کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: اکبر گلپایگانی: ایرج گردن.کلفت آواز ایران است

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض اکبر گلپایگانی: ایرج گردن.کلفت آواز ایران است

  آسمان نوشت:

  اکبر گلپایگانی معروف به گلپا همانند حسین خواجه.امیری، خواندن را به شکل حرفه.ای از سنین پایین آغاز کرد و همانند او سال.ها از خواندن محروم ماند. با این حال او سال.ها قبل به دعوت دانشکده «میوزیک بیلد.ینگ» کالیفرنیا به همراه استاد فرهنگ شریف به تدریس موسیقی ایرانی پرداخت.

  گلپا در عمر هنری خود اجرا.های متفاوتی در سالن.های مهمی چون رویال. دایان لندن داشته است و توانسته دکترای افتخاری در رشته آواز از دانشگاه کلمبیای آمریکا، دکترای افتخاری اقتصاد و هنر از سازمان یونسکو و دکترای افتخاری از دانشگاه مجارستان را دریافت کند،

  اینها در حالی است که او ایرج را از معدود کسانی می.داند که در آواز ایران صاحب سبک خاص است. با او درباره ایرج و راز ماندگاری.اش سخن گفتیم:

  اگر موافق باشید، صحبت را از اینجا شروع کنیم که چه اتفاقی می.افتد که خواننده.ای چون ایرج با.وجود آنکه سی. و چند .سال از خواندن بازمانده است. همچنان خواننده.ای شناخته شده است و از آن مهم.تر نسل جوان با آثار ایشان ارتباط برقرار کرده و او را دوست دارند. اصلاً این ماندگاری.ای که تعدادی از خوانندگان با آن مواجه هستند، از کجا می.آید.
  ایرج از همان ابتدا خواننده بسیار خوبی بود و صدای خوبی داشت. از همان زمان که فعالیت.های خود را به شکل حرفه.ای در زمینه آواز آغاز کرد، این توانایی.ها مشهود بود و حالا هم که در آستانه 80 سالگی می.خواند، می.بینید که همچنان خوب می.خواند. جز این هم انتظاری از این نیست؛ چراکه ایرج گردن کلفت آواز ایران است.

  شما به این مساله اشاره کردید که ایشان 30 سال نخواند که به نظر من این یک خسران بزرگ برای موسیقی ایران است؛ چراکه باید از صدا. و توانایی.های او بهره گرفته می.شد، اما متأسفانه این کار را نکردند. من نمی.دانم چرا هنرمندانی مثل او باید مدت.های زیادی از ادامه فعالیت.شان باز بمانند، تنها این را می.دانم که هنر به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی به سیاست کاری ندارد، اما اینکه ایرج با این فاصله.ای که در ارایه هنرش افتاده است، همچنان ماندگار است و خواننده.ای شناخته شده به حساب می.آید، هیچ دلیل دیگری جز همین توانایی.های او ندارد. طبیعی است که اگر خوانده بدی بود، تاکنون نامش محو شده بود؛ همانطور که در حال حاضر حتی نام بسیاری از خوانندگان هم فراموش شده است؛ ایرج اما سبک و جایگاه خاص خودش را دارد به نظر هنوز هم فرصت است تا او از توانایی.هایش بهره گیرد.

  با همه اینها به نظر می.رسد که هم اکنون آواز بیات تهران تا حدودی به فراموشی سپرده شده است؟
  باید دید که مردم چه می.خواهند این مهم.ترین چیزی است که یک هنرمند می.تواند به آن توجه داشته باشد. اتفاقاً شخصیتی چون ایرج به این خاطر تا این اندازه در زمینه آواز ایران پدیده مهمی است که به این مساله توجه داشته و می.دانست در آن زمان مردم این شکل آوازی را دوست دارند، به همین خاطر در کنار قطعاتی که براساس ردیف.های موسیقی ایران می.خواند؛ آواز کوچه.باغی را نیز اجرا می.کرد. حالا هم زمانه تغییر کرده و به نسبت آن سلایق مردم هم دچار این تغییرات شده است.

  من اطمینان دارم که هم.اکنون اگر قرار باشد آقای ایرج به فعالیت.های خود در زمینه آواز ادامه دهد، به شکلی متفاوت می.خواند. شکلی که مردم امروز هم بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند، هرچند که همچنان آثار قدیمی.شان مورد توجه است، اما ایشان به خاطر هوشی که در زمینه هنر دارند؛ مانند 50 یا 60 سال پیش خود نمی.خوانند ایرج دارای چنان صدای طلایی.ای است که می.تواند در هر سبکی آواز بخواند و دیگران را مجذوب صدایش کند. مثل او هم کم هستند

  ایرج را باید از معدود خوانندگانی دانست که توانست سبک مخصوص به خودش را داشته باشد. چگونه این اتفاق افتاد؟ به خاطر توانایی حنجره.اش بود؟ تکنیکش یا بهره.گیری از استادان تراز اول؟
  ما با هم مدت.ها در رادیو همکار بودیم و به همین خاطر می.توانم به راحتی درباره او صحبت کنم. سبک ایرج نه تنها به خاطر توانایی.های بالایش در حنجره که به خاطر علم و آگاهی.اش نسبت به ردیف ایرانی و گوشه.هاست. او سازها را هم به خوبی می.شناخت. طبیعی است که با این توانایی.ها، می.تواند سبک خاص خودش را داشته باشد. شما تا چهار عمل اصلی ریاضی را بلد نباشید، نمی.توانید مسائل سخت و… را حل کنید، این روز.ها مشکل این است که خوانندگان ردیف نمی.دانند؛ اما می.خواهند در کارشان موفق باشند. خوب این اتفاق نمی.تواند رخ دهد.

  خیلی.ها بر این اعتقادند که ایرج با حضورش در سینما، باعث شد که شخصیت موسیقیایی.اش تحت تأثیر شخصیت سینمایی فردین قرار گیرد.
  اینها همه حاشیه است. یک خواننده ممکن است هنرش را به شکل.های مختلف عرضه کند. دلیل اینکه چرا او چنین تصمیمی را گرفت تا به جای فردین در فیلم.ها بخواند، مساله.ای است که باید خودش درباره آن توضیح دهد. اما به هر حال باید به تصمیمات یک هنرمند احترام گذاشت، ضمن اینکه اینها اهمیتی ندارد، مهم این است که او صدای بسیار زیبایی دارد و کمک زیادی به فرهنگ این سرزمین کرده است و من امیدوارم که ایشان همچنان برای مردم بخوانند.

  شما و آقای ایرج سی. و چند سال از خواندن محروم ماندید، اما همچنان در ایران ماندید. این کمی عجیب نیست؟ یعنی این ماندن هزینه سنگینی برای شما نداشت؟
  نمی.دانم. شاید ما بیش از اندازه وطن.پرست هستیم. تمام علایق من اینجاست. مخاطب من اینجاست و پدر و مادر من در همین سرزمین دفن هستند. ما شهروند این کشور هستیم. به همین خاطر ماندیم و به قول شما هزینه دادیم. ما به تصمیمی که گرفتند، احترام گذاشتیم. گفتند نمی.توانید بخوانید، ما هم نخواندیم.

  خود من شاگرد نور.علی برومند بودم و مدت ده سال از حضور ایشان بهره بردم. تمام سال.هایی هم که خواندم، برای مردم بود. به نظر من هم تصمیم.گیران اصلی همین مردم هستند. آن.ها هستند که هنرمندی را ماندگار می.کنند یا نه. مهم نیست که یک مراسم برگزار شود و چهره.ای را به عنوان «چهره ماندگار» معرفی کنند. این اتفاق توسط چند نفر رخ می.دهد که ممکن است از صدا یا قیافه کسی خوش.شان نیاید، اصلاً اهمیتی ندارد. مهم این است که مردم تصمیم بگیرند که چه کسی را می.خواهند به عنوان چهره ماندگار بپذیرند.

  من خودم سال.هاست که در خانه نشستم و گاهی هم برنامه.هایی را در خارج از کشور به اجرا در آورده.ام. در خانه.ام هم همیشه برای نسل جوان باز بوده و حتی برای کلاس..هایی که برگزار می.کنم، پولی هم از شاگردان نمی.گیرم. چون به نظر خودم حالا به همین شکل می.توانم به فرهنگ سرزمینم خدمت کنم.

  منبع: آسمان


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۲/۰۶/۱۸ در ساعت 09:21

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

+ پاسخ به موضوع

موضوعات مشابه

 1. درخواست تشخیص نوع این پیانو - فایل صوتی موجود است ♥
  توسط AmirrezaClupR10 در انجمن درخواستها و مشکلات VSTi
  پاسخ ها: 3
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۵/۱۱, 15:24
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۱/۲۳, 16:20
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۰۲, 11:51
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۴/۳۱, 10:31
 5. حسین علیزاده در نشست خبری: بداهه نوازی حکایت لحظه هاست
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۲/۰۴, 23:50

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 2 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست