کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: داریوش طلایی: خانه موسیقی چهره.های مطرح موسیقی را سپر بلای خود می.کند

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض داریوش طلایی: خانه موسیقی چهره.های مطرح موسیقی را سپر بلای خود می.کند

  موسیقی ما - دومین نشست بررسی عملکرد خانه موسیقی تحت پوشش جلسات «گفتمان ضرب اصول» در حالی برگزار شد که حمیدرضا نوربخش مدیر عامل خانه موسیقی اعلام کرده بود هیچ نماینده.ای از خانه موسیقی در این جلسات شرکت نخواهد کرد. نوربخش علاوه بر آن با توجه به اتفاقات اخیر حوزه موسیقی و مشکلات ریز و درشتی که این روزها بیش از پیش گریبان آن را گرفته، از بی.مهری.های اخیر نسبت به مسئولان خانه موسیقی گله کرده و گوشزد کرده بود که اهالی موسیقی باید بدانند ما همه سوار یک کشتی هستیم و اگر دچار حادثه شویم همه با هم غرق می شویم. نوربخش بعد از این اتفاقات جلسه.ای ترتیب داد تا به نوعی روشنگری کند و پاسخ نقدهایی که در جلسه اول بررسی عملکرد خانه موسیقی به آنها وارد شده بود را بدهد. در همین راستا روز یکشنبه عوامل جلسات «گفتمان ضرب اصول» جلسه دیگری ترتیب داده بودند که پیش از این قرار بود با حضور دست اندرکاران خانه موسیقی و منتقدان این نهاد برگزار شود که با امتناع مسئولان خانه موسیقی از حضور در این جلسه با حضور رضا مهدوی -کارشناس مجری- دارویش طلایی، نادر مشایخی، ساسان فاطمی و بسیاری از اهالی موسیقی و رسانه در پردیس سینمایی قلهک برگزار شد.
  .
  • رضا مهدوی: ما به دنبال برانداری خانه موسیقی نیستیم
  در ابتدای این نشست رضا مهدوی در حالی از امتناع مسئولین خانه موسیقی در این جلسه صحبت کرد که نوربخش اعلام کرده بود دیگر پاسخی به انتقادات نخواهد داد: «عزیزانی از خانه موسیقی قرار بود امروز حضور داشته باشند و حقشان بوده که از خودشان دفاع کنند و به هر دلیلی نپذیرفتند و اعلام کردند که حضور پیدا نمی.کنند پس امیدواریم وقتی اخبار و اطلاعات را می.شنوند بتوانند به درستی به آن.ها پاسخگو باشند.»او درباره صحبت.های نوربخش مبنی بر عدم در اختیار قرار دادن فایل صوتی جلسه اول به آنها گفت: «ما در جلسه قبل بنا داشتیم چیزی را که ضبط کردیم خدمت دوستان خانه موسیقی ارائه دهیم. اما اینکار به وسیله یک ریکوردر قدیمی ضبط شد که قابل تبدیل نبود. در سالن هم ما هیچ تمهیدی را نیندیشیده بودیم که تصویربرداری یا ضبط شود. ضمن اینکه گفتیم این نشست.ها یک گفتمان کاملاً صمیمی است و به.طور طبیعی باید از خانه موسیقی هم یک نماینده یا فردی حاضر باشد و صحبت.ها را بشنود و انتقال دهد. در هر صورت هر چیزی که از مطبوعات منعکس شد واقعیت بود و قابل دفاع است.»

  رضا مهدوی ادامه داد: «همین.جا تاکید می.کنم هیچ.کدام از ما موافق این نیستیم که خانه موسیقی را براندازی کنیم و اصلاً انهدام آن را نمی.خواهیم؛ دوستان ما اشتباه متوجه نشوند. ما از خانه موسیقی صرفاً می.خواهیم که یک کار صنفی بکند تا اعضایش هر تعداد و با هر کانونی که هستند مطالبات واقعی.شان را بتوانند به همان کانون موسیقی بدون هیچ ابا و مشکلی بگویند.»
  .
  • مهدوی: گفتمان ضرب اصول به هیچ نهادی وابسته نیست
  این کارشناس تاکید کرد: «قطعا گفتمانی که به وجود آمد به همین خاطر بود که ما چرا نتوانیم حرف.هایمان را بزنیم که بعد از 15 سال اینها جمع بشود و در محافل خصوصی حرف.های ناروایی زده بشود. درواقع این جمع گفتمان یک جمع وسیع است که می.نشینند و بحث می.کنند و این گفتمان را می.گذارند که عدالت.محورانه حرف.هایمان را بزنیم؛ اگر دوستان آن فضا را می.دادند قطعا چنین جلسه.ای تشکیل نمی.شد.»مهدوی گفت: «ما بیش از این نمی.توانیم این موضوع را ادامه بدهیم. ما وابسته به هیچ دستگاه و ارگانی نیستیم. عزیزان خانه موسیقی به هر دلیلی که خودشان صلاح دانستند اولین جلسه فرهنگسرای ارسباران را کنسل کردند و در این کار باعث حساسیت بیشتر شد. نهادها و گروه.های مختلف دولتی و غیردولتی آمدند تا به ما وصل بشوند و ما نپذیرفتیم چراکه صرفا می.خواهیم یک کار صنفی داشته باشیم. همان اوایلی که می.خواستیم کانون منتقدان را راه بیندازیم بحث بر سر این بود که چرا خانه موسیقی این تعداد کانون دارد، صنف که نباید کانون.بندی شود بلکه همه موسیقیدانان از ریز یا درشت باید در یک صنف باشند و در یک رده نگاه شوند که کار صنفی برای همه.شان یک اندازه باشد. اما چون خانه موسیقی به این موضوع نپرداخت و شاید دیگر موارد برایشان مهم.تر بود، گفتمانی را راه.اندازی کردیم که فضا را باز کنیم تا شما عزیزان بتوانید صحبت.هایی داشته باشید. جامعه صنفی باید تک.تک موسیقیدانان، حتی آنهایی که موسیقیدانان خیابانی هستند و شب.ها کنار تالارها می.زنند و چقدر هم خوب نوازش می.کنند تا اساتیدی که در دانشگاه هستند و مدارج عالی را طی کرده.اند را تحت پوشش قرار دهد.»
  .
  • داریوش طلایی: خانه موسیقی از همان ابتدا به دنبال یک کار صرفا صنفی نبود
  داریوش طلایی، هنرمند برجسته کشورمان به عنوان یکی از سخنرانان گفت: «من با چند نفر از دوستان مثل آقای روشن روان و خصوصا آقای درویشی جزو بنیانگذاران خانه موسیقی بودیم، واقعیتش این است که ایده اولیه خانه موسیقی از خانه سینما گرفته شد. خاطرم هست که آن زمان آقای فاطمی تازه از فرانسه آمده بودند و ایشان هم کمک کردند. من بودم و آقای درویشی و آقای کیانی، اما خب خیلی زود به دلیلی وقتی قرار شد که رأی.گیری شود، من و آقای درویشی که جزو بنیانگذاران این خانه بودیم کاندید نشدیم. علتش هم این بود که خانه موسیقی فقط باید یک نهاد صنفی باشد و حتما اگر کمکی می.گیرد نباید تحت تولیت یک سازمان یا مقام در بیاید و چون خانه موسیقی از آغاز چنین حرکتی به خودش گرفت من خودم را کنار کشیدم.»او در ادامه افزود: «از جلسه پیشین تا به حال آقای نوربخش صحبت.هایی هم کردند، که کار ندارم جزئیاتش چیست چون می.شود به هر کدامش جواب داد و جواب داده.اند و خواهند داد. اما لحنی که ایشان به خود گرفتند، لحنی است که مشکل اخلاقی است. کسانی فکر می.کنند باید هر حرفی را بدون هیچ.گونه شرم و حیایی بزنند، و اصلا با درست و غلط بودن آن کاری نداشته باشند و حتی به خودشان لحن حق.به جانب بگیرند.»

  این نوازنده تار و سه.تار همچنین عنوان کرد: «من در پاسخ آقای فاطمی که گفته بودند هیئت مدیره خانه موسیقی باید اول استعفا بدهند و بعد با آنها رو در رو بحث کرد می گویم، من حاضر هستم که استعفا هم ندهند و در هر جلسه.ای در مقابلشان بنشینم ولی این جلسه باید یک جلسه در یک مکان بی.طرف باشد. برای اینکه به نظر من خانه موسیقی مکان بی.طرفی نیست. در مورد داستان کتاب -ماجرای کتاب حبیب الله صالحی - که نمی.خواهم به آن بپردازم نمونه.ای از خروار بود، ولی رفتاری که در این ارتباط شد، آنقدر رفتار مضحک و زننده و غیرقانونی و غیراخلاقی بود که همین را اگر بررسی کنیم از کنار آن هزار مشکل بیرون می.زند. ایشان - حمیدرضا نوربخش- .در جواب گفتند که دانشگاه باید به این مسئله رسیدگی کند. به.هر حال یکی از اولین و اصلی.ترین نقش.های موسیقی احقاق حق مولفین است و خانه موسیقی اصلا نقش صنفی خودش را انجام نداده و برای مشکلات شفاف.سازی نکرده است.»
  .
  • طلایی: کار صنفی یعنی حق و حقوق نوازنده قهوه.خانه با مطرح.ترین خواننده برابر باشد
  رئیس گروه موسیقی دانشگاه تهران در ادامه گفت: «به نظر من هر موسیقی.دانی، حتی کسی که در قهوه.خانه هم می.زند و شغلش موسیقی است، همان حق و حقوقی را دارد که بزرگ.ترین خواننده محبوب دارد. اما این هم رسم بدی شده که ما یکسری از چهره.ها را سپر بلا قرار می.دهیم. خیلی بامزه است و این جمله را در خیلی جاهای دیگر در ارتباط با آن کتاب هم شنیده بودم و اصلا نمی.فهمم که کپی کتاب و رعایت نکردن حق مؤلف به اذیت کردن فلان خواننده محبوب چه ربطی دارد؟! آقای نوربخش هم در صحبت.هایشان گفتند: «هنرمندانی که در اینجا هستند نه به دنبال نان هستند و نه نام، اینها شناسنامه هنری مملکت هستند بنابراین ما باید در سایه لطف آنها بیارامیم. نباید کسانی را که پیش.کسوت هستند برنجانیم.» من نمی.فهمم چرا این پیشکسوت.ها زود می.رنجند و بیشتر هم موقعی می.رنجند که کسانی ظلمی کردند. هیچ.وقت برای احقاق حقوق مظلومین نمی.رنجند و همیشه طرفدار ظالمین هستند و دلشان هم نازک است. این هم داستان رنجیدن پیشکسوت.هاست و در هر صورت من فکر می.کنم که این هم یکی از مشکلات ماست.»
  .
  • ابوالحسن مختاباد: برخی اعضای هيات مديره جدی و صادق نبودند
  ابوالحسن مختاباد، بازرس سابق خانه موسیقی که در خارج از کشور است، برای این جلسه در یک فایل صوتی عنوان کرده بود: «محور صحبت.هایم با آقای مدیرعامل است که در هفته گذشته گفته ما در کارمان جدی هستيم. اگر در همین مقوله تعطیلی کنسرت.ها نگاهی بيندازيد، حتی يك خبر هم روی سايت خانه موسیقی. نیامده. ما چطور باور کنیم که شما در کار خودتان جدی هستید؟ همه ما دوست داریم که شما آدم.های جدی.ای باشید، اما چه کنیم در طی این مدتی که شما مسئولیت داشتید واقعا آدم.های جدی.ای نبودید. نه تنها جدی نبودید، آدم.های صادقی هم نبودید. البته من خدمت تمام اعضای هیأت.مدیره جسارت نمی.کنم و منظورم برخی از اعضای هیأت.مدیره است.»این منتقد و روزنامه.نگار تاکید کرد: «مديرعامل خانه موسیقی اشاره کردند که درباره کانونِ ساز سازان خانه موسیقی تصمیم درستی گرفتند و اینها تخلف کردند. فرض بگيريم که تخلفی صورت گرفته، یک کانون را شما باید چهار سال تعطیل کنید؟ مگر این کانون اساسنامه ندارد؟ آقای نوربخش نامه و صورت.جلسه.ای در اختيار ما بگذارد كه نشان دهد اين کمیته داوری برای نفرات دیگری هم تشکیل شده است. آقایان کمیته حقوقی کجاست؟ این کمیته حقوقی که از آن صحبت می.شود چه کسانی عضوش هستند؟ مشاور حقوقی خانه موسیقی چه کسی است؟ مشاور حقوقی روزی که این مسائل در مورد خانه موسیقی پیش آمد و این انتقادات مطرح شد، باید در كنار آقای نوربخش می.نشست و به اعضا پاسخ می.داد.»

  مختاباد ادامه داد: «الان این برای من عجیب است که كانون ساز سازان را که چهار سال پیش تعليق کردند، اعضای اصلی کانون یعنی اعضای هیأت.مدیره که جزو مجمع عمومی خانه موسیقی هستند، پنج تن از این اعضا را کلا از خانه موسیقی بیرون انداختند. در صورتی كه هیأت.مدیره چنین اختیاری ندارد. اصلا در نظر بگیریم که چنین اختیاری دارد. آیا بعد از مدتی که اینها را بیرون انداختید، شما نباید انتخابات جديد برگزار می.كرديد و اعضای کانون ساز سازان را دعوت می.کردید و هیأت.مدیره جدیدی تشکیل می.شد؟ مگر تعلیق امر موقت نیست؟ مگر ممکن است به مدت چهار سال یک کانون تعلیق شود؟ باز هم اگر فرض بگیریم که تصمیم آقای نوربخش و هیأت.مدیره درست است این به معنی دیکتاتوری محض است. یعنی آقای نوربخش و هیأت.مدیره هر زمان که اراده کنند می.توانند یک کمیته داوری تشکیل دهند و تمام کانون.ها را لغو کنند و به جایش مشاوران خودشان را بگذارند. این نشان دهنده آن است که خانه موسیقی با وضعیتی که دوستان در حال اداره آن هستند نیازی به انتخابات ندارد. آقایان نوربخش، پيرنياكان و دکتر سرير و دیگر دوستان به چنین قاعده.هایی معتقدند و اعتقاد دارند که اساسنامه مهم نیست. این به این معنی است که اینها می.توانند خانه موسیقی را با شش مشاور اداره کنند.»

  مختاباد در ادامه با اشاره به سايت خانه موسيقي گفت: «اگر واقعا آقایان نوربخش، پيرنياكان، دکتر سرير و دیگر اعضای هیأت.مدیره و سردبیر سایت خانه موسیقی معتقدند که مجموعه منتقدان خانه موسیقی صحبت.ها و نقد بیخودی می.گویند، این صحبت.ها و نقدهای بیخودی را روی سایت.تان منعکس می.کردید تا به قول معروف پته همه ما روی آب می.افتاد و دیگران هم می.دیدند که صحبت.های ما دقیق و انتقادات ما. درست نیست.»
  .
  • مختاباد: خانه موسیقی در مقابل این انتقادات تاب مقاومت نخواهد داشت
  مختاباد افزود: «توصیه.ام به آقای دکتر فاطمی و بقیه دوستان این است که اتفاقا جلسات مشترکی بگذاریم تا دوستان بیایند و مشخص شود که اینها چه گاف.های بزرگی دارند. یکی از گاف.های آنها درباره شعبات خانه موسیقی است، آنها در 10 شهریور 1392 مصوب کردند که آیین.نامه.ای برای شعب خانه موسیقی نوشته شود - اين مطلب در سايت خانه موجود است - در.حالیکه در تاریخ 15 تيرماه سال 1382 یک آیین.نامه با 27 ماده و 11 تبصره درباره شعب خانه موسیقی نوشته شده بود. ببینید کار اين هیأت.مدیره به کجا رسیده؛ چرا كه. وظیفه رئیس. هیأت.مدیره اين است که تمام موارد غیرتکراری را احصاء و تکراری.ها را خارج کند و بعد در دستور جلسه بياورد. مدیرعامل و معاون اجرایی وظیفه دارند مواردی را در دستور جلسه بياورند که قبلا در موردش. بحث نشده باشد. شما ببینید که این دوستان 10، 15 سال در خانه موسیقی بوده.اندو اصلا نداستند یک مصوبه شامل 27 ماده و 11 تبصره، وجود خارجی دارد و دوباره آمدند و گفتند که چنین مصوبه.ای باید نوشته شود. از این موارد فراوان است.»مختاباد در پايان صحبتهای خود گفت: «امیدوارم که دوستان دیگر هم فضای نقد را با دقت و جدیت ادامه دهند و بدانند که خانه موسیقی در مقابل این انتقادات تاب مقاومت نخواهد داشت.»
  .
  • ساسان فاطمی: ما نهادی می.خواهیم که کار صنفی کند و نه چیز دیگر
  ساسان فاطمی استاد دانشگاه و عضو سابق هیئت مدیره کانون پژوهشگران خانه موسیقی در ادامه این نشست گفت: «من با انتقادی که دوست عزیزم آقای مختاباد به من کرد شروع می.کنم. در مورد دموکراتیک بودن یا غیردموکراتیک بودن همچنان سر حرف خودم هستم و معتقدم که آدم یا نهاد غیردموکراتیک، حق اینکه از مواهب دموکراسی برخوردار باشد را ندارد چون از ابزارهایی استفاده می.کند که هرگونه حرکت دموکراتیک را خنثی می.کند.»او در ادامه افزود: «همان.طور که آقای طلایی گفتند لحن آقای نوربخش نشان می.دهد که هیچ.گونه اعتقادی به کار صنفی ندارند، اما طبق صحبت خود آقای مختاباد، کسی که مخالف شفافیت است و هیچ اعتقادی به کار صنفی ندارد و از هرگونه وسیله.ای استفاده می.کند تا حرفش را به کرسی بنشاند و موقعیت خودش را حفظ کند، طبیعتا نمی.شود با او برخورد کرد.»

  فاطمی در مورد انتقاد نوربخش که او را در مورد موضوع اساس.نامه ملالغتی برشمرده بود گفت: «من نمی.فهمم ایشان چطور مدیرعامل یک نهاد صنفی هستند؟ اساسنامه یعنی قانون اساسی و اگر یک «واو» در این قانون اساسی جابه.جا بشود خیلی چیزها تغییر می.کند. قانون اساسی دقیقا برای این است که جلوی انحرافات را بگیرد. یکی از وظایف اساسنامه این است که مواظب باشد جلوی انحرافات گرفته بشود. کار صنفی دموکراتیک براساس اعتماد متقابل نیست. اهرم.ها و سازوکارهای کنترلی وجود دارد تا شما کاری کنید که براساس قانون، شخص نتواند منحرف شود و پایش بلغزد.»

  این استاد دانشگاه گفت: «آقای نوربخش در بخشی که راجع به اساسنامه صحبت می.کنند بسیار مبهم است و از جواب به پرسش.های اساسی طفره رفته.اند. پرسیده.اند که در ثبت شرکت.ها این ماده را صرف.نظر کردند؛ شما چرا دنبال نکردید؟ می.گویند که الان داریم دنبال می.کنیم. بعد از هفت سال! این اساسنامه جدیدمان است که هنوز روی سایت نگذاشتیم، اما خواهیم گذاشت. بعد از هفت سال! در این هفت سال چه اتفاقی افتاده؟ این ماجرایی را که عرض کردم مجمع عمومی سال 1387تصویب کرده بود. سال 1391 اینها تصویب کردند که مدت تصدی.گری هیأت.مدیره به جای 2 سال 4 سال بشود. ما در اساسنامه.ای که روی سایت است می.بینیم، این ماده آمده است. این ماده در سال 91 تصویب شده و الان روی سایت در این اساسنامه فعلی هست. اما آن که متعلق به سال 86 است هنوز تصویب نشده و هنوز دارند پیگیری می.کنند. خنده.دارتر از آن اینجاست، اساسنامه.ای که الان روی سایت است علاوه بر تغییر 2 سال به 4 سال یک تغییر دیگر هم نسبت به اساسنامه قدیم دارد. در اساسنامه قدیم بوده است که: «مجمع عمومی عادی خانه موسیقی که متشکل از سه نفر از اعضای هیأت.مدیره است». الان در اساسنامه روی سایت نوشته: «مجمع عمومی اعضای خانه موسیقی متشکل از 5 نفر». توجه کنید، این 5 نفر متعلق به سال 91 نیست برای سال 86 است که الان هنوز دنبالش می.دوند تا تصویبش کنند. چطور شده که یکی از ماده.هایی که متعلق به سال 86 بوده تصویب شده و در اساسنامه آمده اما بقیه.اش تصویب نشده و دارند دنبالش می.دوند؟»
  .
  • فاطمی: طبیعتا تا وقتی اساسنامه جدید در ثبت شرکت.ها تصویب نشده باید به اساسنامه قدیم عمل کرد
  او گفت: «اینجاست که نشان می.دهد حقیقت گفته نمی.شود. آقای نوربخش در ادامه می.گویند که ما چه کار کنیم؟ ما یک بار در مجمع عمومی تصویب کردیم و بردیم ثبت شرکت.ها این طول می.کشد تا جوابش بیاید. ما اساسنامه جدید نداریم چون دست ثبت شرکت.هاست، به اساسنامه قدیم عمل نمی.کنیم، بنابراین ما چه کار کنیم؟ ما نمی.دانستیم روی سایت کدام اساسنامه را بگذاریم. این خیلی حرف بامزه.ای است. می.فرمایند که ما به اساسنامه قدیم عمل نمی.کنیم و اساسنامه جدید هم در ثبت شرکت.ها تصویب نشده، پس ما چه کار کنیم؟ چه کسی گفته که به اساسنامه قدیم عمل نکنید؟ شما تا وقتی که اساسنامه جدید در ثبت شرکت.ها تصویب نشده باید به اساسنامه قدیم عمل کنید.»این استاد دانشگاه گفت: «اساسنامه قدیم هم اگر همین است که به شما می.گوید دوره هیئت مدیره چهار سال است، شما دوره هیأت.مدیره.تان در بهمن 93 تمام شده و همین اساسنامه را باید روی سایت بگذارید. تا وقتی اساسنامه جدید تصویب نشده شما باید اساسنامه قدیم را روی سایت بگذارید که لازم.الاجرا هم هست. باز اینجا تسریع می.دهند و می.گویند که ما اساس و مبداء را زمانی قرار می.دهیم که این تصویب شده سال 91 تصویب شده، بنابراین از سال 91 چهار سال طول بکشد می.شود تا سال 95. دوره هیأت.مدیره سال 95 تمام می.شود در صورتی که انتخابات هیأت.مدیره سال 89 بوده، شما نمی.توانید در زمانی که اساسنامه را تصویب می.کنید سنوات هیأت.مدیره را از آن مبدأ شروع کنید. سنوات هیأت.مدیره از زمان مجمع.عمومی و انتخابات است. بهمن 93 شما باید مجمع.عمومی تشکیل می.دادید و هیأت.مدیره جدید می.گذاشتید.»

  ساسان فاطمی تاکید کرد: «ایشان می.گویند «فلانی خودش از مخالفین شورای عالی بود حالا آمده و می.گوید که شورای عالی چرا دوره.اش تمام شده انتخابات نکرده». من نمی.فهمم که این چه صحبتی است؟ من مخالف شورای عالی بودم و هنوز هم هستم. با همه احترامی که به اعضای محترم شورای عالی دارم، معتقد بودم که این نهاد شورای عالی در خانه موسیقی نهادی اضافی است و باید حذف شود یا باید وظایف و اختیاراتش کاهش پیدا کند. ما این موضوع را به مجمع.عمومی بردیم اما تصویب نکردند ما هم احترام گذاشتیم. بعد گفته می.شود شورای عالی که چیز مهمی نیست، شورای عالی که وظیفه اجرایی ندارد و فقط یک مشاور است و حالا اگر از دوره انتخاباتی.اش گذشته باشد اتفاقی نمی.افتد. از زبان خود آقای نوربخش این را وام می.گیرم و می گویم این کاملا برخورد عشقی است. می.بینید که برخورد با اساسنامه چگونه است؟!»
  .
  • فاطمی: تهدید به رسانه.ای شدن، آقای نوربخش را از انجام برخی کارها بازداشت
  عضو سابق خانه موسیقی عنوان کرد: «آقای نوربخش در مورد کتابخانه می.فرمایند که این آقا یعنی بنده طوری حرف می.زند که انگار یک تنه ایستاده بود، ما می.خواستیم بن را تقسیم بکنیم ایشان مانع می.شدند. آقای نوربخش ما که آبروداری کردیم و پشت این میکروفن به هیچ.وجه نگفتیم که قرار بود شما بن.ها را تقسیم کنید، پس شما این را از کجا شنیدید؟ عین حرفی که زدم این بود که من بن.ها را به زور از آنها گرفتم تا برای کتابخانه، کتاب بخرم. نگفتم که شما می.خواستید بن.ها را بین خودتان تقسیم کنید. نمی.گویم یک تنه ایستادم؛ اما ایستادم و شما زمانی پذیرفتید کاری را که من می.گویم انجام دهید که گفتم قضیه را رسانه.ای خواهم کرد و آن موقع بود که پذیرفتید بن.ها را بدهید من تا برای کتابخانه کتاب بخرم.»فاطمی در مورد کانون صدابرداران ادامه داد: «آقای نوربخش در مورد کانون صدابرداران کاملا حرف.های خلاف واقع می.گویند، از صحبت.های ایشان اینطور برمی.آید که بنده دروغ می.گویم! می.گویند: «چطور ممکن است که در خانه موسیقی، ما خودمان رفتیم و خودمان کانون صدابرداران را تصویب کردیم؟ بعد از آن بی خبر باشیم.» آقای نوربخش در این زمینه قسم می.خورند. بنده هم همین سوال را از خودم می.کردم که آقایان چطور ممکن است شما از این قضیه خبر نداشته باشید؟ برای من حیرت.آور بود اینها رفته بودند و در صورت..جلسه.شان تصویب کرده بودند که برگزار شود و مجمع عمومی تشکیل داده بودند. ایشان و هیچ.کدام از اعضای هیأت.مدیره از ساختمان صبا خبری نداشتند. در ساختمان صبا جلسه برگزار می.کردند و تا یک سال بعد فراموش کردند که کانون صدابرداران را راه انداخته.اند. چطور ممکن است که وقتی جلسه می..گذارید فراموش کنید؟»

  فاطمی در مورد ماجرای کتاب حبیب الله صالحی نیز گفت: «همان.طور که آقای طلایی هم فرمودند واقعا حوصله بحث کردن در مورد این قضیه کتاب مرحوم صالحی را ندارم. چون هرچه بوده در مورد خانه موسیقی نوشتم و هر کسی علاقه.مند است می.خواند. فقط یک مطلب را ذکر کنم که آقای نوربخش می.گویند «آقا فرض کنیم یکی از اعضای خانه موسیقی از دیوار خانه کسی بالا رفته، به خانه موسیقی چه ربطی دارد؟» این اولین برخورد ایشان با قضایاست. می.گوییم که از دیوار خانه بالا نرفته حقوق مولف را به جا نیاورده و این یک کار صنفی است. می.گوید که خیر اصلا کار صنفی نیست، کار علمی است که دانشگاه باید با آن برخورد کند. همان.طور که آقای طلایی هم فرمودند این مسئله، مسئله دانشگاهی هم هست. دانشگاه وظیفه خودش را انجام نداده، شما وظیفه خودتان را باید انجام بدهید. سازمان صنفی می.تواند در جرم صنفی به عنوان یک مدعی.العموم مداخله کند و مسئله را حل کند، نه اینکه پایش را کنار بکشد و بگوید که دانشگاه این کار را انجام دهد.»

  ساسان فاطمی در پایان سخنان خود گفت: «ما باید دنبال حقوق صنفی باشیم. بیایید واقعا یک صنف راه.اندازی کنیم، یک نهاد که فقط کار صنفی بکند و واقعا استادی، هنرمندی، .پیشکسوتی در آن اصلا معنی نداشته باشد. هر کسی در هر سبک و نوعی از موسیقی که در حال فعالیت است امکان این را داشته باشد که عضو و رئیس هیأت.مدیره شود. من فکر می.کنم تنها راه ما این است که فقط به این سمت برویم وگرنه پدرسالاری و پیشکسوتی و کارهای غیردموکراتیک هرگز از نهادی که بخواهد هم صنفی باشد هم فرهنگی ـ هنری حذف نمی.شود.

  .
  • نادر مشايخی : در خانه موسیقی هیچ کاری به جز چای و میوه خوردن نکردیم!
  نادر مشايخی ديگر منتقد حاضر در اين جلسه گفت: «دو ماه پیش من به خانه موسیقی دعوت شدم و خوشحال بودم که چیزهایی در مورد خانه موسیقی می.شنوم اما نهایتا یک مقدار ميوه و چای خوردیم و تمام شد و نفهمیدم که اصلا چرا من را به آنجا دعوت کرده بودند! به هر حال دیدم که قالب و ساختار خانه موسیقی چیزی نبود که من تصور می.کردم. دلیلش هم این بود که سازمان.های صنفی که در اتریش و آلمان دیده بودم نهادهایی بودند که صرفا با موازین قانونی پیش می.روند و هیچ.گونه تعارفی را هم قبول نمی.کنند، با دوستان همانطوری برخورد می.کنند که با کسانی که با آنها مخاف هستند.»او ادامه داد: «من با امیدواری زیادی به شرایط آینده موسیقی ایران. نگاه می.کنم. متاسفانه يكی از مشكلات موسيقی ايران برخورد تعارف.گونه است. خانه موسیقی جای تعارف نیست، طبق مطلبی که آقای فاطمی مطرح کردند كه يك «واو» هم .نباید جا بیفتد. اگر با این سیستم در خانه موسیقی حرکت کنیم می.توانیم کاری انجام بدهیم، اما غیر از این بی.فایده است.»
  .
  • مشایخی: دلم نمی.خواهد قطعاتم در ایران اجرا شوند!
  اين آهنگساز بيان داشت: «به نظر من شاید ده درصد كارهايی كه خانه موسیقی تا به امروز انجام داده هم اهمیت نداشته باشد. چون هنوز در ایران یک آرشیو برای آهنگ.سازان نیست و همانطور که می.بینید وضع موسیقی ایران تاسف.برانگیز است. این صحبت.ها برای 15 سال پیش است اما هنوز هم این اتفاقات نیفتاده است. مهم.تر از همه اینها حقوق کپی.رایت است که باعث پیشرفت موسیقی در یک کشور می.شود. من الان نمی.خواهم قطعاتم در ایران اجرا شود و طی مدت دو سالی كه به ايران برگشتم حتی دو قطعه هم اجرا نکردم. دلیلش هم این است که می.بینم حقوق من اصلا در اینجا رعایت نمی.شود.»مشايخي افزود: «چرا بعد از دو سال که به ایران آمده.ام نباید بدانم اساسنامه خانه موسیقی چیست؟ اصلا نمی.دانم که اینها چه کاری انجام می.دهند. برای من دعوت.نامه می.فرستند و من می.روم و چای می.خورم و به خانه برمی.گردم. آیا واقعا این خانه موسیقی دارای شرایطی است که بتواند از حقوق من در جامعه دفاع کند؟ اصلا برایش مهم است؟ برای این آدم.ها مهم است؟»
  .
  • مشایخی: خانه موسیقی در همه جای دنیا استحقاق اینکه نظر هنری بدهد را ندارد
  اين رهبر اركستر در ادامه بيان داشت: «50 سال است در موسیقی ایران تعارف وجود دارد ما بايد واقعيت را ببينيم. الان هم فقط دارد حرف زده می.شود. برای من جالب است که نتیجه چیست؟ من یک قطعه می.سازم و به نوازنده می.دهم، نوازنده تفسیرش می.کند و به سمع شنونده.ها می.رساند و آن هم تفسیر می.کند، بعد چه می.شود؟ به خانه برویم؟ من چهل سال کار کردم برای اینکه این اتفاق بیفتد و مردم سرگرم بشوند؟ اصلا برایم جالب نیست که مردم سرگرم شوند، برای من این جالب است که مشاهدات خودم را به سمع دوستانم برسانم و من در این راه به کمک احتیاج دارم. در واقع همه ما به کمک احتیاج داریم و این کمک هم کمکی است که می.شود در سطح اجتماعی از طریق قانونی آن را انجام داد. خانه موسیقی باید صرفا یک سازمان صنفی باشد و اصلا برای من جالب نیست که خانه موسیقی بخواهد نظر هنری بدهد، دلیلش هم این است که استحقاق این کار را ندارد، در اتریش هم ندارد در آلمان هم ندارد. چون کارش این نیست. دهانشان را در مورد مسائل هنری می.بندند و هیچ صحبتی نمی.کنند.
  .
  • رامتین غفاری: پرونده شکایت از خانه موسیقی باز است
  رامتین غفاری بازرس تعاونی مسکن از جمله سخنرانان این جلسه بود که گفت: «آقای نوربخش خیلی راحت می.گویند که کمتر از دو سال بنا بوده واحدها تحویل داده شود. دقیقا در عرض یکسال باید خانه.ها را می.ساختند و به اعضای تعاونی.مسکن خانه موسیقی هنرمندان این مملکت می.دادند. این ماجرا دو سری تخلف خیلی بزرگ دارد. این تخلف.ها باعث تضییع حقوق هنرمندان نه در حد کنسرت، بلکه در حد سی، چهل میلیون برای هر کدام از اعضا بوده، این عدد، در این دوره و زمانه عدد کوچکی نیست.»او ادامه داد: «آقای نوربخش در مورد خانه.ای صحبت می.کنیم که نه آب، برق، گاز و سایر امکانات را دارد، چون در قرارداد نوشتید که هیچ.کدام از این موارد به عهده ما نیست. به قول خودتان برآورد کردید که 850 تومان از اعضا گرفتید، بگذریم از اینکه شما خیلی بالاتر از این مبلغ از اعضا گرفتید و هیچ کاری هم عملا انجام ندادید. بعد می.گویید که 43 نفر واحدهایشان را تحویل گرفتند.»

  غفاری تصریح کرد: «من و آقای جواهری از اعضا برای پیگیری شکایتمان در قوه.قضاییه وکالت قانونی داریم، الان هم پرونده در قوه.قضاییه است. یک ایمیل متعلق به یکی از آن 43 نفری که آقای نوربخش عنوان داشته که واحدها به آن.ها تحویل داده شده، برای آقای جواهری فرستاده بود و ایشان هم فورا برای من فرستادند که متن آن بدین شرح است:«سلام آقای جواهری امیدوارم که خوب باشید، خواستم ببینم شما چه کردید، کارتان به کجا رسید ما که هنوز موفق به تحویل خانه.هایمان نشدیم و بلاتکلیفیم با اینکه هر مقداری که طلب کردند به آنها پرداخت کردیم، ولی هنوز خیلی از مواردی که قرار بوده انجام بدهند را ندادند و با کسی هم نمی.شود تماس داشت. چون بی.خیال همه.چیز شدند. موفق باشید.» تازه ایشان نفر اول خوش.حسابانی است که در خانه موسیقی تعاونی.مسکن بودند.»
  .
  • غفاری: آبدارچی خانه موسیقی هم در انتخابات این صنف شرکت می.کند
  بازرس پیشین تعاونی مسکن خانه موسیقی ادامه داد: «می.خواهم از دو مورد از تخلفاتشان نام برم؛ یکی در مورد اینکه می.گویند در اساسنامه آمده که عضو تعاونی مسکن باید عضو خانه موسیقی باشد اما آبدارچی خانه موسیقی را هم عضو خانه موسیقی می.دانند! چطور عضو شده؟ بعد آقایی که 40 میلیون پولش را داده و هیچ.چیز به او ندادند را در مجمع عمومی راه ندادند و گفتند شما عضو نیستید. یک مورد دیگر که خیلی بانمک است و عینا خودم در آخرین انتخاباتی که حضور داشتیم، دیدم این است که آقای آبدارچی با سینی آمد و سینی.اش را پشت در گذاشت و زمان انتخابات گفت به چه کسی باید رأی بدهم؟ و رأی داد. این عین انتخابات بود!»غفاری ضمن اشاره به بخشی از صحبت.های حمید رضا نوربخش در نشست خبری گفت: «آقای نوربخش در صحبت.هایشان گفتند که مبلغ سی تومان حق عضویت است. یک چیز جالب در مورد این موضوع به شما بگویم تا بدانید که معنی حقوقی این ماجرا چیست. هر فردی که عضو تعاونی می.شود باید سی هزار تومان به حساب بانک توسعه تعاون واریز کند که عضو تعاونی بشود. بعد آقایان آمدند به یک عده آدم که تعدادشان کم هم نیست،. شماره.حساب خود تعاونی مسکن خانه موسیقی را دادند. بعد که من به عنوان بازرس یقه.شان را گرفتم که چرا اینها را راه نمی.دهید گفتند که عضو تعاونی نیستند. نگاه کردم دیدم بله نیستند. گفتم پس چرا این سی تومان را گرفتید؟ گفت اشتباه شده. یعنی از یک عده زیاد نفری سی هزار تومان گرفته شده است.»

  غفاری یادآور شد:. «آقای نوربخش گفتند یک عده بدهکار هستند ما هم به همین دلیل خانه.هایشان را فروختیم. به 43 نفر هم که می.گویند واحد تحویل داده.اند. ازجمله کسانی که واحدشان را فروختند من هستم و در ابتدا طبق نامه.نگاری خود آقایان من خوش.حساب.ترین بودم. البته خیلی از اعضا هستند که این مشکل را دارند. یک چیز جالب دیگر این که در اول مهرماه سال 91 صورتجلسه تحویل موقت را با اعضا امضا کردند. یعنی خانه را عملا روی کاغذ به من تحویل دادند. در تبصره 4 ماده یکشان هم نوشته که امضاء صورت.جلسه تحویل موقت پس از عملیات ساخت و ساز ساختمان انجام می.شود و بعد از آن هم اداره ساختمان به عنوان هیأت.مدیره که ما صاحبان ساختمان مشخص می.کنیم. یعنی دیگر خانه موسیقی حق ندارد در مورد ساختمان نظر بدهد. بعد ساختمانی که به من تحویل داده.اند را آقای نوربخش می.گویند فروختم، بقیه بروند از صندوق دولت پولشان را بگیرند.»

  .
  • غفاری:. فروختن یک ساختمان به دو نفر یعنی چه؟
  غفاری افزود: «آقای نوربخش می.دانید معنی فروختن یک ساختمان به دو نفر یعنی چه؟ می.دانید مجازاتش از نظر حقوقی چیست؟ من آمدم دفاتر خانه موسیقی را به عنوان بازرس بازدید کردم و در یک دوره کوتاه چهار، پنج ماهه به یک عدد بزرگ گم.شده رسیدم. یعنی عددی که از حساب خانه موسیقی خارج شده و به حساب پیمانکار نرفته است. عدد حدود 400، 500 میلیون تومان بود. گفتم این پول چه شده؟ آقای ناصح.پور گفت من خبر ندارم و یک نامه بسیار بی.ادبانه به من دادند. در آخرین جلسات هم خیلی رک و راست گفته.اند که هیچ.چیزی به تو تحویل نمی.دهیم هر کاری هم که می.خواهی بکن. در حالی که در اساسنامه تعاونی مسکن آمده که هر سه ماه یکبار باید قرارداد مالی به من می.دادند. حساب و کتاب و هرچیزی که می.خواستم را می دادند.»او در پایان سخنانش گفت: «آقای نوربخش جلسات ماهانه خود در جواب انتقاد آقای روشن.روان فرمودند که همین که ما چراغ این خانه را روشن نگاه داشتیم خودش بالاترین هنر است. آقای نوربخش چرا اصلا باید برای شما تهدیدی باشد؟ شما که کنسرت ملغا می.شود و چیزی نمی.گویید، خانم نوازنده از صحنه پایین می.آورند چیزی نمی.گویید. حرف سخنگویتان را اگر ببینید خطر دارد تکذیب می.کنید. خودتان را همه.جوره به دولت و نهادهای دولتی وصل می.کنید. چرا شما را تهدید می.کنند؟ باشید حداقل سد راه کسانی باشید که کاری می.خواهند در این مملکت بکنند.»
  .
  رضا مهدوی در پایان این نشست گفت: «الزام دارم تکرار کنم گفتمان ضرب اصول شامل جمعی از اهالی موسیقی و خبرنگارانی است که بنده، رضا مهدوی نوازنده سنتور نماینده.ای برای آنها هستم وگرنه این تشکل همه هم.پیمان دنبال مباحثی هستند که انشاءالله در مورد وضعیت موسیقی در آینده نزدیک شاهد به سروسامان رسیدنش باشیم. چرا که انتظاری از دولت.ها نمی.رود و آنها نمی.توانند مسائل و مشکلات موسیقی را حل کنند. جامعه موسیقی باید اتحاد داشته باشد و خودش معضلات و مشکلات خودش را حل کند. به هر ترتیب جلسه بعدی در رابطه با معضلات لغو کنسرت.ها در کشور است. جلسه بعدی بعد از ماه مبارک رمضان خواهد بود که آن را به اطلاع همه عزیزان خواهیم رساند.»  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۴/۰۴/۰۱ در ساعت 18:40

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. داریوش طلایی:. این موسیقی هویت ماست
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۴/۰۲/۰۴, 12:01
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۶/۲۲, 14:00
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۲/۰۶, 14:50
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۱/۱۶, 10:40
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۶/۲۷, 15:11

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست