کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: منوچهر صهبایی: هیچ.کس در ایران با صداقت رفتار نمی.کند

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض منوچهر صهبایی: هیچ.کس در ایران با صداقت رفتار نمی.کند

  موسیقی ما -اولین بار بعد از انقلاب، در سال ۱۳۷۱ بود که «منوچهر صهبایی» به ایران آمد تا رهبر مهمان ارکستر سمفونیک تهران شود؛ اما در سال ۱۳۸۶ آخرین همکاری.اش با ارکستر سمفونیک تهران را انجام داد. دو سال و نیم سکان دایمی رهبری این ارکستر را بر عهده گرفت و مدتی بعد از رفتن او بود که به خاطر سیاست.های فرهنگی دولت نهم، ارکستر برای مدتی طولانی تعطیل شد.او بار دیگر سال گذشته به ایران دعوت شد تا ارکستر را احیا کند. .در این مدت از نوازندگان مختلف آزمون گرفت و بی.آنکه عجله.ای برای برگزاری کنسرت داشته باشد؛ تلاش کرد تا کارهایی زیربنایی برای آن انجام دهد؛ اما در حالی که همه او را به عنوان رهبر جدید ارکستر می.شناختند، بی.اطلاع.اش «علی رهبری» به عنوان مدیر هنری و همچنین رهبر ارکستر انتخاب شد. با او در این زمینه گفت.وگو کرده.ایم:
  .

  • * آقای صهبایی شما حدود یک سال است که در ایران حضور دارید و در تمام این مدت، قرار بوده به عنوان رهبر ارکستر سمفونیک تهران فعالیت کنید. در همین زمینه بارها مدیرکل دفتر موسیقی هم اظهارنظرهایی کرده است. با این وجود حالا آقای علی رهبری به عنوان مدیر هنری این ارکستر انتخاب شده.اند. اصلاً داستان از چه قرار بوده است؟.
  قبل از هر چیز باید بگویم این تصمیمی که گرفته شده، به هیچ عنوان از لحاظ انسانی، اخلاقی، هنری و حتی اداری درست نیست. آقای ارجمند حدود یک سال پیش از من خواستند تا ارکستر سمفونیک تهران را بعد از مدت.ها تعطیلی، دوباره احیا کنم و رهبری آن را به عهده بگیرم. قرار ما هم این بود که این مسأله رسانه.ای نشود تا بعد از بسته شدن قرارداد، مصاحبه.ای مطبوعاتی گذاشته و آن را اعلام کنیم. اما عید نوروز سال گذشته، آقای ارجمند در برنامه.ای تلویزیونی به شکل رسمی این مسأله را بیان کردند و وقتی با اعتراض من مواجه شدند، گفتند از من خواسته شد که خبر خوشی بدهم و من حضور شما در ایران را به عنوان خبر خوش اعلام کردم. این اظهارنظرها در تمام این مدت ادامه داشت و علاوه بر اینکه مطبوعات من را به عنوان رهبر ارکستر سمفونیک تهران معرفی می.کردند، حدود یک ماه و نیم پیش در جریان اختتامیه.ی جشنواره..ی موسیقی فارس، بار دیگر آقای ارجمند، بدون مقدمه گفتند ارکستر سمفونیک به زودی راه.اندازی خواهد شد و خوشحالیم که رهبری آن را «پروفسور-دکتر صهبایی» (دقیقاً خودشان از این واژه استفاده کردند) بر عهده خواهند داشت.
  .
  • * شما پیش از این هم مدتی به عنوان رهبر ارکستر سمفونیک فعالیت داشته.اید که آن زمان هم به خاطر مشکلاتی فعالیت.هایتان را متوقف کردید. چطور دوباره حاضر شدید رهبری این ارکستر را بر عهده بگیرید؟.
  بله، مشابه همین رفتار یک.بار در اردیبهشت.ماه 89 نیز اتقفاق افتاد،. یعنی کسی را آوردند تا کارهای ارکستر را انجام دهد و این در حالی است که در آن زمان ارکستر به خوبی داشت فعالیت.هایش را انجام می.داد و من هم.اکنون با اطمینان می.گویم اگر همان روند ادامه پیدا می.کرد، ارکستر هیچ.گاه تعطیل نمی.شد. با این حال آن اشتباه را در آن زمان انجام دادند و من که از همان زمان آینده.ی آن را پیش.بینی می.کردم، به اروپا برگشتم تا فعالیت.های هنری.ام را به شکلی شخصی ادامه دهم. اما اتفاقی که حالا در این زمان رخ داد، .بار دیگر نشان داد که ما هیچ.وقت از اشتباهات.مان درس نمی.گیریم. جالب آنکه سال 89،. وزارت فرهنگ و ارشاد در دست دولتی دیگر بود و حالا هم در دست دیگری؛ اما درست همان اتفاق تکرار می.شود و از همین الان می.گویم همان نتیجه را در پی خواهد داشت.
  .
  • * آقای صهبایی شما اختلافی با مدیران دفتر موسیقی و ارشاد داشتید؟.
  ببینید من در تمام این مدت مقاومت کردم تا قبل از تشکیل ارکستر، تکلیف نوازندگان مشخص شود. تلاش کردم تا نوازندگانی که به استخدام ارکستر در می.آیند، دارای حقوق مکفی و همچنین بیمه.ی درمانی و بیمه.ی بازنشستگی شوند. حتی ما دو هفته.ی پیش، جلسه.ای با مدیران موسیقی ارشاد داشتیم که بار دیگر تأکید کردند می.خواهند اسفندماه کنسرتی برگزار کنند و من باز اصرار کردم پیش از آن باید وضعیت نوازندگان مشخص شود. اختلاف از همین.جا شروع شد. البته که من از این تصمیم به هیچ عنوان پشیمان نیستم و گمان می.کنم بلاتکلیفی نوازندگان در این مدت طولانی، اصلاً درست نبوده است. این حق ابتدایی نوازندگان است که وضعیت قراردادهایشان معلوم باشد و من اگر قرار باشد دوباره کار را از ابتدا انجام دهم، باز هم همان روند را تکرار خواهم کرد.ضمن اینکه ما آزمونی برای نوازندگان برگزار کردیم که تعدادی پذیرفته شدند. حالا اما از بسیاری از آنان استفاده نشده است. تعداد زیادی از نوازندگانی که هم.اکنون قرار است در ارکستر حضور داشته. باشند، نوازندگان ارکستر تلویزیون هستند. این یک فاجعه است. نوازنده. ارکستر سمفونیک باید تمام.وقت در اختیار ارکستر باشد. در این روزها تعداد زیادی از نوازندگان به من زنگ می.زنند و از این مسأله شکایت می.کنند. از سوی دیگر من فکر می.کردم اینجا کشوری دموکرات است، .برای همین نامه.ای به وزیر ارشاد نوشتم تا هرچه سریع.تر وضعیت ارکستر را مشخص و بودجه.ی آن را تعیین کنند. گویا ایشان بدون آنکه دستوری روی این نامه بدهند، .آن را به دفتر موسیقی ارجاع داده.اند و به گفته.ی آقای ارجمند، .مشکل از اینجا بوده و به مذاق آقایان خوش نیامده است.

  در حالی که من به عنوان یک هنرمند که دارای شخصیت حقیقی و حقوقی مستقل است، می.توانم حتی به رییس.جمهور هم نامه بنویسم. البته نمی.توانم این مسأله را هم کتمان کنم که در این میان خود نوازندگان هم مقصر هستند. آنها چطور حاضر می.شوند بدون هیچ قرارداد رسمی و طویل.المدت، در برنامه.ای حاضر شوند و نوازندگی کنند؟. راست گفته.اند که همیشه از ماست که بر ماست. البته هم.اینک یک بودجه.ی چهار میلیارد تومانی در زمینه.ی ارکستر به دست ارشاد رسیده است، اما اطمینان دارم که کاری از پیش نخواهد رفت و شاید تنها دستمزد این اجرا را به آنها بدهند.
  .

  • * حالا می.خواهید چه کنید؟
  در واقع اصلاً برای من مهم نیست که چه کسی رهبری این ارکستر را برعهده داشته باشد. هدف من تشکیل ارکستر سمفونیک با پایه.گذاری درست بود؛ واگرنه اگر قرار بود تنها نوازندگان را جمع کنم تا کنسرتی برگزار کنند و همه.چیز به حالت سابق بازگردد، در همان ابتدای ورودم به ایران می.توانستم این کار را انجام دهم. اما ما پیش از این، .چنین تجربه.ای را داشتیم. همان زمان به خاطر عدم پرداخت حقوق نوازندگان، .آنان اعتصاب کردند و ارکستر از هم پاشیده شد. الان هم متأسفانه اتفاق خاصی در این زمینه رخ نداده و ما همچنان با مشکلات بسیاری مواجه.ایم و من همان.طور که بار قبل گفتم، این ارکستر راه به جایی نخواهد برد.
  .
  • * اصلاً مرکز موسیقی ارشاد در این مدت قراردادی با شما امضا کرده بودند؟.
  مدیرکل دفتر موسیقی ارشاد همانطور که در تمام این مدت وعده می.دادند که وضعیت ارکستر درست می.شود، این کار را با قرارداد من نیز انجام دادند. حتی یک بار آقای ارجمند خودشان با من تماس گرفتند و گفتند به خانه.تان می.آیم تا هم درباره.ی ارکستر صحبت کنیم و هم قراردادتان را برایتان بیاورم. اما در نهایت گفتند که قرارداد را در ماشین جا گذاشته.اند! البته من هیچ.وقت در این زمینه اصراری نکردم. به هر حال شخصیت هنری و همچنین اصالت خانوادگی.ام به من اجازه نمی.داد تا در این زمینه پیگیری کنم. البته می.گفتند تا زمانی که بودجه تأمین نشود، نمی.توانند قرارداد من و نوازندگان را ببندند که زمانی که بودجه رسید، این رفتار را از خودشان نشان دادند.جالب آنکه همین چند روز پیش بود که یکی از مسئولان بلندپایه ارشاد در جشن.های فجر، به من و یکی دیگر از همکارانم پیشنهاد داد تا مدرک درجه.ی یک هنری به ما تعلق بگیرد. خب البته این مدرک برای کسانی است که تحصیلاتی در زمینه.ی موسیقی ندارند؛ اما من احساس کردم ایشان در این تصمیم.شان حُسن نیت دارند و به همین خاطر مدارکی که در این زمینه می.خواستند، به ایشان دادم. به هر حال حالا که شرایط به این شکل درآمده، لازم می.دانم از خودم دفاع کنم و بگویم هیچ... تحصیلات من در زمینه.ی موسیقی را ندارد. من هم در نوازندگی ابوا، هم رهبری ارکستر و هم موزیکولوژی و هنرها دارای بالاترین مدارک تحصیلی یعنی دکترا هستم و بیش از 35 سال است که به.عنوان مدیر هنری و رهبر ارکسترهای متعددی فعالیت می.کنم. اما به نظر می.رسد کسی در ایران به مسایلی از این دست توجه ندارد و همچنان کسانی می.توانند فعالیت.هایشان را ادامه دهند که کار خودشان را با دغل.بازی ادامه دهند.
  .

  • * نظرتان نسبت به آقای رهبری چیست؟
  من ایشان را از زمان کودکی می.شناسم اما اظهارنظری درباره.ی ایشان نمی.کنم. فقط مسأله این.جاست که اگر نظر دفتر موسیقی ارشاد روی ایشان بود، چرا در این مدت به من چنین پیشنهادی دادند؟ ضمن اینکه به نظر می.رسد هیچ... در ایران با صداقت رفتار نمی.کند. مگر می.توان به شکل همزمان رهبری تعدادی مهم از ارکسترها را در دست داشت و ظرف یک تا دو روز تمام. آنها را رها کرد و به ایران آمد؟ متأسفانه اقداماتی انجام می.شود که باید آن را خیانت تلقی کرد تا خدمت.
  .
  • * بعد از این اتفاق در ایران می.مانید؟.
  فعلاً می.خواهم در ایران بمانم، چون برنامه زندگی.ام را طوری تنظیم کرده.ام که اینجا باشم و به موسیقی کشورم خدمت کنم؛ اما اگر موانع بیش از این شود و مانع فعالیت.های شخصی.ام شوند، .چاره.ای جز رفتن ندارم.

  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ در ساعت 16:10

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. دانلود وی اس تی Church Organ که صدای کلیسایی زیبایی داره
  توسط yatos در انجمن سازها و سینتی سایزرهای مجازی (VST - Instruments)
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۰۶/۱۲, 12:59
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۱/۲۳, 10:51
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۱/۰۹, 13:30
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۱/۲۵, 15:10
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۹/۰۱, 16:03

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست