کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: گفتگو با دبیر اجرایی سی.اُمین جشنواره موسیقی فجر

 1. Rayan Davari آواتار ها
  Rayan Davari
  شماره کاربری
  56453
  کاربر فعال
  آذر /۱۳۹۲
  قشم
  121
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی170
  117
  سپاس از شما 149 بار در 65 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  Post گفتگو با دبیر اجرایی سی.اُمین جشنواره موسیقی فجر

  موسیقی ما - دبیر اجرایی سی.اُمین جشنواره موسیقی فجر پس از اعلام فراخوانِ امسالِ بزرگ.ترین فستیوال موسیقی در کشور، در یک گفتگوی اختصاصی با «موسیقی ما» به ابهامات و برخی پرسش.های مهم در این باره پاسخ گفت. رئیس فعلی انجمن موسیقی ایران در انتهای صحبت.های خود درباره سکوت انجمن موسیقی در بحث منع تدریس موسیقی در فرهنگسراها، روابط و موازی.کاری.های نهادهای ذیصلاح موسیقی در کشور و همچنین بحران ارکسترهای ایرانی توضیحاتی ارائه داد که مشروح این گفتگو را در ادامه می.خوانید:
  • * در فراخوان منتشر شده از سوی ستاد جشنواره موسیقی فجر، بار دیگر شاهد عدم حضور موسیقی پاپ در بخش رقابتی هستیم و با توجه به صحبت.هایی که در نشست خبری جشنواره دوره قبل از سوی مسئولین برگزاری جشنواره صورت گرفته بود، پیش.بینی می.شد این خلأ برای امسال جبران شود. اما ظاهراً مجموعه برگزاری باز هم نتوانسته.اند به جمع.بندی خوبی در این زمینه برسند.
  من در همین ابتدای صحبت.هایمان توضیحی را خدمت شما بدهم که بنده «دبیر اجرایی» جشنواره هستم و فقط در بحث.های اجرایی می.توانم پاسخگوی سوالات شما باشم. حالا اگر مشخصاً بگویید این صحبت.ها در سال گذشته از طرف چه کسی عنوان شده است، شاید بتوانم بهتر و دقیق.تر به شما پاسخ بدهم.
  • * در نشست خبری دوره قبلی جناب «حسن ریاحی» در پاسخ به سوال خبرنگار یکی از خبرگزاری.ها درباره غیبت چهره.های فعال در موسیقی پاپ در بخش رقابتی عنوان کردند که در حال پیش.بینی.هایی برای حضور این شاخه از موسیقی در بخش رقابتی هستیم و شاید در دوره بعدی این اتفاق رخ دهد.
  در این مورد مشخص اشاره به یک احتمال شده و مشخصاً قولی داده نشده. برگزاری جشنواره.ای مستقل برای موسیقی پاپ راهکاری است که در سال.های گذشته برای پوشاندن این خلأ پیشنهاد شده که در مرحله خرد جمعی و جمع.بندی پیشنهادات است. به.هرحال من فکر می.کنم در این مورد خاص هرگز قطعیتی از سوی تیم برگزاری جشنواره در سال.های قبل عنوان نشده بود.
  • * امسال هم بخش جنبی جشنواره موسیقی فجر ظاهراً قرار است در شمایل سال.های قبل برگزار شود. سوای بحث پرطرفدار بودن این بخش و اینکه میزانی از هزینه.های برگزاری جشنواره نیز از این طریق تأمین می.شود، چه تدبیری برای هر چه بهتر و پربارتر شدن این بخش که به نوعی گل جشنواره نیز هست اندیشیده شده؟ به.هرحال وقتی بخشی از یک جشنواره را پیش از برگزاری می.توان به عنوان پرطرفدارترین بخش لقب داد، .قطعاً می.توان پیش.بینی.هایی را نیز برای هر چه پربارتر شدن.اش در نظر گرفت و از این استقبال قابل پیش.بینی، استفاده.های بهینه.ای کرد.
  بخش جنبی جشنواره تنها درصدی از هزینه.های جشنواره را تأمین می.کند و بخش عمده آن اصلاً به این شکلی که شما فرمودید، نیست. بخش جنبی شامل انواع موسیقی کلاسیک و محلی و کُرال و کودکان است و اتفاقاً نگاه ویژه.ای را نیز از سوی ما به خود می.بیند. تنها بخش درآمدزا در این بخش، اجراهای چهره.های پاپ است که می.توان روی درآمدزا بودن.شان حرف زد، ولی امسال تغییراتی را قطعاً شاهد خواهیم بود که به محض قطعیت اعلام می.شود. ساختار کلی خیلی با سال.های قبل تفاوت نخواهد داشت ولی شاید یک بخش از بخش جنبی کم شود و بخشی جدیدی به آن اضافه شود.
  • * محدودیت.های موجود در فضای موسیقی کشور باعث شده که در سال.های اخیر گروه.های معروف و سرشناس موسیقی جهان خیلی به ندرت اجازه و رغبتی برای برگزاری برنامه در داخل کشور داشته باشند. با این پیش.زمینه ذهنی، به نظرم بخش موسیقی بین.الملل جشنواره موسیقی فجر تنها ویترین حاضر و آماده.ای است که می.توان به دور از حساسیت.های موجود در کشور، حضور چهره.های سرشناس موسیقی جهان را در آن تجربه کرد و بهترین استفاده را از آن برد. اما در سال.های گذشته با وجود تلاش.های قابل تقدیر «رامین صدیقی»، بخش بین.الملل به جز چند اتفاق ویژه از قبیل حضور «انور براهم» و «رامیز قلی.اف» و چند چهره دیگر، نتوانسته آن عطش سرکوب شده دوستداران موسیقی جهان و بین.الملل را برطرف کند. نظرتان درباره این بخش از جشنواره چیست؟
  به نظر من علیرغم حضور چهره.های محدود در این بخش در دوره.های گذشته، بخش بین.الملل جشنواره موسیقی فجر از کیفیتی قابل دفاع برخوردار بود. یک سری استانداردهایی در این بخش تعریف شده و در دوره.های قبلی هم اعتقاد دارم این استانداردها حفظ شده و قطعاً روند نزولی نداشته. در عین حال خیلی از مؤلفه.ها هستند که باید دست به دست هم بدهند که این بخش بهتر و غنی.تر برگزار شوند. اولین نکته حائز اهمیت این است که گروه.های معتبر برای حضور در این قبیل جشنواره.ها، دستمزد بالایی طلب می.کنند. در دوره.های قبلی که من در تیم برگزاری بودم، هرگز بودجه.ای که برای برگزاری جشنواره مقرر شده، در سطح حداقل هم نبوده و یکی از مشکلات اصلی عدم تخصیص بودجه مناسب است. چندی پیش، دبیر محترم جشنواره سینمای کودکان اعلام کردند که پنج میلیارد و نیم برای برگزاری این جشنواره بودجه اختصاص پیدا کرده و این رقمِ خیلی کمی برای برگزاری این جشنواره است. من به شما می.گویم که این رقم از کل بودجه سالیانه موسیقی در کشور هم بیشتر است. ما برای برگزاری جشنواره موسیقی جوان حتی یک.دهمِ بودجه جشنواره سینمایی جوان را هم در اختیار نداشتیم و به.هرحال این مشکلات همیشه بوده و هست. این بی.عدالتی در توزیع بودجه و عدم تناسب در اختصاص بودجه.های فرهنگی تأثیر خود را در کیفیت برگزاری جشنواره فجر داشته و خواهد داشت، اما در عین حال به نظرم گروه.هایی که آمده.اند، قطعاً حضورشان قابل دفاع بود و امسال هم همین نگاه محتوایی را به این بخش خواهیم داشت.
  • * بحث بی.عدالتی در توزیع بودجه.های فرهنگی در نشست.های خبری دوره.های مختلف جشنواره از سوی شما و سایر مسئولین عنوان شده ولی هرگز پیگیری درستی در این مورد صورت نگرفته است. به هر حال میزان استقبال از جشنواره موسیقی و اصولاً تعداد طرفداران موسیقی در کشور در مقایسه با سایر حوزه.ها به اندازه.ای بالاست که اشاعه بحث.های فرهنگی و ترویج صحیح این هنر، می.تواند در تفکرات و استراتژی کلان فرهنگی کشور نیز جای خوبی داشته باشد. فکر نمی.کنید که در این عدم عدالت.محوری در توزیع هزینه.ها، بیش از هر کسی خود شما و سایر مسئولین موسیقی کشور مقصرید که پیگیری درستی در این باره انجام نداده.اید؟
  در رسانه.های رسمی و مهم کشور شاهد این هستیم که بیش از 80درصد بحث.های محتوایی برنامه.ها با موسیقی پر می.شود. در مقاطع مختلف مملکت از قبیل انتخابات، حضور تیم.های ملی در جام.های جهانی، حوزه دفاع مقدس و... همیشه این هنر موسیقی بوده که بیشترین متریال را تأمین کرده است. همه به نوعی از موسیقی استفاده.های ابزاری کرده.اند ولی متأسفانه زمانی که بحث تخصیص بودجه می.شود، ارزان.ترین هنر، موسیقی است. یک تجدیدنظر اساسی لازم است که این طرز فکر یک بار برای همیشه اصلاح شود. ادامه این روند باعث می.شود که هنرمندان ما با نگرانی کارهایشان را پیگیری کنند و وزارت ارشاد هم در این قبیل مواقع فقط به عنوان ناظر می.تواند ورود کند و دیگر خبری از بحث.های حمایتی نمی.تواند باشد. به نظرم نماینده.های مجلس شورای اسلامی باید در این مورد شفاف.سازی کنند و اصلاً عنوان این بودجه که «صیانت از موسیقی» نام گرفته شاید یک مقداری پیش.زمینه.های ذهنی را به.وجود بیاورد که خیلی به توسعه و همگانی کردن موسیقی کمک نمی.کند. یک اراده ملی باید باشد که تفکرات و پیش.زمینه.های ذهنی.ای که در مورد موسیقی رایج شده، از بین برود.
  • * انتقاد بزرگ به معتبرترین فستیوال سالانه موسیقی در کشور، عدم حضور بزرگان موسیقی سنتی کشور در آن است. چرا بزرگ.ترین ویترین موسیقی در کشور هرگز نتوانسته بزرگان.اش را به سمت خود بیاورد و از حضورشان استفاده کند؟
  البته بزرگان موسیقی در کشور در دوره.های ابتدایی جشنواره حضور داشته.اند ولی به تدریج روند کنونی به.وجود آمده و به اینجا رسیده.ایم.
  • * بله بوده.اند ولی به مرور بی.اعتماد شده.اند. اینکه از حضورشان در یک جشنواره دولتی، استفاده.های غیرهنری شده و همین باعث شده دیگر نیایند.
  این موضوع را باید از سه زاویه مورد نقد قرار داد. بحث بی.اعتمادی را قبول دارم. به.هرحال آنها وقتی می.بینند که آثارشان در رسانه.های مختلف بدون اجازه آنها و برای مقاصد مختلف بدون ذکر نام صاحبان اثر موسیقی استفاده می.شود، بی.اعتماد می.شوند. آنها این احساس را دارند که برای پیگیری این موضوعات هیچ... پاسخگوی آنها نیست و اینکه بیایند صرفاً در یک جشنواره کارشان را ارائه دهند و بروند و مشکلات همچنان کما فی.السابق وجود داشته باشد، قطعاً بی.اعتمادی در پی دارد. این زاویه نگاه را سیاست.های کلان موسیقی در کشور به.وجود آورده. بحث دوم را باید در کم.لطفی هنرمندان حوزه موسیقی دانست. اگر قرار به مقایسه باشد، من اعتقاد دارم که مثلاً هنرمندان حوزه سینما هم در بسیاری از مواقع اختلافات سلیقه.ای فراوانی با سیاست.های جاری فرهنگی کشور داشته.اند اما جشنواره فیلم فجر را مال خودشان دانسته و با حضور خود از آن حمایت کرده.اند. امیدوارم با یک برنامه.ریزی نه.چندان کوتاه.مدت باز هم بتوانیم آن اعتماد را جلب کنیم و به دور از هرگونه جناح.بندی، بزرگان را با این جشنواره آشتی دهیم. نکته سوم هم بحث.های اقتصادی است. گروه.های بزرگ موسیقی سنتی در ایران و جهان هر وقت بخواهند می.توانند بهترین کنسرت.ها را با چرخش مالی بالا داشته باشند. پس دیگر انگیزه.ای برای اجرا در جشنواره موسیقی فجر ندارند. البته در همه دوره.های جشنواره سعی شده حتماً از تعدادی از بزرگان دعوت به عمل بیاید ولی در کل با صحبت شما کاملاً موافقم. نکته آخر در این بحث هم به اه... کلان جشنواره برمی.گردد که همیشه سعی کرده نگاه محوری.اش را برای تشویق جوانان و شناسایی استعدادهای جدید معطوف کند که من فکر می.کنم در این مسیر توانسته حرف.هایی برای گفتن داشته باشد.
  • * سوال بعدی من درباره بحران تمام.نشدنی مجموعه ارکستر.های ایرانی است. باز هم سکوت خبری ناشی از اتفاقات مختلف اجتماعی و ورزشی باعث شده تعطیلی تأسف.بار ارکستر.های ایرانی به فراموشی سپرده شود.
  این سوال.تان در حوزه مسئولیت من به عنوان دبیر جشنواره موسیقی فجر نیست و شاید پاسخ دادن من به این سوال کمی سوءتفاهم.زا باشد.
  • * پس لطفاً فقط در این حد جواب بدهید که آیا این ارکستر.ها قرار هست در جشنواره موسیقی امسال به اجرای برنامه بپردازند؟
  طبق اعلام مسئولین دفتر موسیقی و پس از دستور ویژه رئیس.جمهور محترم مبنی بر تعیین تکلیف و حل مشکلات ارکستر.های ایرانی، این ارکستر.ها از شهریور ماه بار دیگر فعالیت.هایشان را از سر خواهند گرفت و حتی پیش از جشنواره نیز اجراهایی خواهند داشت.
  • * در دو سوال بعدی من شما به عنوان «رئیس انجمن موسیقی» لطفاً پاسخگو باشید. آقای ترابی!. نهادهای مسئول موسیقی در کشور ظاهراً رابطه کاری خوبی با هم ندارند و در مسائل مختلفی که در این حوزه به.وجود می.آید، معمولاً هیچ اتحادی بین این نهادها برای حل این مشکل وجود ندارد. شمایی که اهالی سینما را مثال می.زنید و اعتقاد دارید که در مشکلات مختلف همه آنها پشت هم.اند و از یکدیگر حمایت می.کنند، چرا در مشکلات و بحران.های مختلف حوزه موسیقی هرگز در یک تیم نیستید و در اکثر اوقات شاهدیم که حتی مثلاً «خانه موسیقی» و «دفتر موسیقی» و «معاونت هنری» و «انجمن موسیقی»، سعی دارند مشکل را به گردن یکدیگر بیندازند و از پاسخگویی و شفاف.سازی خودداری می.کنند؟
  من اصلاً موافق این صحبت شما نیستم. من فضای کاری و تعامل.های نهادهای مسئول در موسیقی کشور را این.طور نمی.بینم.
  • * مثلاً درباره همین موضوع «منع تدریس موسیقی در فرهنگسراها»، به.جز دفتر موسیقی که کلاً در این باره سکوت مطلق و عجیبی را اختیار کرد، مسئولین «خانه موسیقی» اعتقاد داشتند که معاونت هنری باید پاسخگو باشد و انجمن موسیقی نیز از هرگونه اظهارنظر در این رابطه خودداری کرد.
  اتفاقاً من دیروز و امروز در سایت شما اخباری مبنی بر به نتیجه رسیدن این موضوع و از سرگیری تدریس موسیقی در فرهنگسرا.ها با کیفیتی بهتر خواندم و ظاهراً پیگیری.ها به نتیجه رسیده. چیزی هم که در این موضوع مهم است، انگیزه علاقه.مندان به آموزش موسیقی در بین خانواده.هاست. قطعاً شور و علاقه برای یادگیری موسیقی در بین علاقه.مندان با این قبیل دستورالعمل.ها محدود نخواهد شد. عطش یادگیری موسیقی در کشور خیلی وابسته به بخش.نامه.ها و دستورالعمل.ها نیست.
  • * سوال من را پاسخ ندادید. سکوت انجمن موسیقی در این مورد خاص نگران.کننده بود و باعث انتقادات فراوانی از سوی اهالی موسیقی شد. به عنوان صحبت پایانی درباره این سکوت توضیح می.دهید؟
  می.پذیرم که شاید ما هم بایستی به صورت عیان.تری واکنش نشان می.دادیم ولی ما از طریق هیئت امنای خود که در شورای شهر نیز عضو هستند موضوع را پیگیری کردیم و این پیگیری ما در سیاست.هایی که دیروز و امروز اعلام شد هم بی.تأثیر نبود. ولی تذکر شما هم کاملاً به.جاست و قطعاً باید به صورت آشکارتری در این مورد واکنش نشان می.دادیم.  منبع: اختصاصی سایت موسیقی ما


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۳/۰۴/۱۸ در ساعت 01:40

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

+ پاسخ به موضوع

موضوعات مشابه

 1. دانلود کتاب کالبد گشایی سبک های موسیقی به زبان پارسی
  توسط AliRezA Nasehi در انجمن کتابهای الکترونیکی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۲/۱۰, 15:18
 2. موسیقی عاشورایی بررسی می شود
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۰/۰۳, 17:21
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۸/۱۸, 19:00
 4. روند چند صدایی شدن موسیقی ایران بررسی می شود
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۸/۱۶, 15:31
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۱۰, 15:11

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 1 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست