کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: پاسبان نغمه.های فراموش شده

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض پاسبان نغمه.های فراموش شده

  موسیقی ما - «محمدرضا درویشی» این روزها مثل همیشه سخت کار می.کند. خودش می.گوید «به شدت و به شدت» مشغول کار روی جلد سوم دایره.المعارف سازهای ایرانی است. همان کتابی که جلد اولش در سال 2002 جایزه جامعه بین.المللی اتنوموزیكولوژی را برای این موسیقی.دان به ارمغان آورد و حالا مشغول کار بر روی جلد سوم آن است تا سال. آینده در 1500 تا 2000 صفحه درباره.ی سازهای بادی ایران منتشر شود.درویشی در تمامی این سال.ها، همین اندازه «به شدت» کار کرده است. نشسته است در گوشه.ی دفترش به دور از هیاهوها و جنجال.های رایج و کتاب.هایش را نوشته، موسیقی.اش را ساخته و البته بسیاری از اوقاتش را در روستاها و شهرهای دور و نزدیک گذرانده تا پاسبان نغمه.های فراموش شده باشد. حالا هم مثل قبل، مثل تمام سال.هایی که فعالیت موسیقی انجام می.دهد، سخت مشغول کار است. خودش می.گوید: «روزی 17 ساعت مشغول کار روی جلد سوم دایره.المعارف سازهای ایرانی هستم.» او 17 ساعت کار می.کند تا لااقل خیال خیلی.ها آسوده شود که نغمات و سازهای ایرانی بیش از این به فراموشی سپرده نمی.شود. نمی.رود در دل تاریخ و لااقل سندی از آنان باقی می.ماند: یک سند موثق با امضای محمدرضا درویشی. کاری که او می.کند را البته وزارتخانه.های مربوطه با آن سیستم عریض و طویلشان باید انجام دهند؛. اما «محمدرضا درویشی» اهل این غرولندهای روشنفکری و از دل سیری نیست. در همه.ی این سال.ها به جای آنکه دست.هایش را بگذارد روی دست.هایش و از عالم و آدم طلبکار باشد- او بیش از هر کسی این حق را دارد- روزی 17 ساعت و گاه بیشتر حتی کار کرده است، سفر کرده و خیلی از اساتید فراموش شده.ی موسیقی نواحی را معرفی کرده، سازهایشان را، نغمه.هایشان را. می.گوید: «این روزها فقط کار می.کنم. در هیچ جلسه.ای شرکت نمی.کنم. وارد هیچ گروهی نمی.شوم. حتی به دانشگاه هم نمی.روم. فقط نشسته.ام و کار می.کنم تا یک سال دیگر که بخش سازهای بادی دایره.المعارف سازهای ایرانی به اتمام برسد و جلدهای دیگرش را شروع کنم.»

  از دایره.المعارف سازهای ایرانی که حرف می.زند به هیجان می.آید. انگار این کتاب همان.اندازه که سرمایه.ای عظیم برای موسیقی ایران است، برای خودش هم عزیز است و اصلا مگر می.تواند غیر از این باشد؟ برای همین هم هست که می.گوید: «من اساسا کاری به موضوعات کوچک و بزرگی که این روزها در موسیقی ایران در جریان است، ندارم. فقط به کارهایی می.پردازم که آن را باور دارم.»

  جلد اول دایره.المعارف سازهای ایران در سال 80 منتشر و از همان ابتدا به عنوان یکی از برجسته.ترین آثاری مطرح شد که در زمینه «قوم موسیقی شناسی» به رشته تحریر در آمده است. به گفته.ی دکتر «محسن حجاریان» این کتاب هویت و شخصیت فراموش شده موسیقایی.مان را به ما باز گرداند. او در این دایره.المعارف علاوه بر معرفی سازها، وسعت صدای آنها، کوک و مسائل میتولوژیک اشاره دارد. خودش درباره.ی این اثر می.گوید:. »من در رشته آهنگسازی تحصیل می.کردم؛ اما در همان سال.ها سوال.هایی در ذهنم پدید آمد که برایم یک بحران هویتی بود. من برای پاسخ دادن به این پرسش.ها سفر کردم و در طول این سفرها توجهم به موسیقی نواحی جلب شد. نا آشنا بودن با این فرهنگ برایم نا خوشایند بود. پس از سال ها تحقیق و مطالعه تصمیم گرفتم نتایج آن را مکتوب کنم؛ اما بسیاری از منابع - به علت نا آشنایی من با روش تحقیق- ناقص بود و من ناچار بودم بعضی از این منابع را در سفرهای بعدی کامل کنم .به هر حال شیوه من ، شیوه آزمون و خطا بود.»

  به گفته.ی درویشی، وقتی جلد اول این کتاب منتشر شد، جایزه جامعه بین.المللی اتنوموزیکولوژی را نصیب این پژوهشگر کرد و توسط انجمن موسیقی.شناسی بین.المللی به عنوان کتاب سال جهان برگزیده شد و وقتی جلد دومش منتشر شد، پروفسور «برونو نتل» - پدر اتنوموزیکولوژی جهان- در نامه.ای مکتوب به این آهنگساز و پژوهشگر، به این مساله اشاره کرد که کاری که او انجام داده است، می.تواند به عنوان الگویی مناسب برای تمامی سازشناسان جهان قرار گیرد:.. «نتل، پدر اتنوموزیکولوژی جهان است. نتل در آن نامه می.گوید روش درویشی در طبقه.بندی ساز.ها و نوع پرداخت این دایره.المعارف می.تواند الگویی باشد برای ساز.شناسان جهان. نامه نتل، در حالی منتشر شد که خیلی.ها این کتاب را یک اثر دست دوم تلقی می.کردند و البته من هیچ.گاه، هیچ جوابی هم به آنها ندادم.»

  درویشی در سال.های فعالیت خود علاوه بر آنکه آثار بسیاری را آهنگسازی کرده و در زمینه.ی موسیقی فیلم و تئاتر فعالیت داشته، توجه ویژه.ای به موسیقی نواحی کرده است: «موسیقی نواحی مختلف ضربه.های بسیاری خورده است. البته شادمانه.ها و موسیقی درمانی و خانقاهی آسیب کمتری دیده است تا موسیقی تعزیه، نوحه.خوانی و .... به هر روی موسیقی نواحی ما رنگارنگی بسیاری دارد و همین مساله می.تواند باعث ثبات این فرهنگ.ها شود. وقتی این تنوع و رنگارنگی از موسیقی اقوام سلب شود، جامعه بی.ثبات می.شود.»

  اما این روزها تعدادی از آثار او توسط موسسه.ی «ماهور» در دست انتشار است، موسسه.ای که درویشی درباره.ی آن می.گوید: «در حال حاضر ماهور تنها موسسه.ای است که به میراث موسیقایی سرزمین ایران توجه دارد و از همین روی من از آنها بسیار سپاسگزارم. قرار است به تدریج – مثلا ماهی یک بار- یکی از آثارم توسط این موسسه منتشر شود.»

  بهمن ماه، «موسیقی آیینی زرتشتیان یزد» از او منتشر شده است. اثری که او 24 سال پیش آن را ضبط کرده بود. «مولود خوانی غلام مارگیری در میناب» و همچنین «ذکرهای خانقاه قادریه.ی کردستان» هم از دیگر آثاری بودند که در این مدت از او منتشر شده است. اما آثار دیگری هم در راه است؛ مثل «موسیقی علی.آباد کتول در استان گلستان» و موسیقی مناطق جنوبی بلوچستان و همچنین بخشی از موسیقی تربت جام و البته موسیقی سیستان که به تدریج به انتشار درخواهد آمد. برای همین.هاست که او ناگزیر است روزی 17 ساعت کار کند.

  «محمدرضا درویشی» از 13 سالگی به فراگیری موسیقی پرداخت و در سال 1353 وارد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران ودر 1357 از این دانشکده فارغ التحصیل شد. او در آهنگسازی تحت تاثیر استادش مرتضی حنانه است و از همان سال.های اولیه بعد فارغ التحصیلی از دانشگاه به سمت آهنگسازی روی برخی از قطعات موسیقی محلی مناطق مختلف ایران، به خصوص مازندران روی آورد. درویشی بعدها به سمت پژوهش در موسیقی نواحی ایران روی آورد که حاصل آن برگزاری چندین جشنواره و همایش بودکه مهمترین .آنها جشنواره هفت اورنگ، آیینه وآواز، موسیقی حماسی (با همکاری واحد موسیقی حوزه هنری) و پنج دوره جشنواره موسیقی نواحی ایران در کرمان (با همکاری مرکز موسیقی وزارت ارشاد) بود. شاخص ترین اثر تالیفی درویشی دائره المعارف سازهای ایران است که برنده جایزه نخست اتنوموزیکولوژی بنیاد جهانی این رشته در آمریکا شد.  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۲ در ساعت 13:00

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست