کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: مجید درخشانی: ما گناهكار نبوديم

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض مجید درخشانی: ما گناهكار نبوديم

  موسیقی ما - قرار بود دیگر کسی ممنوع.الفعالیت نباشد؛ اما همچنان می.توان لیست بلندبالایی از موزیسین.هایی داد که امکان فعالیت ندارند. لیستی که از «محمدرضا شجریان» و «مجید درخشانی» در آن دیده می.شود تا خواننده.های پاپ و آنهایی که به عنوان خواننده.های زیرزمینی شناخته می.شوند. این مسأله اما همچنان، مسأله.ای «درگوشی» است. همه سعی در کتمان آن دارند. از مسئولان فرهنگی گرفته تا خود اهالی موسیقی که البته خیلی.ها مشکل را از خود آنها می.دانند.
  .
  با «مجید درخشانی» بی.پیرایه درباره.ی این مسائل حرف زده.ایم. او البته در این مدت بارها از ممنوع.الفعالیت بودن.اش گفته و رسانه.ها نوشته.اند؛ اما در این گفت.وگو سعی شده تا زوایای پیدا و پنهان این ماجرا بدون تعارفات مرسوم و مصلحت.اندیشی.های معمول بیان شود.
  .
  • * لطفاً از دوران ممنوعیت از کار بگویید و اینکه این مسأله چه تأثیری روی شما داشته است؟.
  در این مدت البته من در خنج و همدان دو برنامه داشتم؛ یک آلبوم هم با عنوان «حریر شبنم» توسط حوزه.ی هنری منتشر شد که نیازی به مجوز ارشاد نداشت. تا چند ماه قبل هم هیچ.کس به من به شکل رسمی نگفته بود که ممنوع.الفعالیت هستم؛ اما در عمل این مسأله وجود داشت. هیچ مجوزی به من داده نمی.شد یا اگر داده می.شد، دو سه روز قبل از اجرا لغو می.شد. البته چند ماه قبل نامه.ای به صورت رسمی به دفتر موسیقی وزارت ارشاد داده شد و ممنوع.الفعالیت بودن من رسمی شد؛ طبیعی است هر کسی که از راه موسیقی زندگی.اش را می.گذراند، از این مسأله متضرر می.شود.
  .
  • * به نظر می.رسد همه.چیز از «ماه.بانو» شروع شد. البته شما همیشه نشان داده.اید که دوست دارید به فعالیت.های بانوان موزیسین کمک کنید؛ این را می.شد از سال.ها قبل در استفاده از نوازندگان زن در گروه «خورشید» هم مشاهده کرد؛ اما به هر حال فعالیت «ماه.بانو» به آن شکل به هر حال اتفاق عجیبی بود و می.شد حدس زد که با واکنش.هایی همراه شود. به خصوص اینکه از شبکه.های ماهواره.ای سر درآورد.
  اینکه از این شبکه.ها پخش شد، مسأله.ای است که من بارها درباره.ی آن صحبت کرده.ام. این شبکه.ها اصولاً بدون اجازه از صاحب اثر آن را پخش می.کنند. طبق قانون کپی.رایت، مؤلف باید از پخش اثرش در رادیو یا تلویزیون راضی باشد؛ اما این مسأله در کشور ما وجود ندارد. کلیپ.ها را ما در یوتیوب گذاشتیم؛ کاری که خیلی از اهالی موسیقی انجام.اش می.دهند. حالا به دلیلی این اثر زیاد دیده شد و به همین خاطر حساسیت ایجاد کرد. من اتفاقاً از دوستان در پلیس امنیت هم این سؤال را کردم که این اتفاق.ها برای بسیاری از گروه.های موسیقی رخ می.دهد، چرا حالا این حساسیت.ها دیده می.شود و آنها هم جواب دادند که به دلیل استقبالی است که از این اثر شده است. «ماه.بانو» سه چهار سال قبل تشکیل شد و هدف ما اجرا در ایران و برای بانوان بود و بعد از آن می.خواستیم به صورت هم.خوانی برای عموم هم اجرا کنیم. زمانی که برای اجرای بانوان در تالار وحدت -دو سال پیش- اقدام کردیم، به روال همیشه فیلم هم دادیم و متأسفانه برخورد دفتر موسیقی این بود که بدون دلیل این ماجرا را رد کرد و تمام زحمت.های اعضای گروه به هدر رفت. به همین خاطر ما تصمیم گرفتیم که فیلمی به یادگار ضبط کنیم و یکی از دوستان فیلم.ساز ما در این راه به ما کمک کرد. بعد تصمیم گرفتیم آن را در یوتیوب بگذاریم. ما در همین حد کار کردیم و بیشتر نرفتیم. در پخش.های بعدی هیچ نقشی نداشتیم.
  .
  • * اما مسئولان حراست ارشاد استدلال.شان این است که کیفیت این آثار به اندازه.ای است که نشان می.دهد که فیلم.ها از طرف خود گروه ارسال شده است.
  در یوتیوب فیلم. با کیفیت بالا هم می.توان گذاشت. ضمن اینکه ما خودمان هم خوشحال می.شویم ارسال.کننده را پیدا کنند؛ چون ما این کار را انجام نداده.ایم. قطعاً ما اگر می.خواستیم این کار را انجام دهیم، برای این شبکه.ی خاص ارسال نمی.کردیم؛ چون موسیقی.هایی پخش می.کند که من اعتقاد دارم سطح کیفی شنیداری مردم را پایین می.آورد. من حتی نمی.دانم دفتر این شبکه.های تلویزیونی و رادیویی کجای دنیا هست؟ این مسائل را بارها حتی در دادگاه هم بیان کرده.ایم. اتهام ارتباط ما با شبکه.های خارجی کاملاً بی.اساس است. ما هیچ ارتباطی نداریم و هر کس که چنین حرفی می.زند، باید اثبات کند.
  .
  • * البته زمانی که رادیو و تلویزیون ما امکانی در اختیار اهالی موسیقی نمی...گذارد، به هر حال شاید خیلی.ها دل.شان بخواهد از این فرصت استفاده کنند.
  حتماً فرصت هست؛ من این مسأله را انکار نمی.کنم. اما موسیقی.ای که توسط «ماه.بانو» اجرا شد، کاملاً مورد تأیید است. همان آهنگ.ها مجوز داشت و ما دوست داشتیم موسیقی.مان شنیده شود؛ اما این ربطی به شبکه.های خارجی نداشت. در همان یوتیوب هم بسیار شنیده شد. من یک.بار دیگر هم این مسأله را بیان کردم که تمام یک سال گذشته برای من روزهای بسیار خوبی بودند و در عین حال بدترین روزها. چون فهمیدم مردم هنوز موسیقی خوب و بااصالت را گوش می.کنند. این کار را همه شنیده.اند و من از این بابت خوشحالم.
  .
  • * این شبکه.ها پولی به صاحبان اثر می.دهند؟
  به هیچ وجه. تمام اینها بدون اجازه و توافق ما بود، چطور می.شود هزینه.ای پرداخت کنند؟. تنها گناه ما گذاشتن این آثار در یوتیوب بود و انگار گناه بزرگ.تر، شنیده شدن این آثار بود که ربطی به ما نداشت.
  .
  • * و اتهامات عجیب و غریبی که به اعضای گروه و به.خصوص خواننده.ی اثر (سحر محمدی) زده شد.
  بله؛ ایشان در این جریانات بسیار مظلوم واقع شدند. در مورد ایشان بی.ا.خلاقی بسیاری شد. سحر محمدی یکی از بااخلاق.ترین و محجوب.ترین هنرمندان زن است و اتفاقاً فکر می.کنم از همین حجب و صداقت او سوءاستفاده کردند. او به موسیقی گذشته.ی ما بسیار آگاه است و صدای خیلی خوبی هم دارد؛ اما او هم یک عضو از این گروه بود که بسیار مورد آزار قرار گرفت و حتی حالا نمی.تواند تدریس کند! او بسیار جوان است و حالا وقت کار کردن اوست؛ اما در حق او ظلم شد. اگرچه می دانم عشق او به موسیقی بر تمام این موانع غلبه می.کند.
  .
  • * و مسأله.ی بعدی البته مصاحبه.ای بود که شما با شبکه.های خارج.نشین انجام دادید.
  بله هنوز هم صحبت این مصاحبه.ها هست؛ اما من درباره.ی موسیقی صحبت کردم و با صداقت هم حرف زدم. هیچ حرف سیاسی هم در آن نبود. ضمن اینکه همین الان هم از این دست مصاحبه.ها زیاد وجود دارد. من هم می.توانستم نسبت به فعالیت بانوان بی.تفاوت باشم؛ اما این زنان همکاران و هم.وطنان ما هستند؛ من «علیه» کسی حرف نزدم. البته یک مصاحبه.ای با من انجام شد که خانم مصاحبه.گر تیتری دروغ زد و یکی از بزرگ.ترین ضربه.ها را از آن مصاحبه خوردیم. من آن مصاحبه را به عنوان یک اشتباه می.پذیرم؛ چون مصاحبه.گر اصلاً صادق نبود. به هر حال ما انتظار داشتیم که بعد از تبرئه در دادگاه مشکلات.مان مرتفع شود؛ اما مشکل همچنان پابرجا است.
  در این میان داستان.های دیگری هم پیش آمد، مثلاً حراست تالار وحدت به مدیر برنامه.های من گفتند که شما تار زده.اید و خانمی رقصیده است! این برای خود من هم خیلی تعجب.آور بود؛ این را دیگر همه می.دانند که کسی برای رقصیدن تار نمی.زند. بعد در اینترنت سرچ کردم و دیدم ما چهار سال قبل یک کنسرت در اسپانیا داشته.ایم که فیلمِ آن برنامه در اینترنت هست. یک خانم رقصنده.ی اسپانیایی آن فیلم را روی پرده پخش کرده و جلوی آن رقصیده است. خب کجای این ماجرا به من ربط دارد؟ ممکن است هر اثری در هر جایی مورد استفاده قرار گیرد. من به خود مسئولان هم گفتم که این ماجراها برای خود من عجیب است.
  .
  • * خب این ماجراها از کجا می.آید؟
  گفتن این حرف به هیچ عنوان برایم خوشایند نیست؛ اما گاهی این اطلاعات نادرست از طرف برخی از خود دوستان موزیسین داده می.شود که بسیار جای تأسف است.
  .
  • * به نظر می.رسد اختلاف میان خود اهالی موسیقی این روزها از هر زمانی شدیدتر شده است.
  این مسائل همیشه وجود داشته، اما حالا وضعیت کمی. بدتر است. تجربه، این را به من ثابت کرده و برای همین دیگر برایم مهم نیست که دیگران چه چیزی درباره.ی من می.گویند. تجربه نشان داده هر زمانی که فعالیت شما زیاد می.شود یا اثر موفقی را خلق می.کنید، دشمنی..ها و حرف.های نادرست زیاد می.شد و هر زمان که خاموش باشید و کاری انجام ندهید، هیچ.کدام از این حرف.ها هم شنیده نمی.شود. فکر می.کنم ریشه.ی خیلی از این ماجراها به حسادت برمی.گردد. البته خدای ناکرده من به هیچ عنوان قصد توهین به کسی را ندارم؛ اهالی موسیقی همواره جزو نجیب.ترین و بهترین افراد هستند؛ اما همین جامعه. هم مثل هر جامعه.ی دیگری جمعیت یکسانی ندارد و این مسائل هم بین تعدادی از آنها دیده می.شود. البته این بخشی از مشکل است؛ به هر حال مسئولان موسیقی به طور قطع دلایل دیگری هم برای ممنوع.الفعالیت کردن.ها دارند.
  .
  • * نکته.ی جالب اینجا است که واقعاً در این مدت ممنوع.الفعالیتی شما که یک سال به طول انجامید و حتی ممنوع.الفعالیتی استادی مثل «محمدرضا شجریان» هیچ واکنشی از طرف اهالی موسیقی دیده نشد.
  بله، من از خیلی از اهالی موسیقی گلایه.مندم. شاید خیلی از آنها نسبت به این مسائل معترض هستند؛ اما به شکل رسمی اظهار نظری انجام نشد و کسی از ما حمایت نکرد. ما به آن مفهوم گناه.کار نبودیم که با ما این.طور رفتار شود. ما کاری انجام دادیم و مردم هم از آن استقبال کردند و شنیدند و من از این مسأله خوشحال.ام؛ اما به همان اندازه هم دلگیرم که چرا کسی از همکاران من نسبت به این مسأله یا همان.طور که شما اشاره کردید، مسأله.ی ممنوع.الفعالیتی شجریان واکنشی نشان ندادند. البته آقای مختاباد در این زمینه متنی نوشتند که من از ایشان ممنون.ام. در این میان استاد «هوشنگ ظریف» هم همیشه نگران بودند و با دلسوزی پیگیر ماجرا بودند؛ اما کس دیگری برایش مهم نبود که چه اتفاقی برای ما می.افتد. البته استاد شجریان یا من خانه.نشین نمی.شویم. در این مدت بیش از هر زمان دیگری کار کردم؛ اما مسأله اینجاست که هیچ.کدام از آنها انعکاس پیدا نکرد؛ هر چند من معتقدم که تمام این آثار روزی به دست مردم خواهد رسید و آنها را خواهند شنید.
  .
  • * راه حلی برای این مسأله به ذهن.تان می.رسد؟
  خب به نظرم اهالی موسیقی نیاز به یک سندیکا دارند؛ جایی که در صورت بروز اتفاقاتی از این دست، بدون هیچ مصلحت.اندیشی. از آنها حمایت کند.
  .
  • * حتماً این سندیکا و صنف باید وجود داشته باشد؛ اما واقعاً اظهار نظر نیاز به صنف و سندیکا دارد؟
  من فکر می.کنم شرایط جامعه طوری است که کسی دوست ندارد خودش را به دردسر بیندازد.
  .
  • * یعنی حمایت از شما یا استاد شجریان می.تواند مشکلی برای فعالیت یک استاد برجسته یا یک موسیقی.دان مطرح به وجود بیاورد؟
  نه؛ اتفاقاً می.توانست تأثیر بسیار زیادی هم داشته باشد؛ مگر اینکه با ایجاد گروه برای بانوان مشکل داشته باشند که فکر نمی.کنم چنین مسأله.ای صحت داشته باشد یا آنها هم معتقد باشند که ما خودمان این آثار را پخش کرده.ایم که این هم خیلی بعید است.
  .
  • * خب برای شما مسأله.ی ویدئوکلیپ وجود دارد؛ اما آقای شجریان شش سال تمام است که ممنوع.الفعالیت.اند و هیچ حمایتی از ایشان نشده است. حتی توسط اساتید موسیقی.
  به نظرم این یک اشتباه بزرگ بوده است. سکوت بدی در این سال.ها در این خصوص وجود داشته که بسیار تأسف.بار است؛ در حالی که باید این ماجرا به چالش کشیده شود. اما همان.طور که گفتم، منافع شخصی حالا در جامعه.ی ما از همه چیز مهم.تر است. در این کار اذیت.هایی که ما شدیم، به اندازه.ی گناه ما نبود و این حق ما نبود. ما اصلاً نمی.خواستیم موازین اخلاقی جامعه را به هم بزنیم و جا داشت که از ما حمایت کنند یا لااقل نسبت به این تعرض.ها واکنشی نشان دهند. جالب است تنها جایی که با ما همدلی کردند، دادگاه انقلاب بود. ما حالا تبرئه شده.ایم؛ پس این حرف من از مصلحت.اندیشی نیست؛ اما آنها برخورد انسانی و قانونی با ما داشتند.
  .
  • * خب این خیلی تأسف.بار است که شما این همه از اهالی موسیقی گلایه.مندید و می.گویید شاکی شما -مدعی.العموم- برخوردی انسانی و قانونی داشته است.
  آنها هیچ.وقت به شکل یک متهم به ما نگاه نکردند. به.هرحال بچه.ها جوان بودند و بی.تجربه. هیچ.کدام هم سابقه.ی این مسأله را نداشتند؛ اما در تنها جایی که احساس آرامش کردند، همین دادگاه انقلاب بود و این مسأله همیشه در ذهن من می.ماند.

  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۴/۱۰/۲۰ در ساعت 01:10

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست