کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: سعید فرج.پوری: در بداهه.نوازی «آن» مهم است

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض سعید فرج.پوری: در بداهه.نوازی «آن» مهم است

  موسیقی ما - «سعید فرج.پوری» قرار است آذر ماه در ایران روی صحنه برود. این بار همراه با «پژمان حدادی» قطعاتی را به صورت بداهه خلق خواهند کرد. او آهنگساز و نوازندهٔ «دستان» هم هست؛ گروهی که سال.هاست در ایران برنامه نداشته است، حالا اما قرار است برای اولین بار این دو عضو گروه دستان، با یکدیگر دونوازی می.کنند و قطعاتی را به صورت بداهه اجرا کنند. این اما تمام کارهایی نیست که این آهنگساز و نوازندهٔ پیشکسوت در ایران دارد؛ بعد از ایام محرم و صفر قرار است آخرین اثر گروه دستان با آهنگسازی او با نام «با تو می.خوانم» با خوانندگی «جمال کردستانی» نیز منتشر خواهد شد. اما او یکشنبه – هفدهم آبان- در دانشگاه «کپیلانو» ی ونکوور به اجرای برنامه خواهد پرداخت. برنامه.ای که «هامین هنری» با نواختن دف و تنبک و «البرز رحمانی» با تارنوازی او را یاری خواهد داد و «طاهره فلاحتی» نیز قطعاتی از ساخته.های او را تحت عنوان «خورشید نو» اجرا خواهد کرد.«سعید فرج.پوری» دربارهٔ اجرای مشترکش با «پژمان حدادی» می.گوید: «این اثر به صورت دونوازی و بر اساس بداهه است و به مدت یک ساعت در مقام.های مختلف به اجرای برنامه خواهیم پرداخت. هنوز اینکه در چه دستگاه.هایی خواهیم نواخت، مشخص نشده است؛ در واقع باید پیش از شروع برنامه من و آقای حدادی همدیگر را ببینیم و مقداری تمرین کنیم؛ اما همواره در بداهه.نوازی.هایم اصرار دارم تا بخشی از کار نامشخص باشد و با نوازنده و همچنین حسی که صحنه به ما می.دهد، «آن» ی خلق کنیم که معمولا تنها در برنامه.های بداهه امکان رخ دادنش وجود دارد. من همیشه بر این اعتقادم که اگر در آنچه قرار است به صورت بداهه نواخته شود؛ همه چیز از قبل مشخص باشد، بخش مهمی از خلاقیت از بین می.رود.»

  او می.گوید که «بداهه.نوازی» بخش مهمی از موسیقی مشرق زمین است: «اصولا در موسیقی شرق، خلاقیت در لحظه و بداهه.نوازی جایگاه ویژه.ای دارد و به خصوص در تک.نوازی. است که این خلاقیت.ها نمود پیدا می.کند. اما در این میان باید نکته.ای را در نظر داشت، اگر قرار است من به عنوان یک نوازندهٔ کمانچه همراه با آقای «حدادی» به عنوان نوازندهٔ تمبک، برای یک ساعت بداهه.نوازی داشته باشیم، به این معنا نیست که در هر لحظه.ای باید خلق صورت بگیرد. ما براساس ال...ایی که در موسیقی خودمان داریم، می.توانیم بداهه.نوازی کنیم. برای مثال اگر قرار باشد در دستگاه.های چون سه.گاه، ابوعطا یا دشتی بداهه.نوازی کنید، باید بر اساس درون.مایه.ای که در همین دستگاه.ها وجود دارد، جمله.پردازی یا ذوق.ورزی کنید و ال...ایی که در آن وجود دارد را بسط دهید. در واقع نوازنده.ای در بداهه.نوازی موفق است که بتواند یک موتیف را که در ذهنش وجود دارد به شکل.های گوناگون گسترش دهد.»

  او در پاسخ به این پرسش که آیا موسیقی ایران، اندوختهٔ کافی.ای برای بداهه.نوازی.های متعدد هست؟ پاسخ می.دهد: «به طور قطع موسیقی ایران چنین امکانی را به بهترین شکل برای هر نوازنده.ای فراهم می.کند، به خصوص اینکه در موسیقی ایران جز موسیقی ردیف- دستگاهی، می.توان از ملودی.هایی که در مناطق مختلف وجود دارد نیز استفاده کرد و از آنان به عنوان یک منبع خلق بهره برد. در واقع هر نوازنده.ای می.تواند تحت تاثیر این ملودی.ها، لحظه.های بسیاری را خلق کند.»

  او هم البته مانند بسیاری دیگر از موزیسین.ها بر این اعتقاد است که بداهه.نوازی در این سال.ها، حلقهٔ مفقوده.ای در موسیقی اصیل ایران است، به خصوص اینکه مخاطبان هم چندان از برنامه.هایی از این دست استقبال نمی.کنند: . «اصولا در این سال.ها در حوزهٔ تکنوازی و بداهه.نوازی، فعالیت.های کمتری در موسیقی ایران اتفاق می.افتد، البته بسیاری از آهنگسازان و نوازندگان در این زمینه فعالیت.هایی انجام می.دهند؛ اما درصد اندکی از آنان قابل اعتناست و این در حالی است که همان.طور که گفتم تک.نوازی و بداهه.نوازی رکن اصلی موسیقی ماست. در این میان هم نمی.توان تنها اهالی موسیقی را مقصر جلوه داد، متاسفانه هیچ گونه حمایتی از فعالیت.هایی از این دست نمی.شود و به همین خاطر بخش مهمی از شنوندهٔ عام خود را از دست داده است. اگر امکانات کافی در اختیار هنرمندان قرار گیرد، آن.ها می.توانند فعالیت.های بیشتری در این زمینه انجام دهند. به هر حال این زنگ خطری است که باید به آن توجه کرد. من پیش از این نیز به این مساله اشاره کرده.ام که اگر شرایط به همین.گونه پیش برود، به زودی دیگر از این موسیقی چیزی نخواهد ماند. اصلاً انتظاری جز این هم نمی.توان داشت. وقتی رادیو و تلویزیون، هیچ حمایتی از این نوع موسیقی نمی.کند، مخاطب نسل جوان باید از چه طریقی آن را گوش کند؟ مسلم است نیازهای موسیقی خود را از شبکه.های ماهواره.ای تأمین می.کند که آن.ها هم دغدغهٔ موسیقی ملی و سنتی ما را ندارند. البته تأکید می.کنم که من هیچ مشکلی با ژانرهای دیگر موسیقی ندارم. تمامی ژانر.ها باید حضور پررنگی در عرصهٔ موسیقی داشته باشند؛ اما طبیعی است که مثل تمام دنیا حاکمیت باید دغدغهٔ بیشتری روی موسیقی ملی و سنتی داشته باشد؛ چون این نوع موسیقی اساس فرهنگ ماست. مجموع این شرایط است که باعث می.شود احساس خوبی به وضعیت موسیقی در شرایط فعلی نداشته باشم. آنچه هم.اکنون در موسیقی ما وجود دارد، یک زنگ خطر جدی است و به همین خاطر انتظار می.رود که همدلی بیشتری با موسیقی.دانان ایرانی شود.»

  گروه موسیقی «دستان» حالا یکی از دیرپا.ترین گروه.های موسیقی ایران است و در این میان «فرج.پوری» و «حدادی» سال.هاست که در گروه موسیقی دستان در کنار یکدیگر ساز می.نوازند؛ اما این اولین دونوازی.ای است که توسط آن.ها خلق شده است، او می.گوید تاکنون امکان این همکاری به وجود نیامده است؛ به خصوص اینکه این دو هنرمند هر کدام در دو کشور مختلف زندگی می.کنند: . «همیشه این خواست دو طرفه وجود داشته است که محقق نمی.شده تا اینکه حالا قرار است این اتفاق رخ دهد. ما در آذر ماه همراه با گروه موسیقی «دستان» کنسرت داریم و به همین خاطر تصمیم گرفتیم تا در ایران نیز کنسرتی را برگزار کنیم. به خصوص اینکه در این مدت بیشترین فعالیت.هایمان در حوزهٔ آهنگسازی و ارکستری بوده است و فکر کردیم حالا می.توان کاری در این زمینه انجام داد.»

  این در حالی است که «فرج.پوری» همراه با گروه دستان کنسرت.های «یک دریچه» را در بسیاری از کشورهای دنیا اجرا کرده است. حالا طبق آنچه این نوازنده می.گوید: . «در ادامهٔ این تور کنسرت.ها ما ابتدا در دبی کنسرت خواهیم داد و بعد از آن در فرانکفورت، استکهلم و بلژیک به اجرای برنامه خواهیم پرداخت. در واقع در شهر.ها و کشورهایی کنسرت می.دهیم که پیش از این «یک دریچه» در آن اجرا نشده است.»

  اما از آخرین اجرای گروه دستان در ایران، سال.های زیادی می.گذرد؛ فرج.پوری در این باره می.گوید: «ما به فکر هستیم که هر طور شده برنامه.ای را در ایران اجرا کنیم.»

  او همچنین دربارهٔ «با تو می.خوانم» از گروه دستان با همراهی «جمال کردستانی» که قرار است بعد از ایام محرم و صفر در ایران توسط انتشارات نوفه منتشر شود، می.گوید: «قطعات این اثر در دو دستگاه سه.گاه و دشتی بر اساس اشعاری از سایه، حسین منزوی و فریدون مشیری است. این اثر در ونکوور ضبط شده است و کنسرت.هایی از ان نیز برگزار شده است.»  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۲ در ساعت 15:50

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. ملیحه سعیدی: قانون سازی کامل و .... سازهای ایرانی است
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار موسیقی ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۴/۰۸/۰۴, 11:20
 2. سعید فرج.پوری: آهنگسازان دنبال پُز روشنفکری.اند
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۴/۰۷/۰۴, 13:30
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۹/۲۵, 03:00
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۰۹, 17:50
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۲/۱۵, 16:50

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست