کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: محسن رجب.پور مدیر ارکستر ملی ایران در گفت و گو با سایت موسیقی ما به ابهامات پاسخ می.دهد: تا رفع مشکلات موسیقی از پا نمی

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض محسن رجب.پور مدیر ارکستر ملی ایران در گفت و گو با سایت موسیقی ما به ابهامات پاسخ می.دهد: تا رفع مشکلات موسیقی از پا نمی

  محسن رجب.پور مدیر ارکستر ملی ایران در گفت و گو با سایت موسیقی ما به ابهامات پاسخ می.دهد:
  تا رفع مشکلات موسیقی از پا نمی.نشینم

  موسیقی ما- لی لا رضایی: اخبار و حرف و حدیث.هایی که این روز.ها درخصوص ارکستر ملی ایران و سایر ارکستر ها شنیده می شود به ایجاد ابهاماتی در نحوه فعالیت آنها دامن زده است؛ اما حرف های مدیری که دوسال تلاش بی.وقفه کشید تا ارکستر ملی ایران را به سر و سامانی برساند، شنیدنی است. به همین بهانه با محسن رجب.پور که دیگر قرار نیست در این ارکستر حضور پررنگ داشته باشد در این باره، و همچنین درباره اه... و برنامه.های کانون ناشران موسیقی نیز گفت.و.گو کرده.ایم که می.خوانید:
  • گویا تصمیمات بر این است که فعلا شما در ارکستر ملی فعالیتی نداشته باشید. چنین تصمیم گیری در چه راستایی گرفته شد؟ چه کسی این تصمیم را گرفت؟
  ارکستر ملی ایران از اول مهرماه سال ۱۳۹۱ طی تصمیمی که در معاونت هنری گرفته شد، قرار شد تا زیر نظر موسسه ارکستر ملی فعالیت کند. اما در یک تصمیم بهتر و جامع.تر قرار شد تا این موسسه نه تنها از ارکستر ملی، بله حامی ارکسترهایی همچون سمفونیک و گروه کر دفتر موسیقی باشد. با چنین تصمیمی، فعالیت.های ارکستر ملی نیز از مجموعه فعالیت.های من در آمده است. این موسسه که موسسه ملی نام دارد، تمامی ارکستر.ها اعم از ارکسترهای یاد شده را تحت نظر داشته و برنامه.های آن.ها را در چرخه فعالیت.های خود قرار می.دهد.
  • با مدیریت و همکاری کسانی همچون مهدی افضلی و جبیب صبور، این ارکستر.ها به جایگاه جدید.تر و ویژه.تر خواهند رسید؟
  این دو عزیز از دوستان صمیمی و نزدیک من هستند و نظراتشان در جهت بهتر شدن این ارکسترهاست، و هر زمان احساس کنند که من و دیگران می.توانیم در خدمت گروه باشیم حتما از حضورمان استفاده خواهند کرد. شنیده.ها حاکی از آن است که دوستان فعالیت خود را آغاز کرده.اند و من نیز قطعا هر کمکی از دستم بر آید در راستای پیشرفت این ارکستر.ها به خصوص ارکستر ملی انجام خواهم داد.
  • عدم حضور شما تاثیری بر روند فعالیت این ارکستر خواهد داشت؟
  من نمی.توانم چنین چیزی را برآورد کنم چون فکر می.کنم در هر شرایطی کارم را انجام می.دهم. گذشت زمان همه چیز را ثابت می.کند نه ادعاهای من. باید منتظر گذشت زمان بود. انشالله که وضعیت این ارکستر از اینی که هست بهتر شود. من ارکستر ملی را دوست دارم و برای آن دو سال وقت گذاشتم. پتانسیل زیادی بر روی این ارکستر گذاشتم و به همین دلیل شخصا و قلبا علاقه زیادی به این ارکستر دارم و احترام زیادی برای اساتیدی که در شورای فنی ارکستر بودند، قائلم. افتخار می.کنم در کنار این.ها بوده.ام و فعالیت کرده.ام. تا کنون با حضور این دوستان خروجی ارکستر ملی و آنچه به سمع مردم رسیده، خیلی پویا و قابل رویت بوده است.
  • از این پس چطور خواهد بود؟
  به نظر من بهتر نیز خواهد شد و تشکیل این موسسه به پویا شدن این ارکستر خواهد انجامید. اگر این طور نبود برای ارکسترهای دیگر چنین تصمیمی گرفته نمی.شد چرا که همانگونه که عرض کردم، در ابتدا قرار بود فقط ارکستر ملی همچین موسسه.ای را داشته باشد تا زیر نظر آن فعالیت کند. اما تصمیم بهتر که گرفته شد انحصاری بودن آن از دست ارکستر ملی در آمد. معاونت هنری تشخیص داد که در این صورت بهتر می.شود ارکستر.ها را نظارت کرد.
  • چه نظارت.هایی قرار است صورت بگیرد که پیش از این امکان آن وجود نداشت؟
  یکی از چیزهایی که همیشه مساله ساز بود، این است که نوازنده.های ارکستر ملی و ارکستر سمفونیک با هم مشترکند. من به عنوان کسی که با ارکستر ملی همکاری می.کردم باید با آقای مرتضی.پور، هماهنگ می.شدم تا این دو ارکستر تمریناتشان به هم بر نخورد و یا برنامه.ای همزمان با هم نداشته باشند. باید با هم هماهنگ می.شدیم که همزمان با هم اجرا نداشته باشیم. ولی وقتی یک مجموعه.ای وجود داشته باشد که همه هنرمندان این دو ارکستر زیر نظر آن فعالیت کنند، خوب طبیعتا چنین مشکلی حل خواهد شد و برنامه نوازنده.های به موازات هم نخواهد بود. قطعا طوری برنامه.ریزی می.شود که برنامه هنرمندان با هم تطابق نداشته باشد. ولی همچنان باید منتظر زمان بود تا ببینیم این امر چقدر می.تواند کمک کننده باشد. من آرزوی موفقیت این موسسه و در کنار آن ارکستر ملی را دارم.
  • با این تفاسیر چشم انداز ارکستر ملی را چگونه می.بینید؟
  چشم انداز این ارکستر بستگی به برنامه ریزی.هایی دارد که برای آن می.شود، به مسایل مالی، اعضای شورای فنی، رپرتوارهای درنظر گرفته شده، نگاه بازرگانی که به آن می.شود و... نیز مرتبط است. اگر خوب برنامه ریزی شده و همه چیز در آن لحاظ شود، چرا باید نسبت به آن بدبین باشم؟ من دوسال است سعی بر این دارم که در این ارکس.ر تحولاتی ایجاد کنم. همین که این ارکستر به جای دو سه اجرا در تالار وحدت با گنجایش ۶۰۰-۷۰۰ نفر به سالن برج میلاد کشیده شده ودر آنجا برای عده بیشتری کنسرت می.دهد یکی از این تحولات است و الی آخر.
  • با توجه به اینکه به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره کانون صنفی تهیه.کنندگان در عرصه دیگری از موسیقی خدمت خواهید کرد، در این زمینه چگونه برنامه ریزی خواهید داشت؟ اصلا با چه تضمینی وارد این مقوله شدید و برای موسیقی چه خواهید کرد؟
  من اعتقاد دارم بعداز مساله انرژی، اقتصاد هنر در هر کشوری تعیین کننده بوده و بزرگ.ترین منبع اقتصادی می.تواند باشد. متاسفانه در ایران به علت عدم مدیریت صحیح و بی.توجهی حکمرانی، عدم رعایت برخی از قوانین، و عدم ایجاد بستری مناسب برای پویایی اقتصاد هنر، موسیقی دچار رخوتی سنگین شده است. همه این عوامل دست به دست هم داده.اند تا موسیقی کم کار شود. می.خواهم تمام داشته.هایم و نیز تمام تجربیات بیست ساله.ای که در خدمت موسیقی بوده و در راستای پیشرفت آن فعالیت کرده.ام را به خدمت گرفته و با استفاده از آن.ها نماینده شایسته.ای برای اعضای صنفی تهیه کنندگان موسیقی در این شرایط باشم.
  • شرایط مگر به چه صورت است؟
  نگاه.ها بسته و توام با دیدی مطابق با ۲۰ سال پیش است. یعنی تصمیماتی که در زمینه موسیقی و برای موسیقی گرفته می.شود همان تصمیم.های ۲۰ سال پیش است. آنچه در مرکز موسیقی به بدنه موسیقی این کشور تزریق می.شود، با نگاهی به خروجی این هنر، می.بینیم که اه...ی کهنه و متعلق به سالهای دور این هنر است. در حالی این اتفاق می.افتد که هیچ چیز در ایران با ۲۰ سال گذشته خود قابل مقایسه نیست و ما تنها در این هنر است که بازگشت به گذشته داریم. این نگاه و بازگشت به گذشته نه تنها در مجوز آلبوم.ها، نظارت بر شعر و... بلکه در کنسرت.ها هم اتفاق می.افتد. اخیرا علامت بزرگ سوالی در ذهنم به وجود آمده که چطور در این چند ساله اخیر این قدری که در این روزهای پایانی دولت اتفاقات اینچنینی می.افتد، نیفتاده بود؟ پیش از این آنچه که در میان محصولات موسیقی موفق به دریافت مجوز از وزارت فرهنک و ارشاد اسلامی می.شد، با فرهنگ عمومی و مردم اختلاف نداشت. اما رویکردی که من آن را بازگشت به گذشته می.دانم موجب شده تا تعداد بیشتری از خوانندگان به سمت تولید آثار خانگی بروند و تولید غیرمجاز، چندین برابر شد. آنچه از سمت ایشان مجوز می.گیرد و مورد تایید قرار می.گیرد، کار.شناسی شده نیست. چرا که این مسولان خود به میان مردم نمی.روند تا بدانند مایحتاج روزانه فرهنگی و یا موسیقایی آن.ها چیست. این.ها با راننده خود به سر کار می.روند و بر می.گردند و با مردم از نزدیک مرتب نیستند تا بدانند چه موسیقی.ای احتیاج دارند. وقت ندارند ماهواره و تلویزیون ببینند و حتی اصلا وقت ندارند ببینند چه اتفاقی در جامعه.ای که در آن زندگی می.کنند، می.افتد و یا خودشان رغبتی به این نشان نمی.دهند که بدانند. اگر من کاندید شدم صرفا به این دلیل بود که می.خواستم در حوزه موسیقی به رفع مشکلات موجود کمکی کرده باشم. هم هوادارن و هم همکاران همگی مطلع باشند که من به عنوان کسی که سالهاست در زمینه موسیقی فعالیت می.کنم تا رفع مشکلات، از پا نمی.نشینم و می.مانم تا در خدمت موسیقی باشم. انشالله توانش را داشته باشم و اتفاقی نیفتد که شرمنده جامعه موسیقی و مردم شوم و اتفاقی نیفتد که به صلاح موسیقی و هوادارن موسیقی نباشد.
  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۱/۱۰/۱۱ در ساعت 14:21

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۹/۰۶, 12:30
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۹/۲۱, 17:29
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۲۷, 13:21
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۱۳, 01:12
 5. سهیلا پور گرامی: موسیقی اسلامی نیازمند حمایت است
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۰۶, 11:30

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست