کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: مديركل دفتر موسيقي وزارت ارشاد:قانون جديدي تصويب نكرده.ايم...

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض مديركل دفتر موسيقي وزارت ارشاد:قانون جديدي تصويب نكرده.ايم...

  اخبار موسيقي ايران - ايسنا:هفته.ي اول خرداد ماه امسال، حكم وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي براي انتخاب محمد ميرزماني به.عنوان مديركل دفتر موسيقي اعلام و دو ماه بعد از آن نخستين نشست خبري او با اهالي رسانه برگزار شد.

  اين روزها و با گذشت يك ماه از آن نشست خبري همچنان درباره.ي وضعيت مجوزها، اجاره سالن.هاي موسيقي ، وضعيت اركستر سمفونيك تهران، مسايل پيش روي موسيقي نواحي و مواردي ديگر سوالاتي وجود دارد كه محمد ميرزماني در گفت.وگوي تفصيلي با خبرنگار بخش موسيقي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به آن.ها پاسخ داد.

  **هيچ قانون جديدي تصويب نكردم

  در ابتداي اين گفت.وگو ميرزماني. درباره.ي دلايل قانون تك سانس شدن كنسرت.ها ـ كه چندي است مطرح شده است ـ به ايسنا توضيح داد: بنده هيچ قانون جديدي تصويب نكرده.ام. آدمي هم نيستم كه وقتي به سمتي منصوب مي.شوم بخواهم قانون.ها را تغيير بدهم. بلكه سعي مي.كنم با توجيهي فني و تخصصي، روال .كار را منطقي.تر جلوه بدهم.

  او ادامه داد: وقتي در مورد مجوز كنسرت.ها پيگير شدم، دوستان گفتند كه به بعضي خوانندگان دو سانس و به تعدادي از آنها يك سانس مجوز مي.دهيم. اين مساله برايم سوال بود، اما پاسخ مدوني نيافتم و با خود فكر كردم كه بهتر است از اين قانون به عنوان يك فرصت استفاده كنم و اه... جمهوري اسلامي را تعميم دهم.

  ميرزماني خاطرنشان كرد:در مورد دو سانس مجوز كنسرت بايد بگوييم كه بعضي.ها دارند شايعه پراكني و برداشت سوء مي.كنند. تا امروز هيچ شركت و هنرمندي نزد ما نيامده كه ما به او مجوز دو سانس نداده باشيم بلكه هر قدم مثبتي كه در موسيقي برداشته.اند را برايشان امتياز تلقي كرده.ايم تا بتوانند در دو سانس به صحنه بروند.

  اين مدير با اشاره به فرمايشات اخير مقام معظم رهبري در حوزه.ي عملكرد بي.رودربايستي در حوزه فرهنگ، عنوان كرد: موسيقي كشور ما در موقعيت خطيري است و به سمتي رفته كه جايگاه مثبتي ندارد.

  *** اشعار غيرعاشقانه و اولويت اشعار عارفانه

  ميرزماني همچنين درباره.ي پيشنهاد استفاده از اشعار غيرعاشقانه و اولويت اشعار عارفانه براي كسب مجوز دو نوبت اجرا توسط هنرمندان توضيح داد: تعجب مي.كنم رسانه.ها چنين مطلبي بيان كرده.اند! چنين حرفي نزده.ام و شايعات اخير در اين.باره را به شدت تكذيب مي.كنم. بنده دستوري صادر نكردم و اين تنها يك توصيه به هنرمندان بود كه براي نمونه اگر آلبومشان 10 قطعه را شامل مي.شود يكي از قطعات غيرعاشقانه يا مناسبتي باشد.

  او ادامه داد: متاسفانه مساله.ي شعر كمي بي حساب و كتاب شده و برخي از اين اشعار بسيار سخيف و سبك است. مضامين عاشقانه بدنيست، چرا كه باعث تحكيم خانواده و دوستي.ها مي.شود، اما ظاهرا اين نكته براي برخي گران تمام شده است. اگر منظورم را در قالب يكي از رهنمودهاي مقام معظم رهبري بگويم.، بهتر است. ايشان در جلسه.اي با اصحاب فرهنگ و هنر فرمودند «توقع انقلاب از هنر و هنرمند مبتني بر نگاه زيبا شناختي در زمينه هنر است. توقع زيادي هم نيست. شما در عالي.ترين آثار دراماتيك دنيا آن جايي كه به فداكاري يك انسان برمي.خوريد آن ها را تحسين و ستايش مي.كنيد. وقتي در يك فيلم ،آهنگ و تابلو نقاشي سرباز فداكاري را به تصوير مي.كشند در دل و باطن و وجدان خود نمي.توانيد كار او را تحسين نكنيد. هزاران حادثه به مراتب با ارزش.تر از آن چه در اين اثر هنري ديده مي.شود در دوران دفاع مقدس در خانه شما اتفاق افتاد؛ آيا اين زيبايي نيست؟ توقع انقلاب اين است و توقع زياده خواهانه.اي نيست.»

  ***به دنبال بهانه براي تعامل بهتر با هنرمندان

  در ادامه.ي گفت.وگوي ايسنا، ميرزماني درباره.ي وضعيت گروه.هاي درجه يك و امكان اجراي آن ها براي بيشتر از يك سانس نيز توضيح داد: درجه.ي هنرمندان در هر ژانري مشخص است و موسيقي خوب و بد تعاريف مشخصي دارد. اگر بخواهيم به تعريفي نظري اكتفا كنيم گروه درجه يك، گروهي است كه حداقل پنج سال كار حرفه.يي كرده باشد. مثلا كسي كه دوره.ي گيتارنوازي ديده نمي.تواند بگويد.، خواننده.ي خوبي است.

  او خاطرنشان كرد: هنرمندان به اين نكته توجه داشته باشند كه حتي اگر يكي از معيارها را هم رعايت كنند مشكلي با آن ها نداريم. ما در مركز موسيقي به دنبال بهانه.اي هستيم تا با هنرمندان تعامل بهتري داشته باشيم. وي ادامه داد: كساني كه در موسيقي سرمايه گذاري مي.كنند اه... ما را تامين كنند تا ما نيز بتوانيم اه... جمهوري اسلامي را تحقق .بخشيم. موسيقي فقط براي پركردن اوقات فراغت نيست بلكه امروز رسانه.اي است كه پيامي را منتقل مي.كند.

  *** درباره پرداخت ارزش افزوده و ماليات

  ميرزماني همچنين در ادامه به راه.حل.هاي مركز موسيقي براي بهتر شدن وضعيت اجاره سالن.هاي موسيقي و هزينه و انرژي حمل سازهاي بزرگ در قياس با تك سانس شدن اجراها و عدم تامين تمام هزينه.هاي يك اجرا، پاسخ داد و گفت: حوزه.ي فعاليت اقتصادي با حوزه.ي فعاليت فرهنگي فرق دارد. با اين حال تالار وحدت به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي تعلق دارد و سعي مي.كنيم با وجود هزينه.هاي سنگين تالار به حداقل قيمت آن را به هنرمندان اجاره دهيم؛ البته به كساني كه بتوانند جايگاه موسيقي را حفظ كنند. اين در حالي است كه مديريت مركز موسيقي به ساير سالن.ها اشراف ندارد. به هر حال اگر هنرمندان با ما همسو باشند از سالن.دارها خواهش مي.كنيم در قيمت.ها تجديد نظر كنند.

  مدير دفتر موسيقي همچنين درباره پرداخت چهار درصد ارزش افزوده و پنج درصد ماليات از سوي هنرمندان به تالاري همچون وحدت گفت: بنده اصلا در جريان ارزش افزوده و مسائلي از اين دست نيستم. دفتر موسيقي هم نمي.تواند اعمال قانون كند. بنده فقط درباره.ي مسائل فني صحبت مي.كنم.

  ***ممنوعيت تبليغات

  مدير كل دفتر موسيقي همچنين درباره قانون.هاي مركز موسيقي در مورد ممنوعيت تبليغات محيطي و محدوديت تبليغات مطبوعاتي براي هنرمندان موسيقي و مواردي همچون جمع شدن بنرهاي تبليغاتي هنرمندان حوزه موسيق پاپ گفت: اين اتفاق درست است، اما به هر حال نمي.توانيم به خيابان.ها برويم و پلاكاردها را پاره كنيم، با اين وجود مجوز فرد خاطي را معلق مي.كنيم.

  البته چندبار به صورت كتبي و شفاهي اين تذكر را به يكي از خوانندگان داده بوديم كه متاسفانه با تعطيلات عيدسعيد فطر همراه شد. اما اگر اين مقررات از سوي گروه.ها اجرا نشود مجوز آنها به حالت تعليق در مي.آيد.

  ***وضعيت صدور مجوز براي شهرستا.ن.ها

  ميرزماني در ادامه درباره مشكلات پيش روي هنرمندان براي اجرا در شهرستان.ها و وضعيت صدور مجوز و راه.كارهاي اين دفتر براي برخورد با اين موارد، توضيح داد: به هر حال حساسيت.هاي حوزه.ي موسيقي زياد است و آن چه حساسيت برانگيز بوده رفتار مخاطبان در سالن.هاست. خواهشم اين است كه برگزاركنندگان سالن را كنترل كنند كه هم شهرستاني.ها شاهد اجراي كنسرت باشند و هم به موسيقي لطمه.اي وارد نشود.

  ***ابهام در فراخوان جشنواره.ي موسيقي فجر

  ميرزماني در ادامه.ي گفت.وگويش با ايسنا به ابهاماتي كه در فراخوان جشنواره.ي موسيقي فجر ديده مي.شود، پاسخ داد.

  يكي از اين نكات عدم امكان حضور برگزيدگان نخست دوره قبل در بخش رقابتي است، كه او درباره اين تصميم اظهار كرد: در امور جشنواره دبير بايد پاسخگو باشد اما در هر جشنواره بايد بخش جشنواره.ي جشنواره.ها نيز وجود داشته باشد و عرصه براي افراد جديدتر آماده شود. كسي كه يك بار در يك حوزه خود را نشان داده و مقام آورده است ديگر لزومي ندارد.،دوباره در همان بخش شركت كند.

  ميرزماني همچنين درباره چگونگي تامين اياب و ذهاب هنرمنداني كه به جشنواره مي.آيند،گفت: اگر جشنواره كسي را دعوت كند اياب ذهابش به طور كامل پرداخت مي.شود. گاهي هنرمند خودش ابراز تمايل مي.كند كه در جشنواره حضور يابد كه در اين وضعيت جشنواره براي تامين هزينه.ها الزامي ندارد.

  ***تكليف وضعيت موسيقي بانوان؛ تكليف موسيقي آقايان

  مديركل دفتر موسيقي همچنين در ادامه درباره تكليف وضعيت موسيقي بانوان بيان كرد: تكليف موسيقي آقايان چيست؟ مشخص است دركار تخصصي نمي.توان تفاوتي قائل شد. خانم.ها مثل آقايان كار مي.كنند. فقط يك فرق وجود دارد كه آن هم منطقي است. جمهوري اسلامي مي.گويد آقايان نبايد صداي آواز خانم.ها را بشنوند.

  ***حقوق اعضاي اركستر سمفونيك تهران

  بحث اركستر سمفونيك تهران نيز يكي ديگر از مواردي بود كه ميرزماني به آن پاسخ داد.

  او درباره حقوق اعضاي اركستر سمفونيك تهران كه ماه.هاست پرداخت نشده، عنوان كرد: در هر جامعه.اي كاستي.هايي وجود دارد و اوضاع مادي خيلي هم پيچيده نيست. به مرور سعي كرديم معوقات قبلي را پرداخت كنيم . 50 درصد باقي مانده نيز در اختيار انجمن قرار گرفت تا به اعضاي اركستر سمفونيك تهران پرداخت شود و از اين پس اعضاي اين اركستر به جاي حقوق پروژه.اي به صورت ماهيانه حقوق دريافت مي.كنند.

  او درباره مشكلات ناشي از حضور نوازندگان مشترك ميان اركستر سمفونيك تهران و اركستر ملي ايران، گفت: قطعا اين اتفاق به موسيقي صدمه مي.زند اما سعي مي.كنيم اين اتفاق كمتر بيفتد و هر اركستر نوازنده خاص خود را داشته باشد. دليل اين اشتراك اين است كه در كشور تعداد نوازندگان حرفه.يي زياد نيست.

  ***منظورمان آهنگساز خارجي نبود

  او درباره برنامه.هاي اركستر سمفونيك براي دعوت از آهنگسازان خارجي و ساخت قطعاتي از سوي آنها براي اركستر گفت : منظورمان آهنگساز خارجي نبود، بلكه تاكيد ما براي حضور آهنگسازان ايراني است كه مقيم خارج از كشور هستند. اين اتفاق قطعا در نيمه دوم سال 90 رخ خواهد داد.

  ميرزماني درباره ويژگي.هاي موسيقي ايراني براي اجرا در خارج از مرز ايران و جذب مخاطبان خارجي گفت: در اين زمينه مي.توانم پرويز مشكاتيان را مثال بزنم و انقلاب و تحولي در موسيقي سنتي ايجاد كرد. او تاثير زيادي در ساختار موسيقي داشت ، دليلش هم ريتم آهنگي بود كه در قطعات به كار مي.برد. گروه جواني هم كار مي.كند كه با استفاده از موسيقي محلي شيوه.اي جذاب به وجود آورده و مخاطب را جذب مي.كند. ايده نو باعث چنين تحولي مي.شود. موسيقي نبايد به شكل خاص عرضه شود در اين صورت فقط به درد موزه مي.خورد.

  *** اسم اين برخورد را تبعيض نگذاريد

  اين آهنگساز درباره برخورد دفتر موسيقي با موسيقي پاپ و سنتي و تبعيضي كه برخي از هنرمندان نسبت به آن نقد دارند توضيح داد: اسم اين برخورد را تبعيض نگذاريد. خودتان را جاي من بگذاريد؛ دو نفر براي درخواستي مشترك به شما مراجعه مي.كنند. براي همين بايد اولويتي قائل شويد .اولويت هم با فرهنگ است. بنده با موسيقي پاپ هيچ مشكلي ندارم اما مي.گويم از ملودي.هاي ايراني و شعرهاي با ارزش استفاده كنند. هنرمندان نبايد اجازه دهند كه چراغ كم سوي موسيقي خاموش شود.

  *** دغدغه.هاي پيش روي موسيقي مقامي و سنتي

  ميرزماني دربخش ديگري از اين گفت و گو درباره دغدغه.هاي پيش روي موسيقي مقامي و سنتي و برنامه.هاي اين دفتر براي تحقق وعده.هاي داده شده در اين عرصه سخن گفت.

  او سخنان خود را چنين ادامه داد: از سال گذشته دغدغه.هايي براي تبليغات موسيقي مقامي در صحنه آخر روزنامه همشهري داشتم. رايزني.هايي انجام دادم كه اين روزنامه با تخفيف ويژه تبليغات موسيقي مقامي را منتشر كند و 50 درصد هزينه.ي اين تبليغات را دفتر موسيقي تامين .كند، چرا كه تبليغات تاثير زيادي بر پيشرفت يك عنصر دارد و باعث جذب مردم مي.شود.

  *** حمايت معنوي و به ويژه مادي از موسيقي سنتي

  او همچنين درباره گفته.هاي خود در اولين نشست خبري.اش نسبت به حمايت معنوي و به ويژه مادي از موسيقي سنتي، گفت: ما از اهالي موسيقي سنتي حمايت مي.كنيم،اما مراجعه براي موسيقي سنتي و مقامي در زمينه.ي اجراي صحنه.اي كم است. با اين بودجه. محدود هم نمي.توانم قول.هاي سنگين بدهم ،با اين حال سعي دارم بهترين راه را انتخاب كنم. اگر هنرمندان به ما مراجعه كنند سياست.هايي را اعمال خواهيم كرد.

  ميرزماني همچنين درباره تحقق وعده راه.اندازي پايگاه.هاي موسيقي نواحي از سوي مركز موسيقي توضيح داد: در اين زمينه بخشنامه.اي به استان.هاي كشور ارسال كرديم تا هر استاني كه در حوزه.ي موسيقي مقامي و سنتي فعال است آلبومي با هزينه.ي دفتر موسيقي منتشر كند تا سرانجام منجر به توليد 30 آلبوم شود.

  او متذكر شد: قرار است دو مكتب خانه.ي موسيقي نواحي در دو استان تشكيل شود كه مقدمات آن فراهم شده و در حال انتخاب قطعي اين دو استان هستيم.

  ***صدور مجوز موسيقي فيلم.ها

  ميرزماني در پايان درباره مصوبه جديد ارشاد براي صدور مجوز موسيقي فيلم.ها از سوي دفتر موسيقي ،نيز توضيح داد: بديهي است تمام فعاليت.هايي كه درحوزه دفترموسيقي انجام مي گيرد، بايد با اطلاع و مجوز دفترموسيقي باشد. البته درمورد بخشنامه اداره كل نظارت و ارزشيابي بيشتر ترانه.هاي تيتراژ و موسيقي با كلام و اجراهاي موسيقي زنده در فيلم.هاي سينمايي منظور است.


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۰/۰۶/۲۷ در ساعت 13:30

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

+ پاسخ به موضوع

موضوعات مشابه

 1. دانلود آموزش تصويري Audio Mixing Bootcamp
  توسط hamedrz در انجمن آرشیو
  پاسخ ها: 18
  آخرين نوشته: ۱۳۹۴/۰۷/۱۶, 11:22
 2. كتاب آموزشي تئوري موسيقي
  توسط Ali_Nazari در انجمن مبانی و تئوری موسیقی(Basics & Theroy of Music)
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۲/۲۰, 13:42
 3. آموزش ويدئويي همه نرم افزار هاي موسيقي كامل و جامع
  توسط Ali_Nazari در انجمن سایر آموزشها
  پاسخ ها: 6
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۱/۳۱, 03:59
 4. معاون دفتر موسيقي وزارت ارشاد معرفي شد
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۹/۲۵, 13:50
 5. معاون دفتر موسيقي وزارت ارشاد معرفي شد
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۹/۲۳, 16:10

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست