کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: اندر احوالاتِ کعبه.ی اعرابیِ خودبزرگ.بینی!

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض اندر احوالاتِ کعبه.ی اعرابیِ خودبزرگ.بینی!

  .
  بابک عزیز! دوست داشتم دیگران هم وارد این بحث شوند و در این مورد «تحلیل» بخوانم؛ نه نظر شخصی. با این.همه و هرچند در یادداشتم از شما خواسته بودم به سوالاتم پاسخ دهید، به جز یک مورد که همان مقایسه.ی خواننده.های ایرانی و غیرایرانی بود، نظر و پاسخی دیگری از شما در جوابیه.تان نخواندم. مخصوصاً در مورد سوال اول، دوم و پنجم.ام که می.توانست گرهی از این موسیقی باز کند، هیچ اظهار نظری نکردید.
  .
  یک سوال جدید هم دارم: چرا من، شما و مردم وقتی در مواجهه با آن خواننده.ای که فقط و فقط پول دارد و نه هیچ چیزی، منتقد نیستیم؟! اصلاً مگر جز مردم، ممیز بهتری وجود دارد و جز همین مردم کسی توانسته هنرمندی را مانا کند یا از چرخه.ی هنری بیرون ببرد؟! یا وقتی فلان انسان با جابجایی یک ملک بدون هیچ زحمتی چند ده میلیارد کاسب می.شود، چرا کسی فریاد وامصیبتا سر نمی.دهد؛ اما وقتی انسانی با هزینه.ی مالی یا معنوی.اش به اقتصادِ شنیداری و مالی موسیقی کمک می.کند، همه مشت گره.کرده تحویلش می.دهند؟! اگر بازیگری با سرمایه.ی طرفداران.اش وارد موسیقی شود یا ثروتمندی با سرمایه مالی.اش به چرخه.ی موسیقی کمک کند، بد است؟ همان.طور که شما در ویدیویی در مورد فعالیت.های علی شوکت عزیز از اینکه بهاره رهنمای عزیز ترانه.سرا تهیه.کننده.ی کارهایش است تعریف کرده بودید و خوشحال بودید، ایشان طرفداران.شان را وارد موسیقی می.کنند، اما دقیقاً در جایی دیگر ورود سینماگران به موسیقی را مسخره دانستید.
  .
  جز این، بعد از پیغام مهرآمیزی که شب قبل از انتشار جوابیه.تان برای من ارسال کرده بودید و تماس تلفنی که بعد از انتشار جوابیه.تان باهم داشتیم، متوجه شدم این پاسخ به شکل تلفنی از شما گرفته شده و گله.مند بودید که قسمت.هایی از آن حذف شده است. گفتید در قسمت پایانی یادداشت که اظهار نظر من را به همکاری در پروژه.ی آلبوم موسیقی کامران تفتی ربط داده بودید، جمله.ای با این مضمون داشتید که این حمایت را در جهت رفتارِ اخلاقیِ یک پدیدآورنده می.پسندم و الان با متنی روبرو هستیم که این.چنین می.نماید که اظهار نظر من از ارزش فنی برخوردار نیست و فقط به خاطر حمایت از آن آلبوم بوده که دست به قلم برده.ام!
  .
  در تماس تلفنی.مان گفتید که در قسمت مثال.های داخلی، به آلبوم کامران تفتی هم اشاره کرده بودید و گفته بودید این آلبوم هم از استثناها است و آلبوم محترمی است! این قسمت هم در مطلب منتشر شده نیست. باز گفتید که اسم.هایی جز شادمهر عقیلی را که معاصرتر بودند و در سینما فعالیت.های بسیار نازلی داشتند، مثال زده.اید و این اسامی هم در متن منتشر شده نیست. اگر این موضوع واقعیت داشته باشد و بدون تأیید شما این حذف.ها صورت گرفته که کار غیراخلاقی و غیرحرفه.ای صورت گرفته است، اگر هم چنین نبوده و برای به دست آوردن دل من و آرام کردن اوضاع این.ها را بیان کردید که متأسفانه باید بگویم در موضع نقد، من خودم هم در قبال خودم بی.رحمم و سر خودم را کلاه نمی.گذارم، چه برسد به عزیزانم و حتی بابک ریاحی.پور عزیزم. پس الان با یک متنِ مشخص مواجه هستیم و من مجبورم با مصادیقی که در این متن آمده، مواردی را متذکر شوم:
  .
  مشخص است که بنده قصد مقایسه.ی موسیقی داخل و خارج از ایران را نداشته.ام و بیشتر از بسیارانی، در همه.ی این سال.ها به ایرادات فراوان این بازارِ بیمار اشاره کرده.ام و هزینه.های فراوانی هم در موضعِ میثمِ یوسفیِ ترانه.سرا بابت این اظهارنظرها پرداخت کرده.ام. اما وقتی شما یک گزاره.ی کلی را بیان می.کنید و تحلیلی در موردش نمی.دهید، ساده.ترین پاسخ، آوردن برهان خُلف برای این اظهار نظرِ غیرمستند است.
  .
  شما فرمودید «ورود بازیگران سینما به موسیقی، موسیقی را مسخره کرده است» و من چه در مدیای خارج از ایران و چه در داخل ایران، مثال.های نقضی برای این تئوری آوردم و لازم است مجدداً تأکید کنم که حکمِ کلی صادر کردن در این مورد، عین فحش دادن و در رفتن است. جایی که تحلیل و صحبتِ مصداق به مصداق از بین می.رود، همان جایی است که هیجان جای عقل را می.گیرد و حاشیه جای متن را. جز این؛ مگر وقتی شما در کار موسیقی.تان، بزرگان موسیقی جهان را الگو قرار می.دهید تا پیشرفت کنید، این حرکت «خودبزرگ.بینی» است؟!
  .
  شما در مصاحبه.ای در سایت «موسیقی ما» در تاریخ 30 فروردین سال 90 در مورد آلبومی که در دست انتشار داشتید و هنوز منتشر نشده، گفته بودید: «قطعات همگی سبک راک و فانک دارند و متفاوت از همه کارهای قبلی.ام است. سعی می.کنم آلبوم را طوری کار کنم که مخاطبانم از آن استقبال کنند و آلبومم بتواند در میان مردم جا باز کند. اگر در این آلبوم از خواننده و کلام استفاده کنم، به کلام فارسی بسنده می.کنم. چرا که دریافت مجوز برای قطعاتی که به زبان انگلیسی سروده شده.اند، کار راحتی نیست.»
  .
  اینکه با وجود هنرمندهای بی.نظیری در سبک.های فانک و راک مثل پینک.فلوید، لِد زِپلین، بیتلز، بلک سبث، جیمز براون، پرینس، جترو تال و هزاران گروه و هنرمند دیگر، شما قصد تولید آلبومی در این حیطه داشتید، تعبیر به «خودبزرگ.بینی» می.شود؟ مگر فانک و راک تولید و متعلق به موسیقی ایرانی است؟ اصلاً مگر سازی که شما در دست دارید و می.نوازید، مال ایران است و شما بر اساس متدها، تئوری.های موسیقی، پارتیتورهایی با خط فارسی و با زبان فارسی ساز می.زنید و در غیر این صورت دچار «خودبزرگ.بینی» شده.اید؟! یا اینکه شما به خاطر مجوز قصد داشتید به فارسی ترانه تولید کنید و در غیر این صورت قصد تولید کارهایی با زبان انگلیسی داشتید، این بر اساس تئوری.های موسیقی ایرانی بوده است؟!
  .
  اصلاً این چه مدل استدلالی است که چون ما ضعیف.تر از جهانیم، باید در همین منجلابی که هستیم بمانیم و حتی مقایسه هم نکنیم؟ مگر من نوشتم آلبومِ کامران تفتی در اندازه.ی «ژک برل» است یا حامد بهداد را با خولیو مقایسه کردم؟! مگر نه اینکه شما در گروه خواننده.ای به اسم بابک جهانبخش ساز می.زنید که موسیقی پاپ تولید می.کند و تیلور سوئیفت هم موسیقی پاپ تولید می.کند و الان ساز زدن شما و خواندن بابک جهانبخش تعبیر به خودبزرگ.بینی می.شود؟! بدیهی است که در صنعت، موسیقی، علم، اقتصاد و بسیاری چیزها، جهانِ مدرن از ما جلوتر است و ما در حال حاضر کاری جز تلاش برای رسیدن به نزدیکی.های آن استاندارد و الگو قرار دادن آن استاندارد نداریم.
  .
  اگر نظری جز این دارید، من را یاد آن عزیزی می.اندازید که در مناظره.ای در تلویزیون در پاسخِ سوالِ دکتر زیباکلام که «اصل تفکیک قوا را چه کسی اختراع کرده که این.همه غرب.ستیزی می.کنید؟!» به کعبه.ی اعرابی نرسید و ره به ترکستان برد. هرچند من در همان یادداشت به آوردن مثال.های غیرایرانی بسنده نکرده بودم و نمونه.های فراوان داخلی را هم آورده بودم که مراجعه.ی دوباره به آن را در همین لحظه توصیه می.کنم! در مورد کعبه.ی اعرابی و ترکستان، مرور حکایتی از گلستان سعدی شاید تنها ماحصل این گفت.وشنودهای من و شما باشد:
  .
  «زاهدی مهمان پادشاهی بود. چون به طعام بنشستند، کمتر از آن خورد که ارادت او بود و چون به نماز برخاستند، بیش از آن کرد که عادت او؛ تا ظنّ صلاحیت در حق او زیادت کنند.
  ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی
  کاین ره که تو می.روی به ترکستان است
  چون به مقام خویش آمد، سفره خواست تا تناولی کند. پسری صاحب فراست داشت، گفت: ای پدر، باری به مجلس سلطان در، طعام نخوردی؟ گفت: در نظر ایشان چیزی نخوردم که به کار آید. گفت: نماز را هم قضا کن که چیزی نکردی که به کار آید.
  ای هنرها گرفته بر کف دست، عیب.ها بر گرفته زیر بغل
  تا چه خواهی خریدن ای مغرور، روز درماندگی به سیم دغل»
  .
  در مورد قسمت آخر یادداشت.تان هم باید مشخصاً بگویم که هرچند من در همه.ی سال.های فعالیت هنری، بیشترین مراقبت را از خودم و پیرامونم داشته.ام و سعی کرده.ام که به هر قیمتی وارد هر پروژه.ای نشوم، با این.همه از هر انتقادی در جهتِ بهتر شدن کارهایم استقبال می.کنم و این حرف.هایی که در برابر آن اظهار نظر اولیه شما زدم را اگر فرد دیگری می.زد، دقیقاً به خاطر اینکه اخیراً آلبومی با همکاری یکی از بازیگران سینما تولید کرده.ام، وارد این بحث نمی.شدم. هرچند که همین آلبوم در همه.ی صحبت.های شفاهی من و شما قبل و بعد از آن اظهار نظر جنجالی.تان به عنوان اثری استثنایی، عالی، درجه.یک، متفاوت و... تعبیر شده و من شما را به عنوان انسانی که در کلامش صداقت ندارد، نمی.شناسم.
  .
  تعاریف دوستان موزیسینی مثل کاوه یغمایی، بهروز صفاریان، مهرداد نصرتی، مانی رهنما، سیامک عباسی و بسیاران دیگری قبل از انتشار کارها و در موضعی که به دنبال نگاه انتقادی آنها بودم تا دلسرد شوم و کارها را شاید منتشر نکنیم، همه باعث شدند که دلگرم.تر به اتفاقاتی باشم که با آلبوم «عکس زمستونی تهران» ممکن است برای موسیقی پاپ ایران اتفاق بیفتد. یکی از آن.ها همین نکته است که حداقل بعد از این اگر بازیگری وارد مارکت موسیقی شود و اثری در اندازه.ای پایین.تر از این آلبوم تولید کند، بدون درنگ به شکل بی.رحمانه.تری مورد قضاوت قرار خواهد گرفت.
  .
  اینکه چنین موضوعی کار من، کامران تفتی و دیگر عوامل این آلبوم را برای بهتر و بهتر شدن سخت می.کند که بیشتر از آزاردهنده بودن، لذت.بخش و دلچسب خواهد بود. ولی با همان منطقی که چنین موردی را مطرح کرده، باید بپرسم که همکاری با بابک جهانبخشِ عزیز چه ارزش هنری.ای دارد که شما را به نقد این جریان از موسیقی وادار نمی.کند؟! همان تعصبی که باعث می.شود از نشست خبری.ها تا اظهار نظرهایتان به دفاع از همکاری با این دوست هنرمند بپردازید، در اندازه.ای وسیع.تر می.تواند من را متعصب به دفاع از کاری بکند که اگر از نظر محبوبیت مردمی در اندازه.ی پایین.تری از کارهای بابک جهانبخش عزیز باشد، از نظر هنری و فنی قطعاً در اندازه.های بالاتری از آن موسیقی و نمونه.های مشابه.اش حرکت می.کند.
  .
  هرچند از اساس قیاس این مدل موسیقی.ها را نمی.پسندم و کامران تفتی، بابک جهانبخش، سهیل نفیسی، همایون شجریان، محسن چاوشی و... هرکدام بخش مجزایی از جمعیت 80 میلیونی ایران را پوشش می.دهند و منطق تولیدی.شان هم از اساس جدا از هم است، هرچند شاید در قسمت.های کوچکی هم.پوشانی هم داشته باشند.
  .
  شاید اگر موسیقی بابک جهانبخش جدی.تر باشد، طرفداران.اش را از دست بدهد. من این موضوع را درک می.کنم و وارد ارزش.گذاری هنریِ موسیقی پاپیولار نمی.شوم؛ اما آیا شما هم همین.قدر منصفانه و بدون شیطنت گفتید که «ورود بازیگران سینما به عرصه موسیقی، موسیقی ایران را به مسخره کشیده!» و با همین انصاف در پاراگراف آخر جوابیه.تان همه.ی حرف.های من را به ذی.نفع بودن در پروژه.ای ربط دادید، تا آن را فاقد اعتبار کنید؟!
  .
  البته که من در خلوتم به صحبت شفاهی با شما بیشتر استناد می.کنم و این حذفِ قیود را از شیطنتی می.دانم که دوست داشته این بحث را داغ.تر کند. پس فقط در همین یادداشت آن.ها را اساس می.گیرم، چون اگر چنین نبود، من هم پاسخ مجددی برای شما نمی.نوشتم. این هم آخرین یادداشت من در این باره خواهد بود؛ چون کش دادنِ بیش از حدش را علی.رغم ظرفیت بالایی که در خودم و بابک ریاحی.پور سراغ دارم، به نفع همان.هایی می.دانم که بیشتر از متن، به دنبال حاشیه.ها هستند و می.روم تا از نوازندگی بی.نظیر بابک ریاحی.پور در قطعه.ی «پرواز روی بام تهران» و سه قطعه.ی دیگری که در آلبوم. «عکس زمستونی تهران» نواخته لذت ببرم.

  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۵/۰۱/۲۲ در ساعت 13:23

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست