کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: به تاریخ احترام بگذاریم

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض به تاریخ احترام بگذاریم

  موسیقی ما- سریال «معمای شاه» با کارگردانی «محمدرضا ورزی» که این روز.ها از رسانهٔ ملی در حال پخش است، با چالش.های فراوانی از طرف منتقدان و مورخان روبه.رو شده است، اگرچه تیتراژ این سریال با صدای «سالار عقیلی»، آهنگسازی «بابک زرین» و ترانه «افشین یداللهی» با استقبال مخاطبان روبه.رو شده است. حال در میانه.ی پخش این مجموعه، «هما گل گلاب» فرزند دکتر «حسین گل.گلاب» به بهانهٔ بازاجرایی سرود «ای ایران» در قسمت نهم این مجموعه، یادداشتی را نوشته و در اختیار سایت «موسیقی ما» قرار داده است:.«به نام خداوند جان و خرد
  دور از تو اندیشه بدان پاینده مانی و جاودان

  چندی پیش به همت هنرمندان ایرانی و به بهانه مجموعه تلویزیونی موسوم به «معمای شاه»، در قسمت نهم این مجموعه شاهد بازاجرایی سرود «ای ایران»، سروده پدرم دکتر حسین گل گلاب و ساخته زنده یاد روح الله خالقی بودم. با ارج نهادن به منویات وطن دوستانه هنرمندان که برخاسته از جان کلام؛ «حب الوطن من الایمان» است، ذکر چند نکته را به عنوان فرزند مرحوم دکتر حسین گل گلاب، مغتنم می.دانم.

  نخست: . سرود «ای ایران» نخستین بار با همت ارکس.تر گل.ها به رهبری روح الله خالقی و به دستور کلنل علینقی وزیری در ۲۷مهرماه سال ۱۳۲۳ خورشیدی در مدرسه نظامی توسط یحیی معتمد الدوله وزیری که بعد.ها نام هنری نوذر را برای خود برگزید، اجرا شد. دومین اجرای این سرود نیزبا همخوانی عبدالعلی وزیری و غلامحسین بنان در بهمن ماه آن سال اجرا شد و سومین اجرای آن بنابر مستندات موجود، روز دهم اسفند.. همان سال با همسرایی دوشیزگان هنرستان عالی موسیقی کلنل وزیری در حضور رییس هیات دولت وقت و نمایندگان مجلس ملی و پهلوی اول و ملکه فوزیه اجرا شد. (شرح مبسوط این اتفاق درشماره ۵۷۰۲ اطلاعات شنبه دوازدهم ۱۳۲۳ خورشیدی، مندرج است). از همین روی اجرایی که در این مجموعه تلویزیونی روایت شده است از لحاظ تاریخی و کیفی، صحت ندارد.

  .از سوی دیگر، مستندی به نام «مرزپرگهر»، با نظارت من ساخته شده است که بار.ها در تهران و اراک و بابل به بهانه.های مختلف به نمایش درآمده است و گویا موسسه تصویر شهر پس از گذشت بیش از چهار سال از ساخت این مستند (مستند مرز پرگهر در سال ۱۳۸۹ به تهیه کنندگی و کارگردانی آقای هومن ظریف ساخته شد)، قرار است آن را برای پخش در اختیار شبکه.های سیما قراردهد. من با عنایت به اینکه خاستگاه زمانی سرود «ای ایران» در زمان اشغال تمامیت ارضی ایران توسط نیروهای انگلیس و روسیه بود، با اینکه تردید ندارم که تمایلات میهن دوستانه پدرم و روح الله خالقی و کلنل وزیری باعث ساخت این سرود زیبا شده است، اما با صحبت.های سرکار خانم گلنوش خالقی و وجود سروده.های دیگری درباره ایران در بین اشعار پدر، نمی.توانم داستانی که توسط بازیگر شخصیت روح الله خالقی روایت می.شود را با اطمینان قبول کنم. حتی پژوهشگر و کارگردان مستند مرز پرگهر هم در این باره در فیلم به قطعیت نرسیده است و احتمال می.دهد که ابتدا سرود.ای ایران توسط روح الله خالقی نوشته شده است و بعد دکتر حسین گل گلاب، شعر آن را به دعوت روح الله مفخم پایان اجرا کرده است.

  به همین خاطر اسف خود را نسبت به بی.توجهی پژوهشگران و مورخان مشاور مجموعه تلویزیونی «معمای شاه» اعلام کرده و متذکر می.شوم بی.توجهی به پژوهش.های موجود و سهل الوصول برای ساخت آثار تاریخی، جز اتلاف هزینه.ها و مساعی هنرمندان را به دنبال نخواهد آورد و از همه مهم.تر بی.اعتمادی مردم به تاریخ معاصر و رسانه ملی را در پی خواهد داشت که با هدف میهن دوستانه و مقاصد ملی زنده یادان بنان و خالقی و کلنل وزیری و پدرم، فرسنگ.ها فاصله دارد. شاید وجود چنین اشتباهاتی نتیجه بی.مهری سازندگان سریال.های تاریخی به اسناد موجود است که هر از گاهی، چوب حراج به تاریخ پرحماسه ما می.زند. تاریخی که فی نفسه سترگ و بزرگ است و نیاز به افسانه.پردازی و اغراق ندارد.

  نکته دیگر، غفلت مشاور تاریخی مجموعه نسبت به شخصیت دکتر گل گلاب و عدم تطابق سنی ایشان است. به صورتی که سن ایشان و زنده یاد خالقی در آن زمان کمتر از سی سال بوده است! به هرحال من این حق را بر خود روا می.دارم از هنرمندان سازنده این مجموعه بپرسم، آیا می.دانند لینک قسمت نهم کلاه پهلوی دربخش بازاجرایی سرود.ای ایران، صامت شده است؟! یعنی، در نسخه موجود در اینترنت، بخش اجرای سرود.ای ایران، به صورت معنا داری، بی.صداست! کاش با تاریخ و اسناد ملی خود قهر نکرده و مهربان باشیم. برای همه میهن دوستان، به ویژه حافظان اسناد تاریخ مملکت، آرزوی پیروزی و شادکامی دارم.»

  در این میان روابط عمومی سریال معمای شاه توضیحاتی را دربارهٔ این یادداشت نوشته است: «سریال تلویزیونی معمای شاه مقطعی چهل ساله از تاریخ کشورمان در حد فاصل سال.های ۱۳۱۷ تا ۱۳۵۷ را به تصویر می.کشد. سال.هایی طولانی و پُر حادثه که در آن رخدادهای فراوانی شکل گرفته و افراد گوناگونی در صحنه حوادث آن نقش آفرینی کرده.اند. بدیهی است امکان پرداختن به شکل کامل و مبسوط به تمامی افراد، رویداد.ها، مقاطع و نکات این دوره، با توجه به ظرف محدود ۸۰ قسمتی سریال می.سر نبوده و سازندگان این اثر تاریخی مجبور به رعایت ایجاز و اختصار درخصوص بسیاری از رویداد.ها شده.اند.»

  در ادامهٔ این جوابیه آمده است: .» به تصویر کشیدن اجرای سرود «ای ایران.ای مرز پُر گهر» در این سریال تلویزیونی نیز در زمانی اتفاق می.افتد که اشغال کشورمان و حضور بیگانگان، باعث رنجش خاطر بسیاری از میهن پرستان واقعی شده که تبلور برخی از این موارد را در رفتار شخصیت.های عادی سریال می.بینیم. برهمین اساس، اجرای این سرود در بخش.های پایانی قسمت نهم، فضایی به شدت ملی و حماسی را ایجاد می.نماید که بازخوردهای مردمی مثبت نسبت به این مسئله، باعث آسودگی خیال سازندگان سریال از عمل به تعهد ملی و میهنی خود در ترسیم این سرود زیبا است. بدیهی است نه معمای شاه و نه هیچ اثر دیگری نمی.تواند مدعی شود درخصوص چنین موضوع مهمی حق مطلب را ادا کرده و یقیناً موضوع ساخت این سرود و شخصیت ارزشمند مرحوم «حسین گُل گلاب» باید دستمایه ساخت فیلم و اثر مستقلی قرار گیرد اما معمای شاه مفتخر است در محدوده امکانات موجود و مقدورات محدود خود، بینندگان سیما را با این سرود ارزشمند و سازندگان فرهیخته آن آشنا نموده است. بدیهی است تولید هر اثری در قالب «نمایشی» اقتضاهایی دارد که یکی از آن.ها «دراماتیزه کردن» اثر است. مشخصاً در این بخش از معمای شاه سازندگان با انتخاب استاد «حسین والی» جهت نقش استاد خالقی و «محمد نادری» جهت ایفای نقش مرحوم غلامحسین بنان، فضایی را فراهم کرده.اند که در میزانسن اجرای این سرود، استاد بنان با چهره.ای جوانانه و استاد خالقی با چهره.ای جاافتاده در تعامل با یکدیگر به عنوان نمایندگان دو نسل متفاوت از جامعه ایران، این اثر حماسی را اجرا کنند حال آنکه اگر قرار بود هر دو کاراک.تر این بخش چهره.هایی جوان باشند، قطعاً تاثیرگذاری فعلی رخ نمی.داد.»

  روابط عمومی این سریال در پایان یادآور شده است: .» پروژه معمای شاه ضمن تاکید بر این مسئله که «در ساخت این اثر تحقیقات تاریخی کاملی صورت گرفته» توجه معترضان را به تفاوت ساختاری «آثار مستند» و «آثار نمایشی» جلب کرده و امیدوار است با سعه صدر بازماندگان چهره.های مؤثر تاریخی، فضایی فراهم شود تا دیگر سازندگان آثار تاریخی نیز بدون دغدغه به چنین موضوع.هایی نزدیک شده و درخصوص چنین موضوع.هایی کار نمایشی مؤثر انجام دهند.

  این پروژه ضمن اظهار بی.اطلاعی از مشکلات فنی لینک.های موجود در اینترنت درباره این قسمت اعلام می.دارد بر روی سایت رسمی این پروژه به نشانی تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید فیلم و فایل صوتی این اجرا وجود دارد.»  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۴/۱۰/۲۱ در ساعت 16:30

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست