کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: محسن رجب پور: آرزو می.کنم مدیر بعدی دفتر موسیقی را مدیر انتخاب کنند نه هنرمندی که قرار است مدیریت کند

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض محسن رجب پور: آرزو می.کنم مدیر بعدی دفتر موسیقی را مدیر انتخاب کنند نه هنرمندی که قرار است مدیریت کند

  موسیقی ما – انتشار خبر استعفای ریاست دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بازخوردهای گوناگونی میان اهالی موسیقی و مخاطبان داشت. دکتر «پیروز ارجمند» در حالی صبح یکشنبه 14 تیرماه از استعفای خود خبر داد که از مدتها قبل شایعه این خبر شنیده .می.شد. پس از کناره گیری او از این مسند هم «فرزاد طالبی» به عنوان سرپرست دفتر موسیقی منصوب شد تا گمانه.زنی.ها برای مدیر بعدی شکل بگیرد. در این میان چهره.های با سابقه موسیقی هم به صورت رسمی و غیررسمی نظرات خود را درباره خبر استعفای دکتر پیروز ارجمند مطرح کردند. «محسن رجب پور»، مدیر عامل شرکت ترانه شرقی، یکی از فعالان این حوزه است که تا کنون در زمان مدیریت اشخاص گوناگونی بر دفتر موسیقی فعالیت داشته. او در گفتگوی مفصل با سایت «موسیقی ما» نظرات خود درباره خداحافظی پیروز ارجمند را مطرح کرد. رجب پور در این گفتگو علاوه بر بیان انتقاداتش، پیشنهاداتی را هم مطرح کرد و یک نفر را هم به عنوان گزینه مناسب مدیریت دفتر موسیقی معرفی کرد.
  .
  • *نظر شما درباره خبر استعفای آقای «پیروز ارجمند» چیست و چه موضعی دارید؟
  رفتن یا نرفتن آقای .پیروز ارجمند به نظر من موضوع اصلی نیست. بزرگترین مشکل من این است که مواضع و جایگاه دفتر موسیقی وزارت ارشاد، بر خلاف آنچه که در دولت جدید انتظار می.رفت، روز به روز در حال ضعیف شدن است. کار تا جایی پیش رفته که ارگان.های دیگر درباره حوزه محتوایی موسیقی تصمیم می.گیرند. برای من هیچ تفاوتی ندارد که آقای پیروز ارجمند یا شخص دیگری بر مسند مدیریت این نهاد باشد. اما آرزو می.کنم یک مدیر واقعی را به عنوان مدیر بعدی دفتر موسیقی را. انتخاب کنند نه هنرمندی که قرار است مدیریت کند. ما احتیاج به مدیری داریم که خودش به پیشرفت حوزه موسیقایی کشور علاقه مند باشد. یعنی اول مدیر و بعد علاقه.مند به موسیقی باشد. موزیسین.ها خود احتیاج به مدیر دارند و هیچ موزیسینی در دنیا وجود ندارد که بدون مدیر برنامه، پیشرفت محسوسی کرده باشد. به همین دلیل مدیرکل دفتر موسیقی پس از مدیریت و علاقه به این هنر باید به دنبال ایجاد اتفاق متفاوت باشد؛ آنچه که نه تنها در این دو سال بلکه در شش سال اخیر شاهدش نبودیم.تنها برگ سبز و مثبتی که طی دو سال اخیر شاهد بودیم این است که صف دریافت مجوز کوتاه.تر و خلوت.تر و زمان آن هم کمتر شده است. هیچ اتفاق نوظهور یا پدیده.ای را که می توانست رخ دهد، شاهد نبودیم. بزرگترین آسیب دو سال اخیر هم این بود که در هیچ دوره.ای تا این اندازه شاهد لغو کنسرت.ها نبودیم. نمی.دانم آقای ارجمند استعفا داده یا او را استعفا داده.اند ولی در هر صورت خوب یا بد بودن این اتفاق به انتخاب نفر بعدی بستگی دارد.
  .
  • *از زمان انتخاب دکتر «حسن روحانی» به عنوان ریاست جمهوری، ایشان می.گویند که باید مدیریت هر صنف را به دست فعالان همان صنف بسپاریم. با این حساب فکر می.کنم شما با این دیدگاه مخالف باشید.
  خیر. با این دیدگاه مخالفت ندارم اما به این معنا نیست که در حوزه هنر، یک هنرمند مدیر باشد. بلکه فعالان حوزه هنر و کسانی که سالها خاک آن شغل را خورده.اند و الان هم آن شغل برایشان اهمیت دارد باید مدیر باشند. در سینما اگر یک تهیه کننده به عنوان معاون سینمایی انتخاب شود هیچ اتفاقی رخ نمی.دهد. ولی در حوزه موسیقی اینگونه نیست و فعالان دو دسته هستند. یک دسته موزیسین.ها هستند که این افراد، آدم.های معمولی نیستند. اگر آدم معمولی باشند هنرمند و موزیسین نمی.شوند اما آدم هنرمند هیچ وقت یک مدیر کامل نیست. در نقطه مقابل هم هیچ مدیری به خودی خود هنرمند نیست ولی می.تواند هنرشناس خوبی باشد. ما در میان فعالان موسیقی، مدیر کم نداریم که قرار باشد موزیسین ها مدیریت کنند.
  .
  • *در شهریور 92 و پس از انتخاب آقای «مرادخانی» به عنوان معاون هنری وزارت ارشاد،در گفتگویی که با شما داشتم عنوان کردید:«طی دو سال اخیر دفتر موسیقی به دفترچه کوچکی از رفتارهای معاونت هنری تبدیل شده بود.» آیا در مورد دوره بیست ماهه مدیریت آقای ارجمند هم چنین نظری دارید؟
  اکنون چنین چیزی نیست اما متاسفانه در این دوره بیست ماهه آنقدر کارهای اصلی کنار گذاشته و به رفتارهای حاشیه.ای پرداخته شده که فکر می.کنم دفتر موسیقی از مسیر اصلی خودش فاصله گرفته است.زمان انتخاب آقای مرادخانی، فعالان عرصه هنر و خصوصا دست اندرکاران حوزه موسیقی بسیار خوشحال شدیم زیرا برای اولین بار یک نفر از ....... موسیقی به عنوان معاون هنری انتخاب شده است. اما نمی.دانم چه مجموعه توصیه.ها و گزینه.هایی رو به روی آقای مرادخانی بود که به نظر من چنین اشتباهی رخ داد و یک موزیسین مدیرکل دفتر موسیقی ارشاد شد. فکر می.کنم در بیست ماهه اخیر به غیر از کوتاه شدن صف مجوز آنچه که از دفتر موسیقی توقع داشتیم رخ نداده است. اغلب افرادی که دارای سابقه طولانی فعالیت در این هنر هستند و می.توانند این مدیر را با مدیران قبلی و حتی دوران مدیریت آقای مرادخانی مقایسه کنند، به این یقین رسیدند که در دو سال اخیر توقعاتی که وجود داشت، برآورده نشده است.
  .
  • *شما بحث کوتاه شدن صف مجوز را به عنوان تنها نکته مثبت دوران مدیریت آقای ارجمند عنوان کردید. اما ایشان خصوصا طی ماه.های اخیر اعلام می.کردند که تعداد کنسرت.ها در این دو سال چند برابر شده و همین موضوع را نکته مثبتی می.دانستند.
  یک نکته.را فراموش نکنید! آن هم اینکه فضای کلی مملکت بازشده و این مساله. که شما ذکر کردید خیلی نمی تواند به دفتر موسیقی ربط داشته باشد. فضای کلی جامعه پس از انتخاب آقای روحانی به سمتی رفته که فضای هنری هم به تبع آن باز شده است. فراموش نکنید کمّیت تنها نکته.ای است که نباید در نظر بگیریم. باید بپرسید که در طول دو سال اخیر چه اتفاق جدیدی در حوزه برگزاری کنسرت.ها رخ داده است. تعداد لغو کنسرت.ها را بپرسید و اینکه تعداد لغو کنسرت.ها طی همین مدت با آمار ده سال گذشته برابری می.کند. اصلا همه این مسائل را کنار بگذارید. اینکه آقای ارجمند با افتخار اعلام می.کنند که اداره اماکن نیروی انتظامی فلان کنسرت را لغو کرده، این می تواند بزرگترین ننگ برای مدیر کل دفتر موسیقی ارشاد باشد که نتوانسته از مجوز خودش دفاع کند.در حالیکه نیروی انتظامی هیچ گاه در بحث محتوایی دخالت نکرده و اینکه اگر کنسرتی هم لغو شده به علت اشتباهی بوده که در صدور مجوز رخ داده بود. البته بعدا اداره اماکن هم منکر این قضیه شد و گفت که ما لغو نکردیم. این می.تواند قبول سوءمدیریت باشد و دفتر موسیقی آن قدر با نیروی انتظامی هماهنگ نبوده که آنها بدون اطلاع دفتر موسیقی برنامه.ای را لغو کرده.اند.

  .یک سوءتفاهم.هایی در این بین رخ داد و یک ضرب المثلی هست که می.گوید اگر در جایی تخصص ندارید حرف نزنید بهتر است، تا اینکه فقط به صرف حرف زدن، حرفی بزنید که بعدا برایتان دردسر شود. قول.های بی جا و هماهنگی.های بزرگتر از اندازه دفتر موسیقی باعث شد تا اعتماد ارگان.های دیگر نسبت به دفتر موسیقی کاهش پیدا کند. این عدم اعتماد بزرگترین آفت در حوزه موسیقی بوده است.
  .
  • *از زمان انتشار خبر استعفای رییس دفتر موسیقی بعضی.ها می گویند که ممکن است در دوره مدیریت نفر بعدی اتفاقات خوبی که همزمان با دوره مدیریت آقای ارجمند رخ داد نظیر راه اندازی ارکسترها با اختلال و مشکل مواجه شوند.
  بر خلاف نظر عوام، تشکیل و راه اندازی ارکسترها در حوزه معاونت هنری رخ داده و تمام تصمیم گیری.های آن بالاتر از .حوزه دفتر موسیقی بوده است. به تبع آن، تغییر در مدیریت دفتر موسیقی نقشی در فعالیت ارکسترها ندارد.
  .
  • *برخی دیگر از منتقدان آقای ارجمند می.گویند که ایشان در تصمیم گیری.ها نقشی نداشتند و مشکلات اصلی به معاونت هنری و مقام.های بالاتر مربوط می شود. فکر می کنید که چنین روندی وجود داشته است؟
  من اطلاعی ندارم ولی مدیرکلی که خودش اجازه دهد شخص دیگری برایش تصمیم گیری کند مدیر کل نیست. این اتفاق به نوع انتخاب افراد باز می گردد. در این زمینه من یک بار مثالی زدم و گفتم اگر یک شب خواب دیدم رییس جمهور شده.ام و فردا صبح خبر دادند که رییس جمهور شده.ام و ناگهان خوابم بر خلاف دموکراسی تعبیر شد، دقیقا حکایت دفتر موسیقی دو سال گذشته است! همین مثال را برای دوستان معاونت هنری هم زدم و گفتم اگر خوابم تعبیر شد، این جایگاه آنقدر برای من می.تواند منحصر به فرد باشد که من فقط از اتیکت آن لذت ببرم. به همین دلایل انتخاب مدیر بعدی از استعفای آقای ارجمند خیلی خیلی مهمتر است. از سوی دیگر انتظاراتی که در حوزه هنر از دولت آقای روحانی می.رفت خیلی کند در حال برآورده شدن است.
  .
  • *لطفا در این زمینه کمی بیشتر توضیح دهید.
  ما در حوزه دفتر موسیقی به مدیری نظیر آقای مرادخانی و همان زمان مدیریت ایشان نیاز داریم. مثل همان زمانی که ایشان مدیرکل و آقای «کاظمی» معاون بودند. آقای مرادخانی یک مدیر منحصر به فرد بودند که با ارائه پیشنهاد به آقای کاظمی، راهکارهای موسیقی را پیش می.بردند. من اعتقاد دارم که همیشه دفتر موسیقی باید برای معاونت هنری راهکار بیاورد. دفتر موسیقی باید با نیروی انتظامی چنان هماهنگی داشته باشد که به حرمت آن تعاملات و هماهنگی.ها، پس از صدور مجوز دیگر کنسرتی لغو نشود.من زمانی که شنیدم آقای ارجمند را انتخاب کرده.اند علیرغم ارادت نسبت به حوزه موزیسینی ایشان، نسبت به انتخاب یک موزیسین برای مدیریت گلایه کردم. شاید سه ساعت دلیل و برهان آوردم ولی بالاخره انجام شد. دلیل مشکل من با انتخاب یک موزیسین برای ریاست دفتر موسیقی این است که اولا چنین شخصی، گرایش دارد. اگر یک موزیسین مثل آقای «میرزمانی»، آهنگساز ارکستر بزرگ باشد فقط می.خواهد که ارکسترها رشد کنند. چون سلیقه دارند ارکسترها درست رشد نمی.کنند و سایر بخش.های موسیقی که اصلا رشد نمی.کنند. اگر موزیسین مثلا آهنگساز فیلم باشد که دیگر کل موسیقی تعطیل خواهد شد. اعتقاد دارم که در این دو سال هیچکدام از آرزوهای اهالی موسیقی برآورده نشد. با خیلی از بزرگان و اساتید نظیر آقای «علیزاده» صحبت کردم. یک سال پس از این انتخاب از آنها پرسیدم که آیا آنچه در مورد اتفاقات پس از ریاست جمهوری آقای روحانی فکر می کردید برآورده شده یا خیر، قطع به یقین جواب مثبت نشنیدم.

  من دوست نداشتم که این موضوعات را همزمان با استعفای آقای ارجمند مطرح کنم. مسئولان سایت شما در جریان هستند که من شش ماه قبل می.خواستم چنین مصاحبه.ای انجام دهم و متاسفم که این مصاحبه با استعفای ایشان مقارن شد. انتقاد دیگر من هم این است که در زمان مدیریت ایشان بر دفتر موسیقی شما جسارت چنین مصاحبه.ای را نداشتید. به عنوان مثال مدیر جدید دفتر موسیقی انتخاب می.شود و شما باید یک ماه بعد عملکرد ایشان را در سبد نقد بگذارید و نه زمانی که آن فرد رفته است. حکایت مدیرکل.هایی است که در روز اول مدیریت خود صندوق انتقادات و پیشنهادات نصب می.کنند زیرا انتقاد از مدیر قبلی به او ربط ندارد.
  .
  • *در این شرایط چه شخصی می.تواند گزینه مناسب مدیریت باشد؟
  با توجه به پیشینه آقای «محمد خوش.رو» که الان سمت مشاور آقای مرادخانی را دارند و اینکه سالها در دفتر موسیقی مدیر نظارت بودند و تخصص خوبی هم در این حوزه و شناخت از هنر دارند و همچنین نزدیکی به آقای مرادخانی و جنتی، فکر می.کنم ایشان بهترین گزینه فعلی باشند. می.خواهم یک توصیه به مسئولان وزارت ارشاد داشته باشم آن هم این است که نظر آقای دکتر روحانی مبنی بر انتخاب فعالان هر صنف برای مدیریت را جدی بگیرند. اما موزیسین.ها انتخاب مناسبی از بین فعالان موسیقی برای مدیریت دفتر موسیقی نیستند. پیشبرد اه... موسیقی کشور توسط کسانی انجام خواهد شد که عاشق درست انجام شدن و حرکت درست تمامی بخش.های موسیقی هستند. آرزو می.کنم نفر بعدی که انتخاب می کنند اول مدیر باشد، دوم مدیر باشد و سوم هنر را دوست داشته باشد.
  .برای آقای پیروز ارجمند در هر پست آرزوی موفقیت می.کنم و آرزو دارم که دیگر مدیر هنری نباشد و مشغول فعالیت.های هنری باشد. امیدوارم دفتر بلاتکلیف موسیقی در کشور به یک سرانجام مثبتی برسد.

  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۴/۰۴/۱۸ در ساعت 22:30

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۲/۰۷, 17:20
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۰/۱۱, 14:21
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۱۳, 01:12
 4. سهیلا پور گرامی: موسیقی اسلامی نیازمند حمایت است
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۷/۰۶, 11:30
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۶/۱۷, 00:13

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 3 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست