کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

جهت مشاهده ی پستی که بیشترین امتیاز مثبت را در این تاپیک کسب کرده است اینجا را کلیک کنید

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: تمرینات روتین کلود گوردون

 1. blacky آواتار ها
  blacky
  شماره کاربری
  36914
  مدیـر ارشـد سایت
  فروردین /۱۳۹۲
  mazandaran
  2,256
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی4650
  8,326
  سپاس از شما 6,932 بار در 2,372 پست
  Follows
  5
  Following
  0

  پیش فرض تمرینات روتین کلود گوردون

  درود به هنرمندان کیوبیس  یک تمرین روزمره ابزاری برای تبدیل شدن به نوازنده ای ممتاز و استوار است.آن همچنین به ما مسیرهایی علمی برای درک چگونگی ورزیده شدن یک مهارت خاص را میدهد.این خصوصیات برای یک دورهء شغلی طولانی بسیار با اهمیت می باشد.کلاد باور داشت که هر کسی میتواند یک نوازندهء ماهر باشد اگر بداند چگونه تمرین کند.

  گوردون اصول کلارک را گرفته و آنها را با ساختارهای بیشتری به کار برد.مقالهء قبلی من مفاد را مشخص کرده بودواین مقاله درمورد استفادهء کاربردی آنها است .تکالیف برای تنظیم اه... و درک چگونگی پیشرفت است.به تصویری از تکلیف های گوردون و توضیحات در زیر آن مراجعه کنید. حتی گوردون تدریس خور را ذر خلال استفاده از این متود پرورش داد.  تمرین تنفس همیشه اولین ایتم است .در این تمرین تمرکز روی گرفتن نفس عمیق و بالا نگه داشتن قفسهء سینه در خلال دم وبازدم است. شکم (معده) دیافراگم را فراموش کنید.اگر قفسهء سینه بالا نگه داشته شود ،نمیتوانید اشتباه نفس گیری کنید.اولین تمرین 5 ست 10 نفسی که در جا انجام می گیرد است.دومین تمرین 5 قدم زدن یا ( قدمزدن 5 تایی ) شامل 5 مکش(استنشاق)- دم مساوی در خلال قدم زدن،5 حبس ( نگه داشتن ) پر، 5 فوت –بازدم مساوی، و5 حبس خالی و سپس تکرار این روند قدم زدن، طی یک متر مربع می باشد. هر ماه یک قدم افزوده می شود تا به ده قدم افزایش یابد. سپس قد مرو به 5 بدو روی آهسته تغییر پیدا خواهد کرد تا سرانجام به 10 بدو روی آهسته برسد. فرم دیگری از تمرین تنفسی ( نگه داشتن طولانی ) در بخش تمرین های رنج (محدوده) است.  بخش A تا D از تکالیف( CG)(کلاد گوردون) معمولاَ به تمرین های انعطاف پذیری اختصاص ، فواصل ،زبان زدن و گامها اختصاص میابد. تمرین های طراز سطح زبان باید معمولاَ اولین چیز برای نواختن باشند. کلاد گوردون گفته (هوا کارها را انجام میدهد و زبان نتها را عوض می کند .این تمرینها انعطاف پذیری و سهولت را در هدایت ساز بالا می برد. آنها شبیه تمرین های کششی قبل از تمرین های فیزیکی ورزش می باشند. )-daily-trumpet-routines تمرین های روزمره ) نوشتهء گوردون بهترین کتاب برای تمزین در تمام مدل ها می باشد. از دیگر کتابهایی که برای این منظور استفاده می شوند می توان به، Colin, Irons, Walter Smith همچنین Staigers اشاره نمود. هدف توجه به زبان و یاد گرفتن چگونگی هماهنگ کردن توان باد و سطح زبان است، یعنی درک چگونگی این نقل قول گوردون ( هوا کارها را انجام میدهد) و برداشتن تمرکز از روی لبها.مانند گوردون همه مصالح(جزوات) مرتبط به ای مقوله را ، حتی مربوط به سازهای دیگر جمع آوری کنید.
  بخش I از تکالیف CG جایی است که انگشتان و کنترل تنفس در خلال کار بر روی تمرین های فنی کلارک Clarke’s Technical Studies ورزیده می شوند. اولویت اول این است که انگشتان بالا کشیده و بر ولو ها کوبیده شود. این امر اجباری است.هر یک از تمرینها را هفت روز در هر یک از این حالتها انجام دهید. به ترتیب : تک زبانی(TT) ، زبان(KK)،زبان دوتایی(یا سه تایی)(TKTKیاTTK TTK) نهایتاَ لگاتوِهمانطو که نوشته شده.بادقت تمرین کنید تا با بدقت بنوازید.اولویتها به ترتیب زیر می باشد.دقت،یکنواختی،سرعت(تند ی)،نجوا مانند و نرم نواختن ودر آخر تکرار در یک نفس.(چندین بار).هرگز از مقداری که صدایی مطمئن حاصل میشود آرامتر ننوازید.دیگر گامها و آرپزها نیز در این محیط کاربردی هستند.اما کتاب فنی کلارک باید حداقل سالی یکبار دوره شود. برای بعضی انگشت گذاری ها که از کلارک گوردون رسیده به کتاب Gordon’s Systematic Approac (رویکرد اصلی گوردون) مراجعه کنید.این تمرین ها برای ورزیدگی انگشتان به صورت مستقل و فرز و با کنترل اجباری هستند  How You Practice(چگونه تمرین کنید) ، عنوانی است که کلاد برای راه تمرین اتودهای فنی و گذر از مشکلات انتخاب کرده است. بین صورت انجام میگیرد که از ضرب آخر شروع می شود و روند پیشرفت عقب گرد میباشد، هر بار یک ضرب باید چهار بار پشت سر هم و بدون اشتباه تکرار شود تا بتوان به ضرب بعدی رفت.
  بخش II تکالیف CGحوزه تمرین رنج یا محوده میباشد.آن ابتدا نوارنده را به نتهای |پدال (روتین بالا رونده)،بدنبال آن و پس از 5 تا 10 دقیقه استراحت، به نتهای بالا (روتین بالا رونده)میبرد، و به دنبال آن یک سرد کردن مختصر.( شل کردن لب ).تمام روتین های دیگر در کنار تمرین های رنج محدوده رنج نوازندگان را افزایش می دهد.،هدف نواختن رنج(محدوده) بیشتر و کاربردی تر در تمام شرایط است.  نگه داشتن طولانی(long hold)،در آخر تمرین های روتین پایین رونده ، باید تا آنجا که هوا کاملاَ خارج شود انجام گیرد.این یک گونه تمرین ایسومتریک است که باعث قوی شدن عضلات کاربردی در دمیدن می شود. نواختن روتین پایین رونده قبل از روتین بالا رونده باعث می شود نوازنده پی ببرد که چگونه نتهای بالا را به راحتی و در مقابل سفتی بنوازد.نواختن از پدال تنها تا نتهای بالا میتوتند آسان باشد اگر بصورت اصولی انجام گیرد. استراحت بین هر فراز چهار ضرب نیست بلکه باید کمی بیش از اندازهء زمان نواختن هر فراز وبا برداشتن سرساز برای جلوگیری از فرسودگی وعادتهای بد همراه باشد. اگر به طور مناسب استراحت کنید می توانید تمام روز بنوازید.( نقل قول از گوردون).این پایداری و مقاومت را ،از طریق مهارت در نوازندگی راحت ،به جای زور زدن بیرحمانه بالا میبرد. Watch the tongue(مواظبت از زبان) یعنی تجسم زبان در حالت تلفظ که برای هر نت منحصر به فرد است. این چگونگی یادگیری نواختن با دقت است. سیلاب Eee(ای)در جلوی زبان برای سرعت هوای بیشتراستفاده میشود. گوردون میگفت : اجازه دهید هوا کارها را انجام دهد تا لبها حفظ شوند.این یعنی در روند بالا رفتن نتها بلند تر بنوازید تا احساس درستی داشته باشید.نت پدال فا تا نت پدال دو دیز باید کوک نواخته شود.پدال دو تا پدال فا دیز در ابتدا برای بیشتر افراد خام صدا میدهد.، اما صدا در طول زمان درست خواهد شد. نواختن سومین پدال دو حتی بم تر نیز امکان پذیر است. پدال تنها به پرورش ارتعاش آزادانهء لبها کمک میکند و در سایر جنبه های نوازندگی نیزیاری رسانی می کند. باید مراقب بود که آنها را زیاد بلند ننواریم.

  روتین بالا رونده را با پدال تنها شروع کنید.در اولین آرپژ نت دو را رها کنید، اما پدال می را کوک بنوازید، این کار را با استفاده از شنیدن نت می یک اکتاو بالاتر ، قبل از نواختن آرپژ انجام دهید. فرمات ها باید مختصر و با کرشندو همراه باشد. بین هر سر کلید استراحت کنید. تا جایی که امکان دارد بالا بروید. به خاطر داشته باشید که این بیشتر یک تمرین کلیستینیک (وابسته به ورزشهای سوئدی) است تا یک تمرین موسیقایی. تاجایی که امکان ذارد ادامه داده و سه بار در بالا ترین نت تلاش کنید. سپس برای پرهیز از بروزعادتهای نادرست متوقف شوید.

  ریلکس یا شل کنندهء لب یک تمرین سرد کردن است که سه بار بعد از تمرین محدوده( رنج ) نواخته می شود. این تمرین در زمانهای دیگر نیز قابل نواختن است. بعد از تمرین محدوده و ریلکس کنندهء لب ، نوازنده جهت بازسازی، نباید برای ساعت یک نت هم بزند. همچنین خردمندانه است که قبل از یک اجرای طاقت فرسا تمرین محدوده را انجام نگیرد.

  بخش سوم از تکالیف CG به قطعات سلو(تکنوازی) ، اتودها، برگریده های ارکستری و موسیقی های دیگر اختصاص میابد.
  تمرین رنج (محدوده) را همچنین میتوان در آخر تمرین های روزمره و پس از نواختن اتود جای داد.
  واریاسیون های (گونه های مختلف) دیگری نیز برای ترتیب یک تمرین روزمره وجود دارد، اما این گونهء نرمال آن است. به مقالهء چه چیزی را تمرین کنیم در تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید برای تهیهء لیست کتابهایی که در این روتین مورد نیاز است مراجعه کنید.تمرین روزمره چگونگی توانایی نوازنده در فراگیری این است که نوارندگی بادی برنجی سخت تر از نفس عمیق کشیدن نیست. این شانس یا توانایی ذاتی نیست. بعد از نواختن تمرین روزمره شما باید احساس بهتری از قبل از نواختن ان داشته باشید. هدف تمرین روتین یادگیری نوازندگی راحت است.


  در اینجا تعادلی بین ماندن طولانی روی یک تمرین و از دست دادن تمرکز در مقابل آن وجود دارد. برای دستیابی به نتیجهء مطلوب بر روی یک تمرین پا فشاری نکنید. بعضی اوقات موارد مشابه در زمانهای مختلف نتیجه بخش خواهند بود. یک مدرس می تواند متوجه مواردی که ما خودمان نمی بینیم شود.


  برای تدریس درست باید درست تمرین کنید آنرا درک کنید. گوردون در ادامهء گواهینامهء فن آموزش من گفته است: بدین وسله استفادهء شخصی از این اصول برای تدریس درست مورد تایید است. گوردون میدانست که مدرس باید در نوازندگی منظم باشد و جهت همراهی دانش آموزان در راه پیشرفت تمرین کند.  مقالهء بعدی در مورد تذکر هربرت ال کلارک به کلاد گوردون است.( در جایی که من رسیده ام متوقف نشو). ما باید ساختار و شالودهء کار این آموزگاران را بهسازی نموده و فقط تاریخ را تکرار نکنیم.


  جف پرتل برای 10 سال با کلاد گوردون به هنر جویی پرداخته است.،در کمپ برس (بادی برنجی)CGتدریس میکند و مستقیماَ دارای گواهینامه یا تایید از طرف دکتر گوردون در راستای اصول او می باشد.جف از سال 1984 تدریس می کند و از سال 2004 تدریس هنرجویان را از طریق ویدئو چت به به برنامهء استودیوی خود گرین ویل، کارولینای جنوبی اضافه کرده.

  ( نشریه برس هرلد )فبریۀ 2009 به قلم جف پرتل

  purtle.com  تعداد کل آرای این پست : 2
  تعداد آرای مثبت : 2
  قبول اهنگسازی . تنظیم . میکس و مستر . نوازندگی گیتار

  تدریس گیتار . اموزش تئوری موزیک . اموزش اهنگسازی و تنظیم

  اینستاگرام من : morteza nicknezhad  موسیقی مانند كشوری است كه روح من در آن حركت می كند. در آنجا هر چیز، گلهای زیبا می دهد و هیچ علف هرزه ای در آن نمی روید. اما تعداد

  کمی از افراد می فهمند كه در هر قطعه از موسیقی چه شوری نهفته است.
  بتهوون
  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۴/۰۹/۰۱ در ساعت 11:14

 2. 3 کاربر زیر از blacky برای این پست سپاسگزاری کرده اند


 3. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  محل سکونت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. سورس کوتاه گوتینگ از میثم خدابنده لو
  توسط atreyas در انجمن اف ال استودیو FL Studio
  پاسخ ها: 4
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۱۰/۳۰, 13:07
 2. دانلود 800 وکال روبوتیک پرکاربرد
  توسط Mortal در انجمن دانلود سمپل و لوپ Samples و Loops
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۱۰/۲۸, 20:52
 3. میدی گوتینگ از میثم خدانبده
  توسط atreyas در انجمن MIDI (میــــدی)
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۱۰/۲۷, 00:42
 4. “پیانو اپتوفوتیک” تلفیق موسیقی و نقاشی
  توسط M.Hosseini در انجمن لـــابــی Lobby
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۱۰/۱۶, 21:33
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۱۱/۲۳, 16:20

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 7 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

نمایش برچسب‌ها

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست