کانال کیوبیس در تلگرام را دنبال کنید
آهنگسازی
آهنگسازی
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 1
صفر تا صد آموزش فارسی کیوبیس پک 2
آموزش فارسی صفر تا صد مسترینگ با پلاگینهای wavesدانلود کیوبیس 8 cubase با لینک مستقیم رایگان و آموزش نصب فارسی

دانلود رایگان وی اس تی استرینگ شرقی Fayez Saidawi Oriental Strings با لینک مستقیم تک پارت از سرور سایتآموزش آهنگسازی فارسی

+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: اگر قرار است راک سلطانی داشته باشد، سلطان حقیقی آن «کوروش یغمایی» است

 1. Ramin95 آواتار ها
  Ramin95
  شماره کاربری
  4941
  Contributor
  شهریور /۱۳۹۰
  4,009
  مثبت های دریافتی
  + های دریافتی575
  0
  سپاس از شما 815 بار در 687 پست
  Follows
  0
  Following
  0

  پیش فرض اگر قرار است راک سلطانی داشته باشد، سلطان حقیقی آن «کوروش یغمایی» است
  [ فرشاد رمضانی - نوازنده و خواننده راک ]


  کوروش یغمایی جزو اولین هنرمندانی بود که موسیقی راک را در ایران آغاز کرد. او در ابتدا یک .سری از ملودی.ها و ترانه.های فولک ایرانی مثل قطعه «لیلا لیلا» را برای موسیقی راک تنظیم کرد و به انضمام آن آثاری مثل «گل یخ» یا «پاییز» را با ترانه.سراهای معاصر منتشر کرد. البته بعضی.ها می.گفتند، «لیلا لیلا» هم شد موسیقی راک؟! بله این یک موسیقی راک است منتها می.توان قبل از آن پیشوندی اضافه کرد و گفت موسیقی «فولک راک». هم خودش و هم برادرانش، کیومرث و کامران در آن دوران گروه.هایی داشتند که عشق و علاقه.شان گروه.ها و افرادی مثل دیپ پرپل (Deep Purple) و ریچی بلک.مور (Ritchie Blackmore) بود و معمولاً آنها را ملاک کار خود قرار می.دادند و شاید به نوعی دوست داشتند که «دیپ پرپلِ» ایران شوند. آن زمان گروه.هایی مثل «اسکورپیو»، کوروش یغمایی، فریدون، فرهاد، اندی و ابی لیتل و... فعالیت می.کردند که در بازه.های زمانی مختلف، به نوعی بانیان موسیقی راک در ایران محسوب می.شدند.بعد از انقلاب، کوروش یغمایی هم مثل خیلی از هنرمندانی که خود را متعلق به کشور و مردمشان می.دانند، در ایران ماند و با اینکه می.توانست مهاجرت کند، پای کشورش ایستاد. ولی متأسفانه کشورش به او وفادار نبود. بعد از انقلاب به دلیل معذوریت.های موجود، گرایش کوروش بیشتر به سمت موسیقی پاپ رفت تا آثارش بتوانند مجوز بگیرند؛ منتها نه پاپی که ما امروزه می.شناسیم و با آن طرف هستیم. بلکه سعی می.کرد یک موسیقی پاپ فاخر با اشعار و مضامینی که در اجتماع یا تاریخ شکل گرفته.اند تولید کند. البته که همه می.دانیم این اتفاق گریزناپذیر است؛ خود کاوه هم یکی از نوابغ موسیقی راک در ایران است اما به دلیل گرفتن مجوز، دائماً مجبور می.شد آثارش را اصلاح کند و به سمت و سویی ببرد که بتواند برای آنها مجوز بگیرد. اما خوشبختانه کوروش خودش را از تک و تا نینداخت و مثل حبیب خدابیامرز افسرده و گوشه.نشین نشد. جای شکرش باقی است که بعد از چندین سال توانست آلبوم «ملک جمشید» را منتشر کند و من از این بابت بسیار خوشحالم؛ خوشحالم که کار کرد و اثری از خودش باقی گذاشت و تا جایی که توانست صبوری کرد و وقتی دید مسئولان حاضر به همکاری با او نیستند، آلبومش را در جای دیگری منتشر کرد.

  حالا بعد از 15 سال آلبوم «ملک جمشید» منتشر شده، آلبومی که باید به آن با توجه به استانداردها و نگاهی که ده، پانزده سال پیش در موسیقی وجود داشت نگاه کرد و شنید، نه با گوش و چشم امروز. می.توان گفت «ملک جمشید» ارزش.های خاص خودش را دارد که نگاه کوروش یغمایی در اشعارش بسیار نمود داشته؛ چراکه همانطور که می.دانیم کوروش روی اشعار بسیار حساس است و مثل خیلی.های دیگر با هر شعری، کار تولید نمی.کند. او دندان روی جگر می.گذارد و بعد از این همه سال اثری تولید می.کند که هر موقع آن را گوش می.کنیم از آن لذت می.بریم.

  نه اینکه بخواهم خودم را با کوروش یغمایی بزرگ مقایسه کنم، اما وجه اشتراک من و کوروش این بود که من هم ده سال برای آلبوم «شیدایی درون» پشت درهای مجوز ماندم و بعد از دوازده سال توانستم مجوز انتشار آن را بگیرم، چون دو سال هم برای اجازه درج نام کاوه روی جلد آلبوم صبر کردم. کوروش پانزده سال صبوری کرد و سرانجام اثرش را جای دیگری منتشر کرد و من هم ده سال ایستادم و بدون اینکه اجازه دهم حتی یک نقطه از شعر یا موسیقی.ام حذف شود، مجوزش را به زور گرفتم و آن را منتشر کردم که از این بابت به خودم افتخار می.کنم، چون گرفتن مجوز این آلبوم برایم شبیه مبارزه شده بود و توانستم پای آن بایستم.

  سالیان سال موسیقی راک که بیشتر روی اندیشه و احساسات و عواطف بشری انسان.ها کار می.کند زیر تلسکوپ بود و اجازه فعالیت نداشت. الان هم که به اصطلاح می.تواند فعالیت کند، جلوگیری از انتشار به موقع آثار، آسیب.های جبران.ناپذیری به خالق آنها می.زند. مثلاً اینکه صدادهی و جنس موسیقی در گذر زمان قدیمی می.شود، هرچند که یکی از ویژگی.های کار راک این است که تاریخ مصرف ندارد و حداقل اینکه شعرش جهان شمول و انسانی و ماندگار است. اما از لحاظ جنس صدادهی و سمپل.ها، متأسفانه کارها قدیمی می.شوند و هنرمند یا باید دوباره آنها را بازسازی کند یا با همان شکل و شمایل منتشر شوند. اما ضرر عمده و اصلی این اتفاق این است که وقتی اثر یک هنرمند منتشر نمی.شود، او سال.ها آن را که به مثابه یک بار سنگین می.ماند با خود حمل می.کند و این بار سنگین به او اجازه تولید یک آلبوم جدید نمی.دهد که در نتیجه باعث ایجاد افسردگی و رکود در آرتیست می.شود.

  اینکه به دلیل سلیقه.های شخصی اجازه انتشار اثری داده نشود و هنرمندی که می.تواند در یک دوره سنی، شکوفایی طلایی داشته باشد خانه.نشین و افسرده شود، از نظر من هیچ فرقی با جنایت جنگی ندارد. نتیجه هم این می.شود که کسی مثل کوروش یغمایی در یک برهه سی-چهل ساله، تنها می.تواند تعداد انگشت.شماری آلبوم منتشر کند و این.ها فجایعی است که برای امثال ما اتفاق می.افتد. زمانی که من برای مجوزهای آلبومم به ارشاد می.رفتم، یکی از اعضای شورای موسیقی به خاطر لطفی که به من داشت و من را خوب می.شناخت، از جلسه بیرون آمد و گفت که موسیقی.ام را نمی.فهمد. از او خواستم بگوید چه کنم که موسیقی من قابل فهم شود؟ که در جوابم گفت: نمی.دانم! با خودم فکر کردم که اگر قرار بود موسیقی من را متوجه شوی الان شما در شورا نبودی و من پشت در! وقتی نمی.دانی با این موسیقی باید چه کرد که قابل فهم شود، پس چطور به عنوان یک کارشناس، سرنوشت و زندگی آینده آدم.ها را رقم می.زنی؟ با یک امضا یک نفر می.خواند: «تو رو من، من تو رو...» و سوپراستار ایران می.شود و یک نفر از «ملک جمشید» و «شاسوسا»ی سهراب سپهری می.خواند و باید سالیان سال خانه.نشین و افسرده و درگیر هزاران مشکل روحی، جسمی، مادی و معنوی شود.

  ولی در نهایت از صمیم قلب برای کوروش یغمایی خوشحالم و انتشار این آلبوم را صمیمانه به او تبریک می.گویم. ای کاش حبیب هم همین روال را پیش می.گرفت و به وعده.های پوچ و توخالی دلالان موسیقی توجهی نمی.کرد. یعنی اتفاقی که برای خود کاوه یغمایی هم افتاد. امیدوارم جامعه ما قدر هنرمندان این نسل را خوب بداند؛ چون این.ها سردرختی.هایمان هستند و دیگر تکرار نمی.شوند.

  در آخر هم اینکه موسیقی راک نیاز به هیچ پادشاه و سلطان و مَلکی ندارد، ولی اگر قرار باشد موسیقی راک در ایران سلطانی داشته باشد، یکی ازسلاطین حقیقی آن کوروش یغمایی است.  ادامه در منبع : تنها کاربران عضو قادر به مشاهده لینکها هستند ، برای مشاهده و دانلود لینکها از اینجا ثبت نام کنید


  #1 ارسال شده در تاريخ ۱۳۹۵/۰۴/۰۶ در ساعت 13:21

 2. # ADS
  مجری تبلیغات
  تاریخ عضویت
  -
  نوشته ها
  -
  فروشگاه آنلاین کیوبیس با سیستم پرداخت آنلاین و ارسال به سراسر نقاط ایران ، شهرستانها و روستاها در کمترین زمان ممکن ، فروش vst وی اس تی ارزان و با کیفیت ، فروش سمپل و پلاگین های جدید آهنگسازی

  بی نظیرترین آموزش فارسی نرم افزار کیوبیس ( سطح مقدماتی )
  آموزش فارسی کار با نرم افزار کیوبیس (سطح پیشرفته)
  آموزش فارسی CUBASE 5 & NUENDO4
  آموزش فارسی تکمیلی NUENDO5.5, CUBASE 6.5
  آموزش فارسی Ableton Live 9
  آموزش فارسی سونار Sonar X2,X3
  آموزش فارسی Cubase Elements 7

  آموزش فارسی protools 10
  آموزش فارسی Logic Pro X2 لاجیک
  آموزش فارسی Studio one استودیو وان
  آموزش فارسی BAND IN A BOX 2015
  آموزش فارسی Guitar Pro 6
  آموزش فارسی ضبط افکت میکس و مستر صدا ADOBE AUDITION CS5.5
  آموزش فارسی یک پروژه تنظیم آهنگ از ابتدا تا انتها

  آموزش فارسی اف ال استودیو FL Studio 12
  آموزش فارسی سمپلر کانتکت Native instrument Kontakt 5
  آموزش فارسی تصویری امنیسفر OMNISPHERE
  آموزش فارسی تخصصی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی موسیقی الکترونیک Steinberg Sequel
  آموزش فارسی تکنیکهای حرفه ای وکال همراه با آموزش Melodyne
  آموزش فارسی تکنیکهای رکورد صدا در استودیو موسیقی
  آموزش فارسی 101 ترفند حرفه ای میکس + مستر آهنگ با ایزوتوپ اوزون 7 izotope ozone
  آموزش فارسی جامع مسترینگ آهنگ Izotop Ozone 6 + tracks
  آموزش فارسی Fab Filter+Waves +Slate Digital

  آموزش کامل مراحل ساخت آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی آهنگسازی در یک هفته
  آموزش فارسی تنظیم حرفه ای موسیقی
  آموزش فارسی مولتی مدیا تصویری مبانی موسیقی
  آموزش فارسی تنظیم و ارکستراسیون آهنگ
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش خوانندگی پاپ به زبان فارسی
  آموزش آهنگسازی در سبکهای پاپ، هیپ هاپ رپ،ترنس،هاوس،بلوز،جاز،راک

  آموزش فارسی میکس حرفه ای آهنگ
  آموزش فارسی میکس و مسترینگ حرفه ای
  آموزش فارسی یک پروژه میکس و مستر آهنگ از ابتدا تا انتها
  آموزش فارسی ریتم سازی در موسیقی
  آموزش فارسی ساخت بیت در موسیقی
  آموزش فارسی صداسازی با سینتی سایزرها
  آموزش فارسی فالش گیری و فاصله سازی صدای خواننده
  آموزش فارسی ساخت استودیوی موسیقی خانگی

  خرید وی اس تی پیانو spitfire audio hans zimmer piano
   

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: ۱۳۹۴/۱۰/۱۳, 03:01
 2. مهدی یغمایی: در حق من اجهاف زیادی شده است
  توسط Ramin95 در انجمن اخبار موسیقی ایران
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۴/۰۶/۰۶, 16:50
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۳/۰۷, 19:10
 4. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۳/۰۲, 10:11
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۸/۱۰, 17:00

جستجو شده ها

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

تا این لحظه 0 کاربر از این تاپیک دیدن کرده اند

فقط اعضا گروه ویژه vip و مدیران قادر به دیدن اسامی بازدیدکنندگان تاپیک هستند

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

کپی از مطالب سایت مجاز نمیباشد و پیگرد قانونی دارد

cubase.ir

BACK TO TOP
وی اس تی
آرتیست