کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: آزاد از قید و بند سبک

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض آزاد از قید و بند سبک

  موسیقی ما- گروه دارکوب از آن گروه.هایی که جای تأمل زیادی دارد، زیرا با فعالیتش مفاهیم جدیدی را در عرصه موسیقی معرفی کرد. گروه دارکوب در وهله.ی اول یک «پروژه.ی جانبی» (side project) است و همان.طور که از اسمش معلوم است به پروژه.های جانبی موزیسین.های حرفه.ای گفته می.شود که کار اصلی.شان در گروه یا پروژه.های دیگری است. تمام اعضا و همکاران دارکوب در جای دیگری به.طور مستمر و مرتب مشغول فعالیت هنری هستند.
  .
  دوم اینکه دارکوب یک «گروه موسیقی جمعی یا کالکتیو» (collective music group) است، بدین معنا که گروه حول یک هسته.ی مرکزی شامل یک یا چند موزیسین شکل می.گیرد و بقیه اعضای گروه صرفاً مهمان.هایی هستند که با گروه همکاری می.کنند، هرچند در گروه.های موسیقی سنتی چنین شکلی از گروه آشنا است. در دارکوب این هسته.ی مرکزی حول همایون نصیری، نوازنده.ی حرفه.ای پرکاشن و سازهای کوبه.ای و ضربی شکل گرفته است و حلقه.ی اول و ثابت دور او را کسانی چون امید حاجیلی، دارا دارایی، مسعود همایونی و ... تشکیل می.دهند و در حلقه.های بعدی شاهد حضور نوازنده و خوانندگان مهمانی هستیم که در یک یا چند قطعه با گروه همکاری داشته.اند تا جایی.که فهرست تمام افرادی که در سه آلبوم گروه و اجراهای زنده.ی آنها همکاری کرده.اند بسیار بلند بالا و طولانی است.
  .
  مهم.ترین خصوصیت گروه دارکوب این است که کل فعالیت این گروه «مبتنی بر ریتم و ساز کوبه.ای است» و نام گروه نیز براساس همین خصوصیت انتخاب شده است. ریتم معمولاً در حاشیه قرار دارد و ملودی را دنبال می.کند اما در دارکوب این ملودی است که به دنبال ریتم می.رود و بیشتر برای «رنگ.آمیزی بهتر و متنوع.تر محصول» از آن استفاده می.شود. هرچند در اینجا ریتم الزاماً ریتم.نوازی با ساز کوبه.ای نیست و منظور بخش ریتمی اثر شامل سازهای کوبه.ای، ریتم گیتار، گیتار بیس، بادی برنجی و غیره است. درواقع تمرکز دارکوب روی آن چیزی است که در موسیقی «گروو» (groove) خوانده می.شود. گروو آن حسی و واکنشی در شنونده است که توسط بخش ریتمی تولید می.شود و شنونده را به جنبش فیزیکی و «خود را تکان دادن» وامی.دارد. در فارسی معادل دقیقی برای آن وجود ندارد، هرچند رقص با موسیقی می.تواند نتیجه.ی گروو باشد و خیلی از آهنگ.های گرووی رقصی است، اما رقص الزاماً گرووی نیست. گروو در سبک.های سویینگ، راک.اندرول، فانک، رگه، سالسا، بالکان و افروبیت جایگاه مهمی دارد. در موسیقی گروه دارکوب نیز جنبه.ی گرووی موسیقی جایگاه مهمی دارد. استفاده و بازی با موسیقی جنوب ایران (بوشهر و هرمزگان) و موسیقی آفریقایی و آمریکای لاتین در کارهای دارکوب از همین گرایش آنها به گروو، با تأکید بر آن به.عنوان یک عنصر موسیقایی نشأت می.گیرد.
  .
  از آنجا که ریتم و گروو نقطه.ی مشترک آثار دارکوب است آنها از قید سبک و ژانر آزاد هستند. در رپرتوار دارکوب از هر سبکی چیزی پیدا می.شود که ممکن است به چیزی از سبکی دیگر گره خورده باشد. چیزی که خود آن را «سفری موسیقایی از خراسان تا بوشهر و از استرالیا تا اسپانیا» و تجربه.اندوزی در سبک.های مختلف «از هاوس میوزیک تا فولکلور خراسان و اسپانیا» می.نامند. از این رو شاید بتوان سبک آنها را موسیقی ملل تلفیقی آزاد (free world fusion) نامید. البته همین گردش آزاد در سبک.ها شاید چیزی است که چندان مورد خوشآیند بخشی از مخاطبین نباشد، زیرا شنونده.ی موسیقی پاپ عادت کرده که در موسیقیِ یک هنرمند سبک ثابت یکی از مهم.ترین محورهای مشترک باشد و به.دلایلی چون نداشتن حداقل آشنایی و عادت به آن سبک.ها هضم چنین جابجایی.هایی برایش سخت باشد. از همین.رو نیز دست.اندرکاران دارکوب در مصاحبه.ها و توضیحات آلبوم.ها نیز سعی بر جا انداختن مسئله.ی محوریت ریتم و نه سبک هستند.
  .
  در نوکوب، سومین آلبوم گروه دارکوب که در اواخر تابستان 94 منتشر شد، شاهد دو تغییر و چرخش نسبت به دو آلبوم قبلی هستیم. اولی گردش آنها از موسیقی عمدتاً سازی به موسیقی آوازی است. در آلبوم آخر که به.جز قطعه.ی آخر هفت قطعه.ی دیگر آن همگی آوازی است، آواز سنتی نیز به کلکسیون دارکوب افزوده شده است. رضا کولغانی خواننده و بازیگر بندرعباسی خوانندگی سه قطعه متأثر موسیقی جنوب را برعهده دارد. او هم اکنون خوانندگی گروه داماهی را برعهده دارد. خواننده.ی دیگر گروه حمیدرضا ترکاشوند، خواننده.ی پاپ و سنتی است که او نیز در سه قطعه می.خواند. یکی از این قطعه.ها کعبه.ی دل.ها با آهنگسازی استاد حبیب.الله بدیعی است که خواننده.ی اصلی آن الهه بوده و علی زندوکیلی، خواننده.ی مهمان دارکوب نیز آن را خوانده است. ترانه.ی تُرُش.رو با صدای علی زند.وکیلی که پیش از انتشار آلبوم به.صورت تک.آهنگ بیرون آمد، ترکیبی از موسیقی راک لاتین و آواز شیرازی است که در میانه.ی راه سرنا و دهل لری به آن می.پیوندد. اما چیزی که در این آلبوم چندان به کلیت و ایده و کار دارکوب نمی.خورد و کمی توی ذوق می.زند استفاده از آواز سنتی، آن هم از جنس «پاپسنتیِ» تیتراژ سریال تلویزیونی.اش، در مقابل آواز فولک است که موسیقی دارکوب را با این سیال بودنش در ریتم.ها و سبک.ها و غیرمنتظره و ناآشنا بودنش ناگهان در قوطی تلویزیون، به مثابه کارخانه.ی سری.دوزی، زندانی می.کند. این نوع آوازها متعلق به قلمرویی .است که در آن خواننده.سالاری برقرار است و کل موسیقی، ملودی و ریتم.اش با هم، در حاشیه است. این جنس آوازخوانی از دنیایی می.آید که در آن به موسیقی سازی «موسیقی بی.کلام» یا «آهنگ خالی» می.گویند، چیزی که کاملاً با ایده.ی دارکوب در تضاد است.
  .
  تفاوت دوم اینکه در دو آلبوم اول شاهد حضور سلبریتی.های تلویزیون و سینما در آلبوم و کنسرت.های گروه بودیم، در صورتی که در آلبوم سوم که آوازی است شاهد حضور سلبریتی.ها نیستیم. صرف.نظر از بحث کلی حضور هنرمندان یک شاخه.ی هنری، خصوصاً سلبریتی.ها، در یک مدیوم هنری دیگر و کیفیت توانایی.ها و نتیجه.ی کار موسیقی آنها (که شاید بخش زیادی از آن سلیقه.ای باشد)، بیش از آنکه شاهد تأثیر هنری و موسیقایی آنها باشیم شاهد تأثیر تبلیغاتی حضور نام آنها بر این آثار هستیم. قطعاً چنین حضوری به دیده شدن و فروش اثر کمک می.کند، آن هم آثاری که بیشتر سازی است و نسبت به آثار آوازی جذابیت کمتری دارد. اما آسیبی که حضور سلبریتی.ها به اثر می.زند گردآوردن مقدار زیادی مخاطب از حوزه.هایی دیگر (مخاطبین موسیقی پاپ روز) برای گروه است که با مشی غیرمعمول آنها (سازی و ریتم.محور بودن) و طی.الارض.هایشان از تربت جام به سائوپائولو و از بوشهر به آندولس مأنوس نیستند. در آلبوم نوکوب گروه در مقابل کنار گذاشتن سلبریتی.ها (از دست دادن مخاطب) با چرخش به سمت موسیقی آوازی (مخاطب. بیشتر) سعی کرده توازن را برقرار کند.
  .
  آنچه موسیقی.ای از این دست را که مخاطب را به سفری موسیقایی می.برد هیجان.انگیز می.کند بیشتر اجراهای زنده.ی این نوع گروه.ها است و آنچه چنین اجراهای زنده.ای را هیجان.انگیزتر می.کند استفاده از موزیسین.های واقعی.ای هر سبکی در اجرا است. در بسیاری از فستیوال.های موسیقی فولک یا بومی شاهد حضور چنین گروه.ها یا پروژه.هایی هستیم. به امید روزی که دارکوب بتواند نوازنده.های مهمانی از آفریقا و آمریکای لاتین و دیگر نقاط ایران و جهان داشته باشد و در تمام ایران تور کنسرت برگزار کند.
  .عنوان: تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
  آهنگسازی و تنظیم : گروه دارکوب
  خوانندگان: حمیدرضا ترکاشوند، رضا کولغانی و علی زندوکیلی
  نوازندگان: همایون نصیری (سازهای کوبه.ای)، دارا دارایی (گیتار باس)، مسعود همایونی(گیتار الکتریک)، امید حاجیلی(ترومپت)، آرش مقدم (درامز)، آرین ملکیان (کیبورد)، پویا نیک.پور (کیبور «دست برآریم»،«کجا بودی» و «سیاه زنگی»)، حسین شریفی (ترمبون)، هومن نامداری (ساکسوفون)، احسان نی.زن(ویلن)، ابراهیم علوی (عود)، احسان عبدی (سرنا)
  صدابرداران: مازیار مرتاضیه، رامین مظاهری، پویا نیک.پور، استودیو سرنا
  میکس و مسترینگ: آرش پاکزاد
  عکس: آرمین معصوم.آبادی و اشکان هاشمی
  گرافیک: هومن نصیری و آرمان خرمک
  پخش: شرکت پخش «آوای هنر»
  زمان انتشار: شهریور 1394*** نظر منتقدان و نویسندگان
  .  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۶ در ساعت 18:21

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست