کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: دولت.آبادی و لطفی از سرخوشی جوانی تا روزگار نابهنجاری.ها

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض دولت.آبادی و لطفی از سرخوشی جوانی تا روزگار نابهنجاری.ها

  محمود دولت.آبادی خاطراتش را از سال.ها رفاقت و همکاری دوستانه با محمدرضا لطفی مرور کرد؛ خاطراتی از ایام سرخوشی جوانی تا بازگشت لطفی به ایران در زمانی که به تعبیر دولت.آبادی نابهنجاری.ها خیلی زیاد بود.

  محمود دولت.آبادی – نویسنده پیشکسوت – در پی درگذشت محمدرضا لطفی – استاد پیشکسوت تار – درباره سابقه همکاری دوستانه.اش با این هنرمند فقید گفت: بداهه.خوانی و بداهه.نوازی مشترک ما در سوییس در بیرون شهر زوریخ انجام گرفت. حدود ده – دوازده سال بعد از این.که آقای لطفی از ایران مهاجرت کرده بود، در سفر من به آن.جا، ناشر زوریخی «کلیدر» خواست که ما به استودیو برویم، من بخش.هایی از «کلیدر» را بخوانم و لطفی بنوازد. آن وسط آقایی پیدا شد که چون آدم مثبتی نیست، من اسمش یادم رفته است! با پیدا شدن آن آدم، ما را به بیرون شهر زوریخ بردند و در آن.جا در یک استودیوی خانگی، در دو بعد از ظهر، هر بار بیش از دو ساعت، من خواندم و لطفی نواخت، اما آن.چه از همه آن چهار – پنج ساعت به دستم رسید، نیم ساعت یا چهل دقیقه ضبط.شده بود که آن را به واسطه نشر ثالث به وزارت ارشاد دادیم و در محاق ممیزی باقی ماند و هنوز باقی است.

  او در ادامه بیان کرد: همکاری من و محمدرضا لطفی بیش.تر دوستانه بود. وقتی به آمریکا رفتم، به منزل محمدرضا لطفی در آن.جا سر زدم. در واشنگتن هم برنامه مشترک کتاب.خوانی و نوازندگی داشتیم که بسیار خوب بود. همه این.ها به گذشته.ای برمی.گردد که من و لطفی و دوستانی چون مهدی فتحی، شهاب موسوی.زاده، سعید سادات.نیا و معدودی دیگر داشتیم که در سرخوشی جوانی محمدرضا لطفی می.نواخت و گهگاهی من «غزلیات» شمس را با ریتم می.خواندم. از آن ایام شاید صداهایی در جاهایی ضبط شده و باشد که هست.

  دولت.آبادی همچنین تشریح کرد: آن دو نوبت کتابخوانی و نوازندگی در سوییس و آمریکا مربوط به ایام جوانی بود. احوالات «غزلیات» شمس خواندن من و نواختن محمدرضا در ایام سرخوشی جوانی بود که با دوستان مشترک رفاقت خانگی داشتیم. شهاب موسوی.زاده که نقاش بود و هست. مهدی فتحی هم هنرمند برجسته تئاتر ما بود که بعد به سینما کشیده شد. ما چهار نفر با هم سفری هم به سمت خراسان داشتیم. در آن سفر به سبزوار رفتیم. می.خواستیم به طرف بجنورد برویم که ما را برگرداندند. ما هم به نیشابور رفتیم و به تهران برگشتیم. دوستی و رفاقت ما تا قبل از انقلاب ادامه داشت. بعد از انقلاب که احزاب ظهور کردند، افراد گرایش.های حزبی پیدا کردند و این باعث شد که بین ما جدایی پیش بیاید. بعد محمدرضا لطفی و شهاب موسوی.زاده از ایران رفتند. مهدی فتحی هم به طرف سینما رفت. دوستان دیگر من هم سرنوشتی بهتر از این نداشتند؛ رفتند و من ماندم، تا ملاقات.هایی با لطفی در سوییس و آمریکا دست داد و بار دیگر رابطه ما زنده شد. بعد از بازگشت لطفی هم که کنسرت.هایی گذاشت، اگر من در ایران بودم، حتما در آن.ها می.بودم.

  او ادامه داد: زمانی که محمدرضا لطفی به ایران برگشت، دوباره مکتبخانه میرزا عبدالله را دایر کرد و هنرجویان بسیاری در آن شروع به آموختن از لطفی کردند که من آثار بعضی از آن.ها را شنیده.ام. خوشبختانه محمدرضا لطفی کاری را که از لحاظ آموزش لازم بود، در ایران به انجام رساند.

  دولت.آبادی همچنین گفت: محمدرضا لطفی از آن آدم.هایی بود که به خودش نمی.رسید و از خود مراقبت نمی.کرد. همه وقت و ساعتش در اختیار کارش و دیگران بود. روحیه.ای هم داشت که نمی.شد چیزی را از بابت حفظ سلامت خودش به او تلقین کرد. یک شب زمانی که هنوز حالش خوب بود، به دیدنش رفتم. در حالی که من کم.تر برای کسی داستان می.خوانم، نمی.دانم چرا آن شب حس کردم می.خواهم داستانی را که تازه نوشته بودم برای او بخوانم. وقتی نشستم و خواندن داستان را شروع کردم، او هم دقایقی با نوای سه.تار مرا همکاری کرد و پسرم، فرهاد، بخش.هایی از آن بداهه.نوازی را ضبط کرد. تقریبا شش ماه بعد از آن دیدار، یک شب که من مثل قدیم.ها به دیدنش رفتم، متأسفانه دیدم روی صندلی نشسته و آماده است صبح برای معالجه به سوییس برود و تعریف کرد که در تبریز کنسرت داشته، زانویش خالی کرده، پس افتاده و ستون فقراتش آسیب دیده است. فکر کردم می.رود، معالجه می.شود و برمی.گردد، اما در بازگشت سر از بیمارستان درآورد و من به آن.جا رفتم. چهل – پنجاه دقیقه با من صحبت کرد. استنباطم این بود که دارد خانه.روشنان می.کند. اتفاقی بود که در ملاقات من با احمد محمود هم رخ داد؛ او در بیمارستان بود که به دیدنش رفتم، حدود چهل دقیقه حرف زد و بعد خاموش شد. در مورد لطفی هم تقریبا همین.طور بود.

  او اضافه کرد: محمدرضا خواسته بود او را جابه.جا کنیم که به لطف دوستان پزشک از جمله دکتر پارسا و دکتر فرهاد سمیعی این جابه.جایی انجام گرفت. نکته قابل تأمل این است که در بیمارستانی که بود و درگذشت، از همه چیز آن بیمارستان، بصوص دکتر پارسا، دکتر سمیعی و همکارانش راضی و سپاس.گزار بود. پیدا بود که بازگشت.ناپذیر است. متأسفانه ایشان وقتی از پا درآمد، به فکر مرمت خود افتاده بود، نه پیش از آن.

  خالق رمان «کلیدر» همچنین گفت: در این یکی – دو سالی که لطفی از پا افتاده بود، دو نفر بیش از همه او را تر و خشک می.کردند؛ یکی همسرش، ربکا، و دیگری برادرش، تورج، که نهایت وفاداری، خویشاوندی و رفاقت را درباره محمدرضا به کار بسته بودند. گمان می.کنم از این بابت محمدرضا لطفی با دلی عاری از نگرانی دنیا را ترک کرد. درست در شب جمعه پیامی از همسر او دریافت کردم که محمدرضا را به آی سی یو برده.اند و فقط در ساعت.های ملاقات می.شود او را دید. جمعه به.سرعت خود را به تهران رساندم که به دیدن او بروم، اما در راه به من خبر داده شد که لطفی حدود ساعت سه صبح درگذشته است.

  او سپس اظهار کرد: زندگی شخصیت.هایی مثل لطفی و مهاجرت از این مملکت و در ممالک دیگر زیستن، کار کردن، مشکلات و… می.تواند بسیار داستان داشته باشد. نکته قابل تأمل این است که محمدرضا لطفی سرانجام به این مملکت بازگشت. وقتی بازگشت که نابهنجاری.ها خیلی زیاد بود. خود لطفی هم بهنجار نبود و درگیری.های لفظی بین او و هنرمندان دیگر خوب نبود. آن.چه اهمیت دارد، این است که او به سرزمین خود بازگشت و حالا هم به زادگاه خود گرگان برگردانده و در آن.جا به خاک سپرده می.شود.

  دولت.آبادی همچنین گفت: به نظر من محمدرضا لطفی در نوازندگی و موسیقی، یک شخصیت استثنایی بود. من با علایق او به بزرگان موسیقی آشنا بودم. در حوزه هنرِ او باید اهل فن نظر بدهند. من به عنوان یک دوست تا وقتی خودم زنده باشم او برایم عزیز است.

  منبع: ایسنا


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۳/۰۲/۱۴ در ساعت 12:30

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

+ پاسخ به موضوع

موضوعات مشابه

 1. روایت روزگار حماسه و عشق در «نوروزگار»
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۵/۲۰, 11:20
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۰/۳۰, 16:10
 3. گنجینه موسیقی در سه حوزه موزه برتر شناخته شد
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۴/۰۱, 12:30
 4. گنجینه موسیقی در سه حوزه موزه برتر شناخته شد
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۳/۰۲, 17:20
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۳/۰۱, 17:50

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 1 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست