کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: فرهت در رونمایی از ردیف موسی معروفی: هنر «محسن نفر» تنها به دنیای نوازندگی خلاصه نمی شود

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض فرهت در رونمایی از ردیف موسی معروفی: هنر «محسن نفر» تنها به دنیای نوازندگی خلاصه نمی شود

  مراسم رونمایی از آلبوم «هفت دستگاه موسیقی ایرانی» با اجرای تک نوازی تار محسن نفر به روایت استاد موسی خان معروفی در تماشاخانه مهر حوزه هنری برگزار شد.
  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، رضا مهدوی - مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری - در این مراسم با بیان تاثیرات موسیقی در روح و کالبد خلقت انسان گفت: اگر بخواهیم زیر شاخه موسیقی غنی ایرانی و برکات هنری آن را مورد بررسی قرار دهیم خواهیم دید که خالقان این آثارهر کدام در جایگاه خود مظاهری هستند که همواره به اخلاقیات توجه ویژه ای داشتند. او توضیح داد: ردیف که شاکله اصلی موسیقی به ویژه موسیقی ایرانی است بهانه ای برای معرفی این بخش از هنر ناب ایرانی است.
  او با مقایسه موسیقی غربی با موسیقی مشرق زمین خاطر نشان کرد: اساسا غربی ها در موسیقی تمام تلاش خود را انجام دادند که در حوزه تکنیک و محتوا بهتر از موسیقی مشرق زمین عمل کنند و ما می بینیم که همچنان در دانشگاه های ایران مفاهیم موسیقی غربی را برای تدریس انتخاب کرده اند، در حالی که روح معنویت و باطن ایران زمین صرفا بر اساس تکنیک نیست بلکه این درونمایه است که به واسطه ردیف و آهنگسازی به ما پیام انسانی می دهد.
  مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری با اشاره به ناهنجاری های جامعه امروز و استقبال مردم از موسیقی های مبتذل غربی گفت : خوشبختانه با وجود چنین فضایی که شاهد آن هستیم هنرمند سخت کوشی چون محسن نفر تلاش خود را انجام داده تا ردیف موسیقی ایرانی به شکلی ویژه در اختیار مخاطبان قرار داده شود. از سوی دیگر در عرصه هنر موسیقی ایرانی یک بار هم بی اخلاقی دیده نشده چرا که تمامی هنرمندان به واسطه هنر خود که از سوی خداوند در او به ودیعه و یادگار گذاشته شده تلاش خود را برای بیان مفاهیم انسانی کرده است.
  مهدوی خطاب به مسوولان فرهنیگ گفت: باید ضمن آسیب شناسی دقیق، از کمبود آثار شاخص در موسیقی ایرانی برای به روز شدن در عرصه موسیقی و توجه به هنرمندانی که هیچ دغدغه ای جز اعتقاد به خدا و خدمت به خلق خدا ندارند، بستر لازم را فراهم کنند و در زمینه گسترش اموزش که بخشی از آن ردیف موسیقی است تلاش شود.
  او ادامه داد : ما وقتی هنرمند هستیم و مسند می گیریم، نباید خود را مدیر بنامیم بلکه ما عاشقیم و خدمتگزار و بزرگ ترین توفیق من این است که در جایی فعالیت می کنم که تولید لازمه فعالیت آن است و این بزرگترین خدمتی است که در فضای کنونی موسیقی ایران داشته باشیم و امیدوارم انتشار این آلبوم موسیقایی تلاشی برای ارتقای موسیقی علمی و صحیح در ایران برای جبران بی توجهی های گذشته به موسیقی ایران باشد.
  شاهین فرهت - مدرس و آهنگساز - نیز با بیان این که سازهای ایرانی قدرت زیادی برای استفاده در هنر موسیقی دارند و ما تاکنون از قدرت این سازها غافل بوده ایم، از مسوولان حوزه هنری در پشتیبانی از موسیقی ایرانی قدردانی کرد.
  او افزود: حوزه هنری در چند سال اخیر همواره پشتیبانی خوبی از هنر واقعی در تمام گونه های آن به ویژه موسیقی داشته و به یاد دارم زمانی که موسیقی به عنوان هنری مظلوم نامیده می شد، این حوزه هنری بود که به موسیقی همیشه به عنوان یک هنر جدی نگاه کرد و پشتیبانی خوبی از آن داشت.
  فرهت با اشاره به تلاش های محسن نفر در عرصه موسیقی ایرانی گفت : نفر از هنرمندان شایسته ای است که هنر او فقط به دنیای نوازندگی محدود نمی شود، چرا که او علم موسیقی را می شناسد و اتفاقا ما به همین نوازندگان و هنرمندانی نیاز داریم که به عمق موسیقی پی ببرند و آثاری را تولید کنند که تاریخ مصرف نداشته باشد.
  این آهنگساز ادامه داد: با این که در حوزه نوازندگی از محسن نفر آثار کمی را شنیده ام، اما به نظر می آید این اثر آلبوم قدرتمندی است که می تواند برای موسیقی ایرانی ارزنده باشد.البته ما در شروع کار هستیم اما با پشتوانه عمیق و پرباری که در موسیقی داریم - یکی از این ثروت ها ردیف است - می توانیم به موسیقی جدی فکر کنیم. چون تمام این ردیف ها می تواند الهام بخش بسیاری از داشته های موسیقی ما باشد.
  محسن نفر هم در بخش دیگری از مراسم با قدردانی از حوزه هنری برای انتشار این آلبوم موسیقایی به بیان نکاتی درباره اهمیت موسیقی در معرفی تاریخ و تمدن کشورمان پرداخت.
  او به سه حوزه عقل ، احساسات و عواطف و هیجانات محدود در عهد قدیم اشاره کرد و گفت: هنر مخلوق ذهن بشر است و ایران و ایرانی مفتخر است به این که در زمینه موسیقی دارای فکر بوده و حاصلش ردیف موسیقی ایرانی است.
  نفر ادامه داد : متاسفانه عموم موسیقی های مبتذلی که می شنویم در ساحت هیجانات بشر است، اما موسیقی که خرد و عقل آدمی را نشانه بارزترین و نمونه تربیت خلاقیت بشر در ساحت موسیقی بداند باید موضوعی باشد که از سوی اهل تفکر ما در حوزه موسیقی می تواند مورد تامل قرار گیرد. چرا که در زمانی که موسیقی مورد عنایت واقع نمی شود این نبود تقسیم بندی است که تمامی موسیقی را زیر مجموعه هیجانات قرار می دهد و مظلومانه مورد بی عنایتی قرار می گیرد.
  این هنرمند در بخش دیگری از صحبت های خود خاطر نشان کرد: ردیف موسیقی ایرانی از جمله موسیقی هایی است که در ساحت عقل و خرد بشر اتفاق افتاده و اگر ردیف را بشنوید هیچ حالتی جز تفکر و تعقل در شما ایجاد نمی شود و این نمونه بارزی از عبادت است که در احادیث و جملات بزرگان دین خوانده ایم.
  این هنرمند تصریح کرد : متاسفانه ما قدر موسیقی خود را نمی دانیم . موسیقی ما میراث 10 هزار سال گذشته است . نغمه ها و آهنگ هایی آمدند و رفتند و شاید فراموش شدند اما دوباره بازگشتند و نغمه و زمزمه شدند . البته اگر بگوییم ردیف باید همانی باشد که 10 هزار سال پیش بوده به هیچ عنوان امر معقولی نیست اما می توان گفت بازمانده همان موسیقی است. ردیف بازمانده نغمه سرایی قوم ایرانی در 10 هزار سال پیش است و این افتخار ماست.
  نفر افزود : اگر تاریخ و فرهنگ را بشناسیم و بدانیم قوم ایرانی ، قومی کهن پیکر و قوی پیکر است آن گاه می فهمیم چه کرده ایم و فکر و اندیشه را به صورت نوا به گوش دیگری رسانده ایم.
  نوازنده آلبوم «هفت دستگاه موسیقی ایرانی» خاطر نشان کرد : اگر در اقتصاد،نفت را داریم و مظهری از ایران شناسی به نام فرش را می شناسیم اما از یک عنصر غافل مانده ایم و آن موسیقی ماست که در ساحت اندیشه و هنر این افتخار را دارد که با مفاهیم انسانی رقم خورده و کمتر ملتی را سراغ داریم که تاریخ 10 هزار ساله خود را نغمه سرایی کند.
  براساس این گزارش، در این مراسم ضمن رونمایی از آلبوم «هفت دستگاه موسیقی ایرانی با اجرای تک نوازی تار محسن نفر به روایت استاد موسی خان معروفی» ، از خود آموز صوتی و تصویری تار و سه تار با اجرا و تدریس محسن نفر که از سوی موسسه هنرهای تصویری حوزه هنری تهیه و تولید شده رونمایی شد.
  همچنین در حضور محسن مومنی ، محمد حمزه زاده ، رضا مهدوی ،سید محمد میرز مانی ( مدیر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ) ، شاهین فرهت و مهدی آذر سینا لوح یادبودی به محسن نفر اهدا شد.
  انتهای پیاممنبع خبر : ایسنا


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۰/۰۹/۰۸ در ساعت 15:21

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

+ پاسخ به موضوع

موضوعات مشابه

 1. سمفونی فردوسی
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۲/۱۷, 23:30
 2. / گزارش تصویری/ رونمایی از سمفونی فردوسی شاهین فرهت
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۲/۱۷, 15:00
 3. نوازندگان روسی ارکستر سمفونیک رودکی را همراهی کردند
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۱/۲۹, 15:10
 4. ردیف سازی موسی معروفی رونمایی می شود
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۹/۰۱, 13:22
 5. کنسرت هنرمند مسلمان روسی در تالار وحدت برگزار می شود
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۱۲, 01:24

جستجو شده ها

ردیف موسی معروفی به روایت محسن نفر

ردیف موسی معروفی

رديف موسي خان معروفي محسن نفر

محسن نفر

محسن فرهت

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست