در قطعه برگزیده موسیقی می.شود.
  در قسمت.های مختلف یک موسیقی، قسمت.های متفاوتی از مغز که ارتباطات نورونی متفاوتی دارند، از خود دوپامین رها می.کنند.

  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید

  لینک

  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید  این شکل نشان می.دهد که در فاز اوج و فاز انتظاری، قسمت.های متفاوتی از مغز فعال هستند
  اما به این مسئله می.توان از منظر موسیقیایی هم نگاه کرد، آهنگ.سازان ناخودآگاه، بدون اینکه چیزی از میانجی.های عصبی و ارتباطات نورونی بدانند، همواره از همین مسئله استفاده کرده.اند. آنها دریافته.اند که باید به نحوی قبل از رسیدن به قسمت اوج موسیقی، یک قطعه مغشوش و توأم با ایهام که حاوی کلیدهای اندکی برای درک کلیت موسیقی باشند، بگنجانند، این دوره و بازه زمانی ، حس انتظار و کلنجار فکری در ذهن مستمعان ایجاد می.کند که آنها را در هنگام رسیدن به قسمت اوج و کلیدی موسیقی، به اوج لذت می.رساند.
  وقتی به موسیقی.ها مورد علاقه.ام از کلاسیک تا سنتی ایرانی فکر می.کنم، می.بینم که در تعداد زیادی از آنها همین قاعده رعایت شده است. حالا هست که درک می.کنم از دید نورساینس چرا وقتی به یک قطعه موسیقی شجریان که پیش.درآمد طولانی.ای دارد، گوش می.کنم ، هنگام رسیدن به اوج موسیقی لذت بیشتری نسبت به وقتی می.برم که بی.حوصله هستم و بی.ادبانه از گوش کردن به پیش.درآمد ارزشمند، پرهیز می.کنم.

  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید

  لینک

  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید  لئونارد مایر -یکی از موسیقی.شناسان به.نام- در کتابی با عنوان تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید که به سال ۱۹۵۶ نوشته شده است، همین مسئله را در مورد موومان پنجم از کوارتت زهی بتهوون در سی شارپ مینور -اوپوس ۱۳۱- مورد بررسی قرار داده است.
  گروهی عقیده دارند که موسیقی از آنجا که متبادرکننده تصاویر و تجربیات عینی ما است، برای ما فرح.بخش است ولی نتایج این تحقیق نشان می.دهد که مغز ما ناخودآگاه به موسیقی به شکل پازلی برای حل کردن می.نگرد و به عبارت ذات موسیقی و مکاشفه.ای که در درونمان برای حل معمای آن داریم، برای مغز عجیبمان نشاطآور می.شود.و در پایان این واکنش و تعامل عجیب ذهن با موسیقی می.تواند ثابت کند که علاقه و تمایل ما به موسیقی امری نهادینه شده در ذات ماست:
  گفتی به روزگاری مهری نشسته گفتم، بیرون نمی.توان کرد حتی به روزگاران
  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید

  نسخه قابل چاپ :
  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید

  نسخه pdf :

  لینک تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید  ویرایش توسط AliRezA Nasehi : ۱۳۹۱/۱۰/۰۸ در ساعت 02:44
  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۱/۱۰/۰۷ در ساعت 22:14

 2. 4 کاربر زیر از AliRezA Nasehi برای این پست سپاسگزاری کرده اند


 3. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. وسایل مورد نیاز در استودیو
  توسط farhad007 در انجمن استودیو خانگی Home Studio
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۶/۲۲, 20:19
 2. پاسخ ها: 3
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۹/۲۳, 14:24
 3. ارزیابی جنس صدا وسبک خوندن من
  توسط omid nesfi در انجمن انجمن خوانندگی
  پاسخ ها: 13
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۴/۱۰, 15:17
 4. کمک در مورد شناخت این ریتم وساز
  توسط rezamjensis در انجمن سازهای ایرانی و شرقی
  پاسخ ها: 3
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۳/۱۶, 10:34
 5. حکم دادگاه ساری دوسال پس از مرگ مشکاتیان صادر شد!
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۹/۰۷, 13:40

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 8 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست