کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: حسام الدین سراج: حافظ اگر از شعر روزی می.خورد از بیل گیتس پولدارتر بود!

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض حسام الدین سراج: حافظ اگر از شعر روزی می.خورد از بیل گیتس پولدارتر بود!

  حسام.الدین سراج گفت: حافظ هیچ.وقت از راه شعر ارتزاق نکرد و اگر چنین کرده بود تا به حال باید ثروتش از بیل گیتس و استیو جابز هم جلو می.زد.

  به گزارش خبرنگار مهر، برنامه دیدار با سیدحسام.الدین سراج در قالب یکی از سری. نشست.های گفتگوی هنر،.جمعه.شب 13 بهمن با حضور مخاطبان این خواننده و شاعرانی چون سهیل محمودی.در فروشگاه مرکزی شهر کتاب برگزار شد.

  سراج در ابتدای سخنان درباره شروع علاقه.مندی.اش به عرصه موسیقی گفت: علاقه.مندی من به موسیقی از نی.نوازی استاد حسن کسایی بود. زمان قدیم مثل امروز نبود و تک.نوازی.ها نیم ساعت به طول می.انجامید. گاهی در تک.نوازی یک دستگاه را به طور کامل می.شنیدیم. من در جوانی قاری قرآن بودم. البته تجوید را به طور کامل بلد نبودم، اما در صف مدرسه، قرآن می.خواندم. صدای نی هم که دیگر عامل ورودم به موسیقی بود.

  وی افزود: با تصوراتی که در خانواده.های مذهبی وجود داشت، من هم فکر می.کردم که موسیقی با دین و مذهب منافات دارد اما پدرم که روحانی بود و با استاد جلال.الدین همایی حشر و نشر داشت، به من گفت برو موسیقی یاد بگیر!. بعدا کارکردش برایت مشخص می.شود. معمولاً مردم معتقدند افراد هنری، انسان.های آنرمال و غیرمعمولی هستند و خانواده.هایشان باید آن.ها را تحمل کنند تا کار هنری.شان به ثمر برسد. بنابراین جا دارد من در این برنامه از همسرم که من را تحمل کرد، تشکر کنم.

  موسیقی پاپ قبل از انقلاب،. زلال.تر بود

  این کارشناس ارشد رشته معماری در ادامه درباره موسیقی پاپ قبل و بعد از انقلاب گفت: موسیقی قدیمی پاپ ما، زلال.تر بود. درست است که فضای قبل از انقلاب با دوران بعد از انقلاب متفاوت است، اما موسیقی آن دوره، بسیار سالم.تر از بعد انقلاب بود. از دوستانی که امروز موسیقی پاپ کار می.کنند، عذر می.خواهم، ولی بسیاری از قطعات موسیقی پاپی که امروز منتشر می.شود، آزاردهنده است. فرم صدا و ریتم امروز موسیقی پاپ.مان به.گونه.ای است که روان انسان را آزار می.دهد. ملودی.های پیش از انقلاب، جمله.بندی درست داشتند و کلام خیلی حساب .شده بود.

  سراج ادامه داد: ترانه.های پاپ پیش از انقلاب قوت بیشتری داشتند و متاسفانه امروز حس می.شود ترانه.ها، کلام روزمره را به.گونه.ای تبدیل به تصنیف می.کنند که اگر برای کسی آن را بخوانی موجب شرمندگی خواهد شد. یک نکته دیگر برنامه.هایی بود که در سال.های پیش از انقلاب از رادیو پخش می.شد و اکثر موسیقیدان.های بزرگی که امروز می.بینیمشان، نتیجه همان برنامه.ها هستند. مثلا برنامه «گلچین هفته» هر جمعه پخش می.شد و آقای ابتهاج مسئول آن بود. گل.های جاویدان، برگ سبز و گل.های تازه هم برنامه.های دیگری بودند که هم شناسنامه داشتند و هم فرمی حساب.شده.

  این محقق حوزه پژوهش هنر گفت: کم کم و به مرور، حافظه موسیقایی نسل جدید کشورمان آن موسیقی.ای را که به عنوان هویت خودمان می.شناسیم، به جا نخواهد آورد. چون رسانه.هایمان در این زمینه دُز مناسبی ندارند. وقتی سوار ماشین هستم، در کانال.های رادیویی دنبال یک شبکه مناسب برای گوش کردن می.گردم و در نهایت هم به رادیو قرآن می.رسم. قدیمی.ها و پیرمرد و پیرزن.ها حافظ را از بر بودند. گاهی معنی را به طور کامل نمی.دانستند، اما از آهنگ کلام و وزن آن لذت می.بردند و به ما هم منتقلش می.کردند. موسیقی ما باید اول از همه عادت شود و با آن انس گرفت، بعد منتقل شود. ولی موسیقی پاپی که امروز می.شنویم، ریشه در هویت موسیقایی ایرانی ندارد و آن ربع پرده.ها و دیگر مولفه.ها را ندارد.

  وی گفت: چندی است در موسیقی پاپ، دشتی را مطابق با گام مینور می.گیرند؛ در حالی که موسیقی سنتی می.گوید در دشتی باید فاصله.ها را رعایت کنی. موزیسین پاپ نمی.تواند کار خودش را با موسیقی سنتی تلفیق کند؛ چون شناختی از آن ندارد و این شناخت هم فقط با انس ایجاد می..شود. یک نکته جالب هم بگویم و آن این.که چندی پیش رفته بودم بستنی بخرم. فروشنده به من گفت: سنتی می.خواهید یا پاپ؟ یعنی همه.چیز سنتی.و پاپ شده است. به هر حال طعمی که موسیقی سنتی دارد، با طعمی که پاپ دارد،. متفاوت است. درک کردن موسیقی سنتی هم در واقع همان ضرب.المثلی است که می.گوید: «یدرک و لایوصف» یعنی درک می.شود ولی قابل توصیف نیست.  رسانه.هایمان در زمینه موسیقی سنتی و پاپ دز مناسب ندارند

  سراج در بخش دیگری از سخنانش گفت: کاری که آتاتورک در ترکیه کرد، این بود که فقط فونت را تغییر داد، ولی زبان را عوض نکرد. این تنها نحوه نگارش ترک.ها بود که تغییر کرد. بسیاری از اساتید خط ثلث و نسخ در ترکیه بودند، ولی اگر امروز در خیابان.های استانبول قدم بزنیم، جوانان ترک را می.بینیم که هیچ.چیز از تابلوهای ثلث و نسخ قدیمی..شان نمی.دانند. چون ارتباط با گذشته.شان منقطع شده. است. ما هم اگر نحوه گویش رسانه.هایمان انگلیسی شود، بعد از مدتی آرام آرام انگلیسی می.شویم و دیگر نه قرآن را می.فهمیم نه حافظ را. در زمینه موسیقی هم همین.طور است و تا حدودی این اتفاق دارد می.افتد. من نمی.گویم با موسیقی پاپ مخالف هستم، بلکه می.گویم درصدی که رسانه.هایمان برای پخش این دو به کار می.گیرند باید حساب .شده باشد. اگر 10 درصد موسیقی سنتی داشته باشیم 90 درصد پاپ، به فرهنگ خودمان ظلم کرد.ه.ایم.

  خواننده آلبوم «نرگس مست» در بخش دیگری از سخنانش گفت: برخی تصور می.کنند که موسیقی و مذهب باهم منافات دارند. در حالی که این دو در طول همدیگر هستند. موسیقی ریشه در فطرت دارد همان.طور که دین در فطرت انسان.ها ریشه دارد. در هر دو هم زیبایی وجود دارد. موسیقی مشی جمالی حق تعالی است. جامی در این زمینه شعری دارد که در آن اشاره مستقیمی به این موضوع کرده است. در این عالم تجلی حق با عوامل مختلف صورت می.گیرد. موسیقی هم نوعی از تجلی حضرت حق است، زیبایی دارد و می.تواند انسان را تحت تاثیر قرار بدهد. بنابراین می.تواند در خدمت اه... متعالی باشد.

  ریا و تزویر زیاد شده و دین.فروشی بیداد می.کند

  وی گفت: برخی معتقدند خواننده.ای که به اسم خواننده مذهبی معروف شد، گروهی از مخاطبانش را از دست خواهد داد، اما من معتقدم باید در جستجوی حقیقت بود. دلیل گفته شدن این حرف.ها هم این است که نوعی دین.گریزی در جوانان امروز کشورمان وجود دارد و دلیل این امر هم آن است که ریا و تزویر در جامعه.مان زیاد شده است و دین.فروشی بیداد می.کند. به همین دلیل است که جوانان گرایشی به این.گونه مسائل و مسائل مذهبی در موسیقی نشان نمی.دهند. در حالی که اگر بزرگان و عاقلان، مذهب را واشکافی کنند، جوانان صد درصد به آن گرایش خواهند داشت چون مطابق با فطرتشان است.

  سراج در بخش دیگری از سخنانش گفت: سنتی را مترادف قدیمی و کهنه نگیرید. سنت یعنی روش؛ روشی که سینه به سینه منتقل شده تا رسیده به شما.

  این پژوهشگر هنر درباره ارزش هنر و سختی زندگی هنرمندان گفت: یک بار یکی از دوستانم گفت کاری به دیگر کارها نداشته باش. فقط رقم روی چک را ببین و برو بخوان! من پرسیم پس تکلیف هنر چه می.شود؟. آن دوست هم گفت امروز همه راه.ها به رم ختم می..شود. خوب است توجه کنیم که حافظ هیچ.وقت از راه شعر ارتزاق نکرد و اگر چنین کرده بود تا به حال باید مجموع ثروتش از بیل گیتس و استیو جابز هم جلو می.زد. شعر حافظ محل ارتزاقش نبود، بلکه برای هدف دیگری بود که شعر می.گفت. خود حافظ درباره شعرش می.گوید: شعر حافظ از زمان آدم اندر باغ خلد/ دفتر نسرین و گل را زینت اوراق بود. جالب است که هرکسی ادعایی درباره خودش داشته باشد، مردم از او کناره می.گیرند، اما وقتی حافظ از خودش تعریف می.کند، مردم خوششان می.آید.

  وی در پایان گفت:. به نظر من هنرمند یا شاعر باید در تولید اثرش، مولفه.هایی را در نظر داشته باشد که یکی از آنها مطابق حدیثی از امیرالمومنین(ع) است. ایشان می.فرماید یار مظلوم و دشمن ظالم باش. این باید یکی از ویژگی.های انتخاب هنرمند باشد. اگر دقت کرده باشیم، همیشه آن هنرمندان و شاعرانی نزد مردم محبوب بوده.اند که در جبهه افرادی بودند که به آن.ها ظلم شده بود.

  منبع: مهر


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۱/۱۱/۱۴ در ساعت 11:50

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

+ پاسخ به موضوع

موضوعات مشابه

 1. دمو بیت رپ از پوله خورد
  توسط Pole Khord در انجمن پروژه های تمرینی و ناتمام کاربران
  پاسخ ها: 18
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۱/۰۱, 22:40
 2. نثر ادبی به نام پوچ و پوچ
  توسط hooohooo در انجمن چارپاره
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۶/۲۹, 03:44
 3. آهنگ گلهای پونه با صدا و تنظیم علی کاشفی
  توسط alikashefi در انجمن پاپ (PoP)
  پاسخ ها: 4
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۲/۰۶, 21:15
 4. پژمان مصلح و آنجلو پولوس
  توسط daman در انجمن اخبار موسیقی ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۱/۰۵, 18:41
 5. «گل پونه ها» ایرج بسطامی تصویری منتشر شد
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۰/۱۷, 13:10

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست