کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: یا رب نوشته.ی بد، از یار ما بگردان

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض یا رب نوشته.ی بد، از یار ما بگردان

  سید ابوالحسن مختاباد: اگر در خاطر داشته باشید، در پیام نوروزی استاد شجریان، ایشان از مهمانی یاد کردند که 15 سال است که همنشین ایشان است و دیگر با هم رفیق شده.اند. این مهمان، همان بیماری..ای بود که استاد از سال ۱۳۸۰ به آن مبتلا شدند و البته با سخت.جانی و مقاومت جانانه تا کنون اجازه ندادند بر ایشان غلبه کند و امیدواریم با دعای مردم هنردوست ایران این بلا از سر استاد رفع شود.
  .
  چند روز قبل به مناسبتی با استاد «اسرافیل شیرچی» دیالوگی تلفنی داشتم و ایشان که می.دانست من در همان شهری زندگی می.کنم که استاد در آن حضور دارند، از احوال استاد پرسیدند که گفتم اگرچه اوضاع نگران.کننده است، اما پزشکان ایشان نگران نیستند و معتقدند بیماری در کنترل آنها است و استاد دوران سخت شیمی.درمانی را می.گذرانند.
  .
  آقای شیرچی ضمن آرزوی سلامتی برای استاد گفتند یادتان هست که حدود ۱۵ سال قبل من یادداشتی نوشتم برای استاد شجریان و طلب سلامتی کردم برای بیماری ایشان؟ گفتم چیزهایی در خاطر دارم اما دقیق نه! بعد عکسی از آن یادداشت را برایم ارسال کرد و به ناگهان نکته.ای در ذهنم ...ه زد که این مهمانی که استاد گفته بودند ۱۵ سال است با ایشان همراه است را نخستین بار در روزنامه همشهری از آن سخن گفته بودیم و تاریخ آن هم پنجم تیرماه سال ۱۳۸۰ بود. یعنی همین صفحه.ای که می.بینید..
  .
  در این یادداشت، آقای شیرچی که در همان روزها سفری به آمریکا داشتند، از هنر خوشنویسی استاد و شاگردی ایشان نزد استاد زنده.یاد حسن میرخانی و هم.دوره.ای.هایشان یاد می.کنند و البته خبر بیماری ایشان را هم در متن می.آورند و آرزوی سلامتی دارند برای این صدای تاریخی و ماندگار.
  .
  با آرزوی طول عمر و بهبود برای سلامتی استاد، این نوشته را بخوانید.
  .
  . نوشته.ای درباره استاد محمدرضا شجریان

  تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد

  . [ اسرافیل شیرچی - خوشنویس معاصر ]

  دوران همی نویسد بر عارضش خطی خوش
  یا رب نوشته بد از یار ما بگردان
  .
  بسیار سنگ.ها از خورشید هنر ایران عزیز نوشیدند و لعل نشدند و اندکی از آنان، توفیق ...ر بودن را در خود دیده و یا مورد لطف و والایی مرد خوش.فکر و روشنگر قرار گرفته.اند و در هنر این سرزمین اهورایی و دیرین.زرشناس خوش....ر، پروازی را آغازیدند که همگان را به هنرشان متحیر ساخته و بسترساز فرهنگ و هنر سرزمین ما شدند و استاد محمدرضا شجریان یکی از همین ...رهای قوام.آمده از فرهنگ ایرانی است که با توان بالا و سترگ، در هنر جهان امروز هم.خوانی گسترده دارد.
  .
  میان من و آرزوها و دل.مشغولی.هایم، همواره صدای استاد شجریان رفیع.ترین جای را در بین هنرمندان جهان داشته است؛ مخصوصاً استاد شجریانی که موسیقی قلم.نی را هم می.داند، خلوت شیرین و آرامی را با آن سپری کرده و صفحه.ای چند به یادگار نوشت[ه است].
  .
  نسل امروز، بی.گمان به این ارزش تاریخی رسیده است که بزرگان و نخبگان علمی و فرهنگی خود را در شامخ.ترین مکان مهر و الفت.های درخشنده ایرانی و انسانی جای داده و از دردهای معاصر و تنگناهای ایجاد شده.ی ناصبورانه.ی برخی نااهلان دور سازد و انسان.های معنوی و هنرمندانی که با رنج، زندگی کرده تا بُعد آزادگی و بُعد آفرینندگی هنرشان آسیب نبیند و تا نسل.های آینده در کم و کیف آثارشان ...ر استخراج کنند.
  .
  معرفت هنری استاد شجریان را باید بزرگان عالم هستی بنگارند و توصیف کنند. نگارنده از علاقه.مندان هنر ایرانی و از دل.بستگان این مردِ خردمند و هنرمندِ فرزانه ایرانی هستم و چه شبان و روزانی را با صدای پُرطنین و استادانه.اش در سکوت خلوت صفحه و سیاه.مشق.های بی.قراری سر کرده.ام. مخصوصاً هنگامی که بر سر دوراهی جوانی و تردیدهای این دوره قرار می.گرفتم، صدای رسای استاد بود که در شعر حافظ جلوه.گر می.شد:
  .
  آدمی از عالم خاکی نمی.آید به دست
  عالمی دیگر بباید ساخت، وز نو آدمی
  .
  صدای استاد شجریان همیشه آن نوازش روحانی هنر ایرانی را برایم به ارمغان می.آورد. افق روشن همراه با مجاهدتی همیشگی برای تعالی هنر ایرانی و ناگفته.های فراوانی که استاد در خلوت معنوی و تماشاگه راز خویش، محفوظ نمود که مردم را با یک هنر -و آن هم آواز ایرانی- آشنا سازد. «راز مانا»* قطره.ای بود از درددل آن فرزانه توانا.
  .
  هنر جولانگه وسیعی برای پرورش استعدادهای درخشان آدمی و تجلی نبوغ آنان است و هنرمندان با بیان یگانگی عشق ورزیدن به محبوب و معشوق، سازگاری اجتماعی را در خود صدچندان دارند و لطف ازلی را حائزین مدال انسانی.اند.
  .
  مدیران فرهنگ و هنر دنیا همیشه بر این باور استوارند که بزرگان و نخبگان فرهنگی و هنرشان را حفظ کنند و شگفت.انگیزی هنرشان را برای مردم سرزمین خویش با جلوه و جذابیت.های روز بیامیزند و نسیم خندان همراه با پختگی و پروردگی هنرمندان را -که با عشق.های آسمانی آغشته است- ماندگارتر کنند. نمی.توانیم بگوییم بتهوون آلمانی؛ هنر بتهوون متعلق به همه ملل دنیایی [است] که در گوشه و کنارش، سیاه و سفیدش، از هنر این مرد بزرگ استفاده می.کنند.
  .
  ***
  .
  شجریانِ خوش.نویس را هم.دوره.هایش بیشتر از من می.شناسند؛ با آن سخت.کوشی و ریاضت.طلبیِ خاصِ هنر شرق و تمرین.های مداوم از روی مشق. استاد، آن دوره یکی از شاگردان محبوبِ استاد بزرگ زنده.نام «سید حسین میرخانی» بود که به جز ایشان، استاد امیرخانی، استاد خروش، استاد احصایی، استاد سلحشور و استاد واشقانی -که هم.اکنون فخرآوران هنر خوش.نویسی معاصر هستند- جزو آن حلقه بود[ه.ا]ند. قطعه.ها و سیاه.مشق.های پررقص و موزونی از استاد شجریان در خلوتگه مردم صاحب هنر و فرهنگ ایرانی جای دارد و نگارنده از دیدن آن همیشه مسرور بوده و موسیقی خطش را هم زیبا و مانا دید[ه.ا]م.
  .
  استاد شجریان بعد از انقلاب با آن شور و شوقی که در مردم -برای رسیدن به یک تعالی فرهنگی و معنوی و کنار گذاشتن بعضی از مشکلات فرهنگیِ ایجاد شده- هماهنگ با مردم و فرهنگ بزرگ خویش بوده و به اجرا و معرفی هنر ایرانی در گوشه و کنار جهان با همه مشکلات و رنگ.پریدگی.ای که در معرفی هنر ایرانی وجود داشته و دارد، همت گماشته و هنرمندانی که در این ره خاک خورده.اند، خوب می.دانند که کنسرت باشکوه برگزار کردن چه دشواری.ها و مشکلاتی دارد و استاد همیشه در این ره مجاهدت داشته و دارد و این مصرع حکیم طوس -که خود استاد، زاده آن استان پرگهر است- صدق به اوج آواز دارد:
  .
  پی افکندم از نظم کاخی بلند
  که از باد و باران نیابد گزند
  .
  این روزها که زمزمه.ای از روی نگرانی از گوشه و کنار عالم شنیده می.شود که استاد دچار کسالت مزاج شده است و این نگرانی حق طرفداران و دوستداران استاد است، یاد این خاطره [خالی از لطف نیست] که سال گذشته به همراه عزیزی به دیدار استاد رفتیم، با مهر فراروان استقبال کردند و فرمودند که این بیت حافظ را بنویس:
  .
  دوران همی نویسد بر عارضش خطی خوش
  یا رب نوشته بد از یار ما بگردان
  .
  الان که خبر کسالت آن فرزانه خردمند را شنیدم و نیک دریافتم که شعر بالا دعای همه دوستداران و طرفداران هنر ایرانی و استاد، نثار ایشان باشد تا زودتر بهبودی یابد و صدای پرطنین.اش را برای مردم سر دهد که زمستانی.اش را بهارانه بخواند و مردم خوب ایران عزیز خدمت ذی.قیمت و شایسته به آواز ایرانی همراه با فضل و سالاری، نیک.محضری و خوش.رویی استاد شجریان را خوب می.دانند و ارزش والایش را درک کرده.اند.
  .
  ما ز آغاز و انجام جهان بی.خبریم
  اول و آخر این کهنه کتاب افتاده.ست
  .
  ***
  .
  زنده.نام «فریدون مشیری» -که همیشه به نام او فخر می.کنم و به ایرانی بودنش افتخاری بزرگ- و از دوستان مشترک استاد شجریان و بنده بوده است، در سال.های اخیر سروده.هایی را به یادگار گذاشت که یکی از یکی بهتر[ند] و شعر زیر شاید حال و هوای این سطرها را جلا دهد تا باشد استاد به زودی با مردم دوستدار خویش حرف بزند و بذرهای زیبایی که در هشتگردهای تاریخی هنر خود می.کارد، شاهد باردهی افزون.تری در چنته.اش باشد:
  .
  می.توان رشته این چنگ گسست
  می.توان کاسه آن تار شکست
  می.توان فرمان داد
  های!
  ای طبلِ گران
  زین پس خاموش بمان!
  به چکاوک اما
  نتوان گفت مخوان.
  روزنامه همشهری
  1. تیرماه 1380
  .
  * «راز مانا» کتابی است که در آن گفت.و...ای استاد شجریان پیرامون آواز ایرانی درج شده است.
  .

  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۵/۰۴/۰۵ در ساعت 22:10

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست