کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: اسمِ رمز: کمبود بودجه

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض اسمِ رمز: کمبود بودجه

  موسیقی ما - این روزها جشنواره... موسیقی فجر در حالِ برگزاری است. جشنواره.ای که اگر خودتان اهلِ موسیقی نباشید یا از مخاطبانِ حرفه.ای و سرسخت.اش، شاید خبرِ چندانی از آن نداشته باشید. این جشنواره فرق می.کند با جشنواره... فیلم یا حتی تئاتر فجر. جشنواره... بی سروصدایی است. در چند سالن، برنامه.هایی اجرا می.شود، عده.ای م....وند و برنامه.ها را می.بینند و همین و تمام. نه از بیلبوردها و فرشِ قرمز خبری است و نه از دوربین.های متعددِ عکاسان. جز سالنِ. میلاد، که «پاپ.«ی.ها در آن به اجرای برنامه می.پردازند، دیگر سالن.ها صندلی.هایشان خالی است.از اسم.های بزرگ هم خبری نیست. هیچ هیاهویی نیست؛ جنجالی هم. بدتر آنکه گویا کسی هم از این ماجرا گلایه.ای ندارد، همه عادت کرده.اند تا به رسمِ معمول،. جشنواره... ب....ونق برگزار شود و لابد باید به همین هم قناعت کرد. در سرزمینی که هنوز بود و نبودِ موسیقی -به عنوانِ یک هنرِ متعالی- محلِ تردید است، باید جشنواره.اش هم به همین شکل و شمایل برگزار شود که حالا دیده می.شود.

  رخدادی که قرار است مهم.ترین اتفاقِ موسیقاییِ کشور باشد، به یکی از بی.تأثیرترین رخدادهای ممکن بدل شده است. اسمِ رمزِ این مشکلات هم مشخص است، همه.چیز هم در یک کلام خلاصه می.شود: «بودجه». بودجه.ای که کافی نیست، اصلاً نیست. موسیقی پول ندارد؛ مثلِ خیلی چیزهای دیگر که ندارد.
  .

  • از فیلم تا نوا
  جشنواره... فیلم فجر چند روزی است که به پایان رسیده. اینکه در آن جشنواره چه گذشت و حاصلش برای سینمای ایران چیست، البته که به ما مربوط نیست؛ منتقدانِ سینما و فعالان و دلواپسان.اش به اندازه... کافی هستند. در این میان تنها یک چیز اهمیت دارد؛ بودجه.ای که «سینما» دارد و مقایسه.ای با آنچه در عرصه... موسیقی می.گذرد.لابد خیلی.ها بر این اعتقادند که این ماجرا، قیاسِ مع.الفارق است؛ اما می.شود از فضای موجود متأثر نبود و به این فکر کرد که فیلم.های چند میلیاردی، هنرپیشه.های پرزرق و برق با دستمزدهای چندصد میلیونی، تهیه.کنندگانِ سینمایی بهره.مند از انواعِ وام.ها و حمایت.های دولتی و غیرِدولتی، چه نقشی در اقتصادِ فرهنگ ایفا کرده.اند و اهالی موسیقی چه اندازه در این زمینه نقش داشته.اند.

  کافی است نگاهی بیاندازیم به فیلم.هایی که با هزینه.های بالا تولید می.شوند و همچنان به ضرب و زورِ بلیت.های نیم.بها و با وجودِ سالن.های متعدد در تهران ..عدادِ سالن.های سینما به صدها سالن در تهران م......د و این منهای پردیس.های سینمایی اس.. و شهرستان.ها، حتی. نمی.توانند بخشی از هزینه.های تولیدِ خود را هم جبران کنند. قرار نیست کسی به نفعِ دیگری سانسور شود، خیلی هم خوب است که سینمایی.ها از این میزان بودجه بهره.مند هستند. اما شاید برای یک بار هم که شده باید به این سوال پاسخ داد که هنرمندانِ موسیقی چگونه می.توانند بی.هیچ حمایت و وامی، در عرضِ چند ساعت سالن.های کنسرت را پر کنند.
  .

  • آمار چه می.گویند؟.
  آمار می.گویند در جشنواره... امسال فیلمِ فجر، هیچ فیلمی با کمتر از 800 میلیون تومان ساخته نشده و عمده آثار نیز با بودجه.ای بیش از یک میلیارد تومان تولید شده.اند و این در حالی است که طبقِ آنچه گفته می.شود، بسته... سینمای ایران در جشنواره سی.وسوم نسبت به سال.های پیشین ارزان.تر است.اینها البته جزوِ فیلم.های ارزانِ جشنواره به حساب می.آیند، برای مثال، فیلمِ «مزار شریف» به کارگردانی عبدالحسین برزیده، 60 میلیارد ریال هزینه داشته است. این در حالی است که فیلم «محمد» در مرحله فیلمنام....ویسی ۳ میلیارد ریال، در مرحله مطالعات اجرایی ۶ میلیارد ریال، پیش.تولید ۱۵۲ میلیارد ریال؛ تولید ۳۱۰ میلیارد ریال؛ پس از تولید ۱۵۱ میلیارد ریال و در مجموع ۶۲۳ میلیارد ریال بودجه داشته است. فیلمی که گفته می.شود تاکنون، پرهزینه.ترین فیلمِ ساخته.شده در سینمای ایران است که البته با توجه به آنکه از معدود آثارِ فاخرِ سینمای ایران و آن هم در رثای پیامبرِ دوستی است، باز هم کم به نظر م......د.

  اما در این میان بودجه... فیلمِ «شهرِ موش.ها» نیز چیزی حدود هفت میلیارد تومان بود و تنها سه میلیارد تومان صرفِ هزینه... ساختِ دکورِ این فیلم شد. فروش گیشه.اش چیزی حدود ده میلیارد تومان شد که طبقِ گفته.های تهیه.کننده.اش، تنها توانست هزینه.های فیلم را تأمین کند و به سوددهی نرسید.

  حال می.توان این ارقام را با موسیقی و جشنواره.ای که قرار است مهم.ترین رخدادِ موسیقایی کشور باشد، مقایسه کرد. «پیروزِ ارجمند» مدیرکل دفتر موسیقی وزارت ارشاد می.گوید بودجه... جشنواره... موسیقی امسال برابر با آن چیزی است که در سالِ 76 وجود داشته است؛ سال.های اصلاحات که دورانِ اوجِ فعالیت.های موسیقایی بود. او می.گوید: «با وجود کمبود منابع مالی سعی کردیم کیفیت جشنواره فجر در حد خودش بماند. سال گذشته بودجه دفتر موسیقی بودجه سال ۱۳۷۶ بود. ما بسیاری از فعالیت.ها را کم و یا تعطیل کردیم. همه دستگاه.های کشور از نظر بودجه رشد ۳۰ درصدی داشته.اند. با این حال بودجه دفتر موسیقی مبلغی در حدود درآمد چند کنسرت موسیقی بود. امسال دفتر موسیقی را با روحیه.ای جهادی اداره کردیم و امور را پیش بردیم. در این سال.ها موسیقی کشور هر روز کوچک.تر شده است. ما برای سال آینده بودجه واقعی را به مجلس داده.ایم. سال آینده جشنواره موسیقی نواحی را هم برگزار می.کنیم. همچنین بخش نواحی و سند موسیقی نواحی با بودجه.ای مستقل تصویب شده است.»

  رییسِ دفترِ موسیقی می.گوید که تلاش کرده تا این کمبودِ بودجه، تأثیری بر کیفیتِ جشنواره نداشته باشد که البته آنچه در جشنواره تاکنون دیده شده، خلافِ این مسأله را ثابت می.کند. مثلاً او پیش از این وعده داده بود که «کیتارو» به جشنواره خواهد آمد که این اتفاق رخ نداد و او دلیلش را کمبود بودجه دانست: «نه.تنها کیتارو که گروه.های دیگری هم قرار بود به جشنواره امسال بیایند. متأسفانه منابع مالی ما محدود بود و ما نتوانستیم این امر را محقق کنیم.»
  .

  «ارجمند» مدیری است که در این مدت همواره همین پاسخ را به مشکلاتِ مطرح شده داده، اما اتفاقاً این همان مسأله.ای است که «علی جنتی» -وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی- نیز به آن صحه می.گذارد و می.گوید: «بودجه.های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تمام حوزه.ها به هیچ وجه کافی نیست؛ حتی در بعضی موارد پاسخ.گوی نیمی از نیازها هم نخواهد بود.»طبقِ اظهاراتِ وزیرِ ارشاد، در شرایطی به...ر می.بریم که به جای 2 میلیون و 300 هزار بشکه نفت، یک میلیون بشکه صادر می.کنیم؛ آن هم در حالی.که قیمت آن به ی....وم رسیده و این یعنی آنکه تنگناهای مالی دولت جدی است و این مسئله شامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم می.شود.

  از آن طرف، «سید رمضان شجاعی کیاسری» -نایب.رئیس کمسیون فرهنگی- هم مهم.ترین مشکلِ جشنواره... موسیقی را همین «بودجه» می.داند و می.گوید: «مشکل اصلی عقب.افتادگی.ها و کاستی.های موجود، کمبود بودجه است؛ لذا باید اعتبارات و فضای لازم برای رشد و توسعه انواع موسیقی سنتی و اصیل و فاخر فراهم شود تا استعدادها و خلاقیت.ها ظهور و بروز خود را پیدا کنند. در بُعد نیروی انسانی مشکلی نداریم، معضل اصلی نبودِ بودجه کافی است. لذا به نظرم باید به زیرساخت.ها و اصول توجه جدی شود. تا زمانی که به زیرساخت.ها، ارکستر سمفونیک.ها، موسیقی.دان.ها، شعرا و گروه.های موسیقی توجه نشود و از تولید موسیقی.های سنتی و اصیل پشتیبانی لازم صورت نگیرد، فاصله.ها با موسیقی سنتی و بومی ما بیشتر می.شود.»

  .

  • بودجه... دو ارکستر 4 میلیارد تومان و تمام
  حالا چند سالی است که از تعطیلی ارکسترها می.گذرد. «علی مرادخانی» از همان زمان که پست معاونت هنریِ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را پذیرفت، قول داد که این ارکسترها هرچه سریع.تر فعالیت.های خود را آغاز کنند و حالا که حدود یک سال و نیم از. آن زمان می.گذرد، همچنان از ارکسترها خبری نیست و حتی با وجودِ وعده.های رییسِ دفترِ موسیقی، این ارکسترها در جشنواره هم اجرایی ندارند.مشکل باز همان است. کمبودِ منابعِ مالی، به.خصوص آنکه دولت بدهی زیادی به نوازندگانِ ارکستر داشت که ابتدا باید آن را تأمین می.کرد. حالا بودجه تأمین شده؛ اما وقتِ کافی برای تمرین نیست. اگرچه «ارجمند» گفته که در اختتامیه، ارکستر سمفونیک با دو رهبر به روی صحنه خواهد رفت که البته این خبر با واکنشِ شدید «منوچهر صهبایی» روبه.رو شد و اعلام کرد: «ایشان تنها از طرفِ خودشان حرف زده.اند و چنین چیزی امکان ندارد.»

  به هر روی طبقِ گفته.های ارجمند «مشکل بودجه از طرف سازمان برنامه و بودجه حل شد و هم.اکنون بودجه.ای معادل 2 میلیارد تومان برای خرید ساز، تجهیز کتابخانه و بازسازی سالن.ها اختصاص یافته و همچنین 2 میلیارد دیگر نیز برای دستمزد رهبران و قراردادهای نوازندگان به ارکسترها داده می.شود. رهبران ارکستر قراردادهای 3 ماهه با ما امضا می.کنند که در پایان هر 3 ماه، در صورت تأیید، این قرارداد تمدید می.شود. در ارکستر ملی همکاری ما با آقای فخرالدینی قطعی شده و در ارکستر کر نیز با دکتر عسگری همکاری خواهیم کرد، در مورد ارکستر سمفونیک هم در حال مذاکره با منوچهر صهبایی هستیم.»

  او در حالی از مذاکره با صهبایی خبر می.دهد که رهبرِ کارکشته... موسیقیِ ایران، مدت.هاست که تمامِ فعالیت.های خود را متوقف کرده و برای رهبریِ ارکستر به ایران آمده است.  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۳/۱۱/۲۸ در ساعت 17:40

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 4 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست