کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

جهت مشاهده ی پستی که بیشترین امتیاز مثبت را در این تاپیک کسب کرده است اینجا را کلیک کنید

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: قسطی خواننده شوید...

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض قسطی خواننده شوید...

  مدت.هاست که بازار موسیقی آشفتگی خاصی را تجربه می.کند. در میان شلوغی ترافیک، در ماشین دوست و آشنا با موزیک.ها و خوانندگانی روبرو می.شوی که نه صدایشان و نه موسیقی کارهایشان با چارچوب.های تعریف شده و استاندارد نمی.خواند.

  .پایگاه خبری تحلیلی انتخاب نوشت:صداهای فالش و موسیقی.های خش.دار که دل را نمی.لرزاند و گوش را می.خراشد مدام از این سو و آن سو به گوش می.رسد.حالا با پیشرفت تکنولوژی و آمدن دستگاه.های تنظیم صدا، هر خانواده.ای در خود خواننده.ای دارد و یکی از ژست.های تازه در هر نشست خانواده.ای که به لحاظ مالی وضعیت مناسبی دارد، ارائه آلبوم موسیقی عضوی از خانواده است. از آلبوم.ها و ترک.های (Track) بی.مجوزی که مانند قارچ از گوشه و کنار سر برآورده.اند که بگذریم در میان آلبوم.های مجوزدار نیز نمونه این کارهای بی.کیفیت کم نیست. فکر می.کنیم حالا که بی.صدا می.شود خواننده شد، چرا ما بخت خود را نیازماییم و سودای شهرت را در سر نپرورانیم. نیازمندی.های همشهری، اولین گام برای خواننده شدن است. در ستونی تحت عنوان خدمات هنری شما می.توانید سودای شهرت را دنبال کنید. استودیوها و مؤسسه.های بسیاری حاضر هستند با مبلغی پایین و در حد 400 هزار تومان یک ترک کامل را برای شما آماده کنند.

  با آگهی داده شده، تماس می.گیرم که علاوه بر تهیه، تولید و انتشار آلبوم نقش پشتیبان و حامی را نیز بر عهده می.گیرد و این به آن معناست که اگر هزینه کافی برای انتشار یک آلبوم ندارید این مؤسسه نیمی از هزینه.های شما را تقبل می.کند. مردی که پاسخگوست، می.گوید که برای تست صدا باید به آنجا برویم و پس از انجام تست بر اساس میزان توانایی روی صدا هزینه می.کند. او اطمینان می.دهد فردی که با ما قرارداد می.بندد، کارش با مجوز انتشار می.یابد و در این مورد می.افزاید: «ما سال.هاست که با ارشاد کار می.کنیم و کاملا به شرایط گرفتن مجوز آشنا هستیم و می.دانیم که از چه راه.هایی باید آلبوم را منتشر کنیم و اگر هم کاری از سوی ارشاد مجوز نگرفت نگرانی ندارد، کار دیگری جایگزین می.کنیم.»

  این مؤسسه درباره نیمی از هزینه که توسط خواننده باید پرداخت شود، می.گوید: «هر ترک در کار ما حدود یک و نیم تا دو میلیون هزینه بر می.دارد که با احتساب هشت «ترک» در یک آلبوم، حدود 16 میلیون برای یک کار باید بودجه داشت که نیمی از آن را ما می.پردازیم و نیمی را خواننده می.تواند به صورت قسطی در یک سال بپردازد.»

  سودای خواننده شدن چندان دور به نظر نمی.رسد. در این یک سال پرداخت قسط، می.توانی زرنگ باشی و با یکی، دو کنسرت نیمی از قسط آلبوم را پرداخت کنی. مؤسسه چنان ساده درباره خواننده شدن صحبت می.کند که اگر تصمیم می.گرفتیم، کلاس گلسازی برویم، گویی با چالش بیشتری روبرو بودیم. عجیب نیست که خواننده شدن، این روزها اولین گزینه بسیاری از افراد است.

  با آگهی دیگری که متعلق به یک استودیوست تماس می.گیرم. به خانمی که پاسخگوست می.گویم که سابقه چندانی در زمینه آواز ندارم؛ ولی مشتاق هستم که کاری ارائه دهم؛ کاری که مجوز نیز بگیرد؛ اما با تعجب می.گوید که خانم.ها به هیچ عنوان در ایران برای آلبوم مجوز نمی.گیرند؛ مگر اینکه صدایشان زیر صدای خواننده مرد به گوش برسد. از او درباره خانم.هایی که با مجوز می.خوانند می.پرسم که می.گوید: «آن.ها نمی.توانند آلبوم بدهند و فقط می.توانند برای خانم.ها کنسرت بگذارند.» من را راهنمایی می.کند که می.توانم تک ترک.هایی آماده کنم و آن.ها را در تارنماها قرار دهم و از این طریق به سودای شهرت که در سر می.پرورانم، دست یابم.

  به یاد صداهای فالش و ناخوشایندی که گوشه و کنار می.شنوم به او می.گویم که صدای خوبی ندارم؛ ولی حاضرم هر چقدر لازم باشد هزینه کنم تا به عنوان خواننده شناخته شوم. از «تیونر» و «ملوداین» کردن صدا می.گوید و اینکه می.تواند با این ترفندها، فالشی و بدی صدایم را بگیرد و در نهایت نیز می.گوید: «اگر دیدیم صدایت خیلی جای کار دارد، آنگاه باید در کلاس.های سلفژمان شرکت کنی تا بتوانی خوب بخوانی.» در نهایت نیز به من می.گوید که اصلا نگران نباش. استودیوی ما، فضای پشتیبانی را فراهم می.کند و در برابر نهایت بلاهتی که نسبت به آواز و موسیقی از خود بروز می.دهم بر اساس آنکه گفته.ام حاضرم هر چقدرلازم باشد هزینه کنم تا خواننده شوم، به خود تردیدی راه نمی.دهد و بدیهیات آواز را برایم توضیح می.دهد و اصرار می.کند که به استودیو آن.ها بروم و تست صدا بدهم تا بتوانند من را در رسیدن به هدفم کمک کنند!

  پاسخگوی مؤسسه بعدی چندان حوصله شیرین زبانی ندارد با صدایی خسته پاسخ می.دهد. تأکید می.کند که کسی که برای خوانندگی به مؤسسه مراجعه می.کند، باید صدای خوبی داشته باشد و در غیر این.صورت حتما باید کلاس.های سلفژ را بگذراند. دوره کلاس سلفژ را سه ماهه و هر هفته یک جلسه، یک ساعته با قیمت 20 هزار تومان عنوان می.کند که به عبارتی 240 هزار تومان باید برای این دوره بپردازیم. از او می.پرسم از افرادی که به شهرت رسیده.اند، کسی با مؤسسه آن.ها کارش را شروع کرده که می.گوید: «نه! ولی ترک.هایی از افراد مشهور را در این استودیو کار کرده.ایم و نام چند خواننده پاپ را مطرح می.کند.» او یادآور می.شود که افرادی بوده.اند که تحت پرورش آن.ها امکان مشهور شدن. را داشته.اند؛ ولی خوانندگی را ادامه نداده.اند. پاسخگو چندان به روش.های جذب خواننده آشنا نیست و تلاشش تنها من را بدبین.تر می.کند.

  آگهی بعدی که تماس می.گیرم، مؤسسه.ای است که با ارشاد چندان ارتباطی ندارد و همان اول آب پاکی را روی دستم می.ریزد و می.گوید که گرفتن مجوز به عهده خودتان است و ما در این زمینه کاری از دستمان بر نمی.آید و فقط در زمینه ساخت آلبوم به شما کمک می.کنیم. او می.گوید که بهتر است به جای آلبوم «تک ترک» آماده کنم و آن را در تارنماها قرار دهم؛ زیرا که هم مقرون به صرفه.تر است و همچنین برد بیشتری دارد. در پاسخ به اینکه می.تواند از آهنگساز.ها و نوازندگان مشهور در تهیه آهنگ استفاده کند و چنین روابطی دارد که با این شیوه از یک شخص تازه.کار حمایت کند؛ می.گوید: «نوازندگان را می توانیم بیاوریم؛ ولی آهنگسازان به این آسانی با هر کسی کار نمی.کنند.» یادآور می.شود که فلان نوازنده گیتار برای نواختن در هر ترک به تنهایی 500 هزار تومان دریافت می.کند و درباره آهنگساز به یک خواننده مشهور پاپ اشاره .می.کند که اگر حاضر به همکاری شود برای هر آهنگ هفت میلیون تومان می.گیرد که البته همکاری او را با افراد تازه.کار بعید می.داند و از من می.خواهد که پله پله توقعاتم را جلو ببرم و با دادن چند آهنگ خوب، نظر آهنگسازان شناخته شده را به خودم جلب کنم. پیشنهاد معقولی است؛ اما نه برای کسی که می.خواهد با بهره بردن از نام بزرگان برای خود اسم و رسمی دست و پا کند و یک شبه ره صد ساله برود.

  آخرین آگهی بسیار وسوسه.کننده است؛ نام رایگان آن ما را به شگفتی وامی.دارد. در تماسی که با آن می.گیرم؛ شخص پاسخگو می.گوید که این رایگان، یعنی آنکه مبلغی برای دریافت مجوز از فرد دریافت نمی.شود. به او می.گویم که نمی.دانستم که مجوز نیز هزینه.ای دارد، می.گوید : «دیگر مؤسسه.ها دو و نیم تا سه میلیون تومان برای گرفتن مجوز دریافت می.کنند که ما این فرآیند را رایگان انجام. می.دهیم و این امر نیز منوط به این نیست که آلبوم در مؤسسه تهیه شده باشد.» پاسخگو در حالی که بسیار با زبانی خوش پاسخ می.دهد؛ اما شرایط را به هیچ عنوان پای تلفن توضیح نمی.دهد و تأکید دارد که حضوری در این.باره گفت.وگو کنیم. او نیز درباره گرفتن مجوز بسیار ساده صحبت .می.کند و می.گوید: «پیش از تهیه آلبوم درباره شعر و موزیک مشاوره .خواهیم داد به نحوی که آلبوم مجوز بگیرد؛ برای کار.های آماده نیز راهکار.هایی داریم که در نشست حضوری و آشنایی با کار و سلیقه یکدیگر درباره آن خواهم گفت.»

  با توضیحاتی که از سوی این مؤسسه.ها و استودیوها می.شنوم؛ به تفاوت خواننده شدن در گذشته و حال پی .می.برم. در گذشته خواننده شدن به این آسانی نبود و کسی. که سودای خوانندگی در سر داشت در اولین قدم لازم بود که صدای شیوایی داشته و کاملا با تکنیک.های آواز آشنا باشد تا پس از آن وارد هفت.خوان تأیید از سوی اهالی فن شود. گویی موسیقی ایرانی امروز یا از این سوی بوم یا از آن سوی بوم می.افتد. از یک سو موسیقی مورد بی.مهری مسئولان قرار دارد و حضور آن را هم.راستا با اصول دین نمی.دانند و از سوی دیگر هر کسی بدون آنکه تخصصی در زمینه موسیقی و آواز داشته باشد، می.تواند به آسانی آلبوم منتشر کند و خود را خواننده و موسیقی.دان بداند که شاید این امر ناشی از بلبشویی است که در این حیطه ایجاد شده است.


  منبع: انتخاب


  تعداد کل آرای این پست : 1
  تعداد آرای مثبت : 1
  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۲/۰۸/۰۵ در ساعت 09:50

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

 3. zeud آواتار ها
  zeud
  شماره کاربری
  21696
  کاربر بسیار فعال
  شهریور /۱۳۹۱
  تبریز
  303
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی345
  4
  سپاس از شما 243 بار در 152 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض

  متشکر.لطفا خلاصه مطلب بزنید


  #2 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۲/۰۸/۰۵ در ساعت 15:53

+ پاسخ به موضوع

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۰/۱۷, 09:50
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۸/۰۶, 19:10
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۶/۱۹, 15:30
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۱/۲۴, 13:20
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۸/۰۳, 17:21

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 6 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست