کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: زمستان در بهار!

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض زمستان در بهار!

  موسیقی ما - شعر «زمستان» اثر مشهور «مهدی اخوان ثالث» چه در فضای شعر و شاعری و چه در موسیقی سنتی، شعر مهمی است. این شعر که در دهۀ چهل شمسی در واکنش به کودتای 28 مرداد و فضای سیاسی سرد پس از این واقعه سروده شده، در دهۀ هفتاد با آهنگسازی «محمدرضا درویشی» و «حسین علیزاده» و با خوانندگی «شهرام ناظری» و «محمدرضا شجریان»، دستمایۀ خلق آثاری در موسیقی سنتی قرار گرفته تا تلاشی برای نزدیک.شدن ردیف موسیقی سنتی به شعر نیمایی باشد. حالا «حمید متبسم» پس از قریب به دو دهه، بر اساس همین شعر، آهنگسازی کرده و در کنسرتی به همین نام، در تالار وحدت، پذیرای اهل موسیقی است. آنچه می.خوانید گزارشی از اولین شب اجرای این کنسرت توسط گروه مضراب، در روز جمعه 25 اردی.بهشت ماه است؛ با این توضیح که این کنسرت، امشب، 26 اردی.بهشت ماه هم در تالار وحدت اجرا خواهد شد..گرمای شب بهاری تهران، خاطرۀ هر چه زمستان و سرماست را از ذهن آدم دور می.کند.. اما اینجا، در تالار وحدت، کنسرتی در ستایش زمستان برپاست! زمستانی نه از آن دست که ذهن و خاطرۀ مخاطب امروزین موسیقی سنتی، بتواند آن را به خاطر بیاورد. کنسرت گروه مضراب در اینجا برپاست، تا یادآور شعر پرشکوه اخوان ثالث باشد و تلاش دیگری را برای پیوند شعر معاصر با ردیف موسیقی سنتی به ثبت برساند.

  . وقتی در کمال تعجب، مخاطبان تقریباً به.موقع در صندلی.های خود جایگیر می.شوند و سالن تاریک می.شود، تنها دو صندلی بر سن تالار وحدت دیده می.شود. «حمید متبسم» با سه.تاری در دست به همراه «شهروز شعاعی» نوازندۀ سازهای کوبه.ای گروه مضراب، با تشویق حضار به سن می.آیند تا آغازگر بخش اول کنسرت زمستان یعنی بخش «موسیقی سازی» آن باشند. تک.نوازی سه.تار متبسم با مضرابی پرطنین، آغاز می.شود تا در ادامه به ضربه.های ملایم شعاعی بپیوندد و همنوازی آغاز شود. موسیقی.ای که در این بخش اجرا می.شود، اگرچه اندکی طولانی و کشدار به نظر می.رسد، اما با پایانی که ضرباهنگ تندی دارد، کسالت را از مخاطب دور می.کند. پرده فرو می.افتد تا بخش همنوازی آغاز شود.
  .
  • . «نوای دریا» در مایۀ نوا
  . همنوازی گروه مضراب با حمید متبسم، این بار در غیاب شعاعی بر روی سن، آهنگ «نوای دریا» را در مایۀ نوا اجرا می.کند. این اثر که متبسم در سال 1373 به مناسبت زاده.شدن دخترش دریا آن را ساخته است، با اوج و فرودهای متعددش که یادآور پیش.روی و پس.نشستن امواج دریاست، در حضور دو عود با نوازندگی «نوشین پاسدار » و «بهناز بهنام.نیا» و کوزه.نوازی «نغمه فرهمند»، بیش از پیش دریا را یادآور می.شود. صدای مضراب عودها با کوزه در هم می.آمیزد و نوایی شبیه موج..های دریا می.سازد. «سمیرا گلباز»، «میثم کربلایی» و «سپهر شهبازی» با سه.تار و «آوا ایوبی» و «جلال امیرپورسعید» با تار، نوازندگان دیگری هستند که در این همنوازی حضور دارند.
  .
  • . سلامم را تو پاسخ گوی، در بگشا!
  .. با پایان بخش اول کنسرت، پس از اندکی استراحت، بخش دوم. یعنی «موسیقی آوازی» آغاز می.شود تا با همخوانی «فریبا داودی» و «هادی فیض.آبادی» شاهد اولین اجرای آلبوم زمستان، در ایران باشیم. پیش از آغاز کار، متبسم که در مقام سرپرست گروه و نوازندۀ اول سه.تار بر سن حضور دارد، با صدایی که با توجه به معماری سالن، به گوش همه می.رسد، به حضار توجه می.دهد که این بخش، سکوت.های متعددی دارد که ضرورت فهم آن هستند و از آنها می.خواهد که تشویق.های خود را به پس از پایان اجرا منتقل کنند تا در برقراری ارتباط با این بخش، با مشکلی مواجه نشوند!به گزارش سایت موسیقی ما متبسم در بروشور کنسرت زمستان با اشاره به نخستین یادمان.های شعر زمستان در دوران نوجوانی.اش، می.گوید: «در آن زمان به راز کلام اخوان پی نمی.بردم ولی مانند زمستان دوستش داشتم. حال کلام اخوان دستمایۀ اثری است که به گوش شما می.رسد. زمستانی نه از آن دست که من می.شناختم. زمستانی که پیامش برگرفته از رنج مردمانی بود که بهار را منتظر بودند.»

  . در این بخش، شاهد نواخته.شدن پیش.درآمد نیستیم و آهنگ تقریباً بدون معطلی، با کلام اخوان و صدای همخوانان درمی.آمیزد. همخوانی «فریبا داودی» و «هادی فیض.آبادی»، با اوج و فرودهایی گاه متضاد و گاه هماهنگ در زیر و بم.ها، با صدای سازها عجین می.شود. در جاهایی از بخش آغازین زمستان، «بم.خوانی» فریبا داودی، با وسعت حیرت.آور یک حنجرۀ زنانه، همچون تأکیدی بر فضای شعر زمستان عمل می.کند. فریبا داودی متولد 1339، اصول موسیقی، فلسفه و بینش موسیقی، فن بیان و آواز ایرانی را نزد استادان بنام موسیقی فرا گرفته و مؤسس گروه موسیقی مهر و آموزشگاه موسیقی «آوای مهر» است . او به دور از تبلیغات و درگیری.های مرسوم اهل موسیقی، بیشترین تلاش خود را صرف آموزش آواز سنتی به هنرجویان بسیاری کرده است که هادی فیض آبادی نیز یکی از آنهاست. حالا با رسیدن به جملۀ «سلامم را تو پاسخ گوی، در بگشا» از شعر زمستان، که در آن، صدای داودی به اوج می.رسد، به اولین سکوتی می.رسیم .که متبسم از آن خبر داده بود!
  .
  • سکوت.های زمستان
  . پس از سکوتی که می.تواند به فرصتی برای «ها کردن» دست.ها تبدیل شود، .موسیقی دوباره با جملۀ «منم من، میهمان هر شبت، لولی.وش مغموم» آغاز می.شود و همخوانی شعر نیمایی با موسیقی سنتی به اوج خود می.رسد. در اینجا هم، پس از خوانده..شدن جملاتی چند از شعر، دوباره فرودی با «سلامم را تو پاسخ گوی، در بگشا» شکل می.گیرد و سکوتی دیگر آغاز می.شود. سکوتی که این بار با صدای متبسم، داودی و فیض.آبادی، یک همخوانی کوتاه را شکل می.دهد که از هر نظر بی.بدیل است.. موسیقی در مایه.های اصفهان، همایون، دشتی، چهارگاه و ماهور با کلام اخوان و صدای همخوانان اوج می گیرد و به فرود می.رسد تا پس از سکوتی دیگر، دوباره به شعر پیوند بخورد و زمستان را برای مخاطب تداعی کند؛ زمستانی که هر .. تصویری از آن در ذهن دارد.
  .
  • . حسابت را کنار جام بگذارم!
  . پس از سکوتی دیگر، دونوازی سه.تار متبسم با «میثم کربلایی»، به همنوازی.ای متصل می.شود که صدای سازهای کوبه.ای شوری را به آن تزریق می.کند. و کلام حالا با «من امشب آمدستم وام بگذارم، حسابت را کنار جام بگذارم» آغاز می.شود و نغمه.های پرشوری را می.سازد که به سکوت کوتاهی ختم می.شود؛ سکوتی که دوباره شکسته می.شود تا به بخش غم.انگیزتر شعر پیوند بخورد: «و قندیل سپهر تنگ.میدان، مرده یا زنده، به تابوت ستبر ظلمت نه.توی مرگ.اندود پنهان است.» اما نه اخوان و نه متبسم، مخاطب را در اندوه این خطوط باقی نمی.گذارند، چون چراغ باده.ای هست که باید افروخته شود: «حریفا! رو چراغ باده را بفروز، شب با روز یکسان است.» بعد سکوتی دیگر از راه می.رسد و پس از یک همنوازی کوتاه، به جملۀ «سلامت را نمی.خواهند پاسخ گفت» منتهی می.شود. و سپس با بازگشتی به نوای ابتدایی بخش دوم کنسرت، کار گروه مضراب با تأکید جملات پایانی موسیقی و شعر بر «زمستان است»، بر روی سن به پایان می.رسد.
  .. بیرون، عطر پیچ امین.الدوله با خنکای شب اردی.بهشتی در هم می.آمیزد. اما هوای ملایم بهاری، صدای ملودیکا و دف دو نوازندۀ تازه.کاری که جلوی در تالار وحدت «خونۀ ....بزرگه» را می.نوازند و بازماندۀ بوق.های شادمانی طرفداران تیم پیروز شهرآورد پایتخت، موفق نمی.شوند حال و هوای زمستان را از ذهن بزدایند. زمستان است.

  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۴/۰۲/۲۷ در ساعت 20:30

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۱/۲۸, 12:50
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۰/۱۳, 12:40
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۴/۰۲, 18:00
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۳/۲۶, 13:51
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۳۰, 11:54

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست