کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: قمصری: برف.خوانی، ایده.آل ذهنی من بود

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض قمصری: برف.خوانی، ایده.آل ذهنی من بود

  علی رضوی: چهارسال از اجرای برف.خوانی در تالار وحدت می.گذرد. اجرای متفاوتی از علی قمصری و با خوانندگی محمد معتمدی که خیلی زود در بین کسانی که حتی موفق به دیدن این اجرای زنده نشدند، صدا کرد و کلیپ.های کوتاهی که از این کنسرت تهیه شده بود، دست به دست می.چرخید. چند روز پیش بالاخره انتظار کسانی که مشتاق شنیدن آلبوم کامل این اثر بودند به سر رسید و برف.خوانی منتشر شد؛ اما نه با صدای محمد معتمدی. بلکه با صدای وحید تاج خواننده جوان موسیقی ایرانی. علی قمصری آهنگساز و مولف برف.خوانی درباره تجربه متفاوتش در این آلبوم، علت تاخیر زیاد انتشار آن و تغییر خواننده با موسیقی ما گفت و گو کرده است.
  • برف.خوانی نوعی موسیقی روایتی است که کمتر در موسیقی ایرانی به آن پرداخته می.شود و از طرفی نوع روایتی که در آن مطرح می.شود با تجربه.های قبلی تفاوت دارد. بهتر است با این شروع کنیم که برف.خوانی ایده.اش از کجا شکل گرفت؟
  من از حدود چهارسال پیش به این فکر می.کردم که یک کاری را برای یک ارکستر کاملا ایرانی، یعنی با سازبندی ایرانی و اصول آهنگسازی و هارمونی ایرانی بنویسم که برخلاف نگاه فرمالی که در موسیقی ایرانی هست، به صورت قطعه قطعه پشت سر هم نباشد. مثلا یک پیش درآمد، یک ساز و آواز بعد یک رنگ بعد یک تصنیف و غیره. می.خواستم از این قالب و از این تدوین خارج بشوم. همه تدوین.ها قرار نیست در یک موسیقی شبیه به هم باشد. دوست داشتم یک کار اپیزودی بنویسم و یک نگاه فرمال به آن داشته باشم که شبیه یک داستان باشد. «برف می.بارید» را نوشتم که در یک آلبومی به نام «جای پاک.رویان» منتشر شده. چهارسال پیش هم در قالب دوتا مجموعه، یک کوارتت زهی غربی و یک بخش هم با یک ارکستر بزرگ ایرانی در تالار وحدت و با محمد معتمدی به روی صحنه رفتیم. آن کنسرت برای ما و کل مجموعه خیلی خوب بود و همه راضی بودند و فکر کردیم که تجربه خیلی برایمان بود. گذشت و یک مقدار به زمان خورد طبق معمول، یک بخشی بابت مجوز و یک بخشی هم بابت منتظر ماندن برای تصمیم دوستان و به دلایل مختلف به تعویق افتاد و بالاخره موفق شدیم بعد از چهارسال کار را منتشر کنیم.
  • چرا خواننده اجرای زنده.تان که محمد معتمدی بود با خواننده آلبوم که وحید تاج است با هم تفاوت دارد؟ با وجود اینکه خیلی.ها اجرای برف.خوانی را با اجرای محمد معتمدی به خاطر دارند.
  پیشنهاد آقای معتمدی این بود که کار را به صورت تصویری منتشر کنیم و من خیلی با این مساله موافق نبودم و می.گفتم که کار را باید دوباره ضبط کنیم و چند دقیقه از اجرای زنده را هم کنار آن بگذاریم. از یک طرف دیگر ایشان مدیربرنامه.ای داشتند که می.خواستند اعمال نظر کنند که آن بخش را دیگر نتوانستم همراه بشوم و ترجیح دادم که با یک دوست دیگری کار کنم. این را هم بگویم که همیشه قرار نیست یک پروژه باصدای یک نفر کار بشود. همانطور که سمفونی بتهوون با ارکسترهای مختلف اجرا می.شود. این کار هم به شرط اینکه به صدای یک خواننده دیگر می.خورد، می.شد که دوباره اجرا کرد.
  • شما این ویژگی را دارید که در زمان آهنگسازی توانایی.ها و تکنیک.های نوازنده.ها و خواننده را برای نوشتن یک آهنگ در نظر می.گیرید. برای ضبط دوباره این کار با صدای وحید تاج مجبور شدید که تغییرات خاصی در تنظیم یا آهنگسازی بدهید؟
  طبیعتا یک تغییراتی مجبور بودم بدهم. برای اینکه کاراکتر نوازنده.ها یا خواننده.هایی که با آن.ها کار می.کنم حتما لحاظ می.کنم. برای همین با مشخاصاتی که اجرای این آهنگ با صدای معتمدی داشت نمی.توانست با صدای تاج منتشر شود. برای همین کار را دوباره از اول ضبط کردم. یعنی چهل ساز را دوباره از اول گرفتم.
  • چهارسال از زمان نوشتن این پروژه می.گذرد. ار بخواهی دوباره برف.خوانی را بنویسی باز هم با همین شکل و جزییات می.نویسی یا تفکر و عقیده.ات متفاوت شده است؟
  تا به حال این اتفاق افتاده که یک کاری را شش ماه انتشار آن به تعویق افتاده و من احساس کردم دیگر زمانش گذشته و دیگر ذهنیت.ام شده. ولی برف.خوانی واقعا یکی ایده.آل.های آن زمان من بود و هنوز هم برایم تازگی دارد. این اتفاق در مورد برای من نیفتاد. اگر می.افتاد امکان نداشت آن را منتشر کنم.
  • برف.خوانی را به چشم یک تجربه نگاه می.کنی یا در آینده هم از این دست کارهای روایتی از تو می.بینیم؟
  در برف.خوانی تنوع ژانری زیاد است. بعضی از کارهای من اینطوری بوده و بعضی.ها هم نه. مثلا اگر یک دوستی تخصصش موسیقی اروپایی باشد، اگر این کار را گوش کند می.توند آنالیزش کند. همینطور اگر یک دوستی تخصصش موسیقی ایرانی باشد باز هم می.تواند آن را گوش کند و مثبت یامنفی در موردش نظر بدهد. این یکی از معدود کارهایی است که این اتفاق در آن افتاده. البته این تنوع ژانری جنبه بی قاعدگی و بی نظمی ندارد. ضمن اینکه کارهای این شکلی، کارهایی که به این صورت جدی هستند کمتر شنیده می.شوند. ولی در مورد برف.خوانی برای من جالب بوده که این کار شنیده شده و به نظر من هنری می.تواند موفق باشد که به جای اینکه فقط جنبه نمایشی و مردم پسند داشته باشد، بتواند این ...تورهای جدی موسیقی و آهنگسازی و به چالش کشیدن فکر و ذهن مخاطب را به همراه داشته باشد. چون به هیجان درآوردن مخطب در موسیقی پاپ خیلی معمول هست و این کار را در موسیقی ایرانی هم خیلی راحت می.توان انجام داد. خیلی از کنسرت.هایی که من رفتم، نقش درام خیلی بیشتر از خواننده بوده. من کنسرت.های پاپی رفتم که اگر در یک لحظه خواننده می.رفت کنار و .. دیگری به جایش می.خواند، هیچ اتفاق خاصی نمی.افتاد. ولی مردم دوست داشتند. این به خاطر هیجانی بوده که مردم را جذب خودش می.کرده. من این نوع موسیقی که فقط چاشنی هیجان و مردم پسند بودن آنهم به صورت سطحی دارد دوست ندارم.
  • اشاره.ای کردید به کنسرت برف.خوانی که فیلم.برداری هم شده است. قرار است که فیلم کنسرت برف.خوانی هم منتشر شود یا پرونده برف.خوانی اینجا مختومه می.شود؟
  به نظر من پرونده برف.خوانی تازه باز شده است. مثل یک بچه.ای می.ماند که بزرگ شده و تحویل جامعه داده شده راه خودش را خودش پیدا می.کند. ولی طبعا در مورد آن بخش از برف.خوانی که مربوط به همکاری با آقای معتمدی بوده از طرف من مانوری داده نخواهد شد و آن جزء یک خاطره خوب باقی خواهد ماند. برف.خوانی هم به این شکلی که منتشر شده است، به مردم تقدیم می.شود. اگر قرار باشد که همکاری دیگری بین من و آقای معتمدی باشد، قطعا برف.خوانی نیست.
  • اگر قرار باشد در جایگاه منتقد قرار بگیرید، بزرگ.ترین نقد شما به برف.خوانی چیست؟
  سوال سختی است. برای اینکه من آدم ایده.آل گرایی هستم و کاری که از من منتشر می.شود در حد بضاعت من بوده. دیگران باید نقد کنند و نظر بدهند که کجایش خوب بوده و کجایش بد. خودم نمی.توانم نقدی به کار خودم داشته باشم. الان اگر بخواهم برف.خوانی را دوباره بنویسم، در بخش «برف می.بارید» نگاهم به سازهای ایرانی را کمی تغییر می.دهم. الان یک مقدار آرام.تر از آن زمان هستم. البته آن زمان اینطوری فکر می.کردم و نمی.توانم خیلی به عنوان انتقاد مطرح کنم.

  منبع: موسیقی ما


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۲/۰۴/۲۵ در ساعت 09:30

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

+ پاسخ به موضوع

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۴/۱۹, 11:11
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۱/۲۳, 17:30
 3. پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۰/۳۰, 15:28
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۹/۲۵, 17:00
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۹/۰۷, 19:12

جستجو شده ها

برف خوانی چیست

اجراي برف خوانينقد بر البوم برف خوانیبرف خوانی یعنی چهبرف خوانی چیست؟درمورد برف شبیه ذهنی

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست