کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: نشت رسانه اي آلبوم خورشيد برگزار شد

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض نشت رسانه اي آلبوم خورشيد برگزار شد

  اخبار موسيقي ايران:نشست رسانه اي آلبوم خورشيد با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه و امير حسين مدرس خواننده و تهيه كننده و آهنگساز آلبوم در تالار وحدت برگزار شد.

  امير حسين مدرس: نغمات عاشورايي بخشي از هويت موسيقايي ماست. هرچند كه نسل قبل از ما با اين نغمات عاشورايي بيشتر مانوس است اما نسل امروز به دليل آنكه اين نغمات را نشنيده ممكن است كمتر ارتباط برقرار كند، با اين وجود اين موسيقي براي او دلنشين و گوش.نواز خواهد بود.

  عليرضا محمدي ـ تهيه كننده آلبوم موسيقي «خورشيد» در نشست خبري كه صبح امروز ـ 25 آبان.ماه ـ در تالار وحدت برپا شده بود،گفت:. توليد اين آلبوم از 4 ماه پيش در موسسه فرهنگي و هنري «خورشيد هشتم» آغاز شد و هدف اصلي از توليد اين مجموعه احيا و بيان صحيح نغمه.هاي اصيل و ادبي عاشورايي است كه طي ساليان متمادي در فرهنگ مردم ايران زمين وجود داشته و متاسفانه در طول تاريخ به دلايل مختلفي كه بخشي از آن به نوآوري.هاي غلط مربوط مي.شود در يك غربت و دوري از عامه جامعه قرار گرفته است.

  به گفته او، آلبوم موسيقي «خورشيد» تلاش دارد گرد وغباري از اشعار اصيل و والاي عاشورايي بردارد و در همين راستا به صورت اركسترال اجرا شده است.

  اميرحسين مدرس ـ خواننده اين آلبوم ـ نيز درباره زمينه.هاي شكل.گيري اين مجموعه گفت:. سال.ها به اين فكر بودم كه نغمه.هاي آئيني و عاشورايي را در يك جا گردآوري كنم و خوشبختانه اين توفيق نصيبم شد تا در سال 85 به عنوان اولين قدم ،اين كار را انجام دهم و تعداد زيادي از قطعات نوحه.هاي قديم تهران را از حدود 90 سال پيش تا سال 85 گردآوري كردم.

  او اضافه كرد:. بخشي از اين گردآوري با اتكاء به حافظ تاريخي.ام و نوحه.هايي كه از كودكي در ذهنم شكل گرفته بود جمع.آوري شد و تعدادي از آنها نيز با مراجعه به بازماندگان نوحه.خوانان قديمي ضبط و ثبت شد كه تعدادي از آنها را پيش از آن در آلبوم «ماه ني» منتشر كردم.

  به گفته او، تمام ميراث عاشورايي در اين آلبوم پرداخته نشد، زيرا اقتضاي زمان و فرصت شنيداري موسيقي در همين اندازه طلب مي.كرد و قطعا حوصله شنونده امروز به همين 12 قطعه.ي بسنده مي.نمود.

  اميرحسين مدرس در اولين آلبوم خود از اين نغمات عاشورايي، به دليل اقبال نسل جوان از موسيقي الكترونيك و افكتيو استفاده كرد كه به گفته خودش با استقبال كم.نظيري از سوي مردم و رسانه.ها مواجه شد.

  او سپس درباره دلايل انتشار دومين آلبوم خود در اين حوزه با نام «خورشيد» توضيح داد: از آنجا كه تعدادي از اين نوحه.ها همچنان باقي مانده بود و دوست داشتم آنها را در مجموعه ديگري كار كنم، طي چند ماه گذشته با آقاي محمدي وارد مذاكره شديم و شرطمان براي اين اثر در آن بود كه كار قالب نويني داشته باشد و گسترده.تر از آلبوم قبلي با حجم موسيقي بيشتري كار شود و در عين حال ملودي.هاي تكراري را در برنگيرد.

  او تصريح كرد: از ميان 15 قطعه انتخابي نهايتا هشت قطعه براي اين آلبوم تصويب شد كه در هيچ كدام از آنها به ملودي.ها دست نزديم.البته تنها براي بعضي از ملودي.ها به دليل كم بودن كلام و نبود قابليت قطعه.ي موسيقي، از اشعار آئيني محمدسعيد ميرزايي استفاده شده است. شرط ما براي بخش كلامي در اين بود كه كلام خيلي نو نباشد و با همان سياق قديم كار شده باشد.

  مدرس با اشاره به مراحل ضبط اين اثر عنوان كرد: اين اثر با حضور اركستر بزرگي ضبط شد و در يك آمارگيري مختصر از ميان اقشار مختلف با ذائقه.هاي مختلف ،كار مورد توجه قرار گرفت.

  او اظهار اميدواري كرد تا در راستاي انتشار اين آلبوم ، مابقي هنرمندان كه دغدغه چنين كارهايي را دارند دست به ضبط و ثبت اين ميراث كهن كه در حال فراموشي است بزنند، زيرا اين سبك.ها امروزه به ندرت شنيده مي.شود در حالي كه آنها بخشي از هويت موسيقايي ما را شكل مي.دهند و به واقع اين ميراث آئيني با هويت موسيقي ما گره خورده است.

  او با تاكيد بر جايگاه ويژه نوحه.خوانان و روضه خوانان در اعصار گذشته،بيان كرد: آن زمان كه موسيقي در حصر قرار گرفته بود، اين نوحه خوانان بودند كه موسيقي و رديف آوازي ايراني را حفظ كردند و بسياري از آوازخوانان شهير سرزمين ما همچون عارف قزويني .، سيدجوادبديع.زاده.، بنان. و... از شاگردانان همين روضه خوانان بودند. پس هركسي كه چنين كاري را ادامه دهد به موسيقي اصيل و سنتي ما خدمت كرده است.

  مدرس اضافه كرد:. نسل قبل از ما با اين نغمات عاشورايي بيشتر مانوس است و ارتباط تنگاتنگي با آن برقرار مي.كند اما نسل امروز به دليل آنكه اين نغمات را نشنيده ممكن است كمتر ارتباط برقرار كند، با اين وجود اين موسيقي براي او دلنشين و گوش.نواز خواهد بود.

  او همچنين درباره ديگر ويژگي آلبوم موسيقي «خورشيد» گفت:. توجه داشتيم كه از طريق موسيقي و هويت بخشي به ساز.ها و ريتم.، وجه حماسي عاشورا را نيز در نظر داشته باشيم و به همين دليل تنها به فضاي حزن و ناله بسنده نكرديم.

  او درباره همكاري خود با امين تارخ در اين آلبوم توضيح داد: ايشان سه قطعه را در اين آلبوم دكلمه كردند به طوري كه آلبوم با دكلمه.اي از ايشان كه بر اساس شعر چاووشي خواني براي زائران كربلا است آغاز مي.شود و در دو قطعه ديگر كه يكي از آنها بخش پاياني اثر است،ادامه پيدا مي.كند.

  مدرس اضافه كرد:. تمام تلاش ما در اين بخش بر آن بود كه صداي تازه.اي فارغ از كليشه.هاي دكلمه.خواني در اين آلبوم بشنويم و فكر مي.كنم امين تارخ براي اين گزينه بسيار مناسب بود.

  او در پايان سخنانش درباره مكتوب كردن اين نوحه.هاي قديمي كه طي اين سال.ها جمع آوري كرده، توضيح داد:. يك نفر به غير از بنده چنين كاري انجام داده و گنجينه.اي از نوحه.هاي قديمي كه سال.ها پيش در تهران خوانده مي.شد به نت درآورده و تحقيقات او به تفصيل مكتوب شده است ،اما هنوز اين مجموعه منتشر و ارائه نشده است.

  عليرضا صالحي.نژاد ـ آهنگساز اين اثر ـ نيز در بخش ديگري از اين نشست درباره سازبندي اركستر توضيح داد: آنسامبل زهي در ساختار كار ديده مي.شود و ساختار كلاسيك زهي كاملا حفظ شده است، البته قطعات در دستگاه.هاي ايراني انتخاب شده و به همين دليل از آنسامبل ايراني نيز در اركستر كمك گرفته ايم. اما كار به هيچ وجه به سمت پاپ نمي.رود.

  او متذكر شد:. به زعم بنده موسيقي پاپ با اين ساختار ملوديك جوابگو نيست مگر اينكه فضاي پاپ سنتي را ايجاد كنيم كه به شخصه ترجيح دادم به اين سمت نروم.

  منبع: ايسنا


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۰/۰۸/۲۵ در ساعت 19:00

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

+ پاسخ به موضوع

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست