کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
موسسه آموزش عالی پارسان هنر
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

جهت مشاهده ی پستی که بیشترین امتیاز مثبت را در این تاپیک کسب کرده است اینجا را کلیک کنید

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: معرفی و آشنایی با ساز سه تار

 1. کوک آواتار ها
  کوک
  شماره کاربری
  317
  کاربر فعال
  خرداد /۱۳۹۰
  130
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی87
  64
  سپاس از شما 258 بار در 64 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض معرفی و آشنایی با ساز سه تار

  سه*تار از تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید و تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید است که آن را با ناخن تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ٔ دست راست می*نوازند. این ساز، دارای ۴ سیم از جنس تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید و برنج است که به موازات دسته، از کاسه تا پنجه کشیده شده*اند. سه*تار دارای ۲۶ پردهٔ قابل حرکت از جنس تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ٔ حیوانات یا تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید است. صدای سه*تار ظریف و تا حدودی غمگین است و وسعت صوتی آن نزدیک به ۳ اکتاو است.  سه*تار و انواع سازهای شبیه به*آن مانند تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید و تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید و تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید در نواحی مرکزی تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید و تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید رواج داشته*است. به نظر می*رسد که سه*تار از قرن چهارم هجری رواج داشته*است
  محتویات
  تاریخچه

  سه*تار در گذشته سه سیم (تار) داشته و اکنون چهار سیم دارد که سیم سوم و چهارم آن نزدیک به هم قرار دارند و هم*زمان نواخته می*شوند و مجموعهٔ آندو رامعمولاً سیم «بم» مینامند. با گذشت زمان کسانی چون تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید و از متأخران تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید لزوم افزایش یک سیم دیگر به این ساز را درک کرده و سه*تارهای امروزی دارای چهار سیم هستند (این سیم از نظر تاریخی سیم چهارم است ولی سیم سوم خوانده می*شود). سیم سوم سه تار به سیم مشتاق معروف است و به روایتی از ابوالحسن صبا این سیم را نخستین بار درویشی به نام تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید به این ساز افزوده است.
  برخی از جمله عده*ای از عرفا به آن «اوتار» نیز می*گویند.
  اجزا

  ساز سه*تار دارای دو قسمت تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید و تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید است. در انتهای دسته تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید قرار دارد که محل قرارگرفتن گوشی*هاست.
  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
  1. تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید یا تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
  2. تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
  3. پرده قبل از شیطانک
  4. تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
  5. تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
  6. تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
  7. تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
  8. تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
  9. تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
  10. تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
  11. تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
  12. تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  سیم*ها

  سه تار دارای چهار سیم به این شرح است:
  • سیم یکم یا سیم سفید از تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
  • سیم دوم یا سیم زرد از تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
  • سیم سوم یا سیم مشتاق یا زنگ که دقیقا هم جنس و هم اندازهٔ سیم یکم است
  • سیم چهارم که آن هم زرد رنگ است و از دیگر سیمها قطورتر است.
  کاسه

  کاسهٔ سه*تار از نظر ساختاری مانند کاسهٔ تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید یا تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید بوده ولی کوچک*تر از آنها می باشد. درازای کاسه سه*تار از ۲۶ تا۳۰ سانتی متر، پهنای آن به تناسب بین ۱۲ تا ۱۶ سانتی متر و ژرفایش نزدیک ۱۳ سانتی متر است و معمولاً از چوب توت یا گردو ساخته می*شود.
  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
  بدنهٔ سه*تار؛ شامل کاسه، صفحه و خرک (پل روی صفحه). در انتهای کاسه نیز سیم*گیر قرار دارد.


  صفحه

  روی کاسهٔ سه*تار با تخته*ای نازک از چوب پوشیده شده است که به آن تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید گفته می*شود. صفحه دارای سوراخ*هایی برای خروج صدا است و معمولا دست راست نوازنده روی آن قرار می*گیرد اما در مواردی خاص برای افراد چپ دست، عکس این مورد صادق است.
  دسته

  درازای دسته ۴۰ تا ۴۸ سانتی متر و قسمتی که گوشی*ها در آن تعبیه می*شوند ۱۲ سانتی متر و پهنای دسته ۳ سانتی متر است. بعضی از سازندگان برای زیباتر شدن و همچنین برای افزایش عمر مفید ساز، از نوعی استخوان که معمولاً استخوان شتر است برای پوشاندن دسته استفاده می کنند.
  خرک

  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
  تصویر خرک سه*تار از بالا و پهلو. خرک سه*تار را می*توان به*راحتی جدا کرد.


  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید قطعه*ایست متحرک که روی صفحه و به فاصلهٔ سه انگشت از انتهای کاسه قرار دارد. عرض خرک سه*تار بین ۵ تا ۶ سانتی*متر و ارتفاع آن کمتر از ۱ سانتی*متر بوده و از جنس چوب ساخته می*شود. سیم*ها پس از عبور از خرک از محل دسته رد شده و توسط تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید به گوشی*ها می*رسند.
  سیم*گیر

  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید در بخش پایانی کاسه ساز قرار دارد و برای نگهداری سیم*ها استفاده می*شود. در گذشته سیم*گیر را بیشتر از جنس استخوان می*ساختند، اما امروزه نوع چوبی آن معمول*تر است.
  شیطانک

  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید بین قسمت اصلی دسته و پنچهٔ ساز قرار می*گیرد و جنس آن از استخوان و یا پلاستیک است. کاربرد شیطانک در هدایت و تقسیم*بندی سیم*ها در قسمت بالای دسته می*باشد.
  گوشی

  سیم از یک طرف به سیم گیر در انتهای کاسه و از طرف دیگر به گوشی*های کوک شونده در انتهای دسته ساز بسته می*شوند. با چرخاندن گوشی*ها می*توان ساز را تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید کرد.
  پرده

  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید نخ*های باریکی از جنس رودهٔ حیوانات و یا ابریشم هستند که در عرض دستهٔ سه*تار به صورت سه*لایی و چهارلایی بسته می*شوند و وظیفهٔ تقسیم*بندی فواصل موسیقایی را برعهده دارند. تعداد پرده*ها ۲۶ عدد است که که یکی از آن*ها قبل از تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید بسته می*شود و فاصلهٔ آن با شیطانک در صدای سه*تار موثر است. شایان ذکر است امروزه به مدد دیدگاه متجدد اساتید ساخت ساز نظیر استاد محمدرضا ژاله استفاده از پرده هایی از جنس نایلون کمک با ارزشی به نوازندگان سه تار به حساب می اید. چرا که این جنس پرده اولا حرکت دست نوازنده به روی دسته را اسان تر نموده ثانیا اجرای تکنیک ویبره ( لرزش ) با دست چپ را میسرتر از قبل نموده و ثالثا هیچگونه تغییری بر رنگ صوتی این ساز ندارد.
  صدا  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  بخش کوچکی که در مایهٔ بَیاتِ اصفهان نواخته شده است.

  آیا مشکلی با شنیدن این پرونده دارید؟ تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید را ببینید.
  سه تار دارای صدایی مخملین و ظریف بوده از آنجایی که که با کنار ناخن انگشت سبابه دست راست نواخته می*شود، صدای ساز ارتباط مستقیمی با اعصاب و روان نوازنده پیدا می*کند و از این رو سه تار را اغلب همدم اوقات تنهایی خوانده*اند.
  اغلب شنوندگان، ساز سه تار را دارای لحن و نوای غمگینی احساس می*کنند، اما نوازندگان معاصر موسیقی ایرانی در تلاش برای توسعه موسیقی مدرن و نوی ایران، آثار زیبایی آفریده*اند که با حال و هوایی که تا دو دهه پیش از این ساز تصور می*شد کاملاً متفاوت است. البته میبایست اشاره کرد که در سه تار نوازی مدرن تجربه استفاده از مضراب سیمی تجربه ای موفق بوده و با ایجاد صدایی شفاف و کریستالی کمک شایانی به گسترش امکانات این ساز عجیب نموده است . اجرای تک سیم هایی خاص و همچنین افزایش قدرت اجرای دینامیک*های مختلف نیز از مزایای استفاده از مضراب سیمی در نوازندگی است.
  کوک

  هر چهار سیم سه*تار می*توانند توسط گوشی*هایی که در انتهای دسته تعبیه شده کوک شوند.
  نت پایهٔ کوک سه*تار و تار معمولاً نت تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید برای سیم یکم است و بقیه سیم*ها بر اساس سیم اول کوک می*شوند. نت ِ دوی مورد استفاده در سه*تار، در تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید سی وسط (Middle C) است. نت دو در موسیقی ایرانی معمولاً یک پرده پایین*تر از نت دو در تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، و برابر با تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید در تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید است. تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید

  بعضی اوقات برای تمرین از پایه نت تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید برای کوک سیم یکم استفاده می*شود چرا که صدای ساز بم*تر بوده و گوش تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید را آزار نمی*دهد. دلیل دیگر برای استفاده از نت ِ لا شل*تر بودن سیم*هاست و در نتیجه آسیب کمتری به سیم رسیده و تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید آن بالا می*رود؛ در عین حال که اجرای تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید مانند تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید روی سیم شل آسان*تر است.

  معمولا برای هر دستگاه کوک خاصی در نظر گرفته می*شود، اما بسته به تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، احساس نوازنده و تم آهنگ مورد نظر می*تواند متفاوت باشد. عوض شدن کوک ساز در هر دستگاه و تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید در موسیقی ایرانی منجر به عوض شدن حال و هوای آهنگ*ها می*شود اما می*توان با استفاده از کوک ِ دستگاه*ها و آوازهای مختلف، آهنگ*های مربوط به دستگاه و یا آوازی دیگر را نواخت.
  حالت*های مختلف کوک

  نامگذاری سیم*ها برای کوک قراردادی است. به این معنی که لازم نیست کوک سیم همان نت دیاپازون باشد. برای مثال در حالتی که قرار باشد سیم اول روی نت دو کوک شود و سیم دوم روی نت سل، می*توان هر دو را یک پرده پایین*تر آورد و سیم اول را روی نت سی*بمل و سیم دوم را روی نت فا کوک کرد. در موسیقی سنتی ایران می*توان هر دستگاه را با کوک*های مختلف اجرا کرد که در اینجا متداول*ترین آنها معرفی می*شود.


  حالت*های کلی کوک
  سیم ۱ سیم ۲ سیم ۳ سیم ۴ صدای ریز با سیم*های سفت و کشیده دو سل دو دو سیم*ها دو نیم*پرده بم*تر کوک شوند سی*بمل فا سی*بمل سی*بمل سیم*ها سه نیم*پرده بم تر کوک شوند لا می لا لا به علت پایین*تر بودن نت دو در تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید نسبت به موسیقی کلاسیک به میزان یک پرده، کوک ِ «سی بمل، فا، سی بمل، سی بمل» همان کوک ِ «دو، سل، دو، دو» شناخته می*شود. در واقع، نامگذاری این کوک (که در اینجا کوک ماهور است) به عنوان «دو، سل، دو، دو» برای راحتی کار نوازندگان و هنرجویان است تا نسبت فاصله بین نت مورد استفاده در سیم یکم تا سیم دوم را که ۵ نیم پرده است، درک کنند.
  کوک شور

  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید مادر دستگاه*های موسیقی ایران است و تمامی دستگاه*ها و آوازها (به جز دستگاه چهارگاه) از شور مشتق می*شوند.[تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ]
  کوک های متداول شور
  سیم ۱ سیم ۲ سیم ۳ سیم ۴ شور سُل دو سل دو فا شور ر دو سل ر ر شور دو دو فا دو دو شور لا دو سل لا ر

  متعلقات شور

  آوازهای تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید و تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید با اینکه از متعلقات دستگاه شور هستند، اما هر یک دارای کوک ِ جداگانه*ای هستند. (امروزه آواز بیات اصفهان از متعلقات دستگاه همایون خوانده می*شود که در قدیم متعلق به شور بوده و ربع پرده با شور تفاوت دارد.)
  آواز ابوعطا

  کوک های متداول شور
  سیم ۱ سیم ۲ سیم ۳ سیم ۴ توضیحات ابوعطا دو دو سل دو فا مأخوذ از شور سل ابوعطا سل دو سل ر ر مأخوذ از شور ر ابوعطا فا دو فا دو دو مأخوذ از شور دو ابوعطا ر دو سل لا ر مأخوذ از شور لا آواز بیات ترک

  کوک سه*تار در آواز بیات ترک به روایت تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید نوازنده سه*تار به این گونه است:
  نام سیم اول سیم دوم سیم سوم سیم چهارم بیات*ترک سی*بمل دو فا سی*بمل سی*بمل راست*کوک سی*بمل دو سل سی*بمل فا بیات*ترک دو دو سل دو دو بیات*ترک می*بمل دو فا می*بمل می*بمل بیات*ترک فا دو فا دو دو آواز افشاری

   • دو
   • سل
   • دو
   • دو


  آواز دشتی

   • دو
   • سل
   • لا
   • ر


  کوک همایون

  کوک مورد استفاده برای تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید دقیقا مانند کوک ِ مورد استفاده در آواز ِ ابوعطاست. در نوازندگی تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید نیز از همین کوک برای سه*تار استفاده می*شود.
  کوک ماهور

  کوک ِ سه*تار در تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید به عنوان پایه شناخته می*شود و در این کوک، سه*تار دارای بیشترین تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید خود است.
  سیم*های سه*تار برای نوازندگی دستگاه ماهور به این صورت کوک می*شوند:

  سیم ۱ سیم ۲ سیم ۳ سیم ۴ ماهور ِ دو دو سل دو دو ... دو فا دو دو ... دو سل دو فا نوازندگان سه*تار

  • نوازندگان پیشین:
  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
  • نوازندگان کنونی:
  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید ، تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
  تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
  منابع

  • تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید آموزش سه*تار، جلال ذوالفنون، تهران: نشر هستان، چاپ سی و دوم: 1386، بخش گفتاری بر چاپ بیستم، صفحه 5

  • اطلاعات قطعات سه*تار بر پایهٔ داده*هایی در تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید
  • اطلاعات کوک*های ساز براساس گفتارهای احمد عبادی؛ پیاده شده از روی نوار.


  تعداد کل آرای این پست : 1
  تعداد آرای مثبت : 1
  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۰/۰۳/۰۶ در ساعت 01:10

 2. 2 کاربر زیر از کوک برای این پست سپاسگزاری کرده اند


 3. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۱/۲۵, 15:10
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۱/۱۰, 11:50
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۱۰/۲۶, 14:00
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۹/۰۱, 16:03
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۸/۱۶, 12:40

جستجو شده ها

http:cubase.irthread648معرفی-و-آشنایی-با-ساز-سه-تار.html

معرفی سه تار

جایگاه نت ها روی سه تار

معرفی اجزای سه تار

نت سیم های ستار

نت ها روی دسته ستار

سازسه تار

نامگذاری پرده های سه تار

نام گذاری پرده های سه تار

نمایش دسته ستار و نام نت

اسم نوتهای سیم سه تار

ستار نتهای سیم اول

نام پرده های سه تار

معرفي انواع تار

آشنایی با سه تار

محل نت ها روی سه تار

نتهای سیمهای ستار

دانلود نت های ستار در دستگاه شور و دشتی

اشنایی با پرده های سه تار در دستگاه شور با شکل

نام پرده های ستار

صدای سیم های ستار

اسم سیم های ستار

سیم ستار

پرده های ستار با عکس

نامگذاری پرده های ستار

ساز ستار

تاریخچه سازسه تار

جايگاه نتها در دسته تار

نت روی دسته ستار

سایز سیمهای ستار

نت های روی دسته ستار

عکس هایی از سه تاروقیمت ان

جای نت ها روی دسته سه تار

جای نت ها روی سه تار

جای نت روی سیم سوم سه تار

نت ها روی دسته سه تار

جایگاه نت می بمل سه تار

جای نت ها روی دسته تار

اجزا وپرده های سه تارنتهای ساز سه تارسه تارواجزای آننتهای روی ذسته سه تار 25 پردهایدانلود سه تارغمگینپرده های سه تار در اصفهاننت غمگین سه تار با سیم 1نت روی ستاردانلود صداي سه تارنام پرده های سه تار با عکسمعرفی پرده های ستارمعرفی ستار و تارآشنایی و کوک سه تارنحوه ی کوک سیم های ستار با دیاپازوننت ها روی سه تارمعرفی نت ها روی سه تاراشنايي با سازسه تارمعرفی نت بر روی دسته سه تارمحل نتها در سه تاراسم نت های سیم سه تارآشنایی با 3تارنتهای روی سه تاركوك ستار با دياپازونمعرفی سهتاراسم اجزای 3تارمعرفی پرده دسته سه تار با تصویرنت ها روی ستارنام پرده هاي سه تار نوت روی دسته ستارنتها سه تارنام سیم های ستارنتهای پیشرفته برای سه تارآشنایی با ساز سه تاردانلود سه تار music feature audio معرفی سه تارفرق سه تار وتار باعکسمحل نت روی سه تاراسم پرده های ستارآشنایی با شکل و مکان نت های موسیقی تاردانلود صدای سه تارنامگذاری پرده ها در ستارپرده سیم دوم ستارستاراسم نتها در دسته سه تارمحل نت ها روی دسته تارنتها روی سهمعرفی انواع 3تارآشنايي با پرده هاي سه تار نام سیمهای ستاردانلودسه تارغمگینجایگاه نتها روی سه تارمعرفی انواع تاردانلود صدای سه‌تار - برای معرفی - مایهٔ اصفهان ِ سُلنام پردهای ستارسیم های ستارنام گذاری پرده های سیم دوم در سه تارنام نت هاروی سیم سه تارنام پرده های ستاردردستگاه های مختلفجایگاه نت ها در سه تاراسم نتها روی سه تاراجزا وپرده های سه تار درسیم دوم اسامی اساتید سه تارروش کوک ستار سازآموزش کوک سه تارنام پرده هادر ساز سه تارنت های نیم پرده و یک پرده در سه تارنام پرده های ستار با شکلنام پرده سه تاردستگاه ستار نام نت های ساز سه تار و جایگاه آنهااشنایی با اجزا تارنتهای سیم دوم در سه تارشناخت نت روی ستارنام نت ها و سیم های ستارآشنایی با پرده های دشتی در سه تارتوضیح انواع تارنمايش جايگاه سيم هاي سه تارقیمت سازسه تارپرده های سه تار به همراه اسم آنهانتها روی دسته سه تار 25 پردهنام و تعداد پردههای سه تارنام گذاری پرده های تار 25 پرده آشنایی با سه تارنتهاي روي ستارنت ها بروی دسته ستارنت آشنا تار و ستارجايگاه نت‌ها در سه تارنام نت ها و پرده های سه تار بر روی سیم هانتهای تارشکل و اسم نت های سیم دوم در سه تاراسامی نتهای سه تارجایگاه نتهای موسیقی در دسته سه تارنمایش محل نت های ستار روی سازنت های دسته ستارجايگاه نت هادرسه تارآشنایی با نت های ستاراسامی پرده های سه تار 25پرده اینوت سازستارجایگاه نتهای سه تار روی ساز سه تارنام پرده هاي ستارپرده سه تار25فروش سازسه تاراسم پرده سه تارتارغمگیننام گذاری سیم های سه تارجایگاه نت ها روی پرده های سه تاراسم نت ها بر روی ستار معرفی پردهای ستارپرده هاي سه تار نامنام نت در روی دسته ستار نامگذاری پرده های سیم سل سه تاراسم نت روی دسته سه تارمعرفي پرده هاي سه تار باشكل نامگذاري پرده هاي سه تار روي كوك ماهورانواع سه تارونام آنمحل پرده می بمل و سی بمل در سه تار با 25 پردهشناختن نت تار و اسامی آنها روی سیمشکل و اسامی نتهای سه تارتوضیح انواع دستگاه در سه تارنتها روى سىم سه و چهار سه تاردانلود صداي نتها در سه تاراسامی نت ها بر روی سیم دوم سه تارنمايش اسم نوت ها روی دسته تارنت سه تار 25 پرده ای سیم دومنت های روی ستارمعرفی انواع سه تارانواع 3تارجایگاه نت‌های بالا دسته بر روی سه تارآشنایی با کوک های ستاراسامی انواع ساز سه تار جایگاه نت ها در سیم دوم در سه تارجایگاه نتها و پرده ها روی دسته سه تارنت سه تار music feature audioمعرفي ساز تارمعرفی سیم های سه تار و اسم آنهاسه تارغمگین ترین ساز آشنایی با ستارسیم های سه تاررنگ صوتی ستارنت سی روی سیم اول در ستارنمایش جای نت ها روی دسته سه تارنامگذاری نوت ها روی پرده های سه تارپوزیشن نتها بر روی سه تارتعداد پرده های روی دسته ستار شماره گذاری سیم های ستارجای نت ها بر روی سیم سل روی دسته ی ستارمعرفي نتهاي سه تارآشنايي با ميزان در سه تارپرده های ماهور در سه تارنت پردهای ستارمعرفی نت های سه تارنمايش نتهاي ساز سه تار بر روي سازنوت ها بر روی دسته سه تارنامگذاري نتهاي سه تارجایگاه نت ها بر روی پرده های سه تارعکس از معرفی نت سه تارجای نتها رو دسته ستارجای نت ها در سیم های ستارعکس جای نت روی سه تارنام پرده ها در سه تارسايت معرفي سه تاروقيمت انآشنایی با پرده ستارآموزش سه تار جایگاه نتها روی پرده ها سیم دومجای نتها در دسته سه تارنمایش نت ها روی دسته سه تار معرفی نت ها در سه تاراسمای پرده ها در ستاراسم نت های ستار در سیم سوم و چهارممکان انگشت گذاری روی سیم دوم ستارنت هاروی دسته سه تارعکس نام پرده های سه تاردانلود نوار آموزش سه تار ذوالفنونمحل نتها روى سىم هاى سه تارنتهای تار 25 پردهجاى نتهاى سه تار محل نت فا در سیم بم سه تارyhs-1جای نتها روی دسته سه تارجای نت روی دسته سه تارنت های سیم دوم ستارنمایش نت روی سه تارسه تار 25پردهجایگاه نت سه تارجایگاه نت در ستارپرده بندی ستارجای پرده ها روی سه تارجای نتهاروی سه تارموقعیت نت فا سیم سوم در پرده های اصفهان سه تارنام پرده های دسته ستار عكستارواجزای ان نواختنجاي نتها در سه تارجایگاه نتها روی دسته ی سه تارجاهای نت روی دسته سه تاراموزش مقدماتی سه تار25پردهجایگاه نت ها روی دسته سه تارمکان نت در سه تارشکل ونامگذاری پرده های سه تارجایگاه نت ها در پرده سه تارآموزش اجرای پرده هادرسه تارشناختن پرده هادرسه تارجای نتهابروی دسته سه تارعکس نام نت تارجایگاه نت بروی سه تارنوت ها روی ستارمعرفی پرده های سه تار با شکل نت اموزش فارسی اسم نت ها در سه تارجاي نت ها روي پرده دوم سه تارشماره گذاری سیم سه تارنام و تصاویر نتهای سه تارنمایش نت های سه تارنت های تار روی دسته جای نت ها پرده های سه تارترتیب نامگذاری نت ها در تار شورترتیب نامگذاری سیم های ستارپوزیشن انگشت گذاری درسه تاربرروی سیم ها درنواختن نت فاپوزیشن های سه تارمکان نت هاروی سه تاراموزش اجزای ستارشماره گذاری تارهای سه تاردانلودصدایسهتارسازستار

تا این لحظه 118 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی