کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: سفر جادویی در لحظه خلق

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض سفر جادویی در لحظه خلق

  رامین صدیقی مدیر نشر هرمس طی برنامه.هایی که به عنوان «بازی گوش» برگزار می کند پس از اجرای بسیار موفق و پر استقبال سال گذشته در تالار وحدت، امسال نیز «موسیقی اوپن سورس» را متشکل از سَموئل رورِر Samuel Rohrer (درامز)، بیُرن مایِر Björn Meyer(گیتار بیس) و کلاوس گِزینگ Klaus Gesing (کلارینت باس و ...فون سوپرانو) را به تهران دعوت کرد تا در تالاری کم حجم.تر موسیقی.ی را اجرا کنند که رویکرد خاص و منحصر بفردی در آن وجود دارد.روز قبل از آغاز اجراها، مسترکلاسی در تالار گوشه.ی فرهنگسرا توسط همین موسیقیدانان برگزار شده بود. دارمرها، بیسیست.ها و گیتاریست.ها و نوازندگان و خوانندگان دیگر، همگی با شوق فراوان به این جلسه آمده بودند تا درس.هایی بگیرند شبیه آنچه از آموزش.های ویدئویی و یا از مسترکلاس.های دیگری که در طی سال.های اخیر توسط اساتید مختلف سازهای غربی برگزار می.شد، می.توان فراگرفت. اما آنچه در این کلاس مطرح شد، کاملا عاری از آموزش تکنیک.ها و شگردهای رایجی بود که در کلاس.های مذکور مطرح می.شود. موضوع این کلاس بسیار چیز تازه.ای برای نوازندگان بود که شاید مناسب.ترین عنوانش می.توانست این باشد: «چگونه موسیقی اوپن سورس بنوازیم».

  در طرح و ساخت نرم افزارهای کامپیوتری، مهندسین برنامه.نویس با زبان.های مختلف کامپیوتر دستورات متعددی را می.نویسند که منبع اصلی کارکرد آن نرم.افرازهاست. به مجموع این دستورات، سورس source می.گویند. این دستورات اما باید توسط ابزاری به نام کامپایلر compiler به زبان رقومی یا همان کدهای صفر و یک ترجمه شوند تا کامپیوتر بتواند آن.ها را اجرا کند. اکثر نرم.افزارهای تجاری فقط قابلیت کاربردی. خود را دارند ولی اینکه بر اساس کدام سورس ساخته شده.اند و کار می.کنند، سرّی است که از عموم پنهان می.ماند. همین اسرار، سرمایه.های اصلی شرکت.های نرم.افزاری هستند. اما نرم افزارهایی هم وجود دارند که برنامه منبع و سورس آن.ها هم در اختیار عموم قرار می.گیرد، نظیر سیستم عامل لینوکس. به این گونه نرم.افزارها، اوپن سورس می.گویند. چیزی نیست که در مورد ساختار و نحوه.ی شکل گیری نرم.افزار از کسی پوشیده باشد و در واقع هیچ صاحب مشخصی ندارند.

  آهنگسازها در خلوت خود و با شیوه.های خود قطعاتشان رو تالیف می.کنند اما چگونگی شکل گیری اثرش و ویرایش.هایی که بر آن.ها می.کنند همواره از عموم پنهان می.ماند و کسی نمی.داند که روند رسیدن آهنگساز به محصولش - یا همان «سورس»آش، چه بوده است.

  آنچه گروه اوپن سورس در اجراهایش ارائه می.کند آهنگسازی و اجرای در لحظه است. آن.ها موسیقیشان را در حین اجرا می.سازند. ممکن است برای اجرایشان، دو یا سه تم یا ملودی مورد علاقه.شان را هم آماده داشته باشند و در طول اجرا به آن.ها گریزی بزنند و یا که نزنند! به هر صورت آنچه در کنسرت.های آن.ها به گوش می.رسد، موسیقی.ست که در لحظه خلق می.شود و مبدا آن و محصولش همگی در حضور شنوندگان شکل می.گیرد. مناسب.ترین نام این شیوه از خلق موسیقی هم قاعدتا همین عبارت اوپن سورس می.تواند باشد.

  سموئل، بیُرن و کلاوس در مستر کلاسشان برای شرکت.کنندگان شیوه.ای از اجرای موسیقی را توضیح دادند که در آن اعضای گروه بدون هیچ طرح قبلیِ شخصی یا گروهی، همزمان با همدیگر شروع به نوازندگی می.کنند و با الهام از آنچه در اولین لحظات این نوازندگی حاصل می.شود، مسیرهایی برای تغییر و یا گسترش آن پیش می.گیرند که صرفا متاثر است از همان چه از ابتدا به گوششان می.رسد. هر یک از آن.ها رویکرد شخصی خودش به این شیوه را توضیح داد.

  لطف این کلاس در آن بود که حضار فعال در کلاس این امکان را یافتند که به همین شیوه کاملا اتفاقی سه نفری روی صحنه بروند و به همین شیوه در مدت ۳ دقیقه قطعه.ای را شروع کنند و بسط دهند که هیچ قول و قراری برای چگونگی.اش گذاشته نشده بود. لحظاتی بسیار شنیدنی از موسیقی در این جلسه اتفاق افتاد و تجربه.ای منحصر به فرد برای نوازنگان رقم خورد.

  این سه موزیسین در هنگام شروع اجرایشان در روی صحنه، حتی اگر هم موضوعات از پیش تعیین شده.ای هم داشته باشند، اصلا نمی.دانند و نمی.خواهند بدانند که در چه مقطعی از اجرا به آن.ها بپردازند. آن.ها حتی نمی.دانند که چه مدت خواهند نواخت. همه چیز بستگی به آن دارد که در هنگام اجرا چگونه اتفاقاتی بیافتد و آن.ها به این اتفاقات چگونه عکس.العمل فردی و گروهی نشان دهند. آن.ها در ضمن می.دانند که ممکن است کارها اصلا آن طوری که انتظار می.رود پیش نرود، و خود این موضوع هم سبب تغییر مسیر همنوازی آن.ها بشود. با این وجود شنونده در طول اجرایی پیوسته و بدون قطع، با هر آنچه اتفاق می.افتد همراه می.شود و شاید متوجه سپری شدن ۷۰-۸۰ دقیقه زمان اجرا هم نشود. درخواست حضار برای آنکور در پایان اجرا هم حاکی از آن است که این زمان برایشان اصلا خسته.کننده نبوده است.

  در اجراهای این گروه می.شد شاهد سطحی بسیار بالا از مهارت.های نوازندگی بود که برای صاحبان این مهارت.ها هیچ مانعی در مسیر خلق هر آنچه دل تنگشان می.خواهد و تصور می کنند به جا نمی.گذارد. مهمتر از آن توان بالای هر یک از آن.ها در خلق آنی موسیقی.ست بی آنکه لحظه.ای محض توجه به کار فردی خودشان، از جریان کلی موسیقی و عملکرد لحظه.ای سایر نوازندگان منفصل شوند.

  در پایان شب دوم، بیُرن بیان کرد که حدود ۳۰ دقیقه.ی اول اجرا در جست و جو به دنبال مسیر مطلوب گذشت که در مقایسه با شب اول ۱۰ -۱۵ دقیقه طولانی تر بود، ولی هیچ.یک از اجراها را برتر از دیگری نمی.دانست. به نظر می.رسد که آن ارزش کلی را که برای امکان چنین کاری قائل است در حدی بالاتر از ارزیابی کیفیت هر اجرا می.داند. کلاوس شب دوم را شبی دشوار توصیف کرد و گفت که در شب اول نقش خود را بسیار زودتر پیدا کرد و توانست آن را تا انتها حفظ کند. سموئل در پایان شب اول بابت تجربه.ی خوبش بسیار ب... و خرسند بود ولی شب دوم را اندکی عجیب می.دانست. وقتی نظر تعدادی از شنوندگان هر شب را جویا می.شدم، تقریبا همه از تجربه.ای استثنایی و جادویی می.گفتند و از اینکه چگونه چنین شیوه.ای از اجرا ممکن است، حیرت.زده بودند. اعضای اوپن سورس در پایان هر اجرا از حضار بابت همراهیشان در این «سفر» تشکر کردند. هر یک از اعضا هم در مورد اجراهای پنجشنبه و جمعه شب و هم اجراهای سال گذشته.ی خود بیان کردند که موج مثبت دریافت شده از سوی حضار بسیار در روند کار آن.ها در این اجراها اثر گذار بود و حتی سموئل در مورد اجرای شب دوم سال گذشته اظهار کرد که چنان موجی از سمت جمعیت دریافت کرده بود که در اجراهای پیشینش بی.سابقه بوده است.

  اجراهای این دو شب تشویق با شکوهی در حضار برانگیختند. در کنسرت.هایی که در ایران برگزار می.شود، کیفیت اجرا هر چه بوده باشد، حضار (احتمالا محض احترام رایج در فرهنگ پارسی) برای تشویق از صندلی.هایشان بلند می.شوند و کف زدن در حالت ایستاده روال عادی تشویق است. اما در سایر نقاط دنیا، حضار بطور عادی در همان حالت نشسته تشویق می.کنند. اما اگر برای تشویق بایستند، این بدان معناست که اجرایی بسیار استثنایی صورت گرفته است. بسیاری از موسیقیدانان اروپایی که به ایران می.آیند، از استقبال شنوندگان علاقه.مند ایرانی حیرت.زده می.شوند و تقریبا همگی آن را چیزی بی.نظیر می.دانند. آن.ها به ندرت این اقبال را پیدا می.کنند که حضار بصورت ایستاده تشویقشان کنند. طبیعتا تشویق ایستاده.ی ایرانیان برایشان بسیار با ارزش است! به همین دلیل هم بهتر است که برایشان توضیحی در مورد تشویق ایستاده.ی رایج در ایران داده نشود.

  بیُرن مِیِر از سال ۸۲ به ایران سفر کرده و همراه گروه.های بازار بلو، بازار و نیک بِرچ رونین به تناوب در تهران موسیقی اجرا کرده است. از کلاوس گزینگ در کنار نُرما وینستون چندین آلبوم منتشر شده که یکی از آن.ها نامزد گَرمی هم شده است. او اولین بار به همراه بیُرن مِیِر به عنوان عضو گروه انور براهم به تهران آمد. ساموئل رورِر هم پیش از این به عنوان درامر ترییوی کُلَن ولان و درامر کوارتت وُلفِرت برِدِ.روده در تهران اجرا کرده است. او از نوازندگان درام اروپایی.ست که به دلیل شیوه.ی منحصر بفرد نوازندگی و قابلیت انعطاف بسیار بالایش، خواهان بسیاری نزد موسیقیدانان اروپایی دارد و بسیاری آرزوی آن را دارند که با او همنوازی کنند.

  نظر شخصی من به عنوان پیگیر کار این گروه و سایر فعالیت.های انفرادی اعضای آن، این است که اگر مسیر توسعه.ی موسیقی غربی در دهه.های اخیر به سمتی مشخص رفته باشد، شیوه.ی خلق موسیقی اوپن سورس در حال حاضر جایی در راس این مسیر دارد و نقشی تعیین کننده در ادامه این مسیر خواهد داشت.  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۴/۰۶/۰۷ در ساعت 23:10

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. گفتگویی صریح با «محمد اصفهانی»
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۴/۰۲/۲۶, 19:40
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۸/۱۰, 09:27
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۲/۰۳, 11:30
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۰/۲۸, 10:14

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست