کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
استودیو موسیقی

صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: همایش آواها و آیین های موسیقی کار به پایان رسید

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض همایش آواها و آیین های موسیقی کار به پایان رسید

  به گزارش خبرنگار مهر، در ابتدای سومین روز از برگزاری این همایش سید اسماعیل حسینی کارشناس ارشد مردم شناسی کردستان به معرفی موسیقی این منطقه پرداخت و گفت : استان کردستان منبع گرانبهایی از موسیقی محلی و مقامی است و کار آواهای این منطقه برگرفته از فرهنگ سخت کوش مردم کردستان است.
  این پژوهشگر خاطرنشان کرد: در فرهنگ کردستان پس از شنیدن اذان، آوای لالایی های زیبای محلی گوش کودک را نوازش می دهد و دارای مضامینی همچون محبت مادرانه، دعای خیر والدین، وطن پرستی و احترام به بزرگترها است.از همین رو مضامین آواهای موسیقی کار در کردستان مبتنی بر مضامین مذهبی است و در مشاغل گوناگون از قبیل مسگری ،چوپانی، نانوایی، درودگری، سفالگری، مشک زنی، بنایی، گردو چینی، نخ ریسی، جوراب بافی، دوشیدن گاو، شکار، پنفه بافی، آهنگری دیده می شوند.
  این مردم شناس در ادامه صحبت های خود ترانه های مطلق کار، چوپانی، کشاورزی، آهنگ رزم و ترانه مسگری را از جمله ترانه های کار منطقه کردستان عنوان کرد وسپس به معرفی این ترانه ها پرداخت.
  پس از پایان صحبت های این پژوهشگر موسیقی کردستان، گروه هایی چون فتح الله چرخه ویانی یوسفی ، خوانندهی آوازهای بومی و محلی، شفیع خالدی، خواننده آوازهای هورامی از منطقه هورامان استان کرمانشاه، یدالله نورانی، دهل نواز وعارف طهماسبی ،نوازنده بالابان و سرنا ، به اجرای برنامه پرداختند.
  از دیگر برنامه های این بخش از همایش موسیقی کار اجرای موسیقی بی کلام رزم که درهنگام شکار و رزم خوانده می شد، اجرا گردید و پس از آن شفیع خالدی با اشاره به جایگاه ویژه انار در فرهنگ مردم کردستان ، به اجرای قطعه هه نارهه ی هه نار پرداخت. فتح الله چرخه ویانی یوسفی هم به اجرای یک ترانه کشاورزی که هنگام برداشت محصول برای رفع خستگی خوانده می شود ، پرداخت.
  در ادامه ، عبدالله مرادی ، کارشناس مردم شناسی استان زنجان ، هم کار آواها را بخش عمده ای از ادبیات شفاهی ترک زبانان عنوان کرد و گفت : سایاها جزیی از کار آواها هستند و واژه سایا از احترام می آید و بسیاری از این ترانه ها ریشه در اعتقادات قبل از اسلام داشته و در آنها بر لزوم احترام به طبیعت و مظاهر آن تاکید شده است . درادامه ،گروه قالیبافان روستای شیت از منطقه طارم علیای زنجان به اجرای قطعاتی شامل فراغت از کار و نقشه خوانی پرداختند.
  در ادامه این مراسم پیروز ارجمند، پژوهشگر موسیقی به آوازهای کار و حضور مذهب و شعر در این آواها پرداخت و گفت: حضور مذهب ، اسما متبرکه واسما الله جزو لا ینفک موسیقی کاردرایران است وبدین ترتیب کار به یک عنصرعبادتی و مذهبی تبدیل می شود.ارجمند همچنین به شباهت های فرهنگ و موسیقی ایران و هند اشاره کرد و سپس به نقش ویژه موسیقی در این فرهنگ ها پرداخت .این پژوهشگر شکل گیری موسیقی را به گروهی از انسان های اولیه درخاورمیانه و ایران نسبت داد وگفت : آنها بر اساس ریتم موسیقایی به کارپرداخته اند و درکارآواها، طلب روزی بیشتر و سپاس و شکرگزاری کرده اند و از این ترانه ها ، عاملی برای وحدت اجتماعی، قومی و منبع الهام و خلاقیت در کار بوده اند.
  گروه موسیقی استان مازندران به سرپرستی سید جلال محمدی کلایه ، که همگی اعضای یک خانواده بودند ، روی صحنه آمدند و به اجرای کارآواهای مازندران پرداختند که با استقبال بسیار مخاطبان مواجه شد،.سرپرست این گروه موسیقی استان مازندران قبل از اجرا به توضیحاتی درباره این گروه پرداخت و گفت : ما در کنار حفظ موسیقی گذشته دست به نوسازی زده ایم و بیشتر تاکیدمان بر موسیقی کار منطقه مازندران است.
  سید محمد میرزمانی ، مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلام که در روز پایانی این همایش حضور داشت گفت : موسیقی کار موسیقی ناشناخته ای نیست و در زندگی ما درجریان است و تاثیر شگرفی بر انواع دیگر موسیقی گذاشته است چراکه تکنولوژی عامل فراموش شدن این نوع از موسیقی است و باید بکوشیم جریان پژوهشی خود را به سمتی ببریم تا از آن به تولید برسیم و فرصتی برای تحول ایجاد کنیم.
  این آهنگسازافزود: امروزه شاهد شکلگیری گروه هایی هستیم که از موسیقی های محلی تاثیر می گیرند. این اتفاق بسیار ستودنی است و باید مورد حمایت قرار گیرد. رواج روز به روز موسیقی های مخرب باعث شده که به موسیقی خود ما لطمه وارد شد،لذا نباید در برابر این موج مخرب موسیقی تسلیم شویم.
  وی در ادامه به جایگاه والای هنرمندی چون پرویز مشکاتیان در موسیقی اصیل ایرانی اشاره کرد و افزود: امروز حتی اساتید موسیقی به فرزندان خود توصیه نمی کنند که راه آنها را ادامه دهند؛ خود من اعتراف می کنم که انگیزه بسیار بالایی که درگذشته داشته ام کم کم در حال از دست دادن آن انگیزه و انرژی هستم عده ای از من پرسیدند که چرا از نوعی موسیقی حمایت نمی کنید که پایگاه مردمی دارد؟ شرایط دشواری است و اگر ما ببینیم که وضع به همین نحو سخت تر می شود ممکن است کار خود را رها کنیم.
  در ادامه این برنامه، گروه ارکسترال جوان حوزه هنری کرمان به صحنه آمدند و به اجرا چند قطعه موسیقی کار از این منطقه پرداختند.
  رضا مهدوی، مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری ، نیز با استقبال از برخی انتقادات مطرح شده در این همایش خاطر نشان کرد : خوشحالیم که دیدگاه های مخالف را هم دراین همایش شنیدیم و می خواهیم بگوییم که بسیار انتقاد پذیریم و اگر شرایط نقد را در فضای سالم فراهم کنیم ، باعث پیشرفت جامعه خواهد شد .
  مدیر مرکزموسیقی حوزه هنری با اشاره به نقش موسیقی در تاثیر گذاری یک جامعه گفت : موسیقی جدای از هنر بودن آن ، زندگی در همه عرصه هاست .این که فکر کنیم موسیقی فقط یک هنراست ؛ تفکری اشتباه است موسیقی عشق و علاقه و متافیزیک است و راهی برای رسیدن به پروردگار یکتا به حساب می آید .
  این نوازنده سنتور در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به رهنمودهای حضرت علی (ع) پیرامون اهمیت نقش کار و عبادت برشمردن آن در زندگی برای رزق و روزی کسب حلال برای خانواده خاطر نشان کرد : اگر موسیقی کار واکاوی شود ، نقش تاثیر گذاری در زندگی امروز خواهد داشت و نباید موسیقی کار را یک هنر تاریخی بدانیم چرا که هر چه فی البداهه به ذهن هنرمند پیرامون این موضوع تاثیر بگذارد ، به خلق اثر کمک می کند و می تواند در ردیف این گونه موسیقی قرار گیرد در نتیجه در کنار کار، که عبادت محسوب می گردد ،آیین های مربوط به کارمثل موسیقی آن در زمره عبادت و معنویت خواهد بود .
  مهدوی همچنین به رهنمود امام خمینی ( ره ) درباره موسیقی نیز اشاره کرد و گفت : موسیقی تابع شرایط زمان و مکان است و اگر به لهو و لعب کشیده شود ، در فلسفه هنراسلامی جایگاهی نداشته و دارای اشکال است موسیقی در زمانی به عنوان یک شغل مطرح بوده اما به مرور زمان این جایگاه شغلی ازدست رفته است ؛ بُعد انسانی و کرامت درموسیقی نواحی ایران ، پررنگ تراز موسیقی دنیا است و خاستگاه ویژه ای دارد و باید اجازه دهیم که موسیقی کار و موسیقی نواحی به شکل های مختلف اشاعه پیدا کند . موسیقی کار در ایران ، علیرغم وجود کارفرما در موسیقی بلوک شرق ، کار فرما ندارد و به شکلی بداهه ، انفرادی و گروهی ارائه می شود و حکمتی متعالی و خداجویانه دارد که در کنار اینها می توان حس توحید ، یکتا پرستی و انسانیت را استنباط کرد واصلا جنبه اقتصادی و بهره وری بیشتربرای کارفرما ندارد.
  وی در پایان صحبت های خود وضعیت موسیقی در کشور را جریانی کرخت دانست و گفت : همین نمونه های موسیقی کار می تواند دستمایه خوبی برای آهنگسازان ما برای ساخت آثار مختلف در ژانرهای مختلف موسیقی باشد . مرکز موسیقی حوزه هنری هم به عنوان یک نهاد انقلابی الگو ساز در جهت اعتلای هنردینی به شکل مستقیم و غیرمستقیم تلاش دارد فارغ از هرگونه شعار به سمت بسط هنر دینی به معنای واقعی آن در بین مردم پیش برود . هنری که بتواند درد دل مردم را واگو کند و با آنها فارغ از سیاسی کاری و دروغ همراه باشد . در این مسیر ازچه چیزی بهتر از موسیقی نواحی می توانیم بهره مند شویم امیدوارم تلاش بیست ساله من وهمکارانم در حوزه هنری در جمع آوری این آثار ثمر بخش بوده باشد .
  پس از پایان صحبت های مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری ، گروه موسیقی استان خوزستان به سرپرستی احمد حسن راهی مالکی به اجرای قطعات کارکشاورزی و صلوات خوانی پرداختند. سپس محمد جعفر قنواتی ، پژوهشگر، به ارائه مقالهی خود پرداختدر ادامه هم محمدرضا امیری پنبه زن به اجرای قطعات کار با صدای کمان حلاجی پرداخت و حسینعلی رجبی نیز دیگر هنرمند چله کش منطقه بادرود به اجرای چند قطعه پند آموز کار پرداخت .
  برنامه پایانی دومین و آخرین همایش آواها و آیین های موسیقی کار به اجرای برنامه گروه آیینی تربت جام به سرپرستی فارق کیانی اختصاص داشت .منبع : خبر گزاری مهر


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۰/۰۷/۲۰ در ساعت 11:52

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

+ پاسخ به موضوع

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۲۷, 13:21
 2. امشب همایش کارآواها و آیین موسیقی کار تمام می شود
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۱۸, 19:28
 3. بازی ها، شان موسیقی را پایین آورده، کنارش بگذاریم
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۱۰, 11:21
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۰۵, 11:23
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۰۵, 10:01

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست