کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: محمدرضا لطفي : تخصص من اين است كه افرادي را در زمينه موسيقي تربيت كنم

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض محمدرضا لطفي : تخصص من اين است كه افرادي را در زمينه موسيقي تربيت كنم

  اخبار موسيقي ايران: نشست رسانه اي كنسرت همنوازان شيدا با حضور محمد رضا لطفي صبح امروز برگزار گرديد.

  محمدرضا لطفي در سخناني درباره اين اركستر بزرگ گفت: كارهاي هنري و هنرمندان اساسا بر پايه ضرورت موسيقي و نيازمندي.هاي هنري شكل مي.گيرد. بنابراين ما اركسترهاي گوناگوني داريم كه بر پايه ضرورت.ها به وجود مي.آيد. اين قطعاتي كه قرار است در كنسرت پيش رو اجرا شود بياني دارد كه مرا بر آن داشت كه گروه بانوان شيدا را با گروه اصلي تركيب كنم.

  او ادامه داد: زماني كه قرار شد اين كنسرت را برگزار كنيم بنده و اعضاي گروه دوست داشتيم كه به صورت ادغام شده با يكديگر فعاليت كنيم و تلاش مي.كنيم بتوانيم انتظار مردم و انتظار جامعه را برآورده كنيم.

  تنظيم كاملا تجربي در كنسرت همنوازان شيدا

  او درباره هارموني موسيقي ايراني توضيح داد: بعضي از هنرمندان عرصه موسيقي تلاش كردند راه.هاي اصولي براي هارموني ايراني پيدا كنند كه موفق به ساخت ترانه.هاي خوبي شدند.

  وي افزود: تئوري منسجمي براي هارموني ايراني وجود ندارد، گاهي جوانان تلاش مي.كنند مفهوم هارموني را كه در غرب به وجود آمده تغيير دهند و به كار بندند. در قطعاتي كه آقاي مرتضوي آنها را براي اين كنسرت تنظيم كردند تلاش شده از تجربيات ديگران در زمينه سازهاي ايراني استفاده كنند و البته سليقه خود را نيز به كار گرفته.اند.

  لطفي تاكيد كرد: اين كنسرت در زمينه تنظيم كاملا به صورت تجربي اجرا مي.شود.

  اين هنرمند برجسته كشورمان در بخش ديگري از سخنانش در رابطه اشعار و خواننده كنسرت پيش رو توضيح داد: اينكه من در هر كنسرتم از خواننده.اي جديد استفاده مي.كنم به نيت من بر مي.گردد. از زماني كه موسيقي ايراني را شروع كردم خوانندگان جواني بودند كه بالقوه قدرت خوانندگي داشتند، اما بالفعل نبودند. من سعي كردم افرادي را مثل جناب آقاي ناظري و سركار خانم اخوان به همراه چند خواننده ديگر را بالفعل كنم.

  بايد افرادي باشند كه خواننده را به جامعه معرفي كنند
  در اين سي سال اخير آواز ما تك محصولي شده است


  لطفي معتقد است بايد افرادي باشند كه خواننده را به جامعه معرفي كنند؛ چرا كه خواننده نمي.تواند بدون نوازنده اثر خود را ارائه دهد؛ در اين صورت اثر خواننده مانند مداحي مي.شود.

  او در بخش ديگري از سخنانش خاطر نشان كرد: در اين سي سال اخير آواز ما تك محصولي شده است و من به هيچ وجه اين مقوله را حمايت نمي.كنم؛ چرا كه ديگر رقابتي وجود ندارد، 90 درصد ذائقه.هاي مردم متاثر از آثار شجريان است و بيشتر خوانندگان جوان ما صداي شجريان يا صداي ناظري را تقليد مي.كنند كه زودتر پيشرفت كنند. در اين صورت ما تنوعي در موسيقي نمي.بينيم.

  لطفي با بيان اينكه از عليرضا فريدون.پور به عنوان خواننده گروه استفاده كرده است گفت: فريدون.پور از يك طرف لطافت صداي بنان را دارد و از طرف ديگر صداي خودش را نيز به كار مي.بندد؛ دليل اينكه فريدون.پور را انتخاب كردم همين است. البته بنده شاگردان بااستعداد ديگري هم دارم، اما به علت كم.تجربگي آنها از اين خوانندگان دعوت نكردم.

  ذائقه مردم بايد كمي تغيير كند
  هيچ گاه بيش از يك بار در سال كنسرت نمي.دهم

  لطفي خاطر نشان كرد: ذائقه مردم بايد كمي تغيير كند و اين مهم با تنوع صداي خواننده.ها ممكن مي.شود كه هر قشري بتواند از موسيقي لذت ببرد.

  اين هنرمند اضافه كرد: من اشعار را بر اساس حال و هواي كارم انتخاب مي.كنم و كاملا بستگي به شرايط دارد، در اجراي پيش رو شعري از صائب و كلامي از مولانا را انتخاب كردم. آواز شعر نيز از سعدي انتخاب شده كه با حالت نوستالژيك كنسرت هماهنگي داشته باشد.

  او در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه چرا در يك سال اخير هيچ اجراي صحنه.اي نداشته است توضيح داد: در طول يك سال هنرمند احساسش و حال و هوايش تغيير مي.كند؛ بنابراين نتيجه يك سال اين تغييرات و انباشتي را كه پيدا كرده به همراه احساسش در يك اجرا منتقل مي.كند. بنده هيچ گاه بيش از يك بار در سال كنسرت نمي.دهم مگر اينكه اجرايي در شهرستان باشد.

  مسائل بروكراتيك هنرمند را خسته مي.كند
  گاهي دلمان مي.خواهد به جاي كنسرت، سي دي به مخاطبمان ارائه دهيم


  اين هنرمند درباره اجاره بهاي بالاي سالن.هاي كنسرت نيز سخناني گفت و افزود: به دلايل مسايل و مشكلاتي كه در زمينه اجاره سالن براي هنرمندان وجود دارد يك سري مسائل بروكراتيك براي اجراي كنسرت.ها پيش مي.آيد كه هنرمند را خسته مي.كند؛ گاهي دلمان مي.خواهد اصلا كنسرت ندهيم و كارمان را بر روي يك سي دي به مخاطبمان ارائه دهيم.

  لطفي همچنين گفت: دولت بايد براي كساني كه به صورت جدي كار موسيقي انجام مي.دهند برنامه.اي در نظر بگيرد و آنها را حمايت كند. قرار بود كنسرت بنده پيش از عيد فطر باشد، اما نشد و به تاريخ 25، 26 و 27 آبان ماه موكول شد.

  مي.توان ناهماهنگي.ها را برطرف كرد تا دو گروه ملي روبروي يكديگر قرار نگيرند

  اين هنرمند درباره همزماني كنسرت.ها در چند ماه اخير بيان كرد: هنرمندان عرصه موسيقي در طول شش ماه نمي.توانند هيچ كنسرتي برگزار كنند، يعني مراسم مذهبي، وفات.ها،. دهه فجر، هفته دفاع مقدس و... مانع از اين مي.شود. بنابراين در شش ماه ديگر سال سالن.هاي اجرا هر شب ميزبان يك گروه موسيقي هستند.

  لطفي از رقابت.هاي ناسالم در ميان هنرمندان موسيقي نيز سخن گفت و تاكيد كرد: گاهي مي.توان اين ناهماهنگي.ها را برطرف كرد و دو گروه ملي روبروي يكديگر قرار نگيرند. اين باعث مي.شود هنرمندان مقابل يكديگر قرار گيرند و مشكلاتي را ايجاد مي.كند.

  وي با بيان اينكه گاهي بعضي گروه.ها آنچنان تبليغات مي.كنند كه يك گروه موسيقي تمام مطبوعات را درگير مي.كند افزود: خيلي از گروه.ها در اين تداخل كنسرت.ها در ميان رسانه.ها گم مي.شوند؛ بنابراين ما نياز به تقويمي داريم كه يا هنرمندان آنرا ايجاد كنند و يا اينكه كنسرت.گذاران آن را تهيه كنند كه ديگر مشكلي در تداخل كنسرت.ها وجود نداشته باشد.

  جوانان بايد هنرمند بودن و هنري بودن كار را حفظ كنند
  خوانندگان ما تصنيف.خوان نيستند، بايد آوازخواناني باشند خلاق


  لطفي در بخش ديگري از اين نشست خطاب به همه جوانان عرصه موسيقي گفت: جوانان بايد هنرمند بودن و هنري بودن كار را حفظ كنند، به جوانان پيشنهاد مي.كنم حرمت موسيقي را نگه دارند. خوانندگان ما تصنيف.خوان نيستند، بايد آوازخواناني باشند خلاق كه ملودي.ها و موسيقي.هاي جديد و خلاقانه ارائه مي.دهند. خواننده گلي است در ميان يك دسته گل كه نوازندگان ديگر كمك مي.كنند اين گل اصلي به شكوفايي برسد.

  بخش ديگري از اين نشست به حاشيه.هايي درباره گروه دوستي اختصاص داشت و اينكه عليزاده در اولين نشست گروه دوستي مطرح كرده بود از تمام هنرمندان بزرگ براي همكاري در گروه دوستي دعوت كرده است.

  لطفي در پاسخ به اين سخن عليزاده گفت: من عقيده دارم دوستي نيازي به مطبوعاتي شدن ندارد. لازم نيست به مطبوعات يادآوري كنيم كه مي.خواهيم دوستي كنيم. من انتقادي دارم. گروه دوستي بايد جلوتر از همه از اعضاي گروه چاوش دعوت مي.كرد. اين در حالي است كه آقاي عليزاده مدت.هاست از پله.هاي آموزشگاه من نيز بالا نيامده.اند و من بارها از ايشان خواسته.ام بيايند تا با يكديگر مذاكره كنيم، اما ايشان هيچ پاسخي به بنده ندادند.

  لطفي در ادامه با اشاره به برگزاري كنسرت همنوازان شيدا در سالن ميلاد گفت: كارهاي اين كنسرت بازتاب زندگي من است. بعد از شش سال كه در ايران سپري شد، آثاري را كه در اين كنسرت ارائه مي.شود بسيار دوست دارم و از نظري براي من متفاوت است، مي.توان نام فرم اين برنامه را فرم ساز و آواز گذاشت، رنگ، تصنيف و ... به همراه رپرتوآر ايراني را دنبال كردم كه به آن سوييت مي.گويند؛ يعني موسيقي ايراني را به بالاترين سطح بيان هنري نزديك كرديم. در اين كنسرت به سازهاي ايراني بها دادم و آنها را مورد بازسازي قرار داده.ام؛ چرا كه بازسازي ستون موسيقي ملي ماست.

  رونمايي آلبوم «هنر گام زمان»

  لطفي فرم غزل.هاي اين كنسرت را فرمي تغزلي يعني عاشقانه تعريف كرد و خاطر نشان كرد: شما حتي اگر يك غزل اجتماعي هم مي.گوييد بايد عاشقانه باشد؛ وگرنه ديگر غزل نيست.

  او همچنين از رونمايي آلبوم «هنر گام زمان» همزمان با اجراي كنسرت خبر داد و افزود: بليت فروشي اين كنسرت از همين امروز آغاز مي.شود.
  كنسرت بزرگ گروه «همنوازان شيدا» به سرپرستي محمدرضا لطفي به همراه 30 نوازنده، 25، 26 و 27 آبان ماه در سالن ميلاد نمايشگاه بين المللي برگزار مي.شود. بخش اول اين اجرا شامل بداهه نوازي محمدرضا لطفي و بخش دوم ساخته.هاي جديد او در دستگاه همايون و با خوانندگي عليرضا فريدون پور در بر مي.گيرد.

  به گفته لطفي، قطعات به صورت چند صدايي زير نظر حميدرضا مرتضوي تنظيم شده.اند و براي اينكه مخاطبان بيشتري بتوانند در اين كنسرت حضور پيدا كنند تعداد بليت.هايي كه به قيمت 20 هزار تومان در فروشگاه.ها عرضه مي.شود بيشتر از بليت.هاي گران قيمت است.

  منبع:ايسنا


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۰/۰۸/۰۸ در ساعت 15:30

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

+ پاسخ به موضوع

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۱/۲۲, 15:40
 2. بهترين سايت دانلود vst و نرم افزارهاي موسيقي
  توسط Ali_Nazari در انجمن درخواستها و مشکلات VST
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۲/۱۷, 03:46
 3. يادداشتي در ماهيت برگزاري جشنواره موسيقي فجر
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۱/۳۰, 20:00
 4. بررسي اهميت موسيقي در شب يلدا؛ شب همنشيني شعر و شعور و شور
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار موسیقی ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۹/۳۰, 15:21
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۸/۲۲, 20:00

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست