کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: گزارشي صريح از وضعيت موسيقي كشورمان؛ چند نـُـــت درد ...

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض گزارشي صريح از وضعيت موسيقي كشورمان؛ چند نـُـــت درد ...

  گزارشي صريح از وضعيت موسيقي كشورمان؛
  چند نـُـــت درد ...

  موسيقي ما - راضيه غنجي:موسيقي ايران با چندين سال پشتوانه غني علمي و حضور اساتيدي كه دلسوزانه براي حفظ و ارائه اين هنر شريف كوشيده.اند حرف بسياري براي گفتن دارد و يكي از اصيل.ترين هنرهاي ايراني محسوب مي.شود اما با عناويني چون مهم.ترين، بهترين و صفت.هايي اينچنيني آيا واقعاً فعاليتي در شأن موسيقي و اهالي آن كرده.ايم. آيا امروز هنرمند متعهد ما براي مهم ترين برنامه.اش يعني برگزاري كنسرت مي.تواند راهي منطقي و در عين حال كوتاه را انتخاب كند. قياس هنرها با هم اشتباه محض است اما مي.توان شرايط كاري برخي هنرها را با هم در ايران مورد قياس قرار داد، مثلاً مي.توان از قراردادهاي آنچناني يك بازيگر ستاره سينما كه مبلغي فراي فعاليتي كه دارد دريافت مي.كند گفت و از اينكه وضعيت دريافت حقوق ماهانه و البته بسيار اندك يك نوازنده اركستر هيچ.گاه مشخص و معين نيست.
  • تيتراژ يك فيلم سينمايي را با بروشور يك كنسرت مقايسه كنيد
  مي.توان گفت يك بازيگر در سال در چندين فيلم سينمايي ايفاي نقش مي.كند و راه بسيار كوتاهي را طي مي.كند اما يك نوازنده براي هر بار اجرا با هر گروهي بايد نامش از سوي وزارت ارشاد تأييد شود. مي.توان گفت در يك فيلم سينمايي عوامل بسياري از جمله تهيه كننده، كارگردان، فيلمبردار، صدابردار و... (براي اطلاعات بيشتر به تيتراژ فيلم.ها و سريال.ها دقت كنيد كه چندين نفر درگيرند) دست به دست هم مي.دهند تا بازيگر نماي بيروني پيدا كند. حال در موسيقي نوازنده تنها تجربيات خودش را با يك ساز به نحو شگفت.انگيزي ارائه مي.دهد تعداد آدم.هاي كمتري تلاش مي.كنند تا او ديده شود (براي اطلاعات بيشتر به بروشور يك كنسرت دقت كنيد كه چندين نفر درگيرند) اگر روزي مخاطب يك كنسرت جدي موسيقي باشيد حتماً آن فضا را ترك نخواهيد كرد، البته موسيقي جدي و هنرمندانه!
  و در نهايت حتي اگر همه اين قياس.ها صورت نگيرد مي.توان گفت سينماي ايران به مدد معاونت سينمايي وزارت ارشاد امروز در چه مرحله و جايگاهي در سينماي جهان قرار دارد و موسيقي ايران تنها به مدد هنرمندان آن در چه جايگاه و عزتي در موسيقي جهان جاي گرفته است.
  • انگار قرار نيست بليت كنسرت.ها ارزان شود!
  وقتي چيزي ارزان مي.شود كه امكان ارائه آن در سطح گسترده فراهم شود؛ زماني كه هنرمندان ما تنها يك سالن استاندارد موسيقي به نام تالار وحدت دارند و در مقابل با چندين سالن ديگر كه براي همه.چيز ساخته شده جز موسيقي مواجهند ديگر چه انتظاري مي.توان داشت، در شرايطي كه مديران سالن حاضر به دريافت مبلغ كمتر براي اجاره سالن.هاي.شان نيستند بليت كنسرت ارزان شود، سالن.هايي كه به همه.چيز اختصاص مي.يابد مثلاً طراحان دكور يك كنسرت بايد منتظر باشند گروه تئاتري كه ساعتي قبل از آنها در آن سالن اجرا داشتند وسايل.شان را جمع كنند تا آنها كار خود را آغاز كنند يا اينكه كنسرتي بايد سر موقع تمام شود چون قرار است بعد از آن همايشي مهم در سالن برگزار شود و اينها يعني استرس كه خود هنرمند با وجود مدير برنامه بايد خودش هم پيگير امور سالن باشد و جالب است بدانيد مجيد نظام.پور پژوهشگر و نوازنده عود به مي.گويد: شرايط برگزاري كنسرت در ايران آنقدر سخت پيش مي.رود كه كارمندان يك سالن فرهنگي هنري كه همواره ورود و خروج مردم و هنرمندان را بررسي مي.كنند من را به.عنوان نوازنده كه همراه با سازم قرار است وارد سالن شوم نمي.شناسند و براي ورودم نيم.ساعت قبل از اجرا بايد نامه.نگاري و تماس.هاي تلفني صورت بگيرد! (اين اتفاق در جشنواره بين.المللي موسيقي فجر براي او رخ داده است) از بحث گراني بليت دور نشويم؛ آري اين هنر جذاب و تأثيرگذار فقط منحصر به عده.اي خاص شده است و تنها طبقه رو به بالاي جامعه به لحاظ مالي مي.توانند در اين اجراها شركت كنند به طوري كه جوانان شهرستان و طبقات پائين كه شايد نياز بيشتري به هنري همچون موسيقي دارند از حضور در كنسرت.ها محرومند. اين ضرورت وجود داردكه معاونت هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، شهرداري تهران كه متولي بسياري از سالن.هاست فكري براي كم كردن هزينه سالن.ها كنند.
  • توپ را به زمين موسيقي بيندازيد، نتيجه را مي.بينيد!
  به گفته يك فعال حوزه خبري ورزش فوتـــبال، حداقل دستمزد يك بازيكن متوسط در فوتبال كشورمان 300 ميليون تومان براي يك فصل است و قرارداد فوتباليستي به يك ميليارد تومان هم رسيده است. آيا واقعاً فوتبال ايران با دستمزدهاي اينچنيني به لحاظ فني در دنيا حرفي براي گفتن دارد؟ هر روز هم خبري آنچناني از اهالي فوتبال منتشر مي.شود كه به گوش هيچ ايراني خوش نمي.آيد. حال اگر تنها دستمزد يك بازيكن متوسط فوتبال هر فصل به موسيقي اصيل ايراني تعلق مي.گرفت آيا ما شاهد پيشرفت چشمگير هنرمندان ايراني در سطح جهاني نبوديم و اين پيشرفت آيا به غناي هنر و فرهنگ ايراني نمي.افزود. اگر امروز موسيقي ايراني در دنيا حرفي براي گفتن دارد تنها به كمك هنرمندان متعهد آن بوده.است. ببينيد وقتي يك مربي يا بازيكن خارجي به ايران مي.آيد تا در كنار تيم حضور داشته باشد، مي.آيد تا به قوت گروه بيفزايد و داشته.هايش را به بازيكنان ايراني منتقل كند يعني نوع نگاه از بالا به پائين وجود دارد اما يك موزيسين خارجي مايه مباهات و افتخار خود مي.داند كه در كنار موزيسين.هاي ايراني بنوازد و اتفاقاً از آنها تازه.هايي را فرامي.گيرد؛ اين خود قدرت موسيقي ايراني را در سطح جهاني نشان مي.دهد. مسئولان مربوطه اگر آن مقدار كه براي فوتبال هزينه مي.كردند فقط مبلغ اندكي را در راستاي رشد موسيقي ايراني هزينه مي.كردند و توپ را در زمين موسيقي مي.انداختند حتماً نتيجه بهتري مي.گرفتند.
  • خواستند به حاشيه بكشانند اما نشد
  موسيقي جزو هنرهايي است كه فعالان آن به لحاظ اخلاقي كمترين حاشيه را داشته.اند - البته اگر جوان تازه.كار و بي.نام و نشاني در حوزه موسيقي عملي مرتكب شود اصلاً نمي.توان آنها را به عموم اختصاص داد- در اين باره بابك رضايي مديرعامل انجمن موسيقي به مي.گويد: «تا به حال پيش نيامده كه بلوتوثي غيراخلاقي از هنرمندان موسيقي بيرون بيايد اما در حوزه.هاي ديگر اين اتفاق افتاده اما همواره محدوديت براي موزيسين.ها بيشتر بوده است.» هنرمندان ما در اين سال.ها تنها به موسيقي غناي فرهنگ ايراني انديشيده.اند، اين را مي.توان در آرشيوهاي صوتي و در لابه.لاي كتاب.هاي تخصصي و علمي موسيقي جست.وجو كرد. هنرمنداني كه با كمترين توقع و شايد گاهي بي.هيچ توقعي تنها به معرفي موسيقي ايراني و غني كردن خود در اين عرصه پرداخته.اند. موسيقي ما با وجود سايت.هاي بي.ريشه و بي.هويت در ايران همواره مورد حمله قرار گرفته است. حمله.ها و توهين.هايي كه تنها با نگاهي غرض.ورزانه و غيردلسوزانه صورت مي.گيرد. عده.اي را وابسته به صهيونيسم مي.خوانند و ديگري را بهايي مي.خوانند، همه اينها بدين دليل است كه خوشبختانه چيزي براي علم كردن ندارند و مجبورند اين عناوين غيرواقعي را به آنها نسبت بدهند. هنرمند دلسوزي كه با كمترين حاشيه تنها به كارنامه كاري خود براي نسل.هاي آينده مي.انديشد ديگر فرصتي براي فكر كردن به امور بي.ارزش ندارد. به جرأت مي.توان گفت ايران پاك.ترين موسيقي دنيا را دارد و از اين نظر مي.توانيم به خودمان بباليم و به اين هنر شريف افتخار كنيم.
  • نواي ساز با دستان پينه.بسته پيرمرد شنيدني است
  موسيقي نواحي و مناطق به همت روستائيان عزيز كشورمان ماندگار شده و نغماتي دل.انگيز از اين موسيقي با ريشه ثبت و ضبط شده است، غناي اين ملودي.ها به حدي است كه بخش عظيمي از موسيقي سنتي ايران ريشه در اين نغمات دارد. هنرمندان موسيقي نواحي كم.توقع.ترين و كم ادعاترين هنرمندان اين عرصه هستند به طوري كه همواره در ميادين شهر به اجراي برنامه پرداخته.اند و موسيقي مناطق كشورمان را سينه به سينه به نسل جوان آموزش داده.اند. اين آموزش نه تنها به موسيقي بلكه به تربيت و پرورش نوجوانان وجوانان نيز مربوط بوده است. حال با اين تأثير و تلاش، روزهاي ميانسالي اين هنرمندان بدون بيمه، حقوق بازنشستگي و ساير حق و حقوق مي.گذرد، همه اينها به كنار، آنها براي برگزاري كنسرت در ايران با همان مشكلات تازه واردها و جوان.ترها رو به رويند. اي كاش فرصتي فراهم شود تا هنرمندان اين هنر بتوانند در شرايط بهتري فعاليت كنند و يادمان نرود احترام به هنرمند موسپيد و پيشكسوت از وظايف مهم هر ايراني محسوب مي.شود. بنابراين اميدواريم شرايط كار براي هنرمندان پيشكسوت موسيقي نواحي هر چه بيشتر فراهم شود.
  • اگر به موسيقي پاپ بها بدهيم...
  انصافاً فضاي موسيقي پاپ كشورمان در مقايسه با موسيقي پاپ بسياري از كشورها قابل احترام است. اگر كمي به فضاي موسيقي پاپ كشورمان توجه بيشتري كنيم و هنرمندان جوان اين حوزه را دريابيم شاهد اتفاقات خوبي خواهيم بود چرا كه بايد پذيرفت موسيقي پاپ در كشورمان آمار بالاي مخاطبان را از آن خود كرده و اگر قرار است براي گوش جوانان اين مرز و بوم برنامه.ريزي كنيم بايد كار را از موسيقي پرطرفدار آغاز كرد. اين بدان معني نيست كه فضاي كار اين هنرمندان هرچه بيشتر فراهم شود چرا كه امروز آنها در فضاي بازي فعاليت مي.كنند. اميد است موسيقي اين مرز و بوم با حمايت.هاي دولتي و توجه مردم فهيم ايران روزهاي درخشاني را طي كند و هر روز شاهد رشد و موفقيت هنرمندان اين عرصه باشيم.

  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۰/۰۹/۰۱ در ساعت 17:20

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۱/۱۴, 12:10
 2. موسيقي ما
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار موسیقی ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۲/۱۵, 00:00
 3. موسيقي ما
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار موسیقی ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۲/۱۰, 18:00
 4. موسيقي ما
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار موسیقی ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۹/۲۹, 15:50
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۹/۲۲, 18:12

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست