کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: عده.ای تجمع کردند؛ اما بوی بهبود ز اوضاعِ نصف.جهان می.آید

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض عده.ای تجمع کردند؛ اما بوی بهبود ز اوضاعِ نصف.جهان می.آید

  موسیقی ما - «دیدى تو اصفهان را، آن شهرِ خُلدپیكر/ آن سدره.ی مقدس، وآن عدنِ حورپرور// آن بارگاه ملت و آن تخت.گاهِ دولت/ آن روى هفت عالم، وآن چشمِ هفت كشور» اینها را در وصفِ اصفهان گفته..اند. شاعرانِ بسیاری طی قرن.های اخیر از این شهر سروده.اند، از باغ.هایش، زاینده.رودش، بناهای تاریخی.اش و هر آنچه در آن هست. حالا البته شاعران می.توانند چیزهای جدیدی بگویند. از زاینده.رودی که دیگر نیست. از دخترانش که همین چند وقت قبل، تیتر یکِ رسانه.ها شدند یا از مشکلاتی که زمانِ اجرای کنسرت.های موسیقی در آن رخ می.دهد. حالا اصفهان جزو سیزده استانی است که نوازندگانِ زن نمی.توانند در آن به اجرای برنامه بپردازند، مثلِ نیشابور، مشهد، دزفول و بسیاری دیگر از شهرهای کشور.هر چند وقت یک.بار مشکلاتی هنگامِ اجرای کنسرت در نصف.جهان رخ می.دهد و آخرین.اش هم در کنسرتِ «چرا رفتی» به آهنگسازیِ «تهمورس پورناظری» و خوانندگی «همایون شجریان». این بار البته مدیرکلِ ارشاد واکنش نشان داد، برگزارکنندگانِ کنسرت هم، ماجرا حتی ابعادِ گسترده.تری به خودش گرفت و مسعود پزشکیان -نماینده.ی مردمِ تبریز در مجلس شورای اسلامی- خواستار برخورد قانونی و قضایی با بَرهم.زنندگانِ کنسرت.ها و سمینارها شد. اینها همه نشانه.های خوبی است؛ اما همچنان این هراس وجود دارد که در صورتِ ادامه.ی این مشکلات، اصفهانِ بی.«زاینده.رود»، بی«نوا» هم بشود.
  .

  • دومین هنرستانِ موسیقی دختران در شهرِ ممنوعیتِ نوازندگیِ زنان
  آنچه اوضاع را پیچیده و شاید بیش از پیش دردناک می.کند، تأثیراتِ مکتبِ اصفهان و اهمیتِ آن بر موسیقی و آواز ایران است، ضمن آنکه «اصفهان» پس از تهران، دومین شهری است که در آن هنرستان موسیقی تأسیس شده و همچنان این هنرستان هرساله تعدادِ زیادی هنرآموزِ دختر جذب می.کند و بسیاری از آنان تحصیلات.شان را در این زمینه در دانشگاه.ها هم ادامه می.دهند. با همه.ی اینها نمی.توانند در شهرِ خودشان بنوازند، همخوانی کنند یا روی صحنه بروند. .این در حالی است که ممنوعیتِ تبلیغاتِ محیطی برای تمامِ کنسرت.ها و همچنین پرداخت درصدِ بالایی از عوایدِ فروشِ بلیت به شهرداری از دیگر مشکلاتِ برگزارکنندگان کنسرت و فعالانِ موسیقی در این شهر است.
  .
  • بوی بهبود ز اوضاعِ نصفِ.جهان بعد از ده سال ممنوعیت
  چرا نوازندگی و همخوانیِ زنان که طبقِ قوانین عرفی و قانونی در بسیاری از شهرهای کشور انجام می.شود، در اصفهان ممنوع است؟ مخالفان، استدلالِ خودشان را دارند. از فرهنگی بودنِ شهر می.گویند. البته در اینکه اصفهان شهری فرهنگی است، هیچ شکی وجود ندارد؛ اصلاً آن را «پایتخت فرهنگ هنر و تمدن ایران» هم می.دانند. اما اینکه چطور می.شود کسانی، برگزاری کنسرت را عملی غیرِفرهنگی بدانند، مسأله.ای دیگر است.هرچند می.شود همچنان بوی بهبود ز اوضاعِ نصف.جهان شنید؛ آن هم بعد از ده سال ممنوعیتِ حضورِ نوازندگانِ زن روی صحنه. برای مثال، آن زمان که کنسرت.های بسیاری به همین بهانه لغو شد، حجت.الاسلام محمد قطبی چنین استدلال کرد: «هرچند شاید حضور نوازندگان زن در سطح کشور مرسوم و معمول باشد، اما اجرای آن در اصفهان یک اتفاق تازه است. پس برای این اتفاق نو باید یک قاعده مشخص وجود داشته باشد تا قابل دفاع شود. ضمن اینکه حذفِ نوازندگانِ زن سبب وارد آمدن ایراد فنی به کار نمی.شود. در تیم.ملی فوتبال هم افراد مختلفی حضور دارند، اما هر وقت و به هر دلیلی یکی از بازیکنان نتوانست بازی را ادامه دهد، یک نفر دیگر جایگزین می.شود، بنابراین وقتی از یک خواننده برای برگزاری کنسرت در اصفهان دعوت می.شود، باید خودش را با شرایط اصفهان هماهنگ کند.»

  او حالا این بار منطقی کاملاً متفاوت در پیش گرفته و در واکنش به اتفاقاتی که پیرامونِ کنسرتِ «چرا رفتی» رخ داد، بیانیه.ای صادر کرده که اگرچه این روزها در رسانه.های گوناگون انعکاس پیدا کرده اما تکرارِ دوباره.اش هم می.تواند خوشحال.کننده باشد، به.خصوص آنجایی که می.گوید: «ما معتقدیم قانون در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برخاسته از شرع و منطبق بر احکام شرعی است و حتی اگر جایی هم کسی تشخیص متفاوت داشته باشد، نمی.بایست در مقابل قانون بایستد و با اردوکشی و یارگیری و تحریک چند جوانِ ترم.اولی روی نیمکت بایستد تا قدش بلند شود. هرکس، با هر نام و نشانی، با هر قد و قواره.ای، با هر میزان سوادی، با هر شکل و شمایلی، با هر دغدغه و لق.لقه.ای، با هر حامی و پشتیبانی، با هر رنگ و زبانی، حرفی برای گفتن دارد یا احساس می.کند قانونی زیرِپا رفته یا ادعای فهم بیشتری دارد یا نیاز به دیده شدن دارد یا عربده.ای در گلویش گیر کرده یا اندیشه.ای در فکرش پنهان شده یا منطقی بر زبانش جاری است، بیاید تا با هم گفت.وگو کنیم. گفت.وگو؛ لااقل بنده نه اردوکشی بلدم و نه داد می.کشم، می.شنوم و در حد عقل خودم پاسخ می.دهم، حرف حق را می.پذیرم و زیر بار زور نمی.روم. قدم را بلندتر از قانون نمی.دانم و تفسیر شرع را به اهلش می.سپارم، نه اجتهاد می.کنم و نه هیجان.زده می.شوم.»

  او همچنین به این مسأله اشاره کرده که «کاش چهار انگشت فاصله را زودتر طی می.کردید و قبل از دیدن قضاوت نمی.کردید که شرمنده شوید. شاید حالا فهمیده باشید که «شنیدن کِی بود مانند دیدن». دنبال خواننده زن می.گشتید، نوازندگان با حجاب دیدید. دنبال رقص و لعاب می.گشتید، چهار کلام حرف حساب شنیدید.» این سخنان از زبانِ مدیری شنیده می.شود که همین چند ماهِ پیش بر این اعتقاد بود که ممنوعیت حضور نوازندگان زن هم یک مسأله فرعی در موسیقی استان است، نه مشکل جدی و حالا این امیدواری را ایجاد کرده تا شاید این مشکلِ ده.ساله به نوعی برطرف شده و بارِ دیگر موسیقی اصفهان بتواند چندصدایی را به چشم ببیند.
  .

  • مسئولان موسیقی چه می.گویند؟
  نمی.توان این مسأله را نادیده گرفت که پیروز ارجمند -مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- با وجود تمامِ انتقادهایی که ممکن است به عملکردش وجود داشته باشد، همواره از مخالفانِ سرسخت این مسأله و همچنین تفکیکِ جنسیتی در کنسرت.ها بوده. و برای مثال گفته است: «من در سفرم به اصفهان به دیدار مسئولان فرهنگی و هنرمندان این شهر رفتم و در این خصوص صحبت کردم. این نوع تفکیک جنسیتی و مستثنا کردن زنان، با سیاست.های وزارت ارشاد منافات دارد و اگر در شهرستان.ها زنان برای حضور روی سن مشکل دارند، مربوط به دیدگاه وزارت ارشاد نیست بلکه در ارتباط با نهادهای دیگر است. به همین دلیل ما به دنبال شنیدن سخنان آنها هستیم و می خواهیم بدانیم بر اساس کدام مستندات جلوی شرکت زنان در گروه.های موسیقی گرفته می.شود.»
  .
  • داستانِ تمام لغو.ها
  در این سال.ها کنسرت.های متعددی در اصفهان لغو شده که برای نمونه به چند مورد از آنها اشاره می.کنیم:
  .
  کنسرتِ هم.آوایان به سرپرستی حسین علیزاده. او در واکنش به این ماجرا چنین اظهارِ نظر کرد: «در گذشته تنها در چند شهر، خانم.ها اجازه حضور روی صحنه را نداشتند؛ اما در زمان حاضر تقریباً در بسیاری از شهرها گفته شده در گروه، نوازنده خانم نباشد. این رویکرد در طول زمان، به حذف بانوان از عرصه موسیقی منجر می.شود. برخی نهادهای مربوطه در شهرستان.ها برای صدور مجوز سلیقه.ای عمل می.کنند که این، موضوعاتی همچون لغو اجراهای موسیقی و بی.میلی هنرمندان برای اجرای موسیقی در شهرهای کشور را به همراه خواهد داشت.»
  .
  حذفِ نوازندگان از کنسرت گروه قمر. سالار عقیلی در واکنش به این ماجرا پیش از آغازِ. کنسرت گفت: «یک اتفاق نادر هنوز من را در شوک نگه داشته، چون من نتوانستم گروهم را کامل در اختیار داشته باشم. به من گفته شد که بانوان در اصفهان نمی.توانند روی سن بنوازند.»
  .
  حذفِ نوازندگان زن در کنسرت علیرضا قربانی. او واکنش خود را به این شکل نشان داد: «اینکه چطور می.توانیم آنها را از موسیقی حذف کنیم، به نظر من یک.مقدار برخورنده است و جای تفکر و اعتماد بیشتری دارد.»
  .
  لغو کنسرت مازیار فلاحی. این بار زنانِ. نوازنده عامل نبودند؛ اما او اعلام کرد که از مسئولان شهر اصفهان بعید بود که اینگونه با هنرمند خود برخورد کنند.
  .
  لغو چندین کنسرت در قالبِ جشنواره.ی موسیقی ِ شهناز و ده.ها نمونه.ی دیگر.
  .
  امید داریم به روزی که هر آنچه در چارچوب قانون و عرف ایران مجوز می.گیرد، بدون هیچ مشکلی اجرا شود.

  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۳/۱۱/۲۹ در ساعت 17:00

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. درخواست وی اس تی پیانوی XLN AUDIO Addictive Keys V1.0.6 R16
  توسط edrik92 در انجمن درخواستها و مشکلات VSTi
  پاسخ ها: 3
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۱۲/۱۲, 00:16
 2. پاسخ ها: 67
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۱۰/۲۸, 14:43
 3. پاسخ ها: 4
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۱۲/۲۲, 18:48

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 1 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست