کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: گفت.و.گوی سایت موسیقی ما با فواد حجازی: سلیقه نسل امروز با نسل ما تفاوت دارد

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض گفت.و.گوی سایت موسیقی ما با فواد حجازی: سلیقه نسل امروز با نسل ما تفاوت دارد

  گفت.و.گوی سایت موسیقی ما با فواد حجازی:
  سلیقه نسل امروز با نسل ما تفاوت دارد

  موسیقی ما-لی لا رضایی: فواد حجازی اگر چه مدتهاست که عطای کارکردن در حوزه موسیقی را به لقایش بخشیده است اما با وجود این کارهایی که می.سازد، همچنان رقیب سرسختی ندارد که بتواند با او در جایگاه یک آهنگساز رقابت کند. او روزهای کم کاری خود را با ساخت تک قطعاتی می.گذراند که گه.گاه با صداهای شناخته شده.ای شنیده می.شوند. با این آهنگساز یکه تاز سالهای نه چندان دور گپی کوتاه زده.ایم:
  • *به نظر نمی.رسد دوری شما از فضای موسیقی کشور و غیبتتان چندان به صلاح موسیقی باشد. چرا فکری به حال این غیبت نمی.کنید؟
  فکر می.کنید چه کار باید بکنم که انجام نداده.ام؟ الان جوانتر.ها این عرصه را در دست دارند و دارند فعالیت می.کنند. تیمی که دارد کار می.کند، تیمی جوان بوده و با شرایط روز جامعه آشنا است. شاید چندن به حضور دیگران احتیاجی نباشد. دوستانی که نمی.خواهم نامی از آن.ها ببرم بازار موسیقی را قبضه کرده.اند و برای دوستداران موسیقی و هواداران خود فعالیت می.کنند و کار ارائه می.دهند. این.ها همگی موسیقی روز را با معیارهایی که در جامعه هست به روز کرده و بر اساس آن کار تولید می.کنند.
  • *به هر حال شما نسلی هستید که اگر همچنان به فعالیت خود ادامه بدهید، می.توانید طیف وسیعی را با خود همراه کنید و حرفهای بسیاری برای گفتن داشته باشید. چرا ادامه نمی.دهید؟
  این سوالی است که بسیاری از دوستان بار.ها و بار.ها پرسیده.اند. به هر حال ما نسلی بودیم که در برهه.ای کار خود را انجام دادیم. ما در آن برهه توانستیم در زمینه.ای فعالیت کنیم که جای کار کردن بسیار داشت. الان ذائقه مردم و ذائقه شنیداری اشان بسیار متفاوت از آن زمان شده است. سلیقه آن.ها کاملا فرق کرده است. هرچه هم که پیش.تر برویم این سلیقه.ها و ذائقه.ها دائما در حال تغییر است. شاید بتوان گفت هر نسلی، آهنگساز و خواننده مرتبط با خود را می.خواهد.
  • *خوب این همه جوانهایی که از آن.ها می.گویید، به هر جال باید دیده و شنیده شوند ولی ما کمتر شاهد چنین چیزی هستیم. کمتر از این جوان.ها هستند که توانسته.اند، به خوبی خود را به جامعه و مردم بشناسانند.
  برای اینکه شبکه.ای برای ارائه نیست. اگر شبکه.ای برای ارائه کار.ها باشد مسلما تک تک این.ها شناخته می.شوند. کما اینکه این روز.ها دیگر .. تلویزیون تماشا نمی.کند تا با خواننده.های جوان آْشنا شود. زمانی که ما کار می.کردیم وضعیت بدین گونه نبود. مردم به شبکه.های تلویزیون اعتماد داشتند و موسیقی.های پخش شده از آن را دنبال می.کردند. درست برعکس امروزه که مردم دیگر به تلویزیون و رسانه.های دیگر اعتماد ندارند... همان موقع هم همه موزیک.ها از خارج از ایران می.آمد ولی از آن.ها استقبالی نمی.شد چرا که در ایران کارهای خوبی تولید و عرضه می.شد که با وجود آن.ها نیازی به موسیقی.های ساخته شده در خارج از ایران نبود. الان چرا جوانهای ما موسیقی تولید شده در خارج از کشور را گوش می.کنند؟ چون ذائقه مردم عوض شده است و بسته به شرایطی که جامعه دارد همچنان متغیر است. نمی.توان کسی را محدود به موسیقی.هایی کرد که دوستشان ندارند و کلا با شرایط روحی اشان سازگار نیست. هر چیزی دلیلی دارد و اگر من کم کارم دلیلش همین چیزهاست. شاید اگر شرایط بهتر از این.ها بود من هم کار می.کردم و مانند گذشته پرکار هم بودم. اما متاسفانه می.بینید که شرایط به چه صورت است.
  • *به هر حال این دوستان نیز روزی مانند بسیاری دیگر شاید نتوانند پرکار باشند.
  بله. چون هرکسی فصلی دارد. یک زمان فصل من است و بالاخره تمام می.شوم، زمانی فصل گروهی مثل آریان است و شاید روزی تمام شود، و زمانی دیگر شاید فصل ما نباشد و همه چیز تمام شود. همه چیز گذراست و به زودی می.گذرد. اگر چیزی امروز می.گذرد ممکن است تاریخ مصرفش تمام شود.
  • *فکر می.کنید چرا این اتفاق می.افتد؟
  چون سرعت فرهنگی مردم بیشتر از قبل شده است. مردم با سرعت بیشتری به موسیقی گوش می.کنند و به همین دلیل موسیقی مصرفی شده است و دیگر کسی به فکر تولید و ساخت موسیقی ماندگار نیست. کما اینکه مسایل اقتصای و اجتماعی هر جامعه بر روی هنر آن تاثیرگذار است. مردم دوست دارند در موسیقی چیزی بشنوند که پیرامونشان اتفاق می.افتد و هر روزه با آن دست و پنجه نرم می.کنند و شاهد آن هستند. الان وضعیت اقتصادی مردم بد است، خوب طبیعتا موسیقی.ای که از این زاویه با آن.ها ارتباط برقرار کند، در.. همان فضای بد است. الان مردم در شرایط سخت اقتصادی بر فرض سوار مترو می.شوند، دوست دارند از این موضوع در موسیقی.هایشان بشنوند. همین طور در خصوص عشقهای از دست داده و از دست رفته که این روز.ها باب شده است. این.ها موضوعاتی است که مردم در موسیقی دنبال می.کنند. آن.ها دوست دارند راجع به درد.هایشان بشنوند. این گونه موسیقی را نیز شبکه.های ماهواره.ای و.. کار می.کنند و به سراغشان می.روند.
  • *با تمامی این.ها حضور نامی همچون فواد حجازی در این عرصه خالی از لطف نیست و می.تواند بسیار کارگشا باشد.
  اسم.ها اصلا اهمیتی ندارند و مهم نیستندو مهم این است که کار تولید کنی و بتوانی به دست مردم برسانی که چنین کاری عملا در تهران و شهرستان.ها غیر قابل اجراست. چرا که صدور مجوز ارشاد زمان بر است. اصلا نمی.شود نحوه عرضه کارهای آن.ها را با ما مقایسه کرد. چرا که آن.ها قابلیت استفاده از کلیپ و تصویر را دارند و ما نداریم. اگر خواننده.ای بتواند در معرفی کار خود از کلیپ استفاده کند، قطعا دیده خواهد شد. کلیپ.ها باید دیده شوند تا خواننده به مردم معرفی شود. این در حالی است که ما نمی.توانیم چنین کاری کنیم وفقط قطعاتمان را مثل سرود به مخاطب ارائه می.دهیم.
  • *ولی شما با انتشار آلبوم کوچ خیلی توانایی از خود نشان دادید.
  بله ما زمانی که این آلبوم را منتشر کردیم یک میلیون نسخه فروش داشت در حالی که آلبوم محتسب زمانی روانه بازار موسیقی شد که انواع و اقسام موسیقی در بازار موجود بود، گروههای راک، پاپ و... کارهای بسیاری را روانه بازار کرده بودند. بنابراین، این آلبوم توانست ۵۰ هزار نسخه بفروشد. اگر ما «محتسب» را به صورت تصویری و کلیپ به بازار می.فرستادیم، شاید می.توانستیم با فروش خوبی برخوردار شویم. می.توانستیم عضویت.های تازه.ای را با خود همراه کنیم. ما حتی اگر کارهای عاشقانه هم بسیازیم و منتشر کنیم نمی.توانیم آن را به خوبی پخش کنیم. ما «خیابان خواب.ها» را زدیم و دیگران در یوتیوب بر روی آن تصویر گذاشتند. شاید اگر خود ما این کار را می.کردیم، و آن را به صورت کلیپ به بازار می.فرستادیم، کلیپ آن اینگونه سیاسی نمی.شد. مگر خشایر اعتمادی نبود که کلیپی در تخت جمشید تولید کرد و با ارکس.تر بزرگ کار کرد؟ آخرش چه شد؟ کارش دیده نشد. این جور کار.ها در این شرایط به سرانجام نمی.رسد. دیگر دوره این چیز.ها تمام شده است. جوان.ها به دنبال کارهای تیپیکال هستند و چیز دیگری گوش می.کنند. همه موزیک.ها دی جی شده و دیگر به کلام اهمیت چندانی داده نمی.شود. شما خواننده.های موفق دنیا را هم که ببینید متوجه این موضوع خواهید شد.
  ناگفته نماند زمانی که آلبوم کوچ وارد بازار موسیقی شد، رسانه.های عمومی مثل رادیو وتلویزیون مخاطبان بسیاری داشتند و کیفیت موسیقی.های روز این قدر بالا نبود. ما وقتی آمدیم که مقابل ما خواننده.های سرودخوان بودند و همه قطعات موسیقی تم سرود داشتند. ما آن.ها را ترانه.ای کردیم که بعداز انقلاب اولین بار بود که اتفاق می.افتاد.
  • *چنین چیزی کاملا خواسته و از روی آگاهی انجام شده بود.
  بله. اما ما خودمان دوست داشتیم سبک.تر از این.ها کار کنیم نه به سنگینی کوچ! ولی جو کار طوری بود که ما را برد سمت چنین چیزی. وقتی کاری را می.سازی باید دیده و پخش شوی. ولی گیریم که ما الان کاری بسازیم، کی و کجا آن را پخش کنیم؟ اگر از تلویزیون و رادیو هم پخش شود، آیا واقعا شنیده می.شود؟ چون همانطور که گفتم واقعا کسی تلویزیون نگاه نمی.کند، رادیو گوش نمی.کند و... هر چه هم که می.گذرد شرایط سخت.تر می.شود. خیلی از اینهایی که امروزه دارند کار می.کنند شاید تا چند وقت دیگر اصلا شنیده نشوند. کسی مثل این.ها بعدا هم نمی.آید. تولید هرچه سریع.تر باشد دیده شدن سریع.تر است ولی الان خیلی.ها بهتر می.بینند به جای این همه تحمل برای دیده شدن، بروند آن سر دنیا و فحش بدهند و به کمک فحش.هایشان دیده، شنیده و مطرح شوند. خیلی از خواننده.هایی که آن طرف هستند اگر فحش ندهند کسی آن.ها را نمی.شناسد. باید با فحش و ناسزا خودشان را نشان بدهند. اگر اینجا محیطی بود که دیده می.شدند، کسی نمی.رفت آن طرف که با چنین اقداماتی خود را مطرح کند.
  • *با تاسیس یک شبکه داخلی که اتفاقا قرار است چنین اتفاقی بیافتد، آیا همه این مشکلات حل می.شوند؟
  شنیده.ام که قرار است چنین شبکه.ای ایجاد شود ولی به آن خوشبین نیستم. این شبکه در این شرایط جوابگو نیست و بازدهی نخواهد داشت. البته برای چنین فعالیتی آروزی موفقیت دارم ولی مطمئنم که نمی.تواند کاری برای موسیقی این سرزمین کند.

  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۱/۱۱/۲۷ در ساعت 14:30

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۹/۲۵, 10:33
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۱۸, 16:20
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۶/۱۶, 18:50
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۲/۲۲, 15:21
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۱/۱۶, 14:01

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست