کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: محمد موحدنیا: فقط آهنگسازان می توانند مشکل خواننده سالاری را حل کنند

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض محمد موحدنیا: فقط آهنگسازان می توانند مشکل خواننده سالاری را حل کنند

  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید محمد موحد نیا


  ماهور جاوید:.محمد موحدنیا در شهر آمل به دنیا آمد. وی درباره خود اینگونه می.گوید: علاقه من به موسیقی و ساز سنتور از دوران کودکی بود. سنتور، سازی بود که عجیب مرا شیفته خود کرده بود، حتی فیزیک این سازهم برایم بسیار جالب بود. اگرچه خانواده اجازه تمرین ساز و موسیقی را به من نمی.داد، ولی فکر جست.وجوگر من، آرام و قرار را از من گرفته بود. گاهی درمدرسه به بهانه خواندن سرود، با بچه.ها جمع می.شدیم و به اصطلاح معرکه موسیقی می.گرفتیم. هر سازی را گیر می.آوردم، رهایش نمی.کردم. از تنبک.های ریز که آن زمان به تمپو معروف بود تا ارگ.های کوچک که برای سرودخوانی در مدارس استفاده می.شد. اگرچه این احساس قدری کودکانه بود، ولی وقتی الان به آن سال.ها فکرمی.کنم، می.بینم که این اشتیاق خیلی هم بیراه نبود. من حتی یک مشوق هم نداشتم، که هیچ، بلکه همه کسانی که به نوعی در پیرامونم بودند، مرا از یادگیری ساز منع می.کردند. اگرچه همان 20 سال پیش هم، خیلی.ها در شرایط به نسبت مطلوبی موسیقی یاد می.گرفتند، یا حداقل مشوقی داشتند. ولی خب شانس ما اینگونه افتاد. باور کنید اگر جزئیات آن همه سختی.هایی که در مسیر یادگیری موسیقی.ام بود را بیان کنم، نه تنها کسی باور نمی.کند، بلکه بیشتر شبیه به یک رمان و افسانه جلوه می.کند. خلاصه با گرفتاری زیادی توانستم سنتوری زوار در رفته و امانتی به خانه ببرم، که خود سرآغاز یک ماجرایی تازه شد. بالاخره تا مدت.ها پیدا و پنهان از چشم خانواده و صبوری.های پدر و مادر عزیزم، با همان حال وهوای جست.وجوگرم، پراکنده و خودآموز مطالبی را تمرین می.کردم، تا اینکه ازحدود سن 14 سالگی به طور جدی موسیقی را دنبال کردم و درهمان ایام هم برای یادگیری سنتور، پیگیر کلاس موسیقی شدم. آن زمان در دسترس من فقط یک ضبط ریز معمولی بود با چند نوار کاست موسیقی وهر کجا هم نواری ازسنتور گیر می.آوردم، با ولع تمام آن را گوش می.کردم. خودم هم نمی.دانستم که چرا این ساز اینقدر برایم جالب است! ولی هرچه بود، آرام و قرار را از من گرفته بود و به هر بهانه.ای بود روزانه تمرین می.کردم. مطالبی که عرض کردم تنها گوشه.ای از فرازونشیب این مسیر پر اضطرابم بود. جالب است که اکثر هنرجویان و نوآموزان امروزی فکر می.کنند که ما در باغ گل و بلبل موسیقی آموخته.ایم و همه چیز برایمان مهیا بود. درصورتی که دقیقا عکس آن بود! بر من که روزگارش این طورگذشت، اگر چه الان هم در هنر خیلی روزگارخوشی نداریم.

  جدیدا در بازار موسیقی آلبومی از شما منتشر شده به نام «سودای وطن» که نخستین اثر شماست، درباره کلیت این آلبوم توضیحاتی می.دهید؟

  بله – ابتدا این آلبوم با یک فضای حماسی آغاز می.شود که البته قطعه اول آن بی کلام است در قالب یک مرثیه و قطعه دوم آن با کلام است برای میهنم ایران که می.شود و سعی کردم گوشه.ای از احساسم را نسبت به ایران و دلیرانش بیان کنم. سپس تصنیفی در سوگ استاد عزیزم پرویز مشکاتیان که در واقع بی.ارتباط با آن فضای آغازین آلبوم نیست و در ادامه هم قطعاتی که از فضای حماسی خارج می.شوند و با فرم.های مختلف موسیقی ایرانی با اصطلاح چهارمضراب، تکنوازی، تصنیف و رِنگ پایان می.یابد که هر کدام گویای حالی از احوالات درونی من است.

  از اساتیدی که داشتید و از روندی که دراین مسیر پشت سر گذاشتید، بفرمایید.

  معلم اول من هنرمند گرامی جناب آقای رامین صفایی بود که درآن زمان ایشان درساری زندگی می.کردند و من برای تعلیم و آموزش سنتور از آمل به منزل ایشان در ساری می.رفتم. جناب صفایی مرد آرام و مهربانی بود و شخصیت محجوبی داشت. اگر چه هنوزهم چنین هستند و خدایش او را سلامت بدارد. ایشان سنتورومبانی موسیقی و ردیف را به شیوه.ای صحیح و دقیق، آموزش می.دادند. چرا که یکی از بهترین شاگردان استاد فرامرز پایور، به تایید شخص استاد پایور بودند. به هرحال در همان دوران بود که ازطریق نوارهای کاست با قطعات و صدای ساز استاد پرویز مشکاتیان آشنا شدم. آلبوم مژده بهاررا که شنیدم، قطعه خزان مرا دیوانه کرد! دست از پا نمی.شناختم. روزی چندین بار خزان گوش می.کردم و روزی چند ساعت آن را تمرین می.کردم. تقریبا به غیراز خزان نه چیزی گوش می.کردم، نه چیزی تمرین میکردم. نت این کارها هم در بازار نبود. جزکتاب بیست قطعه، که برخی آثار دیگر استاد مشکاتیان درآن بود. مجبورا از راه گوش کار می.کردم. شاید باورتان نشود، من تا چندین ماه فقط با سنتور خزان می.زدم! یعنی دیگرهیچ آهنگی برای من جذابیت نداشت، بس که در خزان غرق شده بودم. خزان بود که مرا شیفته استاد پرویز مشکاتیان کرده بود. بالاخره تمام تلاشم را کردم که به تهران بروم. به دلیل اینکه درشهرستان بودم، با رنج و زحمت فراوان توانستم به محضراستاد پرویز مشکاتیان برسم. وقتی به خدمت ایشان رسیدم، چنان بود که تصور کنید مرا در اقیانوسی انداختند و گفتند شنا کن. به معنای واقعی گیج و منگ شده بودم. بالاخره از تمرین مضراب شروع شد و درخلال درس، اولین جمله تکان دهنده.ای که استاد مشکاتیان به من گفتند این بود: باید در مضراب به جایی برسید که دیگر به مضرابتان فکر نکنید! (منظورشان در تسلط و تکنیک آن بود) دیگرهرچه در توان داشتم، گذاشتم تا به این گفته استاد برسم. ایشان روی گرفتن مضراب و جزئیات آن و طرز نشستن پشت سازخیلی تأکید داشتند. به تمیزی صدای ساز یا همان سونوریته بسیاراهمیت می.دادند. همیشه می.گفتند نوازنده.ای که نتواند خوب و قرص و سرحال مضراب بزند، چگونه می.تواند احساسش را به ساز و به شنونده منتقل کند؟!

  چرا آلبوم اولتان را با یک خواننده مطرح منتشر نکردید؟

  اتفاقا به سراغ چند تا از این خواننده.ها رفتم. ولی متاسفانه برخی از آنها تاجر هستند نه هنرمند. البته جسارت به همه آنها نشود. روی صحبت من با آنهایی هست که فقط برای پول و شهرت می.خوانند و تقریبا در بین اهالی موسیقی شناخته شده.اند. این نوع خواننده.ها با نقاب بر چهره، برای مردم ساده دل و بیچاره آواز می.خوانند و با ایجاد روابط کاذب و باند بازی دارند خوانندگی می.کنند، که آن هم به تجربه تاریخ قوام و دوامی ندارد. هستند خواننده.های با اصالت و دلسوز هنر، حال و روزچند نفرشان را که ازنزدیک دیدم، تا مدت.ها از خوبشان هم بیزار بودم. چون من آدم عاشقی هستم و اندیشه خاصی در موسیقی دارم. ماهیت و ...ر موسیقی برایم بسیار ارزشمند است. موسیقی برای من دارای یک پیغامی است که دوست دارم آن را به گوش دیگران هم برسانم و این به اعتقاد من یک رسالت است. همیشه تفکرم این بوده و هست که با کسانی کار موسیقی انجام دهم که آنها به احساس من نزدیکترند و با من همدل هستند. ضمنا برای کار موسیقی خودم برنامه ریزی و هدف دارم. هرگز اجازه نمی.دهم که هر کسی به هر شکلی که می.خواهد در کنار من و کارم قرار بگیرد. چه خواننده باشد، چه نوازنده. فرقی نمی.کند. برای همین، کار را با یک خواننده اصطلاحا تازه کار ضبط کردم. از طرفی دیگر کار کردن با خوانند.گانی که به یک اسم و رسم کاذب رسیده.اند، قدری برای یک موزیسین جدی و دارای ایده خاص سخت است. خوانندگان با کارهای یک یا چند آهنگساز اعتباری برای خود درست می.کنند و وقتی به یک جایگاهی در موسیقی رسیدند، دیگربه پشت سرشان نگاه نمی.کنند. شما درسابقه هنری تک.تک خواننده.های موسیقی ایران جست.وجو کنید، می.بینید که همیشه یک یا چند آهنگساز در شکل.گیری اسم و رسمشان نقش اساسی داشتند. ولی متأسفانه آهنگسازوگروه، همیشه در حاشیه بودند. البته عوامل دیگری مانند صدا و سیما هم در این بین تأثیر گذارند که فقط خواننده را به مردم معرفی می.کنند و نمایش می.دهند و آهنگساز همیشه در پس پرده این ماجراست. کآن شاهد بازاری، وین پرده نشین باشد…

  بیشتر خواننده.های موسیقی معتقدند که نقش آنها در گروه باید پررنگ باشد و از سویی دیگر در بخش مالی گروه هم موضوع سهم خواننده دربین هنرمندان، خصوصا آهنگسازان بسیار نقد می.شود. دراین رابطه نظرتان چیست؟

  شما آهنگساز ونوازنده را ازگروه بردارید، خواننده کاری نمی.تواند بکند! دیگرنقشی نمی.ماند که خواننده بخواهد پررنگ شود! مگرمردم چقدرمی.توانند آواز و ردیف گوش بدهند؟! خود موزیسین.ها هم دیگر حوصله آواز بیش از 5 دقیقه را ندارند! تازه اگر آوازش مقبول گوش و هوش باشد. به عنوان مثال، شما برای اجرای یک کنسرت اعلام کنید فلان خواننده امشب بدون گروه و بدون ساز اجرا دارد، مردم 5 دقیقه هم نمی.توانند بدون سازدرسالن بنشینند! ولی صدها بار شاهد بودیم و همچنان می.بینیم که فلان نوازنده یا فلان استاد، با یک یا چند ساز، بدون خواننده، سالن را به راحتی پرکردند و مردم با اشتیاق تمام استقبال کردند. موضوع مالی خواننده که گفتید در گروه، آن هم در جای خودش یک معضل دست و پاگیردیگر است.

  اکثرآهنگسازان برسرهمین مسائل مالی با خواننده ها، دچارمشکل هستند. یا به عبارتی نمی.توانند راحت کاری ارائه کنند. چرا؟

  ببینید، به عقیده من، سهم مادی و معنوی یک خواننده دریک اثرموسیقی به اندازه یک نوازنده است، نه بیشتر. مگر یک نوازنده در گروه چه کمی ازخواننده دارد؟ خواننده چه کار می.کند که نوازنده نمی.کند؟ چرا نمی.خواهیم بی.پرده و بی.تعارف، این حقیقت را بپذیریم؟ چراهمیشه با تردید سخن بگوییم؟ حالا اگر جامعه به این سمت و سو رفته که خواننده محوری شده – که آنهم قبلا توسط دیگران، خشت کج نهاده شد وهمچنان دیوارکج می.رود! – قبول– ولی ما که نمی.توانیم حقیقت را انکارکنیم. وقتی این واقعیت را حداقل درجمع موسیقی خودمان بپذیریم، در گذر زمان مشکل خواننده.محوری هم حل خواهد شد. بگذارید یک حقیقتی را بگویم، اکثراین خواننده سالار بازی، برای این است که هرخواننده.ای برای خودش گروهی درست کرده است! من همین جا یک سوالی ازاهالی موسیقی می.پرسم که آیا برخی از این خوانندگانی که شعرهای حافظ و مولانا و سعدی و دیگر بزرگان این سرزمین را برای مردم می.خوانند، خودشان چه مقدار به آن پایبند هستند؟! چقدراز آن همه شعرهایی را که برای مردم خواندند و می.خوانند درتفکرشان و درزندگی شخصی خودشان پیاده می.کنند؟! باورکنید اگرهمه ما ذره.ای به همان شعرها عمل کنیم، این همه مشکل درموسیقی نداریم! از روزی که هنرمندان موسیقی ایران، دل.هایشان با هم فاصله گرفت، اولین ضربه مهلک، به پیکر موسیقی ایران وارد شد! من شخصا آهنگسازانی را می.شناسم که کارهای ضبط شده زیادی دارند. ولی به دلیل هزینه بالای خواننده، نمی.توانند کارهایشان را منتشرکنند. خود من هم سال.هاست که مجموعه.ای را در قالب چند آلبوم آماده دارم، ولی به دلیل هزینه بالای خواننده، فعلا دست نگه داشتم. شما نگاه کنید که یک خواننده مثلا مطرح، وارد کارگروهی می.شود و ادعای مالی او به اندازه کل گروه است! و حتی برخی اوقات به اندازه کل هزینه یک پروژه ضبطی فقط سهم خواننده می.شود! خُب، کجای این انصاف است؟! کجای این کاردل است؟! کجایش هنراست؟! بعد می.گویند، مگر ما چند تا خواننده خوب و مطرح داریم؟ جواب من همیشه این بوده که اگراین باندبازی و… در موسیقی کنار برود، دیگرجایی برای این خواننده.ها نمی.ماند. بس که ما خواننده.های خوب و خوش صدا و جوان و با استعداد دراین مملکت داریم. من شخصا صد مورد خواننده.هایی را درهمین تهران و خصوصا شهرستان.های ایران می.شناسم که تا به حال کاری ازآنها منتشرنشد، ولی باورکنید اگرصدایشان را بشنوید، متحیر می.شوید. اتفاقا خواننده.های با تکنیک و باسوادی هم درکارموسیقی هستند. فقط از بد روزگار شرایطی نیست که آنها معرفی شوند و آن روابط. و باندبازی.ها برایشان مهیا نیست، وگرنه هیچ چیز ازاین خواننده.ها کم ندارند.

  ولی همچنان خواننده.ها در مساله مالی کوتاه نمی.آیند؟

  عرض کردم که این خشت از سال.ها پیش توسط دیگران کج نهاده شده، و همچنان این دیوار، کج می.رود! اگرچه همین آهنگسازان و نوازنده.ها، خواننده.ها را پر.توقع کردند، حالا هم خودشان باید توقع آنها را پایین بیاورند.

  چگونه؟

  شاید این حرفم قدری شوخی به نظر آید ولی با.جدیت تمام عرض می.کنم. باورکنید فقط یک سال آهنگسازان با هم توافق کنند که کار برای هیچ خواننده.ای نسازند، آنوقت نه تنها موضوع مالی آن حل خواهد شد بلکه ارزش آهنگسازونوازنده هم در جامعه آشکار می.شود و بسیارهم به چشم می.آید. شما مطمئن باشید اگر پای صحبت تک تک نوازنده.ها بنشینید، ته دلشان دوست ندارند که زیرسایه هیچ خواننده.ای باشند.

  با این اوصاف، احساس نمی.کنید که در کنارخواننده.های مطرح، بهترمی.توانید مردم را جذب کنید؟

  من اگر قصدم این بود که درکنار خواننده.های مطرح، مخاطب جذب کنم یا اعتباری برای خودم درست کنم، مطمئن باشید از سال.ها پیش که به من پیشنهاد کار می.دادند تا به حال حداقل در 50 نمونه آلبوم با آنها همکاری می.کردم و حداقل در 100 مورد برنامه داخل و خارج با آنها کنسرت می.دادم. باورکنید خیلی چیزها مانع من می.شود و به من اجازه نمی.دهد که بیشترازاین موضوع را بشکافم. آنقدر از درد دل.های بزرگ.ترهای موسیقی شنیدیم، که خود درس عبرتی برای ما شد. شما فکرمی.کنید چرا بعد از 20 سال سابقه موسیقی، اولین آلبومم را تازه منتشرکردم؟! نمی.خواهم با این حرف.ها، نظرشما را رد کنم. چون حرف شما تا یک حدودی منطقی است. توده مردم برای من بسیار قابل احترام هستند. ولی من نمی.توانم تفکرم را و موسیقی.ام را سقوط بدهم تا مورد پسند شنونده واقع شوم. البته در این بین اگر کاری مقبول عموم افتاد، نوش جانشان. من به کاری که می.کنم ایمان دارم. یعنی شما مطمئن باشید، زمانی که یک آهنگساز بتواند کاری واقعا قوی به جامعه هنری ارائه دهد، بالاخره حرف خودش را میزند و اعتبار خودش را به دست می.آورد و همین طور مخاطب خود را پیدا می.کند. حتی با یک خواننده جدید. همین کاری که خودم انجام دادم. حالا ممکن است به جای شش ماه، یک سال طول بکشد، ولی بالاخره پیام خود را به گوش مخاطب می.رساند. من به صبر و زمان و درعین حال تلاش خیلی معتقدم. یک مقدار واقع.بین باشیم. با این حال بگذارید منظورم را از منظری دیگر کامل.تر کنم و قدری شفاف.تر بگویم. چقدر آثاراز خواننده.های سنتی ما در بازار است؟ شما لیست بگیرید ببینید همین موزیسین.های ما چند تا از این کارهای خواننده.های مطرح را خوب شنیدند یا حداقل خوب می.شناسند؟ چند تا ازآنهایی را که شنیدند درخاطرشان ماند؟! به کدام کارها واقعا نمره هنری بالایی می.دهند؟ فکر می.کنید چرا خواننده.ها به سراغ بازخوانی تصانیف قدیمی رفته.اند؟ مشخص است، به دلیل اینکه کار خوب بسیار کم شده! یا به اصطلاح خوراک خوب ندارند! و مجبورند قدری ازاین راه برای خودشان اعتباری درست کنند. توده مردم هم که نمی.دانند فلان اثر بازخوانی هست. پس وقتی آهنگساز نتواند کاری درست و قوی بسازد، بهترین خواننده هم آن را بخواند، کار در مدتی کوتاه از جامعه موسیقی فید می.شود و می.رود کنار! این را زمان به ما اثبات کرد. چرا نمی.خواهیم واقعیت.ها را بپذیریم؟ خواننده که نرفته از بازار و میدان و خیابان، مخاطب را صدا بزند و جمع کند، بلکه با آثارآهنگسازان مختلف توانسته این اعتبار را برای خود ایجاد کند. حالا آن مخاطبی که صحبتش را می.کنید، خودتان قضاوت کنید ازآن کیست؟ درهرحال قدم اول آهنگساز است که می.تواند کن فیکون کند نه خواننده! زمانی تأثیر خواننده مشخص می.شود که اول آهنگساز، کاری قوی و پرمحتوا ارائه بدهد. آن وقت اینها مکمل یکدیگر می.شوند. به عنوان مثال: به چه دلیل کارهایی مثل بیداد را تمام موزیسین.های بزرگ و کوچک می.شناسند؟! و بعد از گذشت حدود 30 سال هنوز آن را دوست دارند؟! یعنی انصافا فقط برای صدای خواننده؟! همان اندازه صدای یگانه استاد شجریان نقش ایفا می.کند که سنتوراستاد پرویزمشکاتیان، یا آهنگسازی او که کار را زیر و رو می.کند. مقدمه آلبوم بیداد که بی کلام است – تا قبل از ساز و آواز – به محض اینکه تمام شده، آدم دلش می.خواهد بازهم چند بار این مقدمه را گوش کند! به نظرمن بیداد مشکاتیان یک سمفونی ایرانی است! حدود 30 سال ازعمر این اثر می گذرد! ولی هنوزهمان احساس را داریم! تصنیف شیدایی در آستان جانان که فقط یک سنتور و تنبک و آواز هست را همه می.شناسند و هنوز زمزمه می.کنند! این استادان مکمل یکدیگربودند وکارهایی که از آنها به یادگار ماند، هنوز هم در صدر جدول موسیقی ایران است. یا نینوای استاد حسین علیزاده! یا چهارمضراب بیات ترک استاد حسین علیزاده درآلبوم شورانگیز! یا قطعه خزان استاد مشکاتیان! اینها که بی کلامند! شما در یک کنسرت این نوع قطعات بی کلام را بزنید، مردم از جای خودشان بلند می.شوند! من هدفم از این توضیح، چیز جامع.تر و مرتفع.تریست. میخواهم بگویم که ال...ای ما عوض شده! فکر ما و مسیر موسیقی ما عوض شده! روح جامعه هنری بیمار است! موضوع کلام یا بی.کلام نیست. موضوع صرفا شخص خواننده یا آهنگساز یا مخاطب نیست! حالا ما می.توانیم تا چند روز درمورد موضوع آهنگساز و خواننده و دیگر جزئیات آن بحث کنیم.

  با این حال، آیا بازهم به سراغ خواننده.های مطرح می.روید؟

  بله- قطعا- ما با کسی جنگ نداریم. فقط موضوع این است که باید به زحمت یک آهنگسازاحترام بگذارند. آنهم نه احترام ظاهری. همانطور که در ابتدای این بحث، خدمت شماعرض کردم، همواره معتقدم که خواننده.های متعهدی هستند که بتوان با آنها همکاری سالم ودرست داشت و کاری زیبا و درخور هنرارائه کرد.

  از فعالیت.هایی که پیش رو دارید بفرمایید.

  فعلا تمرکزم روی مجموعه.ای است که در قالب 2 آلبوم آماده کرده.ام که البته فضاهای متفاوتی دارند (یکی با کلام و دیگری بی.کلام) ولی بسته به شرایط سال جدید یکی از آنها را منتشر خواهم کرد که فعلا بیشترمایلم با کلام آن را منتشر کنم.

  صحبت پایانی؟

  فقط یک پیشنهادی به همه دوستان اهل موسیقی دارم که بی ارتباط با این بحث ما نبود و نیست و آن اینکه، حتما و حتما 2 کتاب ارزشمند و بی.نظیر استاد دکتر داریوش صفوت را بخوانند (کتاب موسیقی ملی ایران و به.ویژه کتاب هشت گفتار درباره فلسفه موسیقی) که هر دو اثراز انتشارات کتاب سرای نیک است. یکبار خواندنش قطعا خالی از لطف
  نخواهد بود.

  منبع: آرمان/ بازنشر از موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۳/۰۱/۱۸ در ساعت 14:00

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. مدونا در صدر قرار گرفت؛ ; تور مدونا، پرفروش.ترین تور 2012
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار موسیقی جهان
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۰/۲۷, 00:55
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۸/۲۱, 13:00
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۰۶, 01:10
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۴/۱۴, 21:50
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۴/۱۴, 11:21

جستجو شده ها

محمد موحدنیا

تا این لحظه 1 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست