کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: بخش موسیقی نواحی در حوزه هنری تاسیس می شود

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض بخش موسیقی نواحی در حوزه هنری تاسیس می شود

  ایلنا: هوشنگ جاوید(پژوهشگر موسیقی نواحی ایران و دبیر همایش کارآواها) با بیان پیشینه تلاش مرکز موسیقی حوزه هنری در عرصه موسیقی نواحی ایران و دستاوردهایی که در این سال ها داشته، گفت: در اینجا روال کار نسبت به دیگر مراکز سهل و روان است و بخصوص از ابتدای دهه 80 تا به حال فعالیتم بیشتر شده تا جایی که به طور نسبی هر سال یک جشنواره داشته ام. به گزارش روابط عمومی حوزه هنری، وی افزود: در اینجا دوست دارم طرح ایجاد بخش موسیقی مناطق و نواحی ایران را درمرکز موسیقی حوزه هنری، با در نظر داشتن تعدد موضوعات جشنواره ای که همواره مرکز موسیقی حوزه هنری از ابتدا با آغاز جشنواره نی نوازان پیشگام در حمایت و راه اندازی آن ها در زمینه موسیقی مناطق و نواحی بوده، پیشنهاد کنم.

  جاوید ادامه داد: بدین سبب که جشنواره هایی چون موسیقی کار در ایران ، خنیاگران انقلاب اسلامی، مناقب خوانی و نعت خوانی در ایران، موسیقی و لالایی زنان محلی و ... موضوعاتی ست که صرفاً از سوی این مرکز ارائه شده و با راه اندازی این بخش و ایجاد هسته های اجرایی درمراکز حوزه هنری استان ها، می توان به تالیفات و آثار نو بر پایه اندیشه علمی موسیقایی و ایجاد و تولید آثار فاخر و برتر در جامعه جوان امروز و آینده جمهوری اسلامی در ایران 1404 رسید و امیدوار بود.

  او در پاسخ به این پرسش که در صورت تاسیس بخش موسیقی مناطق و نواحی در مرکز موسیقی حوزه هنری ، مراتب اجرایی به چه شکل خواهد بود، تاکید کرد: مرتبه اوّل سیاست هاست. سیاست های اجرایی بخش موسیقی مناطق و نواحی ایران، شامل معیارها، تدابیر قانونی، فنّی، اجرایی و گسترشی است و اجرای آن ها موجب تحقق هدف ها و راهبردهای مفید در جهت به کارگیری نواز موسیقی هر منطقه از ایران اسلامی خواهد بود. تعیین اولویت ها به صورت ستادی و بر حسب زمینه های علمی برای پیشبرد هدف های لازم برای جامعۀ امروز و آینده از دیگر سیاست های این بخش خواهد بود. گرچه پرداختن به آثار آزاد و پیشنهادی به منظور گسترش مرزهای دانشی در موسیقی مناطق و نواحی، ایجاد محیط آزاد و خلاق تولیدی، پرورش استعدادها و پیدایش زمینه های مناسب برای تولید و ارائه آثار برتر، از اهمیت والاتری برخوردار هستند. تقویت ارتباط بین نظام تولیدی و نظام اجتماعی و آموزشی و همچنین گسترش ارتباط بین مراکز موسیقی حوزه هنری و هنرورزان بومی موسیقی هم موردی مهم است.

  جاوید یادآوری کرد: شناساندن مقام معنوی حافظان آثار بومی و تولید کنندگان جوان و پدیدآورندگان آثار، از راه آموزش، کنسرت های پژوهشی، جشنواره های موضوعی، ایجاد بایگانی های قابل دسترسی در فضای مجازی، برای عموم علاقمندان به هنر موسیقی بومی ایران لزوم دارد که باز هم مرکز موسیقی حوزه هنری به مدد شخص آقای مهدوی از ابتدای دهۀ 70 تاکنون با عنوان برنامه های پژوهشی آموزشی در تالار اندیشه پایه گذاری کردند.

  ایجاد هسته تخصصی، هسته پالایش و انطباق، ایجاد شبکه های آگاهی دهی، ایجاد هسته های تالیف، نظارت و نشر، ایجاد مرکز بهره گیری و پردازش داخلی و خارجی (مونیتورینگ). تدوین آئین نامه های لازم در جهت حفظ حقوق دست اندرکاران موسیقی بومی و پژوهشگران آن و ثبت مالکیت معنوی آثار تولیدی. حمایت و کمک به آماده سازی آثار در حال تولید، موسیقی ورزان جوان و کارآمد به منظور تسهیل درارائه نتایج فعالیت های مفید در همه ی استان ها. ایجاد تمرکز در بخش موسیقی مناطق و نواحی به منظور سیاست گذاری در امر ارتقا توسعه و تحول این موسیقی در کشور اسلامی ایران. به نوعی به سوی تخصصی کردن موسیقی مناطق و نواحی ایران حرکت کردن، به گونه ای که جوّ علمی فرهنگی پژوهشی بر جنبه های اداری مالی، پویایی، بازنگری و اصلاح مستمر هسته های موسیقی بومی، به نحوی که با تحولات آتی انطباق و هماهنگی یابد، بدون آن که به راه رفته شده خدشه ای وارد آید و فراهم کردن موجبات تشویق و حمایت از تولیدکنندگان آثار موسیقی بومی و تشکیل شورای عالی هسته های موسیقی بومی، که این شورا می تواند هر دو سال یکبار تغییر یابد.

  دبیر همایش کارآواها بخش نواحی مرکز موسیقی حوزه هنری را این گونه تعریف کرد: مجموعه ای از آیین و نظم از اه...، تصمیم گیری ها، سیاست گذاری ها، برنامه ریزی های کلان، سامان دهی هسته های تولیدی اجرایی، هدایت و نظارت بر تلاش های تولیدی واحدها و مراکز موسیقی استان ها، بازاریابی داخلی و خارجی در جهت ساماندهی هرچه بهتر حفظ و صیانت از موسیقی بومی ایران با تمام ظرائف و نکاتش مدّ نظر است.

  جاوید درباره سیاست های بخش نواحی گفت: مجموعه خط مشی ها و تصمیمات کلّی مرکز موسیقی حوزه هنری را به منظور افزایش معنا و معرفت در بُعد تولیدی علمی و مشتقات آن، توسعه روش ها و عواملی که در تولید، عرضه، مبادله و اشاعه هنر موسیقی مطلوب و صحیح موثر در جهت رسیدن به اه... از پیش تعیین شده این مرکز میسر ساخته و به ایجاد استاندارد در بخش های مختلف هنر موسیقی منجر خواهد کرد. این بخش در موضوعات نظارت و راهبردها و ارزیابی، فعالیت مستمر خواهد داشت.

  وی افزود: مجموعه اقدامات و عملیات انجام شده درست بر اساس استانداردهای اعلام شده از سوی مرکز موسیقی حوزه هنری و تشخیص موارد و میزان انحراف از سیاست ها و نظام تولید به گونه ای ست که تمام تولیدها در مراحل گوناگون بر اساس برنامه دقیق و درست انجام خواهد یافت. و بررسی عملکرد و سنجش کارآیی و مخاطب پذیری فعالیت های موسیقی نواحی با توجّه به اه... و سیاست های پژوهشی تعیین شده از سوی حوزه هنری و تحلیل اثرات اجتماعی، فرهنگی و هنری و نتیجه گیری به منظور استفاده در تدوین برنامه های آینده به ویژه در تمامی واحدهای استانی تحت پوشش این مرکز به منصۀ ظهور خواهد رسید.

  جاوید با تاکید بروظایف هسته های تولید موسیقی نواحی در استان ها چگونه طراحی آن ها از سوی افراد مسوول و همچنین هنرمندان گفت:تدوین و بررسی مسائل، مشکلات و تنگناهای تولیدی و ارائه راه حل های علمی در استان ها.بررسی امکانات بالقوه و بالفعل تولیدی و ارائه پیشنهادهای لازم در زمینه گسترش تلاش های تولیدی. بررسی، تدوین و پیشنهاد سیاست های درازمدت مربوط به توسعه تولید و گسترش دامنه فراگیری میان مخاطبان. شناسایی، تشویق و ایجاد بانک اطلاعاتی از موسیقی ورزان منطقه ای جوان در جهت تولید آثار با هویت بومی، از جمله وظایف هسته ای برای تولید موسیقی نواحی است.

  وی همچنین گفت: همچنین می توان به موارد دیگری نیز اشاره کرد از جمله نظارت بر کیفیت انجام تولیدات در بخش های مختلف موسیقی. مطالعه و بررسی نیازهای اعتباری در هر بخش و ارائه خط مشی های اجرایی پیرامون پیشرفت طرح های تولیدی. تعیین اولویت های تولیدی برای استان ها براساس نیازهای جامعه مخاطب موسیقی. چگونگی عرضه نتایج تولیدی در کشور در قالب های گوناگون صوتی و تصویری، کنفرانس های کاربردی، کارگاهی دانشی و جلسات آموزشی فنی. بررسی نقش اسپانسرهای مختلف در روند آثار تولیدی وتامین منابع و سایر عوامل تولید در راه بهبود روند تولیدی آثار فاخر از راه موسیقی مناطق و نواحی عمده فعالیت هایی است در تولید موسیقی نواحی استان ها طراحی شده است.
  پایان پیام

  منبع : خبر گزاری ایلنا


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۰/۰۷/۱۰ در ساعت 01:04

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

+ پاسخ به موضوع

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۲/۱۵, 13:50
 2. آی کالج ضرورتی در تعاقب تاسیس آی موسیقی
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۰/۱۹, 16:30
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۸/۰۲, 17:23
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۲۹, 23:03

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست