کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: نوازندگی و سخنرانی «حسین علیزاده» در مشهد

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض نوازندگی و سخنرانی «حسین علیزاده» در مشهد

  موسیقی ما - شهر مقدس «مشهد» حالا دیگر شهر ممنوعه برگزاری کنسرت است؛ اما «هنر» در تاریخ چندان با ممنوعیت.ها سر و کاری ندارد. راه خودش را می.رود. کار خودش را می.کند. همین روزها، دانشجویانِ دانشگاه فردوسی مشهد، بزرگداشتی برای «حسین علیزاده» برگزار کردند که او در آن نواخت. تارش را دست گرفت و جوانانی که مدت.ها است از شنیدنِ هر نوایی، محروم مانده.اند، سِحر کرد که خالقِ نی.نوا و ترکمن، سحر کردن را خیلی خوب بلد است.این بزرگداشت با هدف تکریم مفاخر فرهنگ و هنر ایران و به همت کانون موسیقی دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد در آمفی.تئاتر دانشکده علوم برگزار شد. این اما تمام ماجرا نبود، روز بعدش «علیزاده» به همراه «حمید قنبری» که هم.نوای تازه.اش شده است در سالن هنرستان هنرهای زیبای پسران، به روی صحنه رفت و مثل همیشه که در دانشگاه.ها برایش برنامه.ای می.گذارند، چند دقیقه.ای هم صحبت کرد. او اما در صحبت.هایش از «شجریان» گفت. از او به عنوان «افسانه»ای یاد کرد که حالا «افسانه.تر» شده است.

  او این روزها بارها از شجریان گفته است. همین روز گذشته، گفت.وگویی از او منتشر شد که در آن تاکید کرده بود که نمی.توان هنرمندی چون او را حذف کرد: « ما یک اسطوره موسیقی به نام شجریان داریم که اگر افسانه بود، افسانه.تر شد. او وقتی پایش را از ایران بیرون می.گذارد در همه جای دنیا به خاطر هنرش به او احترام می.گذارند؛ اما هفت سال است که ما باعث شدیم شجریان نفس و کوره گرم مردم را پشت سر خود نداشته باشد، شجریان با هنرش در قلب مردم جا دارد نه چیز دیگری، گاهی برخی فکر می.کنند اگر او انتقادی بکند، سیاسی حرف زده است اما به نظر من اینگونه نیست، شکل موضع.گیری و نظر دادن شجریان قطعا از زاویه هنر است نه سیاست؛ هنرمند حق دارد موضع بگیرد، هنرمند شخص خنثی جامعه نیست و باید راجع به مملکت خودش نظر بدهد. قطعا اگر این عشق و محبتی که پشت سر هنرمند است روزی از او جدا شود نه تنها ممکن است مریض شود بلکه ممکن است دیگر زندگی هم برایش بی.معنا باشد. آرزو می.کنم و قاطعانه می.خواهم به عشق، دوستی و صلح فکر کنیم.»

  «علیزاده» همان.قدر که موزیسین است؛ روشنفکر هم هست، دلش می.خواهد در راه اصلاح جامعه.اش قدم بردارد و به همین خاطر است که همیشه دعوت دانشجویان را پاسخ می.دهد و برایشان حرف می.زند. او حرف.هایش را همیشه با صراحت می.گوید: «من 50 سال است که در موسیقی ایران فعالیت می.کنم، باید 50 سال دیگر صبر کرد تا کسانی مثل من، شجریان، ناظری و ... متولد شوند، متاسفانه از پتانسیل ما استفاده نمی.شود و به هیچ وجه در تصمیمات موسیقی کشور دخالتی نداریم. باید فرصتی ایجاد شود تا با مقامات عالی کشور گفت.وگو کرد که یا ما آنان را قانع کنیم یا آنان مارا، تا سرانجام به راهکاری برسیم که به موسیقی که گفته می.شود فاخر در شکل واقعی.اش اتفاق بیفتد.»

  او صحبت.هایش را از زاویه دیگری هم ادامه داد: «در تمام دنیا موسیقی.دانان راحت کار می.کنند و کنسرت می.دهند، اما فکر نمی.کنم این حسی که من و همکارانم از تعامل با مردم می.گیریم را داشته باشند. این جمع، نوا، ماهور، سه.تار و سه.گاه بهانه است، من وقتی فقط به موسیقی ایران فکر می.کنم احساس خوشبختی دارم. ایرانی بودن فقط تهرانی بودن یا مشهدی بودن نیست، چیزی که در این جمع موج می.زند، نیروی جمعی است. وقتی که به کیفیت نزدیک می.شویم حتما باید جمع.ها کوچکتر باشد، وقتی آدم.های متفکر دورهم جمع می.شوند تا راجع به چیزی بحث کنند، معمولا جمعیت کمی هستند.»

  او انتقادات خودش را هم مطرح کرد، مثلا گفت که دوست دارد در مشهد کنسرت بگذارد: «من داوطلبانه دوست دارم به مشهد بیایم و کنسرت بدهم البته این واژه هم ممنوع است و باید بگویم اجرای زنده. من قدر تک تک شما را می.دانم و با عشق آمده.ام تا بین شما انرژی تقسیم کنم، شما بی.دریغ تمام حس و وقتتان را در اختیار من می.گذارید تا این چند سیم را مرتعش کنم و جالب اینجاست که وقتی روی صحنه قرار می.گیرم هیچ موضوعی برایم تعریف نشده، خیلی وقت.ها بدون موضوع به روی صحنه می.روم مثل همین حالا و از حسی که از جمع می.گیرم ساز و حرف می.زنم، چون می.شود از نگاه.ها فهمید که چه موجی در جمع وجود دارد.»

  اما این هم پایانِ سفر او به مشهد نبود؛ روز آخر سفرش همراه با «علی بوستان»، موسیقی.دان و نوازنده سه.تار، به بازدید از یکی از آموزشگاه.های موسیقی و کانون موسیقی دانشگاه فردوسی اختصاص داد و ضمن افتتاح خانه گفتگو در این دانشگاه که برای گفتمان.های فرهنگی و هنری پیش.بینی شده است، در جمع تعدادی از اساتید علوم انسانی دانشگاه فردوسی و دانشجویان کانون موسیقی سخن گفت:. «در حال حاضر تعداد دانشکده.های موسیقی به.صورت اغراق.آمیزی زیاد است ما آنقدر استاد نداریم که در این دانشگاه.ها تدریس کنند. البته این اتفاق، جنبه.های مثبتی هم دارد که جوان.های با استعدادی در آن تربیت شدند؛ ولی تضمین شغلی این دانشجویان پس از فارغ.التحصیلی چیست؟ در کجا باید فعالیت کنند؟ این تضاد عجیبی است، ما در دانشگاه، در سطح عالی مملکت برای موسیقی جایگاه داریم؛ ولی وقتی کسی موسیقی تحصیل می.کند در جامعه به او توهین می.شود. توهین فقط در لغو کنسرت نیست؛ توهین ادبیاتی است که در برخی روزنامه.ها از زبان برخی افراد بازتاب داده می.شود. بنده اگر قدرتش را داشتم باید از این وضع شکایت می.کردم، چون این افراد موسیقی را در سطح فحشا مطرح می.کنند، من معتقدم باید در سطوح عالی درباره این مسأله صحبت شود.»

  او همچنین به این مساله اشاره کرد که: «رهبر انقلاب راهنمای این جامعه و راهنمای دنیای اسلام هستند، ایران در منطقه الگو است و درست نیست که چنین نگاهی به موسیقی در ایران وجود داشته باشد. من مطمئنم که نگاه رهبر انقلاب به موسیقی نگاه والایی است، چون ایشان اطلاعات موسیقیایی خوبی دارند.»

  او همچنین اضافه کرد: «من فکر می.کنم آنقدر مسائل سیاسی درگیری به.وجود آورده که بی.جهت مردم ایران را رودر روی هم قرار می.دهد. مسأله موسیقی نباید ما مردم را در مقابل هم قرار دهد برای همین است که باید از ادبیات سنجیده برای تصمیم.گیری در حوزه موسیقی استفاده کرد. اگر موسیقی نمی.تواند جایگاه درستی در ایران داشته باشد اصلا نباید در دانشگاه.ها باشد، پس اگر در دانشگاه هست یعنی جایگاه درستی دارد؛ اما مراکز اجرایی، تصمیم.گیری.های عامیانه.ای در این مورد دارند. انگار بخشنامه.ها دورهمی هستند که ربطی به سطح دانشگاهی ندارند. از سراسر دنیا افرادی مشتاقند که در دانشگاه.های ایران موسیقی ایرانی یاد بگیرند، ما چرا موسیقی ایرانی را دست.کم گرفتیم؟»  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ در ساعت 23:11

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۴/۱۱/۰۶, 19:00
 2. حرف.های سینمایی «حسین علیزاده» در «ساعت 25»
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار روز موسیقی
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۴/۱۰/۲۵, 18:00
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۸/۰۶, 16:40
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۸/۲۱, 13:00
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۳/۲۳, 12:00

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست