کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: تهران ارکستر دارد

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض تهران ارکستر دارد

  موسیقی ما -. تهران ارکستر دارد. تا همین.جایش هم خوب است. همین که این ننگ از پیشانی موسیقی ایران برداشته می.شود و بعد از سال.ها، بعد از بی..تدبیری.های مدیران فرهنگی دولت دهم، ارکستر منحل شده دوباره به کارش ادامه می.دهد، خوب است و جای شکر دارد. البته که نگرانی.ها کم نیست. اینکه آیا با این نوازنده.ها قراردادی بسته شده؟ شرایط برای ماندن رهبر ارکستر وجود دارد؟ .همه می.دانند که «علی رهبری»، رهبر سخت.گیری است؛ آیا برنامه.های زیربنایی برای ارکستر ریخته شده یا تنها ارکستر قرار است کنسرتی دهد و دهانِ منتقدان بسته شود؟ اصلاً این ارکستر برنامه.های منظم و هفتگی خواهد داشت؟.اما حالا می.توان تمام. این سوالات را فراموش کرد و امید داشت که این ارکستر زنده بماند. امید همیشه چیز خوبی است و برای این روزهای ارکستر چیزی واجب اصلاً. شنبه صبح، اولین تمرینات ارکستر با حضور اهالی رسانه برگزار شد. پیش از آن هم ارکستر تمریناتی داشته، اما این.بار روزنامه.نگاران هم فرصت داشتند تا از تمرین ارکستر دیدن کنند. مثلاً شوخی.های رهبری با اعضای ارکستر، نواختن قطعات با دهانش، انرژی.ای که سعی می.کرد به اعضای ارکستر بدهد و خیلی حرف.های دیگری که زد.

  «رهبری» سمفونی نهم بتهوون را انتخاب کرده تا ارکستر در اولین کنسرتش بعد از مدت.ها تعطیلی آزمون سختی پیش رو داشته باشد؛ سمفونی.ای که به گفته.ی هیدنبورگ، تسکین دهنده.ی رنج.های بشری است. میان نوازندگان ارکستر، می.توان چهره.های آشنایی دید. از «ارسلان کامکار» اگر بگذریم که سال.های متمادی، کنسرت مایستر ارکستر بود، بردیا کیارس هم هست. نوازنده.ی جوانی که البته خودش، مدت.هاست رهبری هم می.کند. همین چند سال قبل بود که به پیشنهاد «حسین علیزاده» قرار شد به عنوان. رهبر ارکستر ملی فعالیت کند؛ آن ارکستر بعد از مدت کوتاهی تعطیل شد و کیارس رهبری ارکسترهای دیگری را برعهده گرفت. همین چند ماه قبل هم آثاری از ساخته.های علی قمصری را اجرا کرد که «محمد معتمدی» قطعاتش را خواند.

  پدرام فریوسفی، علی جعفری پویان، .آیدین احمدی.نژاد و خیلی.های دیگر هم هستند. در این میان البته جای «علیرضا خورشید.فر» خالی است که سال.ها عضو جدانشدنی ارکستر بود و از همان ابتدا همراهی.اش کرد و امسال درگذشت. با همه.ی اینها، هنوز فرم نهایی ارکستر مشخص نیست و اینها در اولین برنامه.ی ارکستر حضور خواهند داشت؛ اینکه در کنسرت.های بعدی هم می.توان این نام.ها را دید یا نه؛ مسأله.ای است که باید منتظر ماند و دید.

  «رهبری» اما با انرژی، در تمرین حاضر است. ارکستر، خوب که می.نوازد، تشویق.شان می..کند و با اشتباهات.شان از آنها انتقاد می.کند. ابایی هم ندارد که انتقادهایش گزنده باشد. مثلاً می.گوید: «مردم همه به سیستم.های صوتی دسترسی دارند. پس به راحتی می.توانند آنچه شما می.نوازید با آثار ضبط شده...ی جهان مقایسه کنند. برای همین باید به این مسأله توجه داشته باشید.» رهبری از اعضای ارکستر می.خواهد به جزییات توجه کنند. او خوب می.داند که وقتی .دنیا را جزئیات می.سازند، پس طبیعی است که توجه به جزئیات سمفونی می.تواند آن را دلنشین کند: «می.دانید چرا «آنه سوفی موتر»، نوازنده.ای جهانی شد؟ چون به نت دقت بسیار زیادی دارد. بنابراین من از شما می.خواهم تا به بیان و لحن دینامیک قطعه توجه داشته باشید.»

  او البته از نوازندگان راضی است. می.گوید که در بهترین شکل ممکن هستند؛ یعنی ممکن است بهترین نوازنده.های دنیا نباشند، اما معنای کار گروهی را می.دانند. هر چند که همچنان منتقد برخی مسائلی است که در ارکستر سمفونیک وجود دارد؛ مثلاً اینکه او به تمرینات سخت و فشرده عادت دارد و حالا در ارکستر سمفونیک تهران می.بیند که وقت برای ناهار گذاشته.اند و استراحت: «این سنت.ها فقط در ارکستر سمفونیک تهران دیده می.شود.» ماجرای آمدن او به ایران هم البته عجیب است. اینکه بعد از مدت.ها که ما عادت کرده بودیم نام «منوچهر صهبایی» را به عنوان رهبر ارکستر بشنویم، یک.باره با آمدن او مواجه شدیم.

  این موضوعی است که البته ربط چندانی به رهبر کارکشته. و چهره.ی شناخته. شده.ی جهانی ندارد و مخاطب حرف.های صهبایی بیشتر مسئولان موسیقی هستند: «بعد از حدود 30 سال دوری از ایران، .وقتی وارد سالن شدم، تمام سالن از سر جایشان بلند شدند و تشویقم کردند؛ نه «فون کارایان» و نه هیچ... دیگری چنین لحظه.ای را تجربه نکرده که قبل از اجرایش همه برایش بلند شده باشند. این موضوع تأثیر عمیقی بر من گذاشت. پس از آن بسیاری از برنامه.هایم را کنسل کردم تا در ایران باشم و کاری که همواره دلم می.خواسته را انجام دهم.»

  «علی رهبری» اولین بار حس حضور در کشورش را سال.ها قبل تجربه کرد. آن زمان که «فریدون ناصری» به عنوان رهبر ارکستر سمفونیک تهران فعالیت می.کرد. بعد از آن باز هم به کشورش آمد؛ جسته و گریخته البته. یک.بار پیش از این روزهایی که سکان هدایت ارکستر را به دست بگیرد، به عنوان رهبر و مدیر ارکستر انتخاب شده بود که آن داستان پیش آمد. از نابسامانی.ها خسته شد و در یکی از اجراهایش، بعد از اجرای قطعه.ای رو به تماشاگران کرد و از مشکلاتی گفت که نفس ارکستر را بند آورده.اند و در چنین شرایطی، نه او و نه هیچ... دیگر نمی.تواند کاری برای ارکستر انجام دهد.

  حالا اما دوباره آمده است. این بار آمدنش هم حکایت عجیبی دارد. اول در ترکیه کنسرت می.دهد؛ بعد در هفت کشور اروپایی، مثلاً آنطور که خودش می.گوید سوئد و اسلواکی. به وین که برمی.گردد برای استراحت و ماندن پیش ........اش، با پیشنهاد مسئولان. موسیقی ایران مواجه می.شود. باید تصمیم بگیرد. یا حالا یا هیچ.وقت دیگر و او حالا را انتخاب می.کند. می.آید به ایران و نوازندگان را دور هم جمع می.کند. خیلی.هایشان در این مدت کارهای دیگری کرده.اند و البته که انتقادی هم به آنها وارد نیست. این همان نکته.ای که «رهبری» خوب می.داند؛ برای همین می.گوید که فقط باید نت.ها را حفظ و به دست.های او نگاه کنند: «فقط به دست.های من نگاه کنید. من همه.چیز را رهبری خواهم کرد. نگران هیچ.چیز نباشید.»

  نگرانی اما وجود دارد. ارکستر مدت.ها تعطیل بوده. نوازنده.ها سال.هاست چنین قطعات دشواری را ننواخته.اند و حالا هم فرصت کوتاهی برای تمرین دارند: «بعضی. جاها اصلاً نگران نیستم، شما هم نباشید. اما برای موومان سوم باید تلاش بیشتری کنید. در هر کجا که نقص دارید، .در خانه تمرین کنید. نگذارید برای جلسه.ی بعدی. باید به فرم نهایی ارکستر برسیم.»

  صبح ارکستر می.نوازد و از ساعت یک، گروه کر آماده.ی اجرا می.شوند. آماده برای کنسرتی که قرار است بعد از مدت.ها برگزار شود و توجه بسیاری روی آن متمرکز شده است.  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ در ساعت 17:50

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۱/۲۸, 12:50
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۰/۱۳, 12:40
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۴/۰۲, 18:00
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۳۰, 11:54
 5. پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۲/۳۱, 14:44

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 1 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست