کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: «حبیب» در 56سالگی مرده بود!

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض «حبیب» در 56سالگی مرده بود!
  [آرش نصیری - روزنامه.نگار، مدیر و مجری برنامه هزار صدا ]


  رسیده.ها چه غریب و نچیده می.افتند
  به پای هرزه.علف.های باغِ کال.پرست
  .
  شاید این بیت استاد محمدعلی بهمنی که با صدای خروشان و خسته «حبیب» جاودانه شد، موجزترین شکل بیان واقعیت و حکایت غریبِ مردان سرد و گرم چشیده و به قولی «رسیده» موسیقی ما باشد. با احترام به همه اهالی موسیقی، این نکته را یک بار دیگر هم -در یادداشتی که برای استاد «نادر گلچین» نوشته بودم- آوردم و شاید جای بیان دوباره.اش همین امروز باشد: امروز که حبیب، در سن 63سالگی، جسمش را هم برداشت برد زیر خاک، حدود 7 سال قبل، در سن 56 سالگی مرده بود.
  .
  البته نوستالژی.اش، کاری که در موسیقی پاپ ایران کرد و آهنگ.ها و اشعاری که خواند، حالا حالاها می.مانند؛ همانطوری که آثار «فرهاد» و «مازیار» و «عباس مهرپویا» و «فریدون فروغی» و دیگران هم می.ماند. اما به این نکته دردناک توجه کنید: مازیار در 45 سالگی، فرهاد در 59 سالگی، فریدون فروغی در 51 سالگی، عباس مهرپویا کمی بیشتر و در 65 سالگی جسم.شان را برداشتند و رفتند. در حالی که پیش از آن مرده بودند.
  .
  هنرمند که حبس نفس کند، نفسش قطع می.شود و دچار انواع بیماری.ها و سرخوردگی.ها و یأس.ها می.شود و دریغ که اینها همه از هنرمندان فرهیخته ما بودند با موسیقی و نگاه خاص و البته مردمی. آنها به معنای واقعی کلمه دست.وپا زده دق کردند و دریغ که چه.قدر موسیقی پاپ ما به حضور آنها نیاز داشت تا تعادل.اش را از دست ندهد. بی.تعادلی این موسیقی بی.دلیل نیست.
  .
  این البته منحصر به موسیقی پاپ نبود. استادان اکبر گلپایگانی، ایرج، نادر گلچین، کورس سرهنگ.زاده و... که عمرشان دراز باد، همگی وقتی بین 40 تا 50 سال داشتند، مجبور شدند دیگر نخوانند. یعنی سنی که اوج پختگی یک خواننده است و باید هنری که محصول سال.های تجربه.اندوزی است را در شروع سال.های پختگی عرضه کند، درست در همان مقطع به او می.گویند تو نباید بخوانی. بی.دلیل. به دلیل خوب بودن و طرف توجه مردم بودن؛ وگرنه هیچ کدام از آنها چیزی را نخوانده بودند که نباید. همین عقده.های بر دل مانده است که استاد بی.بدیل آواز، ایرج را در سن 84سالگی می.کشاند روی صحنه. او آن 30 سال که مشغول حبس کردن آن.همه شور و عشق بود را در نظر نمی.گیرد و فکر می.کند هنوز 54 ساله است. سنی که حبیب هم در حدود آن مرده بود.
  .
  ***
  .
  چگونه شرح دهم لحظه لحظه خود را؟
  مشغول نوشتن یادداشتی برای «کورش یغمایی» بودم که خبر حبیب آمد. یادداشتم برای استاد با این جمله دردناک ایشان شروع می.شد: «آلبوم «مَلِک جمشید» شنبه، همه.جا جز ایران منتشر می.شود.»
  .
  بعد در این باره نوشته بودم که مردم حق دارند بپرسند چرا «ملک جمشید» باید 10 سال روی دل استاد بماند. این یادداشت را البته می.نویسم و آنجا هم این جمله را تکرار می.کنم که مسببان این اجحاف.ها جواب خدا را چه می.دهند. استاد یغمایی البته، سلطان راک و سلطان مبارزه منفی است و ان.شاءالله سال.های سال برقرار می.مانند؛ اما اینکه شما 10 سال آلبوم آماده.ای را در دست داشته باشید و سه دولت مختلف بیایند و هی امروز و فردا کنند و شما که سراسر خلاقیت و ایده تازه.اید، ندانید چه بکنید، به خودی خود زجرآور و کشنده است.
  .
  درباره حبیب می.گفتم. حبیب قبل.تر مرده بود. بیماری.اش هم به همین خاطر عود کرده بود. درست است که او، با وعده.های اسفندیار رحیم.مشایی و برای استفاده.های تبلیغاتی انتخابات به ایران آمده بود اما اینها برای حبیب بهانه بود. او دنبال راهی بود برای بازگشت به ایران.
  .
  شاید شما هم مصاحبه.اش قبل از برگشت به ایران را دیده باشید که خاطره سفرش به ایران را تعریف می.کرد. وقتی به اینجا رسید که خواست بگوید تاکسی را صدا کرد که بگوید قلهک، اول بغض کرد و بعد چشمانش از اشک و شعف توأمان پر شد. عاشق وطن و هم.وطنان.اش بود. او با وعده.ها آمد و...
  .
  این روزها بیش از همه به این باور رسیده.ام که او قربانی رقابت.ها و حسادت.های شرکت.ها و افرادی شد که با هم برای برگزاری کنسرت.هایش رقابت داشتند. متأسفم که بگویم برخی از آنها این کار را می.کنند. آنها وقتی دست.شان به خرمای نشسته بر نخیل نمی.رسد، تیشه به ریشه.اش می.زنند و از پرونده.سازی هم دریغ نمی.کنند و چه چیزی آسان.تر از پرونده.سازی برای کسی که سال.ها آن.طرف آب.ها زندگی کرده و خوانده است. حبیب خیلی راحت می.توانست مجوز بگیرد اگر این حسادت.ها نبود.
  .
  حبیب کارنامه بدی ندارد که آلبوم دادن یا حتی برگزاری کنسرت او مشکلی را برای جایی به وجود آورد. در اکثریت قریب به اتفاق کارهایش از موسیقی و شعر خوب استفاده کرده و کارهای دور از هنجار او هم چیزی نبود که برایش عقوبت ممنوع شدن را به ارمغان بیاورد. خیلی از طرفداران.اش منتظر خواندن او بودند و نسل.های گذشته هم از او نوستالژی بی.ضرر و سالم داشتند؛ اما آمدنش روی صحنه افرادی را اذیت می.کرد که.... بگذریم. حالا مجال این حرف.ها نیست.
  .
  ***
  .
  رسیده.ام به کمالی که جز اناالحق نیست
  کمال ِ دار برای من ِ کمال.پرست
  .
  حبیب موحد و خداشناس بود. این را نه فقط از حرف.هایش که از کارهایش هم می.شد فهمید. او بسیار بیشتر از کسانی که بودجه می.گیرند تا کار سفارشی مذهبی بسازند، کار مذهبی ساخته و خوانده بود؛ آن هم در لس.آنجلس! کارنامه.اش هم موجه بود. آلبوم مشترکش با فرزندش محمد را باید مربوط به کارنامه پدری.اش دانست، نه کارنامه هنری.اش. هر پدری برای فرزندش و شهرت و محبوبیت.اش کاری می.کند و گاهی به خواسته.های او -که حتی خودش به آنها معتقد نیست- تن می.دهد. او هم خواسته بود فرزندش را زیر پر و بالش بگیرد و به غیر از آن، کارهای فوق.العاده.ای داشت.
  .
  بسیاری از کسانی که حتی چندان دلبستگی.های مذهبی هم ندارند، با آهنگ «هوای امام.زاده» و یا آلبوم «خداوندا» و بسیاری آثار دیگر «حبیب» دل.شان لرزیده است. اذعان.اش به اعتقادات مذهبی هم پذیرفتنی بود. نه اینکه اگر کسی نام فرزندش را نامی غیرمذهبی برگزیند، حتماً دور از مذهب است؛ اما این هم مشخص ا.ست که کسی که نام فرزندانش را «احمدرضا» و «محمد» می.گذارد، لابد اعتقادات مذهبی قوی دارد.
  .
  اما حتی این و همه آثار درخشان و بازگشت.اش به ایران و خاموشی 7ساله.اش هم به دادش نرسید و تصمیم گرفت جسمش را هم بردارد و برود. او از همان زمانی که دیگر نتوانست بخواند، مرده بود. هرچند که یادش و آثارش همیشه می.مانند. مگر هنرمند می.میرد؟!
  .
  هنوز زنده.ام و زنده بودنم خاری.ست
  به تنگ.چشمیِ نامردمِ زوال.پرست

  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۵/۰۳/۲۳ در ساعت 18:20

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست