کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: انتقاد تند از وضعیت شعر و موسیقی در ارشاد/ توصیه.نامه.هایی که از دفتر وزیر می.آمد!

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض انتقاد تند از وضعیت شعر و موسیقی در ارشاد/ توصیه.نامه.هایی که از دفتر وزیر می.آمد!

  سید عباس سجادی عضو مستعفی شورای شعر و ترانه دفتر موسیقی وزارت ارشاد در نامه.ای به سید محمد میرزمانی مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دلایل استعفای خود را مطرح کرد.

  به گزارش خبرگزاری مهر، خبر استعفای سیدعباس سجادی از “شورای شعر و ترانه دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی” به شکل پراکنده در رسانه.ها مطرح شده بود اما این استعفا به شکل رسمی مطرح نشد. سجادی دلیل عدم انتشار دلایل استعفای خود را متقارن شدن با مقدمات برگزاری جشنواره موسیقی فجر اعلام کرد و گفت که تمایلی به ایجاد حواشی ندارد و اکنون به دلیل تنویر اذهان عمومی و جلوگیری از هرگونه سوءبرداشت و احساس مسئولیت در انعکاس مشکلات این استعفا ارائه می شود.

  در متن نامه سید عباس سجادی که امروز 5 اسفندماه منتشر شده، خطاب به محمد میرزمانی مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چنین آمده است: از آن روز که در پاسخ به پیشنهاد جنابعالی عضویت در “شورای شعر وترانه دفتر موسیقی” را پذیرفتم برآن بودم که در ادامه افتخار خدمتگزاری به اهالی شعر و موسیقی که به حق از عزیزترین هنرمندان این سرزمین هنر خیزند، نقش کوچکی در اعتلای هنر مظلوم موسیقی در این فرصت مغتنم را داشته باشم.

  تجربه همکاری کوتاه “نه ماهه” اینجانب با آن مرکز و تجربیات چندین ساله.ام در حوزه مدیریت فرهنگی و هنری در فضاهای مشابه، مرا بر آن داشت تا از روی وظیفه و احساس مسئولیت نکاتی را به عرض برسانم و پیش از آن به استحضار می.رسانم که قصد من از بیان موارد ذیل یافتن مقصر یا نسبت دادن همه کاستی ها به جنابعالی نیست و می دانید که بنده برای شخص شما احترام ویژه ای قائلم و اساساً بعد از عدم پذیرش عضویت در دوره های پیشین شورا این بار به درخواست و احترام شما در شورا حاضر شدم. بی شک این میراث نامبارک، حاصل غفلت چند ده ساله گذشته مدیران و متأسفانه در اولویت نبودن عملی فرهنگ و هنر در سیاست های کلان کشور است.

  پدید آمدن روزانه فضاهای مجازی و رسانه های نو ظهور و افزایش بی رویه جمعیت ترانه سرا، خواننده و گروه.های بی شمار زیرزمینی، این تصور غلط را زیر سوال می برد که مخاطب جوان ما فقط شنونده آثاری است که با مجوز وزارت ارشاد منتشر می شود. سرعت این پدیده ها بسیار بالاتر از تدابیر ماست. هنر موسیقی ما از جمله موسیقی پرطرفدار پاپ کشور نیازمند هدایت است نه نظارت که آن هم بستر لازم خود یعنی “تولید” و”صحنه” را می خواهد که این روزها شرایط اسف.باری دارد.

  جناب مدیر کل!

  این مهم در این شرایط با صدور آیین.نامه و بخشنامه و نظارت.های آمرانه محقق نخواهد شد. براین باورم که هنوز در وزارتخانه ارشاد و در اداره کل دفتر موسیقی شناخت دقیقی از ترانه، این رسانه تاثیرگذار وجود ندارد و بیشتر از آنکه این پدیده موثر، فرصت قلمداد شود تهدید انگاشته می.شود از این رو ما هیچ وقت با او مهربانی نکرده.ایم و همواره به او به چشم فرزندی نامشروع نگریسته.ایم و بیش از آنکه در تربیتش کوشا باشیم محدود و تحقیرش کرده.ایم .

  به تعبیر رند اهل راز شیراز حضرت حافظ

  پری رو تاب مستوری ندارد................................. در، اَر بندی سر از روزن برآرد

  این پری رو تمنای تجلی دارد. و مشتاق دیده شدن است واین متاع، مشتریان بسیاری دارد چه آنکه ما کفر و یا ایمانش بخوانیم .

  جناب مدیر کل!

  باید بپذیریم که از مدیریت این روند فرسنگها فاصله داریم. تعطیلی بسیاری از بنگاههای تولید کننده موسیقی، اضمحلال گروههای مختلف موسیقی (حتی گروههای تحت حمایت مالی دفتر موسیقی)، برهم خوردن کنسرتها وشکست مالی بسیاری از پروژه های تولیدی وصحنه ای، مهاجرت تعداد زیادی از هنرمندان و افزایش روزانه گروه.های مختلف زیرزمینی. همه و همه مؤید شرایط تلخ حاکم بر موسیقی کشور است.

  آقای مدیرکل!

  ممنوع الفعالیت شدن بسیاری از ترانه سرایان مستعد وجوان ما چه پاسخ منطقی.ای دارد؟ اینکه با گروه.ها و خواننده های آنسوی مرزها کار می کنند! در چنین بازار آشفته و رو به تعطیلی موسیقی مگر چاره ای جز این دارند؟ شما چه امکان فعالیتی برای ایشان فراهم کرده اید که منتقد فعالیت برون مرزی ایشان هستید؟ جوان انگیزه دارد، انرژی دارد، باید دیده شود. کی؟ کجا ؟ در کدام صحنه؟ در کدام رسانه ؟

  جناب مدیر کل!

  نیک می.دانید که شوراها در هر سازمانی جایگاه مشورتی دارند و مدیر هر مرکزی می تواند نظر شورایی را بپذیرد و یا نپذیرد اما نمی تواند خود یا بخشی از آن مرکز نظرش را بر شورا تلقین کند و یا برای ایشان انشا رای نماید.

  بسیار بوده از شعرهای مصوب شورا (آن هم شورای منصوب خود مرکز) که به شکل توهین آمیزی به شورا عودت داده شده و یا از اشعار رد شده شورا اجرا شده و به بازار ارایه شده است. یک روز می گویند که “سفت بگیرید”روزی دگر که “شل کنید “این سیاست روزمرگی از توهین.آمیزترین شیوه.های معمول در این مرکز است. آیا تصور نمی کنید شیوه های مورد نظر آن مرکز در اعمال داوری آثار منسوخ شده است و این شیوه بررسی دیگر کاری شورایی نیست و بلکه نوعی ممیزی است؟

  اسلوب و موازین شعری براساس ذائقه یک سازمان تغییر نمی کند. هیچ قافیه غلطی با بخشنامه.ای درست و هیچ هنجار هنری با آیین.نامه.ای سازمانی ناهنجار نمی.شود.

  جناب مدیر کل !

  آیا از خود پرسیده اید که رشد سرطانی و هر روزه گروه.های موسیقی زیر زمینی حاصل چه غفلت.هایی است. نمونه های بسیاری از آثار زیر زمینی بعدها از مرکز شما در دوره.های مختلف مدیریتی مجوز گرفته.اند. پر واضح است که پدیده زیرزمینی در مقابل زمینی معنا پیدا می کند و بدیهی است که هر پدیده.ای مجال بروز و ظهور مناسب بر روی زمین را پیدا نکند زیرزمینی می.شود و چون “آب” این زلال هستی بخش آسمانی اگر قدر دانسته نشود و مهم.تر از همه مدیریت نشود، جای آنکه حیات ببخشد سیلی ویرانگر می.شود و یا با هرز آب.ها آغشته می.شود و به هدر می.رود.

  جناب میر زمانی!

  در این روزگار آشفته فرهنگی شاید ساده ترین شکل بی توجهی اجتماعی این باشد که یا چنین مسئولیت های شورایی را نپذیری و یا برای استخلاص از مسئولیت در قالب چند جمله بنویسی که “به علت مشکلات عدیده شخصی وشغلی از ادامه همکاری با شما معذورم” اما بنده علیرغم همین مشکلات به علت مشکلاتی بزرگتر که بخشی از آنها گفته شد و بخشی نیز به طور خلاصه در پایین می آید، روحیه ادامه همکاری با آن مرکز را ندارم ؛ بی احترامی و گاه عدم تصویب آثار مفاخر موسیقی یعنی شاعران، ترانه سرایان و تصنیف سرایان پیشکسوت که از خاطره های مشترک موسیقی این مردم است و پیش از این بارها با مجوز همین مرکز اجرا شده است.

  اعمال سلیقه های فراشورایی از بدنه آن مرکز به بهانه نظارت و بهانه های “مشابه؛... واژه.هراسیو “کلمه زدایی” سلیقه ای از اشعار ارایه شده به دفتر موسیقی.

  اعمال و تحمیل قواعد سخت گیرانه و کلاسیک به ساختار نوین ادبیات آهنگین (ترانه ها) در بررسی آثار. عدم موازین تعریف شده در بررسی آثار ارایه شده و برخوردهای سلیقه ای و روزمره به فراخور شرایط اجتماعی و سیاسی با آثار . اصطلاحاً “شل کن” ، ” سفت کن” های معمول.

  بدیهی است که شرایط حاکم بر دفتر موسیقی وبه تبع آن شورای شعر وترانه با انگیزه های. ورود بنده به شورا و روحیه هنری و ادبی.ام فاصله بسیار دارد که تحملش برایم سنگین و ناممکن آمد و از مهمترین آنها رفتارهای مکرر غیر کارشناسی و فراشورایی بود که از سوی بخش های معلوم و نامعلوم بر شورا القا می.شود.

  اینجانب اذعان دارم که درصد قابل توجهی از آثار ارایه شده به شورا جهت بررسی، از حداقل شرایط برای تصویب برخوردار نیستند و من از آنها دفاع نمی کنم و رد می شود که گاه برای تجدید نظر و تصویب همان.ها هم از دفتر وزیر گرفته تا جاهای دیگر نامه و توصیه آورده می شود. اما وزارتخانه شما علاوه بر “فرهنگ”، واژه “ارشاد” را هم یدک می کشد و شما در مقابل ایشان مسئولید. جوانان جویای نامی که به اقتضای سن و تجربه ، دغدغه “نام” و “نان” دارند که اتفاقاً همان ها بیشتر نیازمند حمایت و راهنمایی” ارشاد” شما هستند که در قالب کارگاه هایی آگاه شوند که یکی از آنها هم چند جلسه ای تشکیل شد و مع الأسف “دولت مستعجل بود!؟! که خود یکی از غفلت.های دیگر و مأموریت های فراموش شده مرکز موسیقی است.

  در پایان به استحضار حضرتعالی می رسانم که. به دلیل احساس مسئولیت از هیچ گونه مساعدتی در راستای پیشبرد این دو هنر متعالی و مظلوم “شعر و موسیقی” در فضاهای دیگر و مجال.های مقتضی به قدر وسع دریغ نخواهم کرد.

  منبع: خبرگزاری مهر


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۱/۱۲/۰۶ در ساعت 17:40

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

+ پاسخ به موضوع

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۱/۰۷, 18:00
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۰۸, 11:22
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۸/۱۳, 13:51
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۰۶, 09:27

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 1 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست