کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: توقیف آلبوم.های موسیقی مجاز؛ روزهای پر استرس برای ناشران موسیقی!

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض توقیف آلبوم.های موسیقی مجاز؛ روزهای پر استرس برای ناشران موسیقی!

  ند سالی می.شود که پیشرفت تکنولوژی ناشران موسیقی را به گوشه رینگ کشانده و آنقدر مشت زده که رمق را از آنها گرفته است اما این تمام ماجرا نیست و یک اتفاق جدید روزهای پر استرس متفاوتی را برای ناشران رقم زده است.

  به گزارش خبرنگار بخش موسیقی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نصب هولوگرام بر روی آلبوم.های موسیقی مجاز کابوس این روزهای ناشران پر کار موسیقی است. آلبوم.هایی که یک بار روند اخذ مجوز را طی کرده.اند، اکنون باید یک هولوگرام براق پشت.شان نصب شود و در غیر این صورت به جرم غیر مجاز بودن توقیف می.شوند.

  نصب هولوگرام بر روی آلبوم.های موسیقی اقدام موثری است که از قاچاق و توزیع کالای غیر مجاز جلوگیری می.کند اما به شرطی که با تدبیر مدیران فرهنگی کشور همراه شود تا نفس.های آخر ناشران موسیقی رو به خاموشی نرود.

  اوایل پاییز سال 91 تعدادی از ناشران از طریق تماس فروشگاه.های عرضه کالا متوجه می.شوند که کالایشان به جرم غیر مجاز بودن در حال توقیف شدن است و وقتی به خود می.آیند، درمی.یابند که این اقدام حاصل جلسات و توافقات معاونت امور هنری وزارت ارشاد و ستاد صیانت ار آثار فرهنگی هنری است.

  آنها پس از مطلع شدن از موضوع تصمیم گرفتند که هولوگرام.ها را خریداری کرده و بر روی کالاها نصب کنند اما مشکلات دیگری پیش رویشان قرار دارد که تقاضای فرصت بیشتر از مسؤولان را دارند.

  ***

  مدیر مرکز موسیقی «بتهوون» در این.باره توضیح می.دهد: مهرماه 91 باخبر شدیم که نیروی انتظامی و تشکیلات دیگری در فروشگاه.های موسیقی حضور یافته، کالاها و محصولات.شان را به جرم نداشتن مجوز جمع آوری کرده.اند. تازه آن زمان متوجه شدیم که باید آثار منتشر شده.مان دارای هولوگرام رسمی باشد.

  مدیر انتشارات «آواخورشید» افزود: در مراجعه.ای که به ارشاد داشتم، متوجه شدم ماجرا فرق می.کند و آن.ها برای ما محدودیت زمانی قائل شدند و تا آبان ماه 91 یعنی یک ماه فرصت داشتیم تا این هولوگرام را روی آثار منتشر شده نصب کنیم.

  بابک چمن.آرا توضیح داد: در این راستا سایتی وجود داشت که باید به آن مراجعه می.کردیم و مشخصاتمان را ثبت می.کردیم. تمام اطلاعات شرکت، آثار، محل ضبط و … ارائه می.شد و در ازای هر اثر به ما یک هولوگرام مجزا تعلق می.گرفت. یعنی هر اثر شماره خودش را دارد. متوجه شدیم که قرار است در این راستا تشکیلاتی باشد و از طریق بازرس پیگیری.هایی درباره کالاهایی که هولوگرام ندارد، انجام شود؛ آن.ها جمع آوری شده تا به قول خودشان به نشر کمک کنند و موسیقی را نجات دهند.

  سخنگوی کانون ناشران خانه موسیقی همچنین مطرح کرد: پس از آن هم متوجه شدیم این طرح در اردیبهشت.ماه در معاونت هنری مطرح شده است؛ آنها به نتیجه رسیده و با ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی هم جلساتی داشته.اند و قول.هایی به همدیگر داده.اند. جلساتی که ناشران در آن.ها حضور نداشتند و حتی هیچ ابلاغ رسمی به ما نشده بود. این در حالی بود که ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی هنری طبق برنامه خودش و سر تاریخ مقرر برای جمع آوری آثار اقدام کرده بود.

  او توضیح داد: با آقای شاه.آبادی در این رابطه صحبت کردیم و ایشان هم به ما قول دادند که تا آخر سال 91 فرصتی به ناشران بدهند اما این در حالی است که این طرح خیلی زمان.بر بوده و متاسفانه مسؤولان این مساله را متوجه نمی.شوند. ما ناشران با کلیت این طرح موافق هستیم اما برای اینکه مشکلی پیش نیاید به زمان بیشتری نیاز داریم.

  وی تصریح کرد: ممکن است با چنین طرحی یک فروشگاه موسیقی کم شود و اگر این گونه پیش برود ممکن است در یک ماه تعداد زیادی فروشگاه از دست بدهیم. بعد از آن شرکت.های پخش از بین می.روند و سپس نوبت انقراض ناشران است.

  بابک چمن.آرا در عین حال تاکید کرد: هیچ کدام از ناشران هم با اصل این اقدام مشکلی ندارند اما شیوه این کار باید متفاوت باشد. اگر هم مسئولان با نظر من مخالفند و یا حرف من را قبول دارند، چند جلسه بگذارند تا با هم صحبت کنیم و به نقطه مشترکی برسیم. امروز وقت ما ناشران تمام شده است و ممکن است هر لحظه به فروشگاه ما بیایند و کالایی که مجوزش در همین قفسه.هاست بردارند و بروند به خاطر اینکه هولوگرام ندارد. همان طور که هفته آخر اسفندماه کالای چند فروشگاه را جمع آوری کردند.

  ***

  رییس هیات مدیره کانون ناشران خانه موسیقی نیز در این رابطه گفت: متاسفانه مسؤولان موسیقی کشور درباره نصب هولوگرام بر روی آلبوم.های موسیقی توصیه.های غیر کارشناسانه.ای ارائه می.دهند و اجازه نمی.دهند دوره گذار برای این طرح طی شود.

  او در گفتگو با ایسنا مطرح کرد: متاسفانه دستگاه.های زیر مجموعه ارشاد در غیاب ناشران موسیقی جلساتی تشکیل داده و طرح نصب هولوگرام بر آلبوم موسیقی را تصویب کرده.اند.

  مدیر انتشارات «هرمس» افزود: بنده که به نمایندگی از سایر ناشران پیگیری.های لازم را انجام دادم، با معاون حقوقی ارشاد مواجه شدم که مدعی شد، این طرح را پس از تصویب به دفتر موسیقی ابلاغ کرده است. این در حالی است که دفتر موسیقی به هیچ وجه ما ناشران را در جریان نگذاشته بود.

  وی با بیان اینکه عملی شدن این طرح را تا آخر سال 91 به تعویق انداختند، افزود: کالای موسیقی گردشی کند دارد و مانند خوراکی.ها نیست که سریع در چرخه فروش قرار گیرد؛ آلبوم.ها به مراکز و شهرستان.های دور رفته.اند و نصب هولوگرام بر روی آنها نیازمند زمان است.

  صدیقی با بیان اینکه توصیه مسؤولان در این رابطه غیر کارشناسانه است، گفت: وقتی مشکلاتمان را در راستای این طرح به مسئولان اعلام کردیم، آنها گفتند که هولوگرام.ها را بخرید و برای نصب به شهرستان.ها بفرستید! می.خواهم بدانم این کار چه کمکی به موسیقی می.کند؟ آخر در این صورت شخصی که هولوگرام را تحویل می.گیرد، می.تواند آن را روی کالای غیرمجاز هم نصب کند.

  رییس هیات مدیره کانون ناشران خانه موسیقی افزود: دلیل نصب این هولوگرام.ها این است که بازرس. مربوطه اطلاعات لازم در زمینه موسیقی را ندارد و ما باید به خاطر این موضوع بر روی کالایمان هولوگرام نصب کنیم.

  صدیقی تاکید کرد: کلیت این طرح صحیح و قابل قبول است اما شیوه اجرای آن منطقی نیست.

  مدیر انتشارات «هرمس» با بیان اینکه بعضی از محصولات موسیقی در فروشگاه.ها رسوب کرده.اند، افزود: مثلا ناشری دو سال است که ورشکسته شده و کارش را رها کرده است اما فروشگاه هنوز محصولات آن ناشر را می.فروشد. پس در این حالت تکلیف فروشگاه چیست؟

  وی اضافه کرد:این طرح با یک اقدام عجولانه همراه شده است و بهتر بود در زمینه شیوه اجرای آن با ناشران مشورت می.شد.

  صدیقی یادآور شد: وقتی چنین طرح.هایی را در جهت ارتقا ارائه می.دهیم باید اجازه دهیم که آن طرح دوره گذار را هم طی کند. امیدوارم با وجود این طرح در کنار هزینه.هایی که به ما تحمیل می.شود.، ورشکسته نشویم.

  ***

  پس از شنیدن صحبت.های ناشران تلاش کردیم که با دبیر ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی هنری نیز گفت.وگویی انجام دهیم و دلیل این اقدام غیرمنتظره را جویا شویم اما سعید جابری انصاری به ایسنا گفت: ترجیح می.دهم درباره این موضوع صحبت نکنم و بهتر است پرسش.هایتان را در این خصوص از مسؤولان موسیقی کشور بپرسید.

  این در حالی است که دفتر موسیقی ارشاد هم به دلیل عدم ثبات در مدیریت، در وضعیتی خاص قرار گرفته است و مسؤولی برای پاسخ دادن به سؤالات حضور ندارد.

  منبع: ایسنا


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۲/۰۱/۲۰ در ساعت 09:40

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

+ پاسخ به موضوع

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۰/۳۰, 16:10
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۹/۲۱, 12:30
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۳/۳۱, 14:10
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۰/۱۴, 08:40
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۲۹, 23:03

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست