کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: نادر مشایخی: باید حضور علی رهبری را در ارکستر سمفونیک تهران به فال نیک گرفت

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض نادر مشایخی: باید حضور علی رهبری را در ارکستر سمفونیک تهران به فال نیک گرفت

  موسیقی ما - ارکستر شهر تهران به رهبری «نادر مشایخی»، خردادماه امسال در حالی کنسرت جدید خود را اجرا می.کند که مشایخی می.گوید ایده.های جدیدی برای اجرای این کنسرت دارد و علاوه بر آن می.خواهد این ارکستر را به شکلی ساماندهی کند تا نوازندگی ارکستر سرانجام به عنوان یک شغل به رسمیت شناخته شده و نوازنده مجبور به حضور در ارکسترهای دیگر برای تأمین هزینه.های زندگی.اش نباشد. «مشایخی» سال.ها به عنوان رهبر ارکستر سمفونیک تهران نیز فعالیت کرده؛ با او درباره.ی ارکستر خودش و همچنین وضعیت ارکستر سمفونیک تهران به گفت.وگو نشسته.ایم:
  .
  • * آقای مشایخی! لطفاً از ارکستر شهر تهران بگویید و اینکه چه برنامه.ای برای این ارکستر دارید تا این امیدواری وجود داشته باشد که ارکستر زمان زیادی به فعالیت.هایش ادامه دهد.
  از همان ابتدا که این ارکستر راه.اندازی شد، من برایش برنامه.های متعددی داشتم؛ اما اصلی.ترین هدفم در این ارکستر آن است که نوازندگی ارکستر به صورت یک شغل مطرح شود تا نوازندگانی که در این ارکستر مشغول فعالیت هستند، ناگزیر به فعالیت در ارکسترهای متعدد و همچنین حضور در آلبوم.های مختلف برای گذران زندگی خود نباشند؛ چون در این صورت نوازنده نمی.تواند به صورت کامل در اختیار هیچ کدام از برنامه.هایی که انجام می.دهد،. قرار گیرد.
  .
  • * خودتان تا چه اندازه امید دارید تا به این هدف برسید؟. به.هرحال سبک موسیقی.ای که شما در این ارکستر اجرامی.کنید، به گونه.ای نیست که بتواند مخاطبان وسیعی را در بر بگیرد.
  البته من بر این اعتقاد هستم که موسیقی کلاسیک در ایران، مخاطبان بسیار زیادی دارد و می.توان با برنامه.ای مشخص از پتانسیل این علاقه.مندان استفاده کرد. این در حالی است که به.هرحال این ارکستر متعلق به خانه.ی هنرمندان است و ما با مسئولان این خانه صحبت.هایی برای تحقق اه....مان کرده.ایم.
  .
  • * شما مدتی نیز به عنوان رهبر ارکستر سمفونیک فعالیت کرده.اید. حالا ارکستر مدتی است بار دیگر فعالیت.های خودش را آغاز کرده، ارزیابی.تان از فعالیت.های این ارکستر چیست؟
  قبل از هر چیز من از آمدن آقای رهبری به این ارکستر بسیار خوشحال.ام و فکر می.کنم حضور ایشان سرآغاز بسیاری از اتفاقات مثبت برای ارکستر سمفونیک شود. البته در این میان نمی.توان این مسأله را نادیده گرفت که هر رهبری، باید علاوه بر علم رهبری به «روان.شناسی اجتماعی» نیز آگاهی داشته باشد؛ مسأله.ای که اتفاقاً گمان می.کنم آقای «رهبری» بسیار به آن معتقد است و مانند هر رهبر موفق دیگری در دنیا می.داند که نوازندگانی که در ارکستر مشغول فعالیت هستند، افرادی از طیف..های مختلف اجتماعی و فرهنگی هستند. حتی نوازندگان سازهای بادی مسی با نوازندگان زهی، شخصیت متفاوتی دارند و بنابراین نیاز است تا رفتاری متفاوت با آنان انجام شود.به.هرحال لازم است با نوازندگان طوری رفتار شود که احساس کنند، مهم هستند. البته این به آن معنا نیست که رهبر باید مدام دست به تحسین نوازندگان بزند؛ اتفاقاً باید برخوردی منظم و انتقادی هم با آنان داشته باشد و این حس را در آنان ایجاد کند که انگار او عنصری جدایی.ناپذیر از ارکستر است. گمان می.کنم آقای رهبری، بهترین کسی است که می.تواند در این زمینه.ها حضوری موفق داشته باشد و البته این اتفاق زمانی رخ خواهد داد که نوازندگان و همچنین مسئولان ارکستر با او همراهی کنند. به هر شکل که به این مساله نگاه شود، باید حضور آقای رهبری را در ارکستر سمفونیک تهران به فال نیک گرفت.
  .
  • * فکر می.کنید آقای «رهبری» با تمام علم و تجربیات.شان می.توانند به تنهایی ارکستر را اداره کنند؟ به هر حال ماهیت ارکستر به دولت.ها بسیار وابسته است و همواره این نگرانی وجود دارد که با تغییر دولت، بار دیگر این ارکستر به همان سرنوشت قبلی دچار شود.
  طبیعی است که باید علاوه بر ایشان، افراد دیگری هم شایستگی لازم برای اداره.ی ارکستر را داشته باشند. تمام فعالیت.های ارکستر، .فعالیت.های هنری نیست. باید تدبیری اندیشیده شود تا موقعیت.های کافی برای کنسرت دادن و همچنین تأمین هزینه.های آن وجود داشته باشد. هیچ ارکستر کلاسیکی نمی.تواند خودکفا باشد؛ چون هزینه.های ارکستر بسیار زیاد است. ارکستری بسیار معمولی در طول سال به میلیاردها تومان نیاز دارد تا بتواند سرپا بماند و این مبلغی نیست که بشود از راه فروش بلیت تأمین کرد. در تمام دنیا نیز ارکسترها به همین شکل اداره می.شوند. به همین خاطر است که در ارکسترهای معتبر دنیا، علاوه بر رهبری و نوازندگی، 15 شغل دیگر وجود دارد.
  .
  • * یعنی معتقدید در کشورهای دیگر هم که ارکسترها فعال.تر و دارای برنامه.های منظمی هستند، امکان تأمین هزینه.ها توسط خود ارکستر وجود ندارد.
  بله، البته نمی.توان تمام انتظار را از دولت داشت. .وزارت ارشاد باید به راه.هایی بیندیشد که برای بخش خصوصی انگیزه.های لازم را ایجاد کند تا در این زمینه سرمایه.گذاری.های لازم را ایجاد کنند. در سال.های اخیر بسیاری از ارکسترهای کشورهایی چون آلمان و اتریش که مهد موسیقی کلاسیک هستند،. تعطیل شده.اند؛ چون فقط به کمک.های دولتی وابسته بوده.اند. این مسأله در ایران به شکل عمیق.تری وجود دارد، چون هر زمان که بودجه.ی کشور با مشکل مواجه می.شود، از بودجه.های فرهنگی می.کاهند! بنابراین از همین ابتدا که بعد از مدت.ها، ارکستر فعالیت خودش را آغاز کرده، .باید به فکر تشکیل یک شورا برای آن باشند. این شورا باید از نوازندگان ارکستر باشند تا بتواند مثمر ثمر باشد؛ .چون در گذشته شورایی تشکیل دادند که طی آن اساس.نامه.ای تعیین کردند که به.هیچ.وجه به نفع ارکستر نبود.علاوه بر آن نیاز به انجام کارهای زیربنایی دیگر هم هست؛ مثلاً علاوه بر ارکستر اصلی، ارکستری از نوازندگان جوان.تر شکل گیرد تا به ادامه.ی حیات ارکستر امیدوار باشیم. فکر می.کنم آقای «رهبری» این توانایی را دارند و علاوه بر آن می.توانند سلیقه.ی مردم را ارتقا دهند، .نه اینکه آثاری را بنوازند که آنها دوست دارند. به همین خاطر است که در اولین کنسرت.شان، سمفونی نهم بتهوون را نواختند. علاوه بر آن هموار شدن. راه «کپی.رایت» می.تواند در این زمینه بسیار مؤثر باشد. اگر این مسأله محقق شود، فضا و اتمسفر موسیقی ایران تغییر خواهد کرد. وظیفه.ی تأمین بخشی از این ایده به عهده.ی «خانه.ی موسیقی» است که به نظر می.رسد در این مدت بسیار منفعل عمل کرده است.
  .
  • * اما به هر حال همیشه بخشی از مشکل ارکستر، تعدادی از نوازندگان بوده.اند که شاید دل.شان نخواهد به نظم ارکستر تن دهند. شما خودتان هم در زمان رهبری ارکستر با این مشکل مواجه بوده.اید؟
  بله؛ اما می.توان از حضور نوازندگان جوان که انگیزه.های بالایی دارند،. استفاده کرد. اگرچه من فکر می.کنم شیوه.ی تدریس موسیقی در ایران بسیار پیش.پا افتاده و به شیوه.ای است که سال.هاست در دنیا منسوخ شده. به هر صورت باید حواس.مان جمع باشد. چون اگر ارکستر بخواهد به روال گذشته به فعالیت.هایش ادامه دهد، بدون.شک با همان مشکلات مواجه خواهد شد. البته من مطمئن هستم که آقای رهبری، آینده.نگری کافی در این باره را دارند.

  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۴/۰۱/۱۸ در ساعت 15:10

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۱/۲۸, 12:50
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۰/۱۳, 12:40
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۴/۰۲, 18:00
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۳۰, 11:54
 5. پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۲/۳۱, 14:44

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 1 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست