کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: سید شهرام میرجلالی: برخی از اساتید جوّسازی کرده.اند تا جریان سازی!

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض سید شهرام میرجلالی: برخی از اساتید جوّسازی کرده.اند تا جریان سازی!

  لطفا خودتان را معرفی بفرمائید.

  سید شهرام میرجلالی متولد سال 1336 اهواز هستم. خانواده.ام فنی و اهل صنعت بودند. از هشت سالگی موسیقی کار کردم، استاد آنچنانی.ای هم نداشتم. از همان نوجوانی با گروه.های موسیقی معتبر کار می.کردم تا اینکه در سال 1354 در شهرمان به طور اتفاقی با استاد «شهناز» آشنا و به این سبک علاقه.مند شدم و این راه را تا این زمان ادامه دادم.

  شما آثار زیادی دارید؛ چند نمونه از آثارتان را برای خوانندگان ما معرفی بفرمائید.

  آثاری با استاد کسایی، آقایان جهانشاه برومند، شجریان، سراج، افتخاری و حتی ناصر مسعودی دارم. تکنوازی.های خودم و کارهایی که در حال ضبط آنها هستم، کنسرت.های بسیاری در داخل و خارج کشور و کارهایی بسیار دیگری در بازار موجود است که در آنها تار و عود نواخته.ام.

  جناب میرجلالی گفت.وگوی ما با اهل هنر به.صورت شفاف، در نهایت احترام به دیگر هنرمندان است. اما برای برونرفت از مشکلاتی که موسیقی بدان دچار شده به ناچار باید مسائل را مو به مو مورد بررسی دقیق و کارشناسی قرار داد و به نقد کشید. آیا مایلید گفت.وگویی با این ویژگی با آرمان داشته باشید؟

  بعد از تماس تلفنی شما و آمدنتان به کرج برای مصاحبه و گفت.وگو ابتدا نقدهایی را که به موسیقی امروز دارید را مطالعه و سپس، انجام گفت.وگو را قبول کردم. پس من برای شهرت مصاحبه نمی.کنم، چون در دنیا به اندازه کافی آنکه باید مرا بشناسد، می.شناسد. وقتی صراحت قلم و توان به نقد کشیدن آثار موسیقی آن هم به.صورت کارشناسی و دقیق به همراه نکته.سنجی و ظرافت شما را دیدم، متوجه شدم می.توانم با شما گفت.وگویی از جنس خودم داشته باشم.

  شما به.عنوان نوازنده مکتبی که قدمت، اصالت و بزرگان آن پشتوانه و شناسنامه ایست که بخشی از نوازندگان دیگر از آن بی.بهره می.باشند، استادانی هم داشتید که با آنان زندگی کرده.اید و سازنده سازهایی هستید که خیلی.ها در انتظار فرا رسیدن زمان ساخت سازشان هستند، اوضاع امروز موسیقی را چگونه می.بینید؟

  در یک کلام اگر بخواهم همانطور که خواستید بیان کنم، اوضاع موسیقی برای کسانی که با دانش کم به تجارت با موسیقی مشغول هستند خوب است اما برای آنهایی که با کوله باری از دانش و توانایی، دغدغه موسیقی دارند در کل اوضاع چندان خوبی ندارد.

  آیا اشخاصی که خود را به.عنوان استاد موسیقی چه در ساز و چه در آواز به جامعه معرفی کرده.اند، دِین خود را به موسیقی ادا کرده.اند؟

  من امیدوارم حداقل دینشان را به خودشان ادا کرده باشند، حال مردم و موسیقی بمانَد. بیشتر جوسازی کرده.اند تا جریان.سازی. من از استادان قدیم مثال می.زنم. آنها مسیر موسیقی را برای هنرجویان و هنرمندان بعد از خود حتی تا چند نسل بعد هم هموار و مشخص کرده اند، اما این آقایان این چنین کردند؟ اگر کتاب نی را «حسن کسایی» بست، دفتر نی را برای خیلی.ها باز کرد تا آنقدر در آن تمرین سیاه مشق کنند، شاید بفهمند موسیقی و هنر یعنی چه؟ و دریابند اصل هنر یعنی چه؟

  وضعیت نوازندگان را چگونه می.بینید؟

  وضعیت آنها زیاد جالب نیست. برخی از نوازندگان به دلیل طنازی.هایی که روی صحنه دارند، بیشتر به شکل ظاهری و حرکات اضافه معروفند تا نوازندگی. دلم برایشان می.سوزد که سازهای ایرانی نه شکل ظاهری.ای که به تیپ آنها بخورد دارند نه پرده.ای که بتوان با آن چشم و ابرو نازک کرد. اما با این ظاهر و حرکات برخی مستمعین را راضی می.کنند. چون موسیقی شنیداری است نه دیداری، شما چشمانتان را می.بندید و با شنیدن موسیقی به عالم معنا می.روید. یادآوری کنم که آنها به دلیل نداشتن مایه دانش موسیقی مردم را با شکل ظاهری و تکان دادن سر و دست، لباس.های گران.قیمت و زرق و برق.دار و حرکاتی که در شأن هنرمند نیست از پی بردن به حقایق موسیقی باز می.دارند.

  از وضعیت خوانندگان بگویید.

  آنهایی که خیلی خوب می.خوانند و اطلاعات خوبی هم دارند و می.توانند مشکلات موسیقی را برطرف کنند متاسفانه با این وضعیت بر موسیقی دنبال این کار را نمی.گیرند و وارد این عرصه نمی.شوند تا حقیقت آشکار شود. ولی بعضی از خوانندگان که به تعداد انگشت.های دست هم نمی.رسند برنامه.ها را قبضه کرده و درآمد خوبی هم دارند. مردم هم عادت به چهره و صدای آنها کرده.اند چون از موسیقی و آواز درست فاصله گرفته.ایم.

  پس نتیجه می.گیریم که موسیقی امروز شما را راضی نمی.کند.

  البته که راضی نمی.کند. اگر راضی می.کرد برای دیدن همه کنسرت.ها می.رفتم. آثارشان را از بازار خریداری می.کردم، حتی بیشتر کار می.کردم.

  خانه موسیقی در این میان چه نقشی ایفا می.کند؟

  مانند دیگر صِنف.ها می.ماند، عضو می.گیرد، بیمه می.کند، نشست.هایی دارند اما با وضعیت موجود، آنها چه سیاست و چه خروجی می.توانند داشته باشند؟ من خودم بیمه هنرمندان خانه موسیقی نیستم و در شرکت یکی از دوستانم بیمه شده.ام!

  چه راه.حل و چاره.ای پیشنهاد می.کنید؟

  اگر درختی بیمار باشد میوه آن هم بیمار می.شود. باید یک دگرگونی انجام شود، هرس شود و اگر لازم باشد از ریشه و بنیاد کار شود. ولی نه با این هنرمندان و این روش تعلیمی.

  برخی از هنرمندان مانند آقای شجریان خواستند ریشه.ای کار کنند تا کمکی به موسیقی و آواز کرده باشند، حال تا چه حد موفق بوده.اند را هنرمندان خبره تشخیص می.دهند. می.خواهیم نظر شما را در مورد این مکتب و کارگاه آواز استاد شجریان بدانیم.

  اولاً عرض کنم این مکتب یا شیوه تازه.ای نیست بلکه برگرفته از مکاتب و شیوه.های گذشته است و همه اینها قبلاً بوده است. قبلاً هم گفتم تستی است که برخی ذائقه.ها را راضی کرده و چیزی نوین از خودش نیاورده؛ این کارگاه هم خروجی.ای ندارد.

  در مورد صداسازی و تقلید از استاد شجریان چه نظری دارید؟

  تمام موجوداتی که خداوند آفریده است صدا دارند، ولی چه جنس صدایی مهم است. آیا پیام، لطافت و طراوتی در آن نهفته است؟ ملاحظه کنید این همه صداهای عین هم چه فایده.ای دارد؟ این سبک با این صداها هیچ تنوعی ندارد، متاسفانه با این روش استعدادها کشته می.شوند نه شکوفا، کارخانه تولید پیکان چند دهه فقط پیکان تولید کرد اما در هنر که دیگر مونتاژ نداریم. بنده با اینکه شاگرد استاد شهناز بودم، شیوه خاص خودم را در نوازندگی دارم و کارهایم رنگ و بوی خودم را دارد.

  آیا هنرجویانی دارید که به آنها امیدوار باشید؟

  بله، خیلی هم امیدوارم. نه به خاطر اینکه شاگرد من هستند بلکه به سبب استعدادشان. خوشبختانه آنهایی که به سراغ ما آمدند و ما را پیدا کرده.اند همگی از استعداد سرشاری برخوردارند؛ از هنرجوی 8 ساله من تا سن.های بالاتر که حرف.های زیادی برای گفتن دارند. به آنها می.گویم اگر سبک نوازندگی کسی را قبول ندارید باید بتوانید به همان شیوه بنوازید تا نگویند چون بلد نیست می.گوید مورد پسند من نسیت.

  چرا شما با این توان نوازندگی ترجیح می.دهید کمتر فعالیت کنید؟

  خاطره.ای تعریف می.کنم قضاوت با خودتان. ابتدا قرار بود خواننده «نسیم وصل» یکی از دوستانم باشد، ولی من همایون شجریان را به آهنگساز پیشنهاد کردم، چون اولین کار او بود دوست داشتم به او کمک کنم و در حد توان هر کاری هم که می.توانستم برای او انجام دادم از جمله نوازندگی، حتی قبول کردم او آواز را در استودیو بخواند و آن آوازی را که دلخواهش شد بیاورد تا من در استودیو زیر صدای او نوازندگی کنم، این شیوه با روحیات من سازگار نیست ولی من پذیرفتم که این کار را انجام بدهم. کار به بازار عرضه شد و مورد استقبال قرار گرفت اما همایون در مصاحبه خود گفت دوست داشتم کار اولم با «لطفی» یا «علیزاده» باشد. پدرش هم گفت من نبودم همایون یه کارایی کرده و بی.خبرم …

  چقدر نقدپذیر هستید؟

  من آدم نقدپذیری هستم. از میان انتقادها تجربه.هایی که نکرده.ام را تجربه می.کنم و در موسیقی خودم را رعیّت می.دانم نه خان… انتقاد باید سازنده باشد.

  اجازه نقد دارم؟

  بله، خوشحالم از اینکه در خانه من، مقابل من نشسته.اید و با این شهامت می.گویید نقد دارم، این حکایت از صدق درون شما می.کند.

  چندی پیش شما به همراه آقای جهاندار کنسرتی پژوهشی اجرا کردید که محور آن چگونه خواندن آقایان خواجه امیری، گلپایگانی و شجریان بود. آیا پژوهش شما بعد از این همه سال اجرای موسیقی و ریاضت این است؟ اصولاً پژوهش، مطلبی نیست که جنبه علمی.داشته باشد؟

  من کاملاً موافق حرف.های شما هستم که آن اجرا معنا و مفهوم پژوهشی را نداشت ولی اگر مطلبی دید شما را نسبت به حقیقت باز کند، می.توان به آن پژوهش گفت. به این دلیل که در حال حاضر گروهی از مردم و هنرمندان ما یکّهِ.نگر شده.اند، فقط از 7 یا 8 درجه از زاویه چشم خود استفاده می.کنند. انگشتشان را جلوی چشمان خود گرفته و فقط یک چیز، آن هم چیزی که خودشان دوست دارند را نگاه می.کنند ولی اگر بتوان دیدها را نسبت به موسیقی باز کرد و به آنها فهماند که انواع دیگری از آوازخوانی یا نوازندگی وجود دارد، همان پژوهش را انجام داده.ایم. به دلیل وضعیت فعلی موسیقی مجبوریم از این قبیل اجراها داشته باشیم. در گذشته به سبب مناسب بودن اوضاع موسیقی و اجراها، اصلاً نیازی به این کارها نبود. اجراهای موسیقی در آن زمان پژوهشی بود برای اهل هنر و هنرجویان، اما بعضی از اجراهای امروزی مانند سم عمل می.کند.

  مسئولان و نقش آنها در این رابطه چیست؟

  موسیقی زبان گفتمان ملت.هاست. یعنی فرهنگ.ها چندین زبان برای معرفی خود دارند، زبان لسان که ادیبان و شاعران آن ملت هستند و یکی دیگر از این زبانها، زبان موسیقی است که می.توان با شنیدن آن به فرهنگ و تمدن ملت.ها پی برد. مانند موسیقی ایران، ماوراءالنهر و کشورهای دور. شما با شنیدن ساز «کسایی» و «شهناز» خود به خود به یاد غم دیگران را خوردن و مهربان بودن می.افتید، شمارا به یاد فرهنگ، کاشی کاری، منبّت کاری، مساجد و آثار تاریخی ایران می.اندازد و به عالمی.دیگر می.برد. به راحتی می.توان با هنرمند و هنرش تمام پیام دولت.ها را به جهانیان رساند و بدون هیچ بحثی، با دیگران تعامل داشت. امروز دیگر کسی جرأت بدنگاه کردن به کشورمان را ندارد اما از آن طرف فرهنگ و تمدن این جوانان را نشانه رفته اند. باید با یک برنامه ریزی صحیح در جهت حفظ و اشاعه این مقولات بسیار بسیار مهم و دور نگه داشتن آن از گزند حوادث اقدام کرد. ولی از این همه ظرفیت.های موسیقی برای معرفی فرهنگ و تمدن غنی ایرانیان، مردم.دوستی و صلح طلبی آنان کمتر استفاده می.شود. این کنسرت.هایی که برخی از آنها با بودجه دولتی در خارج از کشور به.صورت تور یا هر چیزی اجرا می.شود، همان عمل رَوَندِ قدیم است که نوازندگان شهر به شهر می.گشتند تا برنامه اجرا کنند. معرف خوب و کاملی از ایرانیان نیست و نمی.تواند از حق ایرانیان در جهان دفاع کند. چون از مسئول هنرشناس، هنرمندان اصیل و حقیقی و توانا در این مقطع حساس کمتر استفاده می.شود. مسئولان باید کار را به دست اهلش بسپارند، کسی که هنر و موسیقی را بشناسد و در این کار استخوان خرد کرده باشد. وقتی می.توان با هنر به جامعه آرامش بخشید و کمک کرد تا مردم این مقاطع را راحت.تر طی کنند، مسئولی که اهل هنر باشد می.داند که چه باید بکند، چه موسیقی.ای موجب آرامش می.شود و چه کسی با موسیقی خود سبب ناامنی خواهد بود. شما مطمئن باشید اگر هنرمند احساس آرامش و امنیت کند حتما جامعه را هم امن و آرام خواهد کرد و اگر مسئولی در این راه خدمت می.کند، دیگر مسئولان از او حمایت کنند تا به اه... خود که همان سربلندی کشورمان است برسد.

  منبع: آرمان/ بازنشر از موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۲/۰۷/۱۶ در ساعت 10:50

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

+ پاسخ به موضوع

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۷/۰۳, 12:40
 2. اعلام نتیجه مسابقه ترانه و تکست برای مسابقه آهنگسازی
  توسط Nimaxtep در انجمن مسابقات برگزار شده
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۴/۰۹, 02:38
 3. سورس ترنس اهنگ اتیش بازی شادمهر عقیلی
  توسط samangomnam در انجمن آرشیو
  پاسخ ها: 12
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۳/۱۵, 22:04
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۰/۰۲, 12:31

جستجو شده ها

سید شهرام میرجلالی

سيدشهرام ميرجلالي

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست